Forum Dragon Ball Nao

» Ślub

Strony:   1, 2, 3  
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 32
Dni na forum: 4.965
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Z kolei jeśli Bóg przykłada wagę do rytuałów, a nie do ludzi, to sam mam go w głębokim poważaniu. W takim wypadku IMHO na nic więcej by nie zasługiwał.
Trochę ci się popieprzyła kolejność. W kościele katolickim to wyglonda tak: Bóg przykłada wagę do ludzi , dlatego daje im "rytuał" . A ty masz Go w głębokim poważaniu. Tyle teorii.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 31
Dni na forum: 4.429
Posty: 406
franqey napisał(a):
Q'ccaon'naeaeccer napisał(a):
Z kolei jeśli Bóg przykłada wagę do rytuałów, a nie do ludzi, to sam mam go w głębokim poważaniu. W takim wypadku IMHO na nic więcej by nie zasługiwał.
Trochę ci się popieprzyła kolejność. W kościele katolickim to wyglonda tak: Bóg przykłada wagę do ludzi , dlatego daje im "rytuał" . A ty masz Go w głębokim poważaniu. Tyle teorii.
Jeśli ktoś wierzy w boga, to niekoniecznie musi być katolikiem. Wielu ludzi deklaruje się jako katolicy, a tak naprawdę nie przestrzegają obowiązujących praw, a kościół nic z tym nie zrobi, nie wywali ich, bo chce mieć więcej wyznawców. Poza tym często sam kościół nagina te zasady dla własnych potrzeb i interpretuje jak chce.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 26
Dni na forum: 4.086
Plusy: 6
Posty: 4.676
Skąd: z świata snów i marzeń
Co do ślubu... ja myślę , że to zależy od tych dwóch osób. Czy chcą go wziąć czy nie. Ślub to poważna i dojrzała decyzja. Nie powinno się jej podejmować od hop siup. Te dwie osoby nie powinny brać ślubu, jeżeli np. ich związek jest bardzo burzliwy, trudno im się pogodzić ze sobą. Muszą umieć akceptować siebie i umieć żyć ze sobą. I planując ślub powinny być pewne na 100%, że chcą być ze sobą, bo potem co? Jak ślub został podjęty pod wahaniem(słyszałam o takich parach), rozwód... Nie powinny też brać ślubu jeżeli nie dojrzali do tego. Zacytuję azie'go: ,,Ślub dla tych, którzy się PRAWDZIWIE kochają. Jak chcą być ze sobą na stałe- to ślub będzie dobrym pomysłem.
Ja? Kościelnego na pewno nie wezmę, gdyż jestem ateistką, od pewnego czasu. Dwa- bierzmowania nie wzięłam, z czystej świadomej decyzji.
Z resztą nie wytrzymałabym chyba tego kościelnego. Ja byłam raz na kościelnym , z 5 lat temu(12 lat miałam) i się wynudziłam, że hej.
Jeżeli już wezmę ślub to cywilny.
Pozdrawiam

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
Obraz
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 30
Dni na forum: 4.522
Plusy: 10
Posty: 5.092
Skąd: Włocławek
Ja nie wezmę żadnego. Mam zamiar wystąpic z K, więc nie będę mógł ze swojej strony. Sam nie dam się zaciągnąc (poza tym przed katoliczkami biorę, na zapas, jeden krok w tył), a cywilnego też nie wezmę. Kiedyś myślałem o ślubie w zborze, ale ja nie jestem i nie będę członkiem żadnego, nie mam zamiaru wracac do religii.

Obraz
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 30
Dni na forum: 5.032
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Slub planuję wziąć, zarówno kościelny jak i cywilny, konkordatem to załatwię. Co prawda nie czuję się jakoś strasznie przynależna do Kościoła, ale jestem kobietą, na dodatek kobietą dość próżną i marzę o założeniu zajebistej, białej sukienki. Poza tym to piękna ceremonia połączenia się na wieki z kimś, kogo kocham - jest to niesamowicie romantyczne i może być jednym z piękniejszych wydarzeń w życiu.

Możecie powiedzieć, że jestem hipokrytką, bo nadaję na Kościół, a chcę wziąć ślub kościelny z błahych powodów - trudno. Tak chcę i koniec. Już mam to zaplanowane.

Poza tym, jedna ważna rzecz - Kościół z zasady nie pozwala na rozwód. Więc kościelny ślub jest dla mnie w pewien sposób wazniejszy, niż cywilny. To naprawdę łączy na całe życie, jest w tym pewna magia, którą ja chcę przeżyć i nie przeszkodzi mi w tym fakt, że do Kościoła nie chadzam!

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Kika
Nail
Nail
Kika
Dni na forum: 3.637
Posty: 99
Skąd: i tak tam nie mieszkasz ;P
Ja chcę wziąć ślub cywilny i kościelny. Kościelny bardzo mi się podoba, jest taki uroczysty; ogólnie nie przepadam jak zjeżdza się cała rodzina, ale w tym przypadku nie mam nic przeciwko, a wręcz przeciwnie bardzo bym chciała, żeby moja szalona rodzinka była wtedy ze mną; byłby to najważniejszy dzień w moim życiu, w końcu wiązałby mnie i mojego partnera na długo, długo.

marzę o założeniu zajebistej, białej sukienki.
o tak

I z takich innych, mniej lub bardziej ważnych, zależy dla kogo, rzeczy to jeszcze wesele, na którym można nieźle poszaleć
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 29
Dni na forum: 4.497
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ślub?
Jak najdalej od tego czegoś.

I know I'm strange, but what are You?

Obraz

Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 29
Dni na forum: 4.146
Plusy: 26
Posty: 5.091
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Być może ożenie sie z jakąś panną, ale nie w zbyt krótkim czasie. Do tej decyzji trzeba dojrzeć, trzeba poznac drugą osobe czy aby na pewno z nią chcemy sie wiązać, aby później nie słuchać jakim to się jest złym mężem/ojcem na sali rozpraw podczas sprawy rozwodowej.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
konto usunięte
Nail
Nail


Wątpię, że się ożenię. Kościoła unikam od kilku lat jak diabeł święconej wody Ewentualnie cywilny w razie potrzeby stworzenia podstawy do zdobycia pewnych przywilejów. A zastanawialiscie się nad tym, czy to uczucie z czasem nie gaśnie po zawarciu ślubu i zamienia się w przyzwyczajenie do drugiej osoby? Jakby patrzec na to z drugiej strony to nawet możliwe.
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 22
Dni na forum: 3.682
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Nie chciałabym brać ślubu. Gdyby mi nie wyszło z moim partnerem, to bym się po prostu z nim rozstała, bez niepotrzebnego zamieszania, ciągania się po sądach, w sprawie rozwodu. Myślę, że śluby wcale nie umacniają związku, jest to zupełnie niepotrzebne.
Ale z drugiej strony...która dziewczyna nie chciała kiedyś założyć sukni ślubnej...

Anime na zawsze !!!
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 26
Dni na forum: 4.152
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ślub? A w życiu. W przeciwieństwie do większości społeczeństwa, nie uważam, żeby ślub był zwieńczeniem czy apogeum miłości. Ja to odbieram raczej jako oznakę niepewności o uczucia drugiej osoby, jej wierność i stałość. Jeśli ktoś kogoś naprawdę kocha i mu bezgranicznie ufa, to nie powinien potrzebować zapewnienia w postaci uroczystej przysięgi. Wystarczy krótkie, szczerze i niezawodne "kocham cię" wypowiedziane w dowolnej sytuacji. Jeśli ludzie darzą się prawdziwym uczuciem, to nawet powtarzane setki razy jednego dnia, nie traci nic na swojej wartości i magii. Z kolei w ogóle na mnie nie działają takie pierdoły jak biała suknia, piękne wesele i romantyczne "i nie opuszczę cię aż do śmierci". Strata pieniędzy, ot co.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Yasiek Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Yasiek
Wiek: 30
Dni na forum: 3.666
Plusy: 7
Posty: 726
Skąd: Miastostumostów
Jeśli miałbym brać ślub, to tylko cywilny. Z Bogiem związany jestem tylko papierkiem dokumentującym mój chrzest. Dla mnie wszelkie kościelne sakramenty są nic nie warte. Jeśli ktoś uważa, że te sakramenty przybliżają nas do Boga, to ja się pytam: jakiego Boga?

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 29
Dni na forum: 4.146
Plusy: 26
Posty: 5.091
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Teraz to pitolenie, gwarantuje, ze do 35 roku życia większość z was będzie żonata i mężata.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 26
Dni na forum: 4.152
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Blanc侍KATZ napisał(a):
Teraz to pitolenie, gwarantuje, ze do 35 roku życia większość z was będzie żonata i mężata.
Całe szczęście, że zawsze można znaleźć się w tej mniejszości, która nie będzie ; >

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
I LOVE Kaiosama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
I LOVE Kaiosama
Wiek: 29
Dni na forum: 3.758
Posty: 3
Zamiast tak pisać czego to by każdy z Was nie zrobił to zastanówcie się co jest dla Was ważne w życiu.
Jeżeli macie zakładać rodzinę to ślub kościelny i cywilny powinniście wziąć.
Dzieci i ślub a potem życie w gronie swojej małej rodziny jest czymś z czego nie powinno się rezygnować.
Sama biorę ślub 4 września tego roku i już nie mogę się doczekać.
Sama myśl o tym że moje uczucia będą formalne a czyny względem ciała mego męża przyszłego niezakazane to sama przyjemność.
Tak więc decyzja należy do Was, nie kierujcie się opiniami i tym co inni będą mówić.
To ma być przemyślana i osobista decyzja.


P.S
Kocham Cię Dai
Nie długo ślub...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 34
Dni na forum: 4.894
Plusy: 2
Posty: 1.401
Sama biorę ślub 4 września tego roku i już nie mogę się doczekać.
Ty też?


Ja też Cię kocham jędzo

Tak, to jest spam

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 29
Dni na forum: 4.146
Plusy: 26
Posty: 5.091
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No cóż gratuluje, jak myślicie chyba pojawiła sie okazja na zjazd co?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shiro Mężczyzna
^The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 30
Dni na forum: 5.303
Plusy: 4
Posty: 2.215
Skąd: Białystok
Niespodzianka!? Kiedy planowałeś nam o tym powiedzieć Dai? I czy w ogóle planowałeś rodzinę Nao o tym poinformować? ^^ Moje najszczersze gratulacje i życzę szczęścia i dużo miłości wam obojgu.

Tak, to też jest spam

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 31
Dni na forum: 5.100
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Gratulacje panie Michale i pani Michałowej też Zarzućcie jedną fotą chociaż z uroczystości i dajcie się pocieszyć Waszym szczęściem także tej małej, forumowej rodzince. Pozdrawiam i powodzenia

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 27
Dni na forum: 5.309
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ślub cywilny wezmę w miarę niedługo . Sądzę, że już zaraz po ukończeniu 21 roku życia (bo tylko trzeba mieć ukończone). Co do kościelnego - raczej nie ma szans.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Ślub
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook