Forum Dragon Ball Nao

» Nieścisłości w wieku

Strony:   1, 2
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.372
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Cóż faktycznie dziwna sprawa, szkoda, że nie wypowiedziałem się wcześniej.
Skoro większość została już wypowiedziana, przejdę do szybkiego rozwoju Piccolo.
Uważam, iż jego wygląd wcale nie jest spowodowany przez przekazaniu mu większości cech ojca. Sądzę, że za to wszystko odpowiedzialny jest Kami- Sama, dobre ucieleśnienie jego ojca, to właśnie on narzucał takie tempo rozwoju nameczaninowi, aby ten jak najszybciej stał się przynajmniej w umyśle oraz wzroście, odpowiednikiem Kami-samy, z którym przeznaczone mu było połączyć się w przyszłości.


Shiro napisał(a):
Kakarott napisał(a):
Był przecież najpotężniejszym nameczaninem jakiego znamy, a być w może nawet w całej historii tej rasy.
Nie zapominajmy o Slugu, możliwe, że był tylko w kinowej odsłonie DB, ale o nim też nie wolno zapominać, w końcu taki słaby to on nie był.

To tyle. Pozdrawiam
Slug uległ Half SSJ, a Piccolo był potężniejszy niż SSJ, tak więc, o Slugu możemy śmiało zapomnieć

shiro: Starałem się bardziej porównywać Piccolo i Sluga z okresu, gdy ten przybył na ziemię, a nie po jego pokonaniu.

Ale w takim razie to nie zgadza się z przytoczonym, przez Ciebie przykładem.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
No więc Moi Drodzy, odnalazłam odpowiedź na moje pytanie dotyczące Piccolo.

Nameczański rok trwa 153 dni, więc prawie połowę naszego.

Załóżmy, że człowiek A urodził się w tym samym dniu co Nameczanin B.
B będzie zawsze około dwóch razy starszy od A.
To wyjaśnia, dlaczego Piccolo tak szybko dorósł. Kiedy miał 15 ziemskich lat, tak naprawdę miał około 30.
To tyle

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kyasarin: 23.08.2007, 18:46
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.118
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
To wszystko wyjasnia dlaczego Piccolo tak szybko urosl... A wracajac do kwestii Piccola jr. i jego ojca, to chcialbym sie dowiedziec kim naprawde jest "junior"...jedni twierdza ze jest on reinkarnacja ojca, inni, ze po prostu [ ort! ] jego synem, zas znowu inni, ze jest to sam Piccolo Daimao tylko, ze w "nowym" ciele...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Boss napisał(a):
To wszystko wyjasnia dlaczego Piccolo tak szybko urosl... A wracajac do kwestii Piccola jr. i jego ojca, to chcialbym sie dowiedziec kim naprawde jest "junior"...jedni twierdza ze jest on reinkarnacja ojca, inni, ze po prostu [ ort! ] jego synem, zas znowu inni, ze jest to sam Piccolo Daimao tylko, ze w "nowym" ciele...
Według mnie Junior jest synem Daimao. Bo on nawet sam nazywa Juniora swoim synem.
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.118
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Ale w mandze dokladnie w tomie 16...Z jego sposobu wyslawiania sie wynika, ze jest to ta sama osoba...np. Junior mowi do Goku, ze od ostatniej ich walki sila Piccola wyraznie wzrosla...i, ze jest znacznie silniejszy niz sprzed 3 laty...

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.090
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Kyasarin napisał(a):
Nameczański rok trwa 153 dni, więc prawie połowę naszego.

Załóżmy, że człowiek A urodził się w tym samym dniu co Nameczanin B.
B będzie zawsze około dwóch razy starszy od A.
To wyjaśnia, dlaczego Piccolo tak szybko dorósł. Kiedy miał 15 ziemskich lat, tak naprawdę miał około 30.
Obawiam się, że to nie ma nic ze sobą wspólnego. To, że Nameczanie mają odmienną rachubę czasu to nie znaczy, że szybciej dorastali. Nameczanin na Ziemi, a Nameczanin na Namek mieli by różny wiek, jednak fizjologicznie byliby na tym samym stopniu dojrzałości. Dobrym przykładem może być Dende. On rósł w normalnym 'ziemskim' tempie. Gdyby było tak, jak mówisz to w Cell Saga miałby chyba ponad 20 lat...

Wracając do Piccolo. Daimao gdy wypluwał jajo, to zawsze wykluwał się dojrzały osobnik (Tambourine,Cymbal,Drum). Piccolo Jr. też został zrodzony w taki sposób. Być może z tego powodu szybkość rozwoju Nameczanina wzrosła i dlatego tak szybko dojrzał. Chociaż hipotezy o 'wyjątkowości' Piccolo nie odrzucam.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Yoshi
Nameczanin
Nameczanin
Yoshi
Dni na forum: 6.079
Posty: 92
Picollo miejac 15 ludzkich lat liczył sobie 34,8 lat

Obraz
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.134
Posty: 222
Skąd: Leszno
hmm
nie rozumiem tego ale mozliwe ze akira nie zauwazyl tego blędu bo jak wiemy byl tez problem z wiekiem Gohana

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.118
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
A teraz troche z innej beczki...Ile lat mogl mniec Freeza kiedy zginal ?? na pewno [ ort! ] byl juz dosc stary, poniewaz zniszczyl Vegete gdy Goku i Vegeta byli jeszcze dziecmi (Goku niemowleciem a Vegeta troche starszy...) A znowu kiedy Freezer zaatakowal Ziemie Goku byl juz dorosly...Jak widac na odcinku specjalnym jego dwóch [ ort! ] towarzyszy czyli Zamboa i Dodoria juz wtedy mu sluzyli, co moze swiadczyc o ich starosci...(choc po Zamboi nie widac, ze byl stary) Jezeli sie nie myle Freezer jeszcze dlugo przed zniszczeniem Vegety rzadzil...we wszechswiecie...Mozna tez sobie wyobrazic jak stary musialbyc ojciec tyrana skoro dalej zyl kiedy przylecieli po zemste na Ziemie...Byc moze rod Changelingow mogl zyc bardzo dlugo...;p

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
Yokuji Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Yokuji
Wiek: 34
Dni na forum: 6.056
Posty: 41
Skąd: Wuociaffek
Boss, w sumie to może być nastepna rasa długowieczna, której przeciętny wiek starości to hmmm... powiedzmy 300 lat.
Przynajmniej tak myślę, przy czym na mysl przychodzą mi elfy. Czemu? xD
Mało "okazów" z tejże rasy, co może własnie swiadczyć o długowieczności oraz o trudności z rodzeniem...

よくぢ
Nedi Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Nedi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.907
Posty: 78
Skąd: Jarosław
Co do wieku jest dużo nieścisłości. Po pokonaniu Cella Gohan ma 11 lat i mówią że od pokonania Cella minelo 7 lat. Wiec jakim cudem Gohan pokonał Cella mając 4 lata skoro wygląda na 14. Potem w sadze Buu Gohan ma 15 lat co też jest raczej nie możliwe.

Nedi
Amora Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Amora
Wiek: 30
Dni na forum: 5.213
Posty: 86
Skąd: Planeta czwartej gwiazdy
Jest dużo nieścisłości ale można to jakoś "ogarnąć" Z tego, co czytałam o serii GT to Goku miał wtedy 48 lat, Vegeta, 56 lat, Pan i Dende 14 lat, Bra 15 lat, Trunks 28 lat, Goten 27 lat, Gohan ok. 40. Nie wiem, czy to poprawne liczby ale na pewno wiadomo, że wiek każdego był podobny do tego który napisałam, bo czytałam to z wiarygodnego źródła
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Nieścisłości w wieku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook