Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Sadie

Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Młody zespół indies, powstały w roku 2005, a mimo tego cieszący się już całkiem sporą popularnością zarówno w Japonii jak i poza jej granicami. Moim skromnym zdaniem, jedna z bardziej utalentowanych formacji powstałych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Odnajdują się świetnie zarówno w szybkich i mocnych metalowych kawałkach jak i w melodyjnych rockowych balladach.
Atutami zespołu są na pewno spore umiejętności każdego z poszczególnych członków do gry na danym instrumencie, a także ponadprzeciętne kompozycje (a niektóre z utworów to wręcz istne perełki). Bardzo zwraca uwagę również (a może nawet przede wszystkim) głos wokalisty, Mao. Wydaje mi się, że czasem nieco podobny do Kyo z Dir en greya (ale moim zdaniem Mao jest bardziej utalentowany i śpiewa czyściej). Pewnie między innymi stąd porównania do Dir en greya. Zespół gra także w większości mocne kawałki, a ich image to raczej delikatny visual kei. Jednak traktowałbym ich jako coś innego niż DEG, bo jednak twórczość Sadie jest dosyć unikalna.

Na próbkę jedne z moich ulubionych utworów. Coś spokojnego i coś mocnego.
http://www.youtube.com/watch?v=L9t3m8-p48o
http://www.youtube.com/watch?v=LtRq-s3OUuU

Pozdrawiam

PS. Mam nadzieję, że ktoś z zaglądających zna zespół i wypowie się XD

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.511
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ja pierwszy raz słyszę o tym zespole , ale jak go tak chwalisz to chętnie posłucham pare kawałków w ich wykonaniu i potem napisze co o nich sądze

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Do końca roku na rynek trafią trzy single zespołu Sadie. Pierwszy, nazwany Kuraimoa, ukaże się 29 września. Kolejne dwa nie mają jeszcze tytułów, ale znane są daty ich wydania: 3 listopada i 22 grudnia. W ramach promocji swoich singli, Sadie uda się w trasę Deep Impact, podczas której zagra 32 koncerty w 30 różnych miejscach w całej Japonii.

Mimo,że wielkim fanem nie jestem,będę miał oczy szeroko otwarte.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.342
Posty: 72
Bardzo fajny zespół
W Silent Eve Mao ma taki mocny głos. Na refrenie i przed refrenem ta wstawka. Super bardzo mi sie podoba Bardzo profesjonalnie. Nawet jak sie wydrze to robi to bardzo czysto Jednak muzyka XXi w. się podtrzymuje Jeśli chodzi o rock to jest bardzo dobrze. Bo w popie to jest masakra heh
A w grieving the dead soul tez bardzo dobrze daje radę. Większość piosenki "przedarł" ale dobrze mu to wychodzi. Ja normalnie nie słucham takiego darcia od razu wyłączam, ale to sie dobrze słucha, bo jest czysto naprawdę
Ale nie ma gościu tak bardzo podobnego głosu do goscia z DEG ma inną barwę, która mi sie podoba

Misuzu
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Tylko klipy sprawdziłeś czy może znasz zespół również z albumów i singli?
Jeżeli byłabyś chętna (albo ktokolwiek) to mogę zarzucić kilka ^^

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.342
Posty: 72
To są wrażenia z klipów
No mozesz zarzucic czymś co juz przesłuchałeś i wydaje ci sie godne polecenia. Bo nie chce znowu na sucho szukac. Ostatnio poszerzałam swoją bibliotekę, więc wiesz

Misuzu
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jeżeli chcesz poznać sporo, ale przy okazji nie tracić czasu na ściąganie wielu plików, to polecam ich album kompilacyjny "SADIE ~UNDEAD13+2~"

Obraz
Sadie - SADIE ~UNDEAD13+2~
data wydania: 25.06.2008
link: http://www.mediafire.com/?qtmc1mdwc3m (nie mój upload )

01. 妄想被虐性癖
02. obstacle progress
03. 迷彩
04. under the chaos
05. サイコカルチャー
06. CHILDREN OF DESPAIR
07. GRUDGE OF SORROW
08. M.F.P. (Malicious Female Pigs)
09. confusion
10. MAD ROID
11. Empty room
12. a holly terrors
13. サイレントイヴ+α
14. Barking the enemy
15. サヨナラの果て

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.342
Posty: 72
Dzieki wielkie Przesłucham ich
----
Kamzo! Sadie są super ^^ Bardzo dobry zespół. Podobają mi się ich piosenki z płyty, którą zarzuciłeś. Co prawda w niektórych za dużo jest tego growlingu, ale przyzwyczajam się. Podoba mi się growling Mao. Jest świetny. TAki inny. W ogóle ma świetny głos, czysto śpiewa i lubię jego barwę głosu. Nawet mojej mamie się podobało ^^

Misuzu
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
30 marca ukaże się nowy album Sadie.Krążek nie ma jeszcze tytułu,ale wiadomo,że zawierać będie piosenki z singli Juggernaut, Toge, Kuraimoa i Dress,wydanych w 2010 roku.


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Misuzu Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Misuzu
Wiek: 29
Dni na forum: 5.342
Posty: 72
Fajnie xD
Ja w ogóle mam problem ze znalezieniem tabów do piosenek Sadie. Tak na dobra mete to udało mi się znaleźc tylko Meisai. Może ktoś z was sie orientuje gdzie np. do Mad-roid by sie dało skombinować?
Myslę, że powodem tego jest to, ze jest to młody zespół i jeszcze nie wszyscy moze sie tak nim interesują na tyle, aby rozgryzać te trudne sentencje na gitary, które sa skomplikowane.

Misuzu
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Misuzu napisał(a):
Ja w ogóle mam problem ze znalezieniem tabów do piosenek Sadie. Tak na dobra mete to udało mi się znaleźc tylko Meisai.
Wiem, że może to późno, ale tutaj jest kilka tabów, niestety brakuje szukanej przez Ciebie 'Mad-roit', ale są inne: http://www.ultimate-guitar.com/tabs/sadie_tabs.htm
Bardzo podoba mi się brzmienie zespołu, głos Mao (bardziej kojarzy mi się z Byou z Screw niż Kyo), a już w szczególności cenię bass Aki'ego - jest genialny. Lubię zarówno ich mocniejsze kawałki, jaki i te bardziej spokojne, choć zawsze podobał mi się growling Mao i piosenki, w których jest go dużo.
4 kwietnia bieżącego roku ma ukazać się nowy mini-album zespołu pod tytułem 'RED LINE' i muszę przyznać, że po udanym singlu 'Rosario', liczę na coś równie dobrego.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Już 10 października ma ujrzeć światło dzienne trzeci album Sadie pod tytułem「THE BLACK DIAMONDS」, zespół zaplanował także trasę promującą krążek o nazwie【THE BLACK DIAMONDS】(jakże oryginalnie ), koncerty ruszą od 13 października i będą miały finał 19 grudnia.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zla wiadomosc dla fanow Sadie. Cytujac JaME:

"Zespół Sadie poinformował, że zamierza zawiesić działalność.

Grupa niedawno świętowała dziesiątą rocznicę kariery, wydając album z najlepszymi przebojami, DECADE. Muzycy uznali, że to dobry moment, aby zastanowić się nad dotychczasową działalnością. Członkowie zespołu przeprosili fanów za tak nagłe ogłoszenie i podkreślili, że gdy tylko poczują się gotowi, powrócą na scenę już jako nowe, odmienione Sadie.

Mimo decyzji grupy, fani nadal mogą mieć powody do radości. 27 maja ukaże się nowy singiel zespołu, zatytułowany Voyage. W ramach promocji wydawnictwa, Sadie wyruszy w trasę Never Ending Voyage –We never say good bye-.

Ostatni koncert zespołu przed przerwą, forever and ever…, odbędzie się 21 września w Zepp Tokyo."

Pozostaje miec nadzieje, ze powroca niedlugo z nowym materialem, jeszcze silniejsi niz przedtem.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [J-rock] Sadie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook