Forum Dragon Ball Nao

» Powodzie

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Ostatnio o nich znowu głośno.
Spotkał się ktoś osobiście, zalało komuś mieszkanie, ktoś prawie utonął?

W Gdańsku parę lat temu podtopiło, ale moja dzielnia za wysoko stoi, żeby fala tu doszła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Byłem dziś na pieszej wycieczce krajoznawczej. Zgłowiączka wylała, o 15 nie było już widac Bulwarów i nadal się będzie podnosic, bo cały czas spuszczają wodę z tamy. Parę domów może zalac. Na razie zalało tylko budynek klubu wioślarskiego na Piwnej i może parę domów w Dolnym. Puścił wał na Modzerowie. Generalnie nie sądzę, by coś się stało, najwyżej mi woda do kostek sięgnie. Mieszkam jakieś 3m nad obecnym poziomem rzeki, jak się podniesie i przeleje przez jedynkę, to może będę miał powódź, bo mieszkam w takim dołku. Tragedii u mnie nie ma, jakby co to biorę kompa na dach i jesteśmy w kontakcie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Komentować tematu nie będę. Pozwolę sobie jedynie zacytować serwis JaME, który informuje, że:

"Opady deszczu w Małopolsce zaszkodziły także położonemu tuż przy Bulwarach Wiślanych Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha. Zalane zostały sala wielofunkcyjna, lobby, maszynownia i rozdzielnia oraz część magazynów. Znajdujące się w budynku zbiory parę dni temu ewakuowano, a muzeum zawiesiło działalność do odwołania.

Muzeum w wyniku powodzi doznało jednak wielu szkód, zwraca się więc z prośbą o wsparcie jego działań zmierzających do zabezpieczenia zbiorów i jak najszybszego przywrócenia działalności. Wszyscy, którzy chcą wspomóc instytucję, mogą dokonywać wpłat na podany na stronie muzeum numer konta."

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Przenosiłem dzisiaj worki z piaskiem. Mieszkam we Wrocku, obecnie zostało zalane osiedle Kozanów, ja mieszkam obok tego osiedla. Postanowiłem pomóc moim kolegom, którzy mieszkają tam. Oczywiście było pełno wojska, policji i dziennikarzy. Tak czy siak woda dalej się tam leje, niektóre wały nie wytrzymały napięcia wody albo po prostu woda wylewała się innymi miejscami. Oprócz tego jeszcze przebijała się kanałami. Pomyśleć, że po powodzi z '97 wybudowano tam jeszcze nowe bloki, które już teraz są praktycznie zalane do parteru.

Grupa Mirai

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Yasiek: 22.05.2010, 23:54
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Widziałem w TVN24 jak dziennikarzyna robił z siebie i stacji mężów miłosierdzia relacjonujących poświęcenie ludności. Szkoda że ja żadnego nie widziałem. Najbardziej oburzające było, jak postąpili z dwoma starszymi paniami. Filmowali jak jedna płacze do telefonu córce, a druga mówiła, że nie będzie w stanie ze swojej emerytury wyremontowac domu. Opatrzyli to milczącym komentarzem, zupełnie jakby chcieli powiedziec: solidaryzujemy się z nimi w tej strasznej tragedii.

W ramach kampanii wyborczej, Bronisław "Wiki" Komorowski, wraz z Premierem Tuskiem przybyli do Włocławka, na tamę, gdzie zapewnili, że jest ona bezpieczna. Jak można nabierac się na takie gierki. Kim oni są, żeby zapewniac o tym, że tama jest bezpieczna. A może oni tam byli w ogóle pierwszy raz w życiu. Paranoja po prostu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.626
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Mnie nie zalało, ale osoby mieszkające jakieś 10-15 minut ode mnie już się topiły. Jedyne, co mi przeszkadzało, to te ogromne kałuże w parku, przez który chodzę codziennie parę razy. Ubrudziłem sobie buty, masakra.

Chciałbym iść na jakiś spacer nad Wisłą, to nie mogę, bo woda pod most dochodzi i ni mo jok.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
O kurczę. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, ile musiało by padać, żeby ten syf zwany Krzna, wylał. Podobno kieeeedyś była mała powódź, ale teraz to praktycznie niemożliwe.

Obecną powodzią interesowałam się dość mocno. Chociażby ze względu na znajomych np. z Krakowa.

Co tu można powiedzieć. Wielka tragedia, nawet jeśli niewiele osób zginęło. W końcu ludzie tracą majątki całego życia.

Na Polsacie pokazywali jak strażacy ratują zwierzęta, o których się zapomniało. Rozczulił mnie pies, który kilka godzin pływał między budynkami i udało mu się przeżyć.

Czemu gadam o psie? Bo to, że ludzie cierpią z powodu powodzi, to oczywiste.


Gały wyszły mi na wierzch, gdy zobaczyłam ten transparent zawieszony bodajże na jakimś moście w Krakowie: "Falo, wyp...aj"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Laru napisał(a):
Na Polsacie pokazywali jak strażacy ratują zwierzęta, o których się zapomniało. Rozczulił mnie pies, który kilka godzin pływał między budynkami i udało mu się przeżyć.

Czemu gadam o psie? Bo to, że ludzie cierpią z powodu powodzi, to oczywiste.
Psy umieją pływać i raczej im się krzywda nie stanie, jak trochę przepłyną, głupie nie są, więc się nie potopią. A majątku jako takiego nie posiadają ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A mnie te teksty o zwierzętach wprawiły raczej w osłupienie, niż w podziw.
Rozumiem, zwierzęta domowe, czy gospodarskie, zwłaszcza gospodarskie - mleka, jaj ludzie tam potrzebują na co dzień, tak na raz jakaś kasa tego nie zrekompensuje. Ale żeby mówic o tym, że trzeba ratowac zwierzęta leśne? Mrówek wygrzebywac nie będziemy, jakiś jeleń czy dzik wyczuje pismo nosem i ucieknie, wiewiórka wlezie na szczyt. Ta ochrona zwierząt to jakieś kuriozum. Ostatnio zamawiali specjalny wóz, żeby kaczkę wysiadującą jaja wywieśc, z terenu budowy autostrady, do rezerwatu. I podobno opóźnienia, przewóz, praca inspektora od zwierząt, który znajdzie jej dobry rezerwat miała kosztowac 50 mln euro. Kurde, normalny człowiek wziąłby jajka pod jedną pachę, kaczkę pod drugą, przeszedł się 100 metrów w głąb lasu i tam to wszystko położył.
To jest natura, jak zwierzęta same sobie znajdują pożywienie, same się rozmażają, bez umoczonych w spermie paletek wsadzanym samicom w pizdy to i same sobie poradzą z powodzią. Albo i nie. Zresztą, zwierzyna leśna już nie jedną powódź przeżyła, i suszę, i tornado, i tsunami, i pożar. Aż dziwota, że jeszcze nie ratują ptaków przed zderzeniami w locie, z powodu pyłu wulkanicznego. Poza tym, nie będę ganiał za sarną, ryjówką, psem sąsiadów, nie będę na siatkę szukał niczyich rybek, jeżeli laptop będzie mi odpływał do Gdańska.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Gotenks napisał(a):
Psy umieją pływać i raczej im się krzywda nie stanie, jak trochę przepłyną, głupie nie są, więc się nie potopią. A majątku jako takiego nie posiadają ;p
Ten pies pływał prawie cały dzień. Nos stop, bo suchego lądu nie było. Był wystraszony i wykończony.


Al Ed Upek napisał(a):
Ale żeby mówic o tym, że trzeba ratowac zwierzęta leśne?
Nie no proszę.... To już paranoja... Zgadzam się z Tobą.


Tak w ogóle, to niech ci ludzie, co zostawili swoje psy, koty i inne pupile w zamkniętych i zalanych domach (bez możliwości ucieczki), się potopili. Paru okrutników mniej. Rozumiem, że panice ludzie różne rzeczy robią, ale jak słyszę o przypadku, że strażacy znaleźli martwego psa, który się utopił, bo właściciel nie odczepił go od łańcucha... krew mnie zalewa.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.596
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Moja dzielnica leży za wysoko, żeby ją zalało, wszystko spłynęłoby na Podzamcze, jak zwykle. No ale nie, nie było tutaj powodzi na szczęście. Przed wczoraj pojechałem do Wrocławia nosić worki z piaskiem na prośbę kumpla, który bardzo boi się powodzi. Tylu żołnierzy i strażaków w jednym miejscu, to jeszcze nie widziałem.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Powodzie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook