Forum Dragon Ball Nao

» Beck

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
26-odcinkowa seria o tym, jak chłopak dołącza do japońskiego rockowego zespołu na pozycji gitarzysty/wokalisty.
Najlepsze anime o tej tematyce spośród wszystkich, które widziałem.
Są dwa rywalizujące zespoły. Seria ma całkiem wielowątkową fabułę. Poza zespołem, mamy życie prywatne głównego bohatera i problemy lidera, w mniejszym stopniu pozostałych członków.
Jest tu sporo odwołań do znanych muzyków (choćby ending), a motyw ze snem, w którym znani muzycy sprzątają po ich koncercie genialny.

OP
-> http://www.youtube.com/watch?v=xClFjEe0SBw

EN
-> http://www.youtube.com/watch?v=Y08rOwBLvPs

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mnietuniema Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mnietuniema
Dni na forum: 5.167
Posty: 22
Pierwsze, co przychodzi mi do głowy na myśl o tym tytule to – zmarnowany potencjał. Jednak, anime nadal pozostaje bardzo dobre żeby nie powiedzieć wybitne. Z początku obawiałem się, że to będzie taka typowa sztampowa historyjka w stylu od zera do bohatera a przy tym profanacją mojej ukochanej muzyki, na szczęście pomyliłem się. Całość, czyli 24 epki obejrzałem jednym tchem, może w dwa dni, co jest naprawdę rekordowym wynikiem. Anime bez super naturali, mechów czy magii może wydawać się nudne, nic bardziej mylnego. Cała fabuła jest bardzo dobrze przemyślana a przy tym dynamiczna i przyjemna do oglądania. Może pierwszy epek nie zapowiadał rewelacji, ale anime rozkręcało się w niewiarygodnym tempie aż do najwyższego możliwego poziomu. Historia jest prowadzona zgodnie z mangowym pierwowzorem, filerów brak. Jedyne, czego można się uczepić to brak większości humorystycznych i groteskowych scen, które można było spotkać w mandze i to, że postacie nie do końce odzwierciedlają charakter czarno-białych oryginałów. No właśnie, postacie. Jest, w czym wybierać. Anime posiada barwną paletę najróżniejszych postaci, z których każda posiada oryginalny charakter i desing, które doskonale się uzupełniają. Po prostu nie da się nie polubić, chociaż jednego. Muzyka jest naprawdę na najwyższym poziomie, sama w sobie jest ozdobą i największym plusem serii, entuzjaści tego typu na pewno będą mieli jeszcze większą frajdę z oglądania, ale innym chyba to nie powinno przeszkadzać a może nawet pomoże im ją polubić. Graficzna strona to ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony Anime jest już z 2004 roku, więc nie ma sensu porównywać go do najnowszych tytułów. Z drugiej, kreska i mimika postaci to najgorszy minus całej serii. Postacie Twarz (a zwłaszcza oczy) często są puste i bez wyrazu, co może irytować. Poza tym nikt nie jest jakoś specjalnie „uszkodzony”, a panie wyszły im bardzo urodziwe. Animacje natomiast są bardzo dobre. Gra na gitarze, perkusji, taniec i generalnie ruch to ukłon w stronę studia. Podsumowując, anime polecam każdemu. Zaliczyłbym je nawet do tytułów obowiązkowych, ponieważ swoją „normalności” bardzo wyróżnia się z morza innych tytułów. Ocena: 10/10.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Na dniach obejrzałem anime i również stwierdzam, że lepszego o tej tematyce nie ma. Klimat, genialna muzyka do tego barwne postaci (Ryusuke i Chiba wymiatają). Fabularnie jest ok, chociaż anime obejmuje tylko dosyć wstępną fabułę z mangi i praktycznie niczym nie zaskakuje aż tak bardzo, chociaż wątek romansu ma swoje bajery, co Koyuki ogarnął Maho, to zaraz się jakaś inna do niego podwijała : D Naciągany wyszedł trochę wątek Ryusuke i Lucielle.

Obejrzałem także Live-Action i fajnie się go ogląda pod warunkiem, że obejrzało się już anime, bo tak na sucho może wydawać się puste ponieważ wcisneli po trochu wszystkiego z anime i wyszło momentami średnio, zwłaszcza wątek Koyuki'ego i Maho. Soundtrack już nie tak dobry jak w anime, w dodatku głosu Koyuki'ego nie słychać, tak jakby twórcom zabrakło kasy na znalezienie kogoś kto podstawi głos. Postacie za to wyszły bardzo dobrze, idealnie odwzorowane można powiedzieć.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Beck
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook