Forum Dragon Ball Nao

» Wasze fobie i lęki

Strony: 1, 2, 3  
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.329
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Kiedy rozum śpi, budzą się potwory. Ale co jeśli obudzą się za wcześnie?

Uczucie lęku towarzyszy nam niemal przez całe życie. Większość z nas ma jakieś fobie mniejsze bądź większe wywoływane zazwyczaj przez irracjonalne dla reszty ludzi sytuacje...
A więc pająki, myszy, ciasne pomieszczenia, pióra, uczucie obecności jakiejś istoty, ciemność itd.

Czyli czego się boimy.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Boję się chodzić po moim korytarzu jak jest ciemno. Chociaż w sumie nie musi być zgaszone światło. I w dzień mam schizy. Teraz mi nieco przeszło, ale jak byłam mniejsza (aż do gimnazjum właściwie), to miałam straszne schizy.

Wydawało mi się, że słyszę dźwięk lokomotywy na plecami. Zaczęłam się nad tym zastanawiać i doszłam do mało pocieszających wniosków. Otóż w czasach wojny, na mojej ulicy (o rzut kamieniem od mojego domu), był kiedyś cmentarz żydowski. Był zaniedbany, zniszczony przez wiadomo jakie wojsko, więc z resztek nagrobków zrobili pomnik i zwieńczyli go gwiazdą Dawida. No tak: wojna, Żydzi, pociąg... Wnioski były przerażające.

Siostra też to miała.

Oprócz tego swojego czasu, ciągle śniły mi się sytuacje, gdy gonił mnie jakiś dziwny typ. Gdy wracam późno do domu, to byle szelest mnie rozstraja. Dlatego wieczorami bardzo szybko chodzę.

To chyba tyle z moich dziwadeł.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Boję się ze w końcu zwariuję, biurokratów, formularzy, kobiet nie potrafiących upić się z klasą, zaangażowania emocjonalnego, wieczorów po bezproduktywnym dniu, filmów z boolywoodu, japiszonów, knajp dla japiszonów, wykształciuchów, muzułmanów, UE, kastracji, penetracji odbytu, prohibicji, laicyzacji, dewiacji, przeintelektualizowania, braku myślenia, ludzi ze środowiska, straty przednich zębów, ustawodawstwa, sądownictwa, błędów, niespełnienia etc.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.434
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Hmm.. właściwie to nie boję się zbyt wielu rzeczy, ale jednego lęku, chociaż zapewne was to zdziwi, za nic nie przezwyciężę. Mianowicie, najbardziej boję się strzelania palcami, karkiem etc. Gdy usłyszę dźwięk towarzyszący strzelaniu moim pewnym ruchem jest zakrycie uszu rękoma. W szkole jest najgorzej, bo większość klasy lubi strzelanie, oraz uwielbia mnie nim wkurzać. Najgorzej jest na sprawdzianach lub kartkówkach, bo wtedy za nic nie mogę się skupić.. Oo.
Co do dzieciństwa.. najbardziej bałam się Buki i zawsze myślałam, że siedzi pod moim łóżkiem z zamiarem zjedzenia mnie. xd
Pozdrawiam.

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jakoś niedawno, chwilę temu poszedłem po ziemniaki do piwnicy. No i sobie przypomniałem, że najbardziej w świecie boje się ziemniaków jak wyrastają z nich takie długie, poskręcane gówna, co aż mnie o dreszcze przyprawia i zrywa na wymioty, to jest straszne...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Hako napisał(a):
Jakoś niedawno, chwilę temu poszedłem po ziemniaki do piwnicy. No i sobie przypomniałem, że najbardziej w świecie boje się ziemniaków jak wyrastają z nich takie długie, poskręcane gówna, co aż mnie o dreszcze przyprawia i zrywa na wymioty, to jest straszne...
XD No właśnie. Też to mam No ale taki ich już sposób rozmnażania

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Arachnofobia w jakimś stopniu. Na widok tych małych picz w stanie oddychającym dostaję dreszczy, pocę się i trudno mi się oddycha.
Prócz tego; boję, że nie przeżyję swojego życia tak, jak przeżyć chcę.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Boję się, że ciężar mojej własnej egzystencji mnie kiedyś przerośnie i zamiast stawic czoła życiu będę uciekał do pracy i alkoholu. Poza tym boję się choroby psychicznej i tych rzeczy o których rzecze Franek (islam, laicyzacja, UE) oraz wody.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Pająki (im większy,tym gorszy.),wizyty u stomatologa i głęboka woda.To chyba te najbardziej irracjonalne...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Boję się przedwczesnej śmierci, niespełnienia zawodowego, niespełnienia w miłości, boję się również, że ktoś skrzywdzi moich bliskich, a ja będę bezradny - ogólnie bezradności.

To by było na tyle.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moje lęki? OK:
1. Psy. Od małego się ich bałam. W sumie szczeniaków i małych ras to aż tak bardzo nie,ale psy większych ras to budzą we mnie strach.Nie miałam nigdy jakiegoś wypadków z psami, ale mimo wszystko się ich boję , że mnie pogryzą. Ale jak np. do psów znajomych po pewnym czasie się umiem przyzwyczaić.
2. Osy. No cóż. Jestem alergiczką, więc jedno użądlenie wystarczy i bym wąchała kwiatki od spodu.
3. Wysokość. Może nie tyle co lęk, ale...Jak jestem np. na którymś piętrze, czy bardzo wysoko, za żadne skarby świata nie wejdę na otwarty balkon, bo wtedy mam wrażenie, że on zaraz runie. Ale np. przez okno zamknięte mogę swobodnie patrzeć bez lęku, a na kolejkę górską śmiało bym weszła(dziwne może)....
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.816
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Boję się dwóch rzeczy:

Pierwsza z nich to fakt, że nie będę w stanie się poruszyć. Wydaję się to dziwne, więc postaram się wytłumaczyć. Jestem chory na serce, często zdarza mi się paść na ziemie, kaszleć krwią, nie mogąc się poruszyć, wstać. Mój największy lęk to fakt, że kiedyś być może ktoś będzie mnie potrzebował, a ja nie dam rady wstać. Bezradność i niemoc mnie zabija.

Druga sprawa to śmierć. Nie swoja, innych. Boję się myśli o tym, że zabraknie ludzi, istot, które kocham i są mi bliskie. Nie potrafię sobie poradzić z tą myślą i stale ona do mnie powraca.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Tak czytając post Focusa, mogę dodać, że obawiam się też poniekąd o swoje zdrowie. Przynajmniej trochę. Mam momentami straszne ataki bólu w ciele. A to mi coś w kręgosłupie łupnie, że muszę z pół godziny poleżeć, aby przestało. A to noga zacznie tak ciągnąć w udzie, że nie idzie chodzić, a to stopa w prawej nodze, że nie mogę jej postawić pomijając codzienny ból głowy, który niwelują mi tylko tabletki. Mam wrażenie, że żyje w ciele sześćdziesięciolatka, chociaż nie wiem jak to się u nich przedstawia, ale sporo się ze słyszenia kojarzy, bo to mocno nagłaśniana sprawa.

Inne sprawy typu ciemność, lęk wysokości, panika przed ćmami i pasikonikami pominę, bo to wyrób wyobraźni i idzie z tym walczyć, nawet skutecznie.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.742
Posty: 68
Ja boję się praktycznie wszystkiego - nawet własnego cienia. Ale największą fobią jaką w życiu miałam był lęk przed psami. Widziałam małego kundelka na drugiej stronie ulicy i wpadałam w histerię. Utrzymywało mi się to tak gdzieś do 13 roku życia. Później rodzice sprowadzili do domu psa i to mnie wyleczyło Ale jak był szczeniakiem i chodził z piłką po domu i warczał pierwszego dnia, to zamknęłam się w łazience. Na klucz. Dzisiaj już jest nieporównywalnie lepiej, ale nadal czuję się dość dziwnie jak widzę sporego psa na ulicy.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Focus napisał(a):
Mój największy lęk to fakt, że kiedyś być może ktoś będzie mnie potrzebował, a ja nie dam rady wstać.
Nie wiem na ile to prawdziwe, a na ile nie. Ja bym nie potrafił zdobyc się na taką szlachetnośc będąc chorym na serce. Ja bym się bał, że upadnę gdzieś w lesie i nikt mi nie pomoże. Raczej nie myślałbym o tym, by pójśc do mamy, taty czy brata.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Głównie to:
- pająki - można powiedzieć że to wszystko przez moją siostrę, która boi się ich bardziej ode mnie i tak jakby jej strach "przeszedł" częściowo na mnie kiedy byłem mały
- pszczoły, osy, itp. - w dzieciństwie zostałem użądlony przez to draństwo i do tej pory nie lubię tych latających skurczybyków

W mniejszym stopniu:
- lęk wysokości - całe życie mieszkam na parterze, nie przepadam za wysokościami, dziwnie się wtedy czuje, aczkolwiek zawsze marzyłem żeby skoczyć z samolotu ze spadochronem
- chorować - to całkiem świeża fobia i w sumie podświadoma. Od ponad 2 miesięcy próbuję się wyleczyć z różnych chorób, ale jak już z jednym sobie poradzę, to coś innego mnie łapie. Obecnie mam ponoć coś nie tak z tarczycą i nabawiłem się nerwicy, gdyż za bardzo przejmuje się/obawiam się o swoje zdrowie.

Grupa Mirai
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
-wysokość;
-śmierć rodziców i kogoś z rodziny;
-brak jarania - Joe, cmoknij mnie w jajca;
-brak picia;
-brak kończyn;
-strata wzroku i słuchu;
-"śmierć" w trumnie;
- klaustrofobia- wyżej;
-brak wspaniałej przyszłości, dobrze prosperującej , tak ..
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zapomniałam o istotnym urazie z dzieciństwa.

Kiedyś kiedyś robiliśmy remont w pokoju rodziców. Ojciec stał na dużej drewnianej drabinie. Jakoś się zachwiał i.... poleciał z drabiną prosto na niespełna 11-letnią Dominikę! Ojciec ważył wtedy coś koło 100 kg, więc dobrze, że w porę odskoczył. Jednak drabina tego nie zrobiła... Miałam wielkiego guza, a teraz został mi psychiczny uraz do drabin. Łączy się to z częściowym lękiem wysokości. Jak dla mnie drabina ma 2 stopnie. Wyżej rozpoczyna się koszmar.

Poza tym, mam schizy w windzie i na ruchomych schodach. Boję się wszelkich niestabilności podłoża.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hm, zdaję sobie sprawę z tego, że moja psychika jest dziwna i boi się różnych dziwnych rzeczy, ale co tam, podzielę się z wami.

1. Noże, yeah. Póki sobie leżą, albo ja ich używam, to wszystko jest ok. Gorzej, kiedy korzysta z nich ktoś inny. Matka, ojciec, brat, babcia, kolega, koleżanka, ktoś obcy. Od razu napinają mi się wszystkie mięśnie, a przed oczami pojawiają się sceny, w których np. nóż wypada z ręki i wbija się w nogę. Nie mam pojęcia, czym to jest spowodowane. Mam tak, odkąd pamiętam. Jest to cholernie uciążliwe, gdyż utrudnia mi współprzygotowywanie posiłków.

2. Okna połaciowe nocą. Jeszcze bardziej chore niż noże, wiem, aczkolwiek nie spojrzę po zmroku w niezasłonięte żaluzją okno połaciowe, bez zbędnego stresu. Nie ważne, czy jest pełnia, gwieździsta noc czy burza. Po prostu wzbudzają we mnie lęk. Aczkolwiek to jest na swój sposób uzasadnione. Kiedy byłam mała, miałam łóżko ustawione idealnie pod takim oknem. Któregoś razu ojciec razem z paroma robotnikami postanowili zrobić coś z kominem, chyba. Tak czy inaczej, kręcili się w pobliżu mojego okna. Robili to rano, kiedy jeszcze spałam. No, ale na tyle długo, że zdążyłam się obudzić. I pierwsze co zobaczyłam po przebudzeniu, to brodatego faceta przyklejonego do mojego okna. Teraz brzmi to zabawnie, aczkolwiek dla małego dziecka był to wielki szok i stres. Nie wiem co prawda, dlaczego do tej pory boję się patrzeć w takie okna w nocy, skoro tamta przygoda wydarzyła się w ciągu dnia. Nie wiem.

3. Tak jak Laru, również mam schizy w windzie. Prawdopodobnie dlatego, że kilka lat temu zdarzyło mi się w jednej zaciąć. Aczkolwiek ostatnimi czasy już się oswoiłam z tym urządzeniem.

No, to by było raczej na tyle "nietypowych" fobii i lęków. Dziękuję za uwagę.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 5.353
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Psy - jak podlatuje do mnie nawet mały piesek od razu serce zaczyna bić mi 100 razy szybciej i myślę, że zaraz mnie ugryzie.
Winda też, boję się zawsze, gdy nią jadę, że się zatnie albo spadnie.
Osy, pszczoły, jaszczurki, żaby, pająki - jeżeli coś takiego zobaczę, wpadam w panikę, dlatego nie lubię chodzić np do lasu albo po łąkach, polach.
Śmierć bliskich, bo czasami nachodzą mnie takie głupie myśli, co by było gdyby...
Standardowo po każdym obejrzeniu horroru, zwłaszcza nocą, że zobaczę jakąś straszną postać w oknie albo coś mi wylezie spod łóżka. Troche to dziecinne, ale nic na to nie poradzę.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Wasze fobie i lęki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook