Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio czytane

Strony: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jako że nie o każdej przeczytanej książce czy serii chce się zakładać osobny wątek, pomyślałem, że taki temat się przyda. Nie trzeba się rozpisywać, bo o to właśnie w tym temacie chodzi. Ogólnie ma służyć zaciekawieniu gawiedzi czytającej danym tytułem, ewentualnie popodniecaniu się jakąś książką.

Kroniki Czarnej Kompanii - dobry zbiór opowieści, całkiem duża seria, kontynuacje zapowiadają się ciekawie.

Seria o smoczych jeźdźcach z Pernu - bydlasta seria, 15 tomów wydanych w Polsce, w planach kolejne, ale już pisane przez syna oryginalnej autorki. Dobry cykl, pomimo sinusoidalnego poziomu poszczególnych tomów, niemniej pierwsze 3, podstawowe śmiało mogę polecić.

Seria o Vladimirze Taltosie - zbiór przygód płatnego mordercy w dość ciekawym świecie, myślę, że po części na nim Piekara opierał postać inkwizytora. W Polsce wydane 5 tomów, nic nie zapowiada, że w następnym czasie wyjdą następne; na świecie 12 bądź 13 z planowanych 19. Świetnie się czyta, świat przedstawiony w dość szczegółowy sposób, kompleksowo potraktowane moce nadprzyrodzone.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Roger Collins, Hiszpania w czasach Wizygotów.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Niech żyje Polska. Hura! (t. 1 i 2)
Kilka naprawdę świetnych opowiadań, może ze 3 słabsze, na pewno warto przeczytać.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Ostatnio czytałem Króla Bezmiarów Feliksa W. Kresa. Udana kontynuacja Północnej Granicy. Kres w bardzo fajny sposób wprowadza czytelników w świat Szereru. Każda kolejna książka, to opis nowej krainy, jej mieszkańców, kultury i zwyczajów. Miło kiedy ktoś odpowiednio i umiejętnie dawkuje informacje, a nie zarzuca czytelnika masą niezrozumiałych i często niewspółgrających z fabułą konceptów.
Król Bezmiarów, to przede wszystkim intrygi i knucie za czyimiś plecami. Do tego dochodzi nutka filozofii związana z Szernią (Bogiem, Mocą, Absolutem ?). Innymi słowy: dobra książka (dostała nawet Zajdla w '92), a jeszcze lepsza kontynuacja całego cyklu.

Ps. Jedyne czego radzę się wystrzegać to tego nowego wydania. Masa niedokładności od strony wydawniczej. Owszem, książka ma 600 stron, ale tyle zlepionych (bez użycia spacji) zdań tam znalazłem, że głowa mała. Do tego, w jednym rozdziale imię głównego bohatera zostało przekręcone o_O.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.311
Posty: 60
Skąd: z Konina
Co roku magowie z Irmadinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona, jak się im wydaje.

Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na okrutne traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w to całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich, kamień przenika przez barierę i dosięga jednego z magów.

Coś takiego jest nie do pomyślenia! Oto spełnia się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.


Dzisiaj jakąś godzinę temu skończyłam czytać pierwszą część "Trylogii Czarnego Maga" pt. "Gildia Magów".

Główną bohaterką jest młoda dziewczyna Sonea. Została wyrzucona z domu razem ze swoją rodziną i szukała wolnego pokoju w poprzednim miejscu swojego zamieszkania. Pech chciał, że w tym momencie pojawili się Magowie z Gildii. Przez pomyłkę wplątuje się w "pokaz oporu" przeciwko Magom, który polega na obrzucaniu ich kamieniami. Po chwili wahania Przyłącza się do innych i też zbiera kamienie...

Autorką cyklu jest australijska pisarka Trudi Canavan. Książka jest napisana przystępnym językiem, bardzo wciąga, pomimo sporej liczby stron można ją szybko przeczytać. Gdy zbliżałam się do końca książki zaczynałam żałować, że tak szybko czytam (niestety następne części były już wypożyczone, a ja nie wiedziałam za bardzo co to za fajna książka). Jest w niej wiele wyrazów i zwrotów wyjaśnionych w słowniczku na końcu. Rozdziały przeplatają się "punktami widzenia" poszczególnych bohaterów, co daje pełniejszy obraz sytuacji.

Książka jest warta przeczytania i choć jestem dopiero po pierwszej części myślę, że następne będą równie wciągające.

Zapraszam do czytania!

Pozdrawiam
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hm...wreszcie coś przeczytałem.Jakiś czas temu kupiłem na allegro książkę Hiroyuki Agawa - "Yamamoto".Jest to biografia dowódcy Rengou Kantai - Japońskiej Połąconej Floty,admirała Isoroku Yamamoto (1884-1943),uważanego za jednego z najzdolniejszych japońskich admirałów.Pomysłodawcy ataku na Pearl Harbor.Książka jest o tyle ciekawa,iż w przeciwieństwie do innych biografii Yamamoto,skupia się na nim,jako człowieku i przedstawia go bardziej jako osobę prywatną,a nie dowódcę Marynarki Japońskiej.Ujawnia wiele nieznanych szczegółów z życia Yamamoto,i ukazuje go w innym,bardziej ludzkim obliczu.Szczerze polecam.Książka napisana bardzo przystępnie,naprawdę wciąga i świetnie się ją czyta.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Jako, że ostatnio mam duuużo wolnego czasu, tak też staram się nadrabiać braki w lekturach. Pisałem niedawno o Królu Bezmiarów, a koło dwóch tygodni temu skończyłem Grombelardzką legendę, tom 1. Moje pytanie brzmi: dlaczego właśnie to nie dostało Zajdla? Dlaczego nie miało nawet nominacji? Jak dla mnie, na razie, najlepsza z dotychczasowych książek o Szererze. Kres fajnie zmienia scenerie. Byłby już rozległe równiny, było morze, a teraz przychodzi czas na góry. Intrygująca historia Kareniry, osławionej Łowczyni, która szuka zemsty na sępach, powinna zadowolić niejednego fana fantastyki. Do tego autor naprawdę dobrze opisuje wykreowany przez siebie świat. Zachowuje idealne proporcje.

Po Kresie przyszedł czas na coś bardziej ambitnego i padło na Władce Much Goldinga. No, literackiego Nobla za byle co się nie dostaje. Historia dzieciaków, które rozbiły się na bezludnej wyspie i tam walczą o przeżycie, starają się stworzyć własne prawa i zasady jest nader interesująca. Świetny teks o utopi, której realizacja jak zwykle przerasta ludzkie możliwości. Oczywiście wszystko zamknięte w tym co lubię najbardziej czyli powieści paraboli. Mnóstwo smaczków do wyszukania (szczególnie biblijnych). A oprócz tego dylemat: czy zło jest w człowieku (jak twierdził Dostojewski) czy jest raczej związane z czymś zewnętrznym i zaraża ludzi (jak mawiał Conrad). Chyba jednak to pierwsze, aczkolwiek oba się ze sobą wiążą.

Od literatury zarówno ambitnej jak i fantastycznej także nie stronię, dlatego kolejna książka to Xavras Wyżryn Jacka Dukaja. Debiut powieściowy tego pana i mimo, że nie dorównuje np. W kraju niewiernych, to warto przeczytać. Oprócz tytułowej mikropowieści, poruszającej tematykę zła, terroryzmu i tego jak stać się Bogiem na ziemi, zainteresowało mnie opowiadanie pt. Przyjaciel prawdy. Dialog idei. Dukaj z wielką dokładnością przedstawia wzorce typowego polaka antysemity, wykpiwając tym samym groteskowe narodowe zacietrzewienie. Do tego dochodzi wątek s-f, mający pozwolić odkryć wyjątkowość nacji żydowskiej. Co jednak się dzieje, nie zdradzę.

W weekend przewinęła mi się przez palce Godzina Czwarta H.P Lovecrafta, ale wrażenia zarówno z niej, jak i z Zewu Cthulhu (który właśnie czytam) umieszczę w stosownym temacie (później).

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Drugi tom opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii: Księgi Południa
Pierwsza część była świetna fabularnie, tu troszeczkę gorzej, ale klimat dużo mroczniejszy. Autor nie waha się wybić połowy głównych bohaterów, jakby nie patrzeć, na początku sagi. Mocna lektura, wciąga jak diabli, a kontynuacje zapowiadają się równie dobrze.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Holy Black - "Danina. Nowoczesna baśń"

Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony. Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami skrzatów - walce, która może się skończyć jej śmiercią.

W sumie, książka taka sobie. Nie wywarła jakoś specjalnie na mnie wielkiego wrażenia. Zdecydowanie o niebo lepiej podobało mi się "Dziewiąte życie Louisa Draksa" Jensen Liz.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Pabaiga napisał(a):
Drugi tom opowiadający o przygodach Czarnej Kompanii: Księgi Południa
Ech, nowe wydanie. Kiedyś za drugi tom robił "Cień w ukryciu". Ja już miesiąc się zabieram za "A imię jej ciemność". Chyba za dużo bohaterów jest czarnych od "Srebrnego grotu" , i dla tego nie mogę skończyć cyklu. Żeby nie offtopować napiszę że właśnie skończyłem "Metro 2033", i muszę powiedzieć że poza całkiem niezłą fabułką gościu miał coś tam do powiedzenia.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ostatnio przeczytałem książkę Tadeusza Łepkowskiego Simon Bolivar, która porusza kwestie wyzwolenia hispanoameryki z władzy hiszpańskiej. Na prawdę dobra książka i polecam ją wszystkim. Drugą książką, która przeczytałem to książka Tomasza Kizwaltera "Nowatorstwo i rutyny" Społeczeństwo Królestwa Polskiego wobec procesów modernizacji(1840-1863). Tej książki nie polecam, strasznie ciężko się czyta...

Jestem także w trakcie czytania J.R.R. Tolkiena Dzieci Húrina i jak na razie bardzo dobrze się ją czyta.

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Skończyłem niedawno Króla szczurów Jamesa Clavella, książeczkę opowiadającą o obozie jenieckim w Changi w Singapurze. W takim oto miejscu przebywali żołnierze alianccy podczas II Wojny Światowej. Historia mimo iż fabularyzowana jest w dużej mierze opisem wspomnień samego autora, który niegdyś w tym więzieniu przebywał. Śmierć, głód, choroby i brak żywności to podstawowe problemy z jakimi zmagają się żołnierze. Autor opisuje też życie Króla, kaprala, który jako jedyny przystosował się do tych warunków. Ów człowiek prowadzi nielegalne interesy, pomagając więźniom sprzedawać co cenniejsze rzeczy, np. strażnikom, przy czym odciąga sobie z tych transakcji prowizję i dzięki temu godnie żyje (ma jedzenie, czyste koszuli i 3 pary majtek). Inni nie mają nic.
Książka na prawdę ciekawa. Tego autora znany jest jeszcze Shogun za którego również będę się musiał wziąć.

Dziś w południe skończyłem Grunwald 1410 Witolda Mikołajczaka. Ot pozycja typowo historyczna o tym jak walczyliśmy z Krzyżakami, Czechami i innymi przeciwnikami. Autor stara się spojrzeć na te konflikty od strony Litewskiej, a na koniec pokazuje jak walki z Zakonem zostały w naszej kulturze zmitologizowane (przez Sienkiewicza np.).

Starałem się też przeczytać Miasto szaleńców i świętych Jeffa VanderMerra ale się nie udało. Po około 150 stronach stwierdziłem, że to lektura nie dla mnie. Niby pozycja wychwalana, ale niczego szczególnego nie przedstawiała. Owszem, jeżeli chodzi o opis miasta, stworzenia jego własnej historii itp. to pewnie książka okazałaby się nie najgorsza, ale same opowiadania w niej prezentowane były po prostu przeciętne. Niby fabuła jest, ale nie porywająca i mało dynamiczna. Można by się więc spodziewać, że autor poruszy jakieś wątki dydaktyczne, ale od tego też najwyraźniej stronił. Mam nadzieję, że Shriek: Posłowie będzie lepsze.

Teraz zabieram się za "Moby Dicka" Hermana Melville'a.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Brak czasu sprawił, że książkę wypożyczoną w kwietniu, skończyłam dopiero teraz.

Haruki Murakami - "Kronika ptaka nakręcacza". Książka gruba, nieco ciężka (i dosłownie i w przenośni) i bardzo ciekawa. Jak ktoś nie przywykł do stylu Murakamiego polegającego na mieszaniu świata rzeczywistego z jakimś nierealnym, to jego reakcja na tę pozycję będzie jedna: "WTF".
Ciekawe portrety psychologiczne. główny bohater, niby zwykły, szary obywatel, który w dodatku jest bezrobotny i właściwie siedzi na utrzymaniu żony, okazuje się być heroicznym bohaterem, wokół którego kręci się wiele tajemniczych i niezwykłych osób.

Jest parę momentów, które się dziwnie odbiera, np. dość szczegółowe opisy stosunków seksualnych i BARDZO wszegółowy opis obdzierania ze skóry pewnego żołnierza (na żywca...). To ostatnie wywolało mieszane uczucia i śniło się po nocy.

Oczywiście powieść wielowątkowa. Nie obracamy się tylko na dziwnych przypadkach w życiu Toru Okady, ale mamy tez okazje dobrze poznać innych bohaterów,np. May Kasharę, siostry Maltę i Kretę, wojenne dzieje porucznika Miyamiyi i wiele innych nietypowych bohaterów.

Polecam wszystkim, którzy cenią sobie wciągającą, ambitną powieść. Dużo psychologii, rozważań na tematy egzystencjalne i tego, jak bardzo absurdalne może być życie.

Nie dziwne, że ogłoszono to najlepszą powieścią z działki Murakamiego. Ma facet leb i za to go cenię.

Od tego już są tematy tematyczne...
SoheiMajin Gotenks


To jest temat "Ostatnio przeczytane". A "Kronika" była wtedy ostatnio przeczytaną książką. W czym problem?

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Laru: 15.10.2010, 18:50
Byaku-Ray Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Byaku-Ray
Wiek: 29
Dni na forum: 5.069
Posty: 30
Skąd: Włocławek
Frederick Forsyth - Czysta Robota
Każda z opisanych historii ma hipnotyzujący nastrój, który wprawia w zachwyt i utwierdza w przekonaniu, iż Forsyth jest mistrzem gatunku. Wszystko opisane jest z zachowaniem charakterystycznych detali, a wykreowane postacie żyją po dziś dzień w naszych myślach. Zaczytując się w każdej historii w pierwszym momencie ustalamy sobie określoną linię wydarzeń, kierując się nią aż w końcu fabuła łamie się jak zapałka, wtrącając nas do stanu osłupienia. Książka ta szokuje oraz zadziwia. Forsyth jest niewątpliwym mistrzem suspensu - prowadzi nas po lini prostej by w końcu zawrócić akcję o 180 stopni. Książka godna polecienia każdemu, kto ceni sobie dobrą literaturę oraz każdemu amatorowi krótkich form literackich.
Ditte
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.030
Posty: 18
Ostatnio przeczytałam pierwszy tom trylogii Stephena R. Donaldsona („Kroniki Thomasa Covenenta Niedowiarka”), pt. „Jad Lorda Foula”. Naprawdę polecam tę książkę.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Ditte: 16.02.2012, 11:04
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
A ja ostatnio musiałem przeczytać Księgę Wyjścia na konkurs

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jakiś czas temu skończyłem całą "Czarną kompanię". Niestety, jak podejrzewałem, od pewnego momentu czarnuchy zdominowały książkę, więc do końca trzymało mnie w zasadzie tylko śledzenie losów ostatnich białych, cywilizowanych bohaterów. Cykl oceniam bardzo wysoko jeśli chodzi o fantastykę.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Allah 2.0 Zagańczyka - świetny pomysł, paskudna realizacja. Męczyłem chyba ze 3 tygodnie, jak kogoś kręcą cyberpunkowe klimaty, to może pożyczyć, bo kupować raczej nie warto.
Trylogia nocnego anioła - kawał porządnej fantastyki. Bardzo lubię klimaty związane ze skrytobójcami, ten cykl również spełnił moje oczekiwania. Gdyby tak wyglądał Assassin's Creed, gra byłaby mistrzostwem.
Cykl Cienie Pojętnych - przeczytałem trzy, czwartą czyta ojciec, więc zająłem się Powrotem Czarnej Kompanii. Bardzo dobra seria, autor (którego rodzicami są Polacy) nie boi się zaczynać nowych wątków i wprowadzać nowych postaci w środku kolejnego tomu, wychodzi z nich obronną ręką. Poza irytującą główną bohaterką, która na szczęście nie występuje zbyt często, świetne postacie, świat, klimat.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Powrót Czarnej Kompanii
Ponure lata na początku były zakręcone jak tampon w piździe, ale potem było dobrze, a w A imię jej ciemność cud miód i orzeszki. Glen Cook stoi o kilka poziomów wyżej od przeciętnego pisarza fantasy.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Skończyłem niedawno "Wojnę Światów" Herberta Georgea Wellsa. Książeczka z roku 1897 opisująca inwazję Marsjan na naszą planetę. W odniesieniu do science fiction jest to dzieło prekursorskie (proszę jeszcze raz zwrócić uwagę na datę powstania). Wells snuje, z naszej perspektywy, prostą historię, ale można w niej doszukać się ciekawych prognoz futurologicznych (jak choćby stworzenie gazów trujących czy promieni laserowych). No i oczywiście sami Marsjanie mogą być traktowani jako alegoria człowieka przyszłości. Jedyny zarzut w stronę Wellsa to język, który jest dość toporny, ale nie wiem czy to wina samego autora czy tłumacza. Niemniej książka godna polecenia, szczególnie dla osób interesujących się s-f. Klasyk.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio czytane
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook