Forum Dragon Ball Nao

» Władca pierścieni vs Harry Potter

Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Harry Potter czy Władca pierścieni?

Harry Potter czy Władca pierścieni?
Harry Potter 30,43% 28 30,43%
Władca pierścieni 69,57% 64 69,57%
Wszystkich głosów: 92
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Szaraku, nie pochlebiaj sobie, nie chciałem znać Twojego punktu widzenia bo jest to jedyna prawda, a dlatego, że tak jak sądziłem, napiszesz coś, co nie jest w stanie przekonać nikogo poza Tobą samym...
A z którą częścią mojej wypowiedzi się nie zgadzasz? Bo to bardzo ciekawe, możesz rzucić nowe światło na całą tolkienologię, odrzucając stare teorie! Zresztą śmieszy mnie, że nie zgadzasz się ze mną, a zgadzasz się z Q'ccaon'naeaeccerem, który znowu się zgadza ze mną. Logika + 2!

Zgodzę się z Tobą Q, że magia tu występuje, jednakże stwierdzasz, że nie w klasycznym jej pojmowaniu, a z tym już trudniej mi się pogodzić. Jak wiemy, Tolkien jako pierwszy napisał tego typu książkę, jest twórcą nowego rodzaju literackiego, i właśnie on jako pierwszy użył magi, inni pisarze po prostu z racji pewnego rodzaju popytu na niesamowite książki, powiększyli role magi, jak i jej użytkownika. Ale czy sam Tolkien nie potwierdza w jego dziełach, że istnieją słowa: magia, czary, czarodziej, czarownica, czarnoksiężnik. W końcu Istarich w przekładzie na elficki znaczy "Mędrzec/czarodziej", i właśnie czarodziejami byli nazywani. W "Hobbicie" Saurona nazywano "czarnoksiężnik", panią z Lothlorien nazywano czarownicą, a Sam na ten przykład, pragnął ujrzeć magię i czary elfów.
Przerażasz mnie. Primo, książki typu fantasy istniały jeszcze przed Tolkienem. On tylko się przyczynił do masowej popularyzacji gatunku. Secundo, on pierwszy użył magii? Wow. Myślałem że magia to zjawisko powszechne, znane i opisywane od kilkudziesięciu tysięcy lat przed Tolkienem. Ech, inkwizytorzy się w grobie przewracają. Merlin też. Tertio - słowa?! Nie sądziłem że i to jest tak trudno pojąć. Oczywiście, że dla mieszkańców Śródziemia istniały czary. Podobnie jak dla naszej cywilizacji w epoce średniowiecza, podobnie jak dla szamanów, jak dla ludów pierwotnych. Oczywiście, że nazywano ich czarodziejami. Wśród ludu. Wśród elfów, szczególnie starszych, pamiętających nauki duchów Vala, byli oni mędrcami. Sam pragnął ujrzeć magię elfów? Kolejny raz mnie zaskakujesz. Sam jest autorytetem w dziedzinie mistyki w Śródziemiu i jako prosty ogrodnik poznał wszystkie sekrety tych tajemnic? Chyba nie. Dla Sama była to magia. A skoro tak dobrze pamiętasz, że chciał ujrzeć czary, wiesz może, co odpowiedziała Galadriela?

J.R.R Tolkien napisał(a):
- A ty? – zwróciła się Galadriela do Sama. – Wiedz, że tu wchodzi w grę to, co twoje plemię nazywa magią, chociaż ja niezupełnie pojmuję, co rozumiecie przez to określenie: zdaje się, że tym samym słowem określacie podstępy Nieprzyjaciela. Lecz jeśli chcesz to nazwać magią, pamiętaj, że to magia Galadrieli. Czyż nie mówiłeś, że marzysz o zobaczeniu czarów, które sprawiają elfowie?
Ups?

A czymże są, magiczne źródło, płaszcze z Lothlorien, pierścienie, proszek powodujący natychmiastowe ożywienie drzew. Czymże to jest jak nie pierwszymi artefaktami ?
A czymże jest manna z nieba? Czymże jest Eden? Czymże jest woda tryskająca z kamienia?

majarowie
Cieszę się, że czytałeś przekład Sillimarilionu Skibiniewskiej, aczkolwiek byłbyś łaskaw używać nazw, które napisał sam Tolkien? Skibiniewska chciała nadać nazwom polski akcent, i "i" zamieniła na "j" - ergo nazwa "Majar" jest niekanoniczna.

Zgodzę się, że Istari, majarowie, jak i inne istoty wyższe mogły korzystać w opisany przez Ciebie sposób ze swojej mocy, jednak słowa Gandalfa, są dla mnie wystarczającym dowodem, ze korzystał on z czarów podczas starcia z Balrogiem.
""Jestem sluga Tajemnego Ognia, wladam Plomieniem Anoru. Nie przejdziesz. Ciemny ogien nic ci nie da, plomieniu Udunu. Wracaj co Cienia! "
To dziwne, ale ja w tych słowach nie widzę nic, co by wskazywało na to, że Gandalf używał jako takich czarów. Był sługą płomienia, bo posiadał Naryę. W dalszym ciągu korzystał wyłącznie z mocy duchów Maia.

zdravim.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ja zdecydowanie jestem za Władcą pierścieni,
Uwielbiam ten klimat który tam panuje , chciałbym się tam znaleźć i poczuć się jak bohaterowie tego cudownego filmu... Oglądałem każdą część i każda mi się podoba...

Co do Harrego oglądałem kilka części... żadna mi się nie podobała oprócz Zakonu Feniksa to jest nawet dobre no i tam Harry pokazuje swoją naturę maga...

Ale zdecydowanie jestem za Władcą Pierścieni....

Szarak: Stwierdzeniem, jako że LotR to tylko "cudowny film", generalnie mi podpadłeś, i to bardzo, więc się strzeż.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Właśnie to jest dobijające że nie którzy jak mówisz Władca Pierścieni , stwierdzają że fajny film , zapominając o książce lub o zgrozę jej nie znają i robią minę o co jak by chodzi , porażka , ale ja nie o tym chciałem jak mawiał pijany Stalin, no więc porównywanie Władcy a Harry Pottera to jak porównywanie ziemi i nieba , góry i dołu , Harry to książka która dzięki niesamowitemu marketingowi stała sie sławna, to fakt , a stwierdzenie że dzięki niej młodzież zaczęła czytać uważam za śmieszne , odbiegam nieco od tematu ale Harry to zwykle czytadło,nic specjalnego a nazywanie tego fantasy
przez co niektóre persony to już porażka , porównywanie Władcy, klasyku , kanonu z Potterem uważam za absurdalne i trochę komiczne to jak porównywanie rumaka z kobyła. Swój głos oddaję na Władce innej opcji niema , Harry to strasznie licha lektura , która z fantasy nie ma zbyt wiele wspólnego.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
ja wole pottera aktualnie obejrzalem 5 czesci ksiazki mnie nie ciagna ale wladce tez lubie

Obraz
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Obie książki mają swoje zalety. Oczywiste jest, że Władca jest o wiele bardziej ambitną książką, z "wyższej" półki. Harry Potter, to książka dla ludzi w wieku 14-18 lat, no chyba że ktoś jest ogromnym fanem Jej treść jest prosta, niezbyt skomplikowana, z super-extra cukierkowatym zakończeniem typu " żyli długo i szczęśliwie, pokochali swych dawnych wrogów aż nie zeżarła ich wielka zmutowana żelka". Bohaterowie są stereotypowi, a sam Harry świeci przykładem dla wszystkich dzieci. Sama przeczytałam wszystkie 7 tomów, i muszę przyznać, że największą ( i jedyną) zaletą tej książki są czarne charaktery, zwłaszcza Snape. Nic więcej. Po 7 tomie brak słów. Widać, że ostatnie części były pisane pod publiczkę i dla forsy. Natomiast twórczość Tolkiena to już inna sprawa - elfy, hobbici, świat wykreowany z wielkim nakładem pracy. Rowling wzorowała się w sumie właśnie na twórczości takich jak Tolkien. Niestety, nie każdy jest w stanie zrozumieć LOTR-a, bo trzeba przyznać, że jest to książka z gatunku tych trudniejszych.
Podsumowując Harry Potter jest bardziej odpowiedni dla młodszych czytelników (choć 12-latkowi bym tego do rąk nawet nie dała). Tolkienowskie książki to coś dla bardziej wtajemniczonych
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Harrego czyta się szybko, gładko i przyjemnie.
Władca też ma swoje uroki.

Jednak chyba Harry wygrywa, bo to było coś zupełnie nowego a książek podobnych WP jest sporo : P

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Len aktywny user napisał(a):
żadna mi się nie podobała oprócz Zakonu Feniksa to jest nawet dobre no i tam Harry pokazuje swoją naturę maga...
Hah przestań pieprzyć bo Harry to nie mag ino czarodziej
Wielu z Was wybiera władce pierścieni, a ja zaś wolę Harry'ego nigdy Władca nie wciągnął mnie tak jak świat Pottera owszem oglądałem Władce, ale to nie to samo.
Książki jak i zarazem filmy o Potterze są bardzo interesujące, uwalniają wyobraźnie czytającego, a niektóre teksty bohaterów są bardzo śmieszne.
Wolę Harry'ego bo przypomina mi trochę Goku- sam sprzeciwia się złu, nie ma rodziny oprócz Syriusza, który zmarł, ma zaufanych znajomych.
Także widać tu wiele podobieństw do świata Dragon Ball'a.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Harrego Pottera nie lubię. Byłem na dwóch filmach ze szkołą i nie spodobały mi się. Moim zdaniem jest on skierowany dla młodszych widzów/czytelników albo dla starszych którzy wolą klimat inny klimat od Władcy Pierścieni itp.
Jak sprawdzałem to HP zaliczą się do: children fantasy, a WP do fantasy. A tak w ogóle to HP klimatem przypomina mi "Alicję w krainie czarów". Proszę mnie nie krytykować ja po prostu nie lubię HP, a szczególnie jego klimatu i fabuły. Dziękuję!
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Kudłaczek napisał(a):
Harrego Pottera nie lubię. Byłem na dwóch filmach ze szkołą i nie spodobały mi się. Moim zdaniem jest on skierowany dla młodszych widzów/czytelników

Filmy faktycznie były takie... typowo dla dzieci : P

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Specjalnie dla tematu zeskanowałem dzisiaj kilka stron z książki o HP w której znalazłem właśnie porównanie HP i Władcy pierścieni.
Obraz Obraz Obraz Obraz

Naturalnie muszę przyznać, że książki HP są lepsze a najlepsza z nich wszystkich to część ostatnia.

PS. W tej książce znalazłem też porównanie HP do gwiezdnych wojen

szczecin
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
I wydałeś pieniądze na tak gównianą książkę? Przecie to mogło napisać dziecko w podstawówce.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Co w niej widzisz gównianego? A książkę pisali dorośli angole.

szczecin
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.511
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ja też uważam że harry Poterr jest lepszy , oglądałem wszystkie filmy HP i bardzo mnie wciągnęły , natomiast WP mi się aż tak bardzo nie podobał , nie wiem dlaczego ale HP jest po prostu lepszy od WP.

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gangez napisał(a):
Co w niej widzisz gównianego? A książkę pisali dorośli angole.
Takie coś każdy mógłby zrobić, i wydawanie pieniędzy na to wydaje mi się absurdem. Przykładowo porównanie Kill Billa do smerfów:


Stary mistrz:

Kill Bill- Pai Mei: 1000 letni mistrz posiadający wielką mądrość. Nienawidzi kobiet, japończyków i jankesów. Lubi rybie głowy, sztuki walki i znęcanie si ę nad uczniami. Wszyscy go szanują, bo brak szacunku kończy się śmiercią.

Smerfy- Papa Smerf- Najstarszy i najbardziej doświadczony ze wszystkich Smerfów. Kocha inne Smerfy, smerfojagody i życie w pokoju. Nie przepada za Gargamelem i Klakierem, bo ci nie lubią Smerfów. Wszyscy go szanują bo jest dobry i miły.

Główny przeciwnik

Kill Bill: Bill: Kiedyś był kochankiem Czarnej Mumby, dziś jest jej największym wrogiem. Wychowuje jej córkę, i jest szefem Oddziału Śmercionośnych węży. Posiada miecz wykuty przez Hattoriego Hanzo.

Smerfy- Gargamel- Kiedyś należał do szkoły dobrych czarodziejów, ale kiedy został z niej wyrzucony stał się zgorzkniały, i zapragnął zjeść Smerfy, bądź zamienić je w złoto. Zajmuje się Klakierem, i nie a innych pomocników. Posiada garnek w którym chce zrobić zupę Smerfową

Kobiety

Kill Bill- Beatrix Kiddo: Kobieta wojownik. Mężczyźni są dla niej tylko kolejnym celem. Jest samowystarczalna. Kocha samurajskie miecze i zajmuje się córeczką.

Smerfy- Smerfetka: Bojaźliwa, i dobroduszna. Mężczyźni pragną ją chronić, bo jest jedyną dorosłą Smerfetką w wiosce. Jest nieporadna. Kocha kwiatki i zajmuje się Sasetką.

i tak dalej. Słowem kolejna śmieszna książeczka o wszystkim i o niczym jakich pełno.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
franqey napisał(a):
Takie coś każdy mógłby zrobić, i wydawanie pieniędzy na to wydaje mi się absurdem.
To napisz książkę na 200 stron a ludzie jak ja którzy kupują takie rzeczy dadzą ci zarobić. ;] A po drugie to ta książka nie zawiera w sobie tylko porównania. To jest tylko kilka stron. Przeważnie to mnie interesują jakieś nieznane mi fakty z HP bo ja jak byłem młodszy to zrobiłem stronę o hp i potrzebowałem rzetelnego źródła informacji.

A tak konkretniej to nie wiem czy wiecie ale kilka lat temu wytoczono proces przeciwko WB o stworzenie "Zgredka" domowego skrzata na podstawie twarzy Putina - info z książki.
http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,27050,wiadomosc.html

szczecin
Vegeta_SSJ4 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vegeta_SSJ4
Wiek: 37
Dni na forum: 5.504
Posty: 191
Skąd: z Vegety :D
Najlepszy jest Władca Pierścieni Tolkiena a nie jakiś chłam pod tytułem Harry Potter i coś tam.Jak można porównać te utwory przecież wiadome jest ze dzieła Tolkiena są o niebo lepsze niż ten cały HP Władca ma swój klimat i jest po prostu najlepszy jak dla mnie i na pewno dla wielu osób tutaj na forum. Jeśli nawet sam Władca się nie podoba to zapraszam do lektury innych książek J.R.R Tolkiena jak np: "Hobbit" czy też "Silmarilion" choć dla fanów Harrego nie polecam tej ostatniej bo fani HP w większości są dziećmi takimi bezmózgimi yeti i za nić nie zrozumieją tego o co chodzi w "Silmarilion" Tolkiena

" ... Jest tylko jedna rzecz,w życiu ludzi,narodów i państw,która jest bezcenna:tą rzeczą jest Honor ... " - A dla Vegety Honor jest bezcenny
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Jeśli nawet sam Władca się nie podoba to zapraszam do lektury innych książek J.R.R Tolkiena jak np: "Hobbit" czy też "Silmarilion" choć dla fanów Harrego nie polecam tej ostatniej bo fani HP w większości są dziećmi takimi bezmózgimi yeti i za nić nie zrozumieją tego o co chodzi w "Silmarilion" Tolkiena
Oj masz naprawdę mało obiektywne zdanie. Kierujesz się w wypowiedzi swoim własnym przekonaniem i jeszcze ubliżasz być może komuś kto Harrego Pottera lubi z innych względów niż jakoś pisania dwóch autorów.

HP jest kierowany do szerokiego przedziału wiekowego co pokazuje emocje bohaterów zmieniające się z ich wiekiem, czyli kolejnymi książkami, a jest to tam dobrze ukazane od fascynacji nowym magicznym światem przez nieszczęśliwego chłopaka, który jest w rodzinie niezbyt lubiących go ludzi, prowadząc watek dorastania, miłości, przyjaźni i nauki kończąc na odpowiedzialności, strachu, odwadze, lojalności. Książka porusza również odwieczna walkę dobra ze złem. Dlatego ten twój "chłam" ma rzesze fanów i również bardzo dobrze się sprzedawał. Jak dla mnie jest to dobra, lekka książka dla zabicia czasu.

Włada Pierścieni to już przeznaczona dla czytelników ambitniejszych tytułów w pozycji fantastyki niestety pierwszym moim błędem było zobaczenia filmów i właśnie przez nie nie doczytałem 3 cz. zostawiłem parę rozdziałów. Ma klimat, porusza politykę, intrygi, wieloletnie podziały rasowe i wszytko to co dla młodych czytelników nie jest jeszcze aż tak atrakcyjne. Opisy, język i niebanalna fabuła.

"Hobbit" - Opowieść pisana podobnym stylem co kontynuacja wojny o pierścień, wyjaśnia jak trafił pierścień w ręce Bilba. 10/10

"Silmarilion" - tu mogę powiedzieć, że to już o wiele bardziej ambitniejszy tytuł i trzeba go przeczytać minimum 2 razy by ogarnąć wszystko co jest tam ukazane. Trudny język, mnogość imion, rodów i nazw daję nam zajęcie analizowania książki po każdym rozdziale. Ubolewam, że do mojej książki nie dodali mapy wędrówek poszczególnych rodów, bohaterów razem z latami i erami ich podróży. Na całe szczęście mam wiele wkładek z ilustracjami poszczególnych zdarzeń (POLECAM).

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
GorHot Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
GorHot
Wiek: 28
Dni na forum: 5.005
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz
Oczywiście że władca ;] nawet kupiłem sobie złoty pierścień z napisami takimi, jakie były w tolkienie ;D

"Lepiej zginąć bez wiary na zwycięztwo, niż zginąć bez walki"

Another day in this carnival of souls
Another nights ends, end as quickly as it goes
The memories are shadows; ink on the page
And i can't seem to find my way home
And it's almost like
Your heaven's trying everything
Your heaven's trying everything
To keep me out
Camilo Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Camilo
Wiek: 31
Dni na forum: 5.335
Posty: 11
Skąd: Łódź
Z dwójga złego wybieram władce pierścieni bo ani jedno ani drugiego wielkim fanem nie jestem
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5

Forum DB Nao » » » Władca pierścieni vs Harry Potter
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook