Forum Dragon Ball Nao

» Filmik Dragon Ball jako animacja 3D

Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Jak tu zacząć... Jestem tu nowy, zupełna świeżyzna, nikogo tu nie znam i nie jestem na bieżąco. Jestem jednak fanem serii DB i DBZ (GT dla mnie nie istnieje) i grafikiem samoukiem.
Ale do rzeczy...

Z pewnych powodów postanowiłem zrobić krótki film w technice 3D na temat jednego wydarzenia z Dragon Ball. Ekranizacja podobna do "Final Fantasy: Advent Children", tyle, że znacznie krótsza - jakieś 10-15 minut. Robocza nazwa tego przedsięwzięcia to "Projekt Piccolo" i można o nim poczytać w newsach na mojej stronie internetowej: http://booster.npx.pl.

Jeżeli macie pytania, jakieś pomysły, czy może sami zajmujecie się grafiką 3D i chcielibyście przyłożyć do tego rękę to serdecznie zapraszam.

20th Century Fox pokpił sprawę, ale tym razem się uda...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
W tych newsach (konkretnie to jednym newsie) nic w zasadzie nie ma.

Masz już jakieś obrazki/filmiki z DB?

[ Dodano: 26.07.2010, 21:27 (po 2 minutach) ]
O, teraz doczytałem

[ Dodano: 26.07.2010, 21:29 (po 5 minutach) ]
Link do Piccola, że pozwolę sobie wstawić
-> http://img225.imageshack.us/img225/7896/test ... nition.jpg

Nie sądzisz, że to bardziej Shreka przypomina? xD
Ma płaski nos.

Ale w ogóle, to powodzenia, ja się osobiście na grafice ni animacji nie znam, więc nie pomogę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Ta, rzeczywiście: trochę Shreck. Ale jak dojdzie ubiór, ruch i głos, to będzie "kopać w dupę".
Zrobiłem go w ten sposób, bo szukałem uzasadnienia dla pewnych elementów jego budowy. Piccolo ma na rękach łaty z różowych poprzecznych pasków. Za cholerę nie wiem co to jest, ale interpretując to na własny sposób, stwierdziłem, że muszą to być poprzeczne łuski, co w zasadzie byłoby ciekawym elementem gatunku, jako, że nameczanie z przyrodzenia potrafili się nieźle bić. Zatem, skoro wykoncypowałem, że to na rękach to łuski, to czemu by nie założyć że cały gatunek jest nieco gadzi, w końcu są zieloni i wymyślili, że życzenia - tak na namek jak i na ziemi - spełniać będzie smok (Shen-long i Porunga mają nawet takie same antenki jak nameczanie). Stwierdziłem zatem: "a co tam, niech będzie interesująco" i zrobiłem mu nozdrza jak u Voldemorta z Harry'ego Potter'a, "smoczce" oczy oraz rzędy łusek jako brwi, ma też szeroką japę. Antenki i spiczaste uszy zostawiłem, bo bez nich, to Piccolo już nie byłby Piccolo.

Gotenks: Dzięki za chęć pomocy.

[ Dodano: 26.07.2010, 23:00 (po 1 godzinie 7 minutach) ]
Gotenks napisał(a):
[ Dodano: 26.07.2010, 21:29 (po 5 minutach) ]
Link do Piccola, że pozwolę sobie wstawić
-> http://img225.imageshack.us/img225/7896/test ... nition.jpg
Nie no... Tu to mogę wrzucić coś o większej rozdzielczości:
http://img408.imageshack.us/img408/9338/fullface.jpg
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
A nie ma szans, byś poprawił mu ten nos, czy to dużo roboty? ;p
Mimo wszystko, nosy w DB są szpiczaste, m.in. u Piccolo, a skoro w tym filmiku mają występować tylko Ozaru i Piccolo, to nikt w takiej sytuacji nie będzie miał szpiczastego.

Łuski i oczy są OK, ale ten nos wg mnie kompletnie szpeci twarz Piccola i dlatego całościowo on wygląda, jak wygląda

Tam na stronie pisałeś, że będziesz robił dialogi angielskie albo japońskie. Jak będziesz je robił?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Cóż. Z tym nosem, to jest tak, że moim zamiarem jest ukazać Piccolo także jako postać złą. Choć to na tym etapie może wydawać się śmieszne, to jednak planuję rozwinąć mającą powstać scenkę do rozmiarów pełnometrażowego filmu (kiedyś), opisującego cały galimatias z przybyciem i pokonaniem Vejity. Wtedy brzydki gadzi nos mógłby być istotnym szczegółem odróżniającym Piccolo od innych Nameczan i mógłby się, na przykład, zmienić po połączeniu Piccolo z Nailem.
Niemniej jednak, jak wszyscy dobrze wiedzą, nosy w mangach zawsze są małe i spiczaste, tak jak oczy duże i szkliste. To taka mangowa maniera, której od początku nie miałem zamiaru przekładać w fotorealizm. Wieżę, że komuś, oprócz mnie, taka koncepcja też się może podobać.

Co do dubbingu, to na tą chwilę chcę (i jestem w stanie) sam podłożyć wszystkie głosy. Już to robiłem i nie przychodzi mi trudno.

Aha. I udało mi się położyć palec na szczególe, który upodabniał go do Shreka: górna warga - była strasznie wysoka. Zmieniłem też ratio czoło-nos-usta.
Teraz wygląda tak:
http://www.fotoload.pl/123aa10/2bc20bcbf2902 ... 415363.jpg
Adam_ssj2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Adam_ssj2
Wiek: 31
Dni na forum: 5.000
Posty: 18
Skąd: Kalinowo
Mam pytanie jakiego programu używasz do robienia animacji 3D i w jaki sposób je tworzysz. Sam chciałbym spróbować stworzyć coś takiego
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.728
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Kurczę .. nieźle

Tak trzymaj chlopie! Naprawę fajna robota! MOże i nos dziwny ale mi nie przeszkadza.

A jakieś inne elementy kiedy zaprezentujesz? Nie wiem .. np smocze kule albo dragon radar
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.681
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
zmień nos i będzie zajebjoza.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
franqey napisał(a):
zmień nos i będzie zajebjoza.
He, he, nie zmienię nosa - mój ci on.
Jako, że niepoprawny ze mnie poprawiacz, dokonałem parę zmian w odbiorze oświetlenia, żeby uzyskać nieco bardziej realistyczną skórę. Dodam też więcej szczegółów, typu zmarszczki, pory.

http://imagebin.org/110965

Łukasz napisał(a):
A jakieś inne elementy kiedy zaprezentujesz? Nie wiem .. np smocze kule albo dragon radar
Animacja, którą planuję zrobić, będzie się odnosić do 5-ciu ostatnich minut 8-ego odcinka serii Z, które prawdopodobnie rozciągnę trochę w czasie. To jest scena pierwszego zetknięcia Piccolo z Gohan'em w formie Oozaru, a tam nie było ani smoczych kul, ani radaru.
A dlaczego wybrałem taki krótki moment? Cóż. Może następujące zdanie zobrazuje problem...
Jedna sekunda animacji, to 25 klatek, czyli 25 obrazków, wyświetlanych jeden po drugim w ciągu 1 sekundy. Pięć minut animacji to 5 * 60 * 25, co daje 7500 obrazków. "Wypieczenie" powyższego obrazka z głową jednej tylko postaci zajęło mojemu pecetowi (2 x 2,93Ghz, 4 GB RAM, Radeon HD 5750 1GB VRAM) ponad 20 minut. I co, daje do myślenia?
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Za dwa dni tzw. Riverwash, czyli impreza demoscenowa, na którą śpieszyłem z wykonaniem jakiegoś fajnego screen'a z Piccolo.
Udało się: screen jest gotowy... Nie zbyt okazały, ale wstydzić się go nie mam zamiaru.
Czasu mało, pracy dużo, więc nie ma się co dziwić.

Pragnę was tylko uspokoić i powiedzieć, że to nie tak będzie wyglądać filmik, a ta łuna to tylko taki pic, a nie prawdziwa aura:

http://imagebin.org/index.php?mode=image&id=112342

[ Dodano: 02.09.2010, 22:09 (po 15 godzinach 48 minutach) ]
Nie mogłem i zmieniłem. Ten jest lepszy:
http://imagebin.org/112428
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Ok. Mam pytanie: Ilu z was pamięta dobrze odcinek ósmy DBZ?
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Niedawno zaglądałem do tego tematu i na stronę, bo myślałem, że coś się ruszyło, a tam pusto

Dobrze, że brwi usunąłeś, chociaż złe nie były, jedynie takie z dupy.
Nos jest niejapoński, ze szpiczastym wyglądałby bardziej kozacko, ale już to pisałem.

A tak poza tym, to nie sądzisz, że on ma nienaturalne, brzydkie usta? W tym ujęciu przynajmniej. To pewnie przez ten nos tak to wygląda.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Booster Dragon Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 38
Dni na forum: 4.995
Posty: 16
Skąd: Lubuskie
Cóż, no... Może i masz rację. Ale z racją jest jak z ****, każdy ma swoją. Pewnie znasz przysłowie, więc dokładnie nie będę go przytaczał. Ładniejsza wersja: "Degustibus non disputantum est", czyli "O gustach się nie dyskutuje." Jednym będzie pasować taki nos, inni za "cool" będą uważać siaki nos, a filmik będzie jeden. Dlatego będę robił wszystko tak, aby po prostu miało jakiś sens i pewną niepowtarzalność (no może nie wszystko, ale tyle, ile się da). Nameczanie byli smoko-/gadopodobni, więc Piccolo może mieć badass'owe gadzie szparki zamiast spiczastego noska, takiego, jaki maja bohaterowie innych mang (Lufi, Naruto, Lupine, Ash, Cloud i mase, mase innych). Jak jakieś klony, kurde! Spiczasty nos jest w mandze... sztampą, stałym elementem, wizytówką anime, skrajnym uproszczeniem mającym ułatwić rysunek. Tyle, że film będzie realistyczny, więc nie siłą rzeczy nie będzie przypominał wyglądem stylu mangowego.
Tu zaraz ktoś powie: "Ale tak jest w kreskówce". A pewnie! W tej samej kreskówce są też kropki, przecinki i talerze zamiast oczu, ale nie będę przecież robił Goku z dwiema czarnymi kropami na białych owalach. To nie ta bajka. Tego nikt nie może się spodziewać.

Poza tym, gdybym zrobił Piccolo takiego, jaki jest w kreskówce, to niczym szczególnym, jako demono-gado-kosmita by się nie odznaczał. Byłby to po prostu facet z aparycją poobtłukiwanego boksera, wymalowany od stóp do głów na zielono (gwarantuje, że wtedy zamiast do Shreka, przyrównywałbyś go do MASKI ).

Mało tego. Piccolo w kreskówce często ma raz to 4 a raz 5 palców u dłoni, raz dłuższe, raz krótsze czułki, raz większe, a raz mniejsze uszy, raz większą, raz mniejszą czaszkę. Sama manga jest niekonsekwentna, to czemu ja miałbym być konsekwentny i to w miejscach, gdzie powielałbym po prostu kicz. Z całym szacunkiem do klasyki gatunku, ale manga to kicz i tu nie ma o czym dyskutować. Cholerrrnie lubię i Dragon Ball, i Naruto, i One Peace, ale nie mam i nigdy nie znajdę argumentów przeciwko temu, że manga to kicz. To kicz, którego powielania może się nauczyć każdy w około 3 lata kursów i praktyki. KAŻDY. Sam znam wiele przypadków.

Zgadzam się, że obecnie Piccolo nie powala urodą, ale tak na zdrowy rozsądek... Piccolo był postacią negatywną. Zanim walczył z Raditz'em, jego ofiary nie trafiały po śmierci nawet do piekła. Jego pre-inkarnacja zabiła Kuririna, Roshi'ego i Chaozu. Facet jest pół-demonem, ucieleśnieniem zła. Powinien wyglądać jak półdupek Szatana... i to ten bardziej odziedziany.

Ale nie martw się tym, że wygląda trochę jak Shrek. Kiedy w końcu ożyje (a ożyje, nie ma kwestii!), to zobaczysz, że MOJA realistyczna wersja Piccolo Juunia: nie mówi jak Shrek, nie ma mimiki jak Shrek, nie ma postury jak Shrek i już na pewno: nie daje innym łupnia w ten sposób, co Shrek.

Nie żal mi tego, że Piccolo, jakiego zaprojektowałem, nie jest odwzorowaniem jeden-do-jeden. Chciałbym, żeby Dragon Ball w wersji "LIVE" spodobał się nie tylko fanom serii, ale także fanom kina akcji, efektów komputerowych itd. To, że komuś się podoba albo nie jest normalne. Każdy ma do tego pieskie prawo, a mnie rajcuje robienie czegoś, co każe się zastanawiać. Poza tym. Ten Piccolo wygląda i tak lepiej od tego z DB Evolution. Mimo nosa i mimo japy. I gwarantuję, że filmik będzie też o niebo lepszy, bo przede wszystkim, będzie o kilkaset procent bardziej rzetelny względem anime. Choć będę wprowadzał zmiany. Nie głupie zmiany, jak zmiana koloru włosów Bulmy z seledynowego na brunetkę z różowymi pasemkami, bo to jest bez sensu. Zmiany sensowne. Na przykład: Son Goku z lekko małpią trzewioczaszką, bo przecież w pierwszej serii inne postacie często odnosiły się do niego jako "ten monkey-boy", a i pochodzi on z planety, której mieszkańcy zamieniali się wielkie małpołaki. Zarypisty koncept do eksploatacji, jeśli mnie spytacie. Byle tylko nie zrobić brzydala z głównej postaci.

Dzięki za zainteresowanie. Cały czas się rozwijam jako 3D, ale zapału nie tracę.
Będzie filmik... Choćby chciano mnie na stosie spalić za ten nos.

Pozdrawiam wszystkich!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Filmik Dragon Ball jako animacja 3D
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook