Forum Dragon Ball Nao

» Samuraje czy ninja?

Strony: 1, 2, 3  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ktorych szanujecie bardziej ? Ja zawsze jaram sie szybkoscia i sprawnoscia Shinobi, techniki, tez niczego sobie i to na nich zawsze stawiam Samurai wprost nienawidze, mimo wielkiej sprawnosci nad mieczami nie przekonuja mnie jakos bardzo do siebie.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 10.04.2007, 15:26
Gohan-kun Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.777
Posty: 13
I ta i ta grupa ma swoje plusy i minusy. Ninja sa zabojcami do perfekcji opanowali umiejetnosc bezszelestnego poruszania sie. Z kolei katana - bron Samurajow byla najpotezniejsza bronia biala jaka kiedykolwiek wymyslono a sami Samuraje byli niezrownowanymi wojownikami. Mimo wszystko wole tych wojownikow ze wzgledu na bogatsza tradycje.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
myśle że samuraje sa dla mnie lepsi ponieważ nie lubie jak ktos umie wszystko po trochu a na jednym sie całkowicie nie zna.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Niania czy jakoś tak. Wymiatają jak moja babcia. Jak na mnichów są zabójczy.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ibie grupy wojowników są ciekawe. Mają własne wartości w które wierzą i ja to szanuje. Nie moge powiedzieć że bardziej wole Ninja czy Samuraii... Chociasz po dłużyszm zastanowienu (które trwa 3 sekundy ) to jednak Ninja.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Tak oboje grupy są ciekawe ale raczej wole Ninja
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ninja i Samurajowie w pełności zasługują na szacunek. Według mnie nie można stwierdzić która lepsza. Wielki Szacun dla nich.

ps- bardzo podobał mi się film "Ostatni Samuraj"... Ach ten honor samuraja...
Ninja rewanżują się legendarnymi umiejętnościami...

Pozdro

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Trudno wybierać... chyba jednak wole samurajów, bo ponoc sam się do nich zaliczałem (taka przenośnia, tak nam tłumaczył trener podczas treningów JUDo i podobnych, ze śtajemy się jakby potomkami samurajów ). Ciekawą miał nasz trener koncepcję...

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Goku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Goku
Wiek: 34
Dni na forum: 6.949
Posty: 60
Skąd: Ostrowiec Św.
Jeśli chodzi o pojedynek Samuraj vs. Ninja to sa różne przypadki.
1.walka na miecze wygrałby Samuraj
2.walka bez broni wygralby Ninja bo jest sprawniejszy i zna wiele technik
3.mając do dyspozycji bronie -Ninja
Prawie zwasze wygrałby Ninja bo nigdy nie zaatakowałby Samuraja mieczem i nie musial przestrzegać kodeksu, poza tym Ninja zawsze atakował z ukrycia wieć Samuraj często nie mial nawet czasu na reakcje.

Wolę znacznie bardziej Ninja, bo liczy się dla nich tylko cel misji.

DRAGON BALL!!!!!
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Goku, słuszne spostrzeżenia.
Samuraj to przedewszystkim człowiek honorowy, którego obowiązywał KOdeks Samuraja- Bushido.
Ninja w gruncie stanowili dość elitarna grupę wyrzutków społecznych. Elitarną, bo Ninjutsu do dziś uważane jest za wielki skarb tradycji Japonii a jego tajniki wcąż okrt\yte sa tajemnicą.
Ale tak naprawde ninja byli mordercami iprzestępcami ówczesnej Japonii.
Kto wygrałby walkę?
na miecze samuraj.
W każdej innej sytuacji yłby to wojownik ninja.
No chyba że walczyłny Miyamoto:)
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A mi właśnie bardzo podobają się samuraje. Ich honor, wiernośc, to wszystko sprawia że kiedy patrzę na nich ( Poprzez szklany ekran kanału Discavery ) myślę że stu samurajów w otwartej wojnie pokonało by pięciustet nija. Bo ninja jak powiedzał Dai Kaio to przestępcy i najemnicy tyle że dobrze wyszkoleni. I nie zgadzam się że zawsze w pojedynku bez broni wygrałby ninja. To zależy od człowieka nie od klasy. ( W mugienie jeśli ktoś umie i chce wygra Herkulesem z Brolim )

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
W Mugenie Mr. Satan jedzie wszystkich
Dosłownie
Ale co do tego wyszkolenia. Samuraje nie szkolili się w walce wręcz(przynajmniej nie w takim stopniu, aby pokonać ninje) Samuraj, to rycerz. On walczył kataną, świetnie strzelał z łuku i doskonale jeżdził konno.
I najważniejsze- walczył honorowo.
Bushido nie obowiązywało wojowników ninja...
Dlatego sądzę że w walce na miecze ninja nie miałby szans w pojedynku z nawet średnio wyszkolonym samurajem.
Ale wynik pojedynku wręcz byłby, prowdopodobnie, inny...
A szkoda, bo kibicowałbym samurajowi.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
To zależy od człowieka nie od klasy.
Rozzważamy samuraja i ninja w rozumieniu platońskim , bo inaczej nie miiało by to sensu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Ja szanuje i Samurajów i Ninja, ale bardziej przekonuja mnie wyznawcy Nindżitzu. Ich styl, technika i szybkość są oszałamiające

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
bubussj Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
bubussj
Wiek: 31
Dni na forum: 6.594
Posty: 23
Skąd: planeta kiaio
Ja tam szanuje bardziej ninja są sprytniejsi od samurajuw a po za tym samurajwie mieli za ciężkie stroje i trudno było im się poruszać

DB DBZ i DBGT Rulez
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
ja tam zdecydowanie wole Ninja. Samurajowie jakos mnie nie przekonują
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Trudno mi było zdecydować .

Ninja zachwycał mnie swoją zwinnością, tym jak cicho potrafi się poruszać, jednakże po obejrzeniu filmu "Ostatni Samuraj" zdecydowanie postawie na Samuraja (a co do filmu to baaardzo mi sie podobał, nie wszyscy są do niego nastawieni pozytywnie, ale co tam).

Plusem Samuraja jak dla mnie jest niewątpliwie umiejetność posługiwania się kataną oraz łukiem, ale przede wszystkim to, że walczą honorowo, a to dla mnie jest bardzo cenna i wartościowa cecha... nie każdy ją posiada.

Co do Ninja to na pewno wiem o nich sporo mniej niż o Samurajach, ale nie sądze abym zmieniała swoje zdanie.

PoZdRaWiAm

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
pensar Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
pensar
Wiek: 38
Dni na forum: 6.514
Posty: 69
Samuraj > Ninja
Szanuję Samurai za kodeks honorowy, którego bezwzględnie przestrzegali.
O ninja nie wiem zbyt wiele ale kojarzą mi się raczej ze skrytobójstwem, unikaniem otwartej walki i dlatego plus dla samurai.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Hmmm, wiecie? Ja porównuje Ninja i Samurajów do Goku i Vegety. Goku, zwinny, szybki, wrecz bezszelestny jak ninja. Vegeta, szanujący honor onad wszystko, waleczny, silny. Ale to tylko moja wizja. Porównująć ja z Waszymi stwierdzam że Ninja jest lepszy, choć nie tak super jak prawdziey samuraj.

Pozdro
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ja wybieram Leonardo z Turtlesów. Był ninja , i posłógiwał się kataną.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Samuraje czy ninja?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook