Forum Dragon Ball Nao

» Kuchnia japońska

Strony:   1, 2, 3, 4  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Hmmm Zupę chińską wyprodukowaną w Lublinie ...

A tak prawdę mówiąc to jadłem kiedyś "Zupę z Bambusa" podobno przepis Japoński. Bardzo ostra, ale nawet mi smakowała .
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Łuka$h napisał(a):
Aha,przypomniałem sobie,to były sajgonki,na pewno //ort ktoś z was to jadł...Naprawde bardzo dobre są.
bad girl napisał(a):
a tam lubie japońską kuchnie, a szczególnie sajgonki
Sajgonki to nie potrawa Japońska, lecz Wietnamska. Nazwa Sajgonki pochodzi od nazwy miasta, bądź też rzeki, które znajdują się w Wietnamie [Sajgon].

Zupki chińskie to nie jedzenie, to trucizna którą się nie da najeść, naturalne chemiczne jedzenie.

Zjadłbym jakąś japońską potrawę.
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.250
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Oh yeah, japońska kuchnia! <głos zdychającej krowy>

Zawsze dostaję ślinotoku, gdy ktoś w anime pałaszuje kałamarnice lub mątwy (ika). Jeszcze gorzej jest przy krewetkach (ebi). Jeżowce (uni) wywołują u mnie zwykle nagłe zasłabnięcie. Ośmiornice (tako), kraby (kani), langusty (ise-ebi) oraz ostrygi (kaki) nie prezentują się aż tak apetycznie, aczkolwiek również są niczego sobie. O rybach nie będę pisał, gdyż kocham je pod każdą postacią... Podobnie jak ostre przyprawy - wasabi rules! No i, rzecz jasna, wodorosty.

Ite, missa est.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Hmmm jeżeli Ramen da się zaliczyć, do kuchni japońskiej, to jak najbardziej jestem za. Udało mi się raz w życiu zjeść ramen i stwierdzam, że jest cudowny

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
KaKarot0 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
KaKarot0
Wiek: 31
Dni na forum: 6.218
Ostrzeżenia: 1
Posty: 138
Zdarzyło mi się jeść kurczaka z japońskiego przepisu nie pamiętam jego nazwy, ale był przepyszny. Moje drugie spotkanie z Japońską kuchnia to wynalazki mojej siostry, strzeżcie się sushi domowej roboty! Szczególnie z Polskim chrzanem w zastępstwie wasabi
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
hhhmmmm........Kuchnia Japońska jest najlepsza jaką znam. Uwielbiam dania chińskie szczególnie [ ort! ] SUSCHI i ( nie wiem [ ort! ] czy to z Japoni) Spagethi.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Tak właśnie się zastanawiam, czy wszyscy na tym forum rozróżniają co to Japonia, a co to Chiny... W kuchni raczej olbrzymich różnic nie ma, ponieważ potrawy z obu krajów przenikają do sąsiadów...

Daniel, spaghetti to danie Włoskie...

A ja jadłem kurczaka słodko-kwaśnego - dobry był , jakąś tam kaczkę-taka sobie, no już nie pamiętam jeszcze jakiegoś kuraka, również taki sobie.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.145
Posty: 406
Właśnie przed chwilą zjadłam sushi. Zapłaciłam (a raczej moja mama zapłaciła 20 zł za zestaw, a najadłam się tak, że nic więcej nie mogłabym w siebie wcisnąć. To, które jadłam było takie sobie, bo trochę rozgotowali ryż. Był decydowanie za miękki i przypominał jakąś papkę . Za to imbir mieli dobry, nie taki bardzo ostry...

Jeśli ktoś mieszka w stolicy i chce spróbować dobrego sushi, to niech wpadnie do Złotych Tarasów na ostatnie piętro. Jest tam bar Tokyo Express. Można kupić zestaw z sushi już za 8zł (z sushi do wyboru, ale polecam te zawinięte w nori, czyli wodorosty, z rybą . Jeżeli ktoś nie lubi ostrego smaku, to niech lepiej nie rusza dodatków, które podają do sushi. Są to imbir (je się na początku, na zaostrzenie smaku) i wasabi (kładzie się trochę na sushi. Tak w ogóle, to nie zapomnę sytuacji, kiedy moja koleżanka gapiła się wielkimi oczami na mnie jak jadłam samo wasabi. To jest po prostu bezcenne. A do smaku się przyzwyczaiłam i już mnie nie rusza.). Do sushi podawany jest sos sojowy, którym polewa się sushi.

W ogóle chciałabym zrobić sushi sama w domu. Jeśli tylko zarobię trochę pieniędzy i zostanie mi, to kupię sobie zestaw.

Moje drugie spotkanie z Japońską kuchnia to wynalazki mojej siostry, strzeżcie się sushi domowej roboty! Szczególnie z Polskim chrzanem w zastępstwie wasabi
Chrzan zamiast wasabi? OMFG, co to za problem kupić wasabi, chyba tylko dychę to kosztuje _^_. Jak nie mniej... (na allegro pewnie za kilka zł)
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Ja jadłam...ryż^^ A właśnie przed chwilą zjadłam sobie rybe po japońsku^^ Smakowało miii^^
Vegeta'San Mężczyzna
Cargo
Cargo
Vegeta'San
Wiek: 31
Dni na forum: 6.055
Posty: 29
Skąd: Polska
Jadłem kiedyś Sushi.Możę niesmakuje super ale na pewno jest bardzo zdrowe.

Dragon Ball 4 Ever
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja jadłem tylko sushi. Początkowo sceptycznie do tego podchodziłem,ale gdy w nim zasmakowałem,stałem się wielkim amatorem tego dania.Coś pysznego,a do tego jakie zdrowe...Kiedyś chcę spróbować jeszcze sashimi.Cóż...ciekawość Ujio nie zna granic...


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Ja jadłam dwa rodzaje sushi- w restauracji(z samym łososiem) i domowej roboty(z ogórkiem, papryką, szczypiorkiem, łososiem lub makrelą).

Zdecydowanie lepiej smakowało mi moje sushi, pewnie dlatego, że po postu miało więcej dodatków. Robię sushi z przepisu z Internetu, ze strony magazynu- co mnie trochę zdziwiło- dla mężczyzn "Logo". Kupiłam sobie dwa sosy- do ciemny sojowy i do ryżu(tj. gotową mieszankę octu ryżowego i cukru, samego octu bowiem nie znalazłam) no i oczywiście nori i wasabi. Wszystko w makro(więc bez sensu mówić, że składniki są trudno dostępne). Od tamtej pory robię sushi regularnie co ok. miesiąc. Sashimi jeszcze nie robiłam, aczkolwiek pewnie kiedyś spróbuję. Ryż zawsze wychodzi mi ładnie sklejony, powinno się trzymać.

Co do ryb- wychodzę z przekonania, że pasożytów gołym okiem w surowym mięsie nie widać, więc używam wędzonego. Owszem, jest to w peny sposób łamanie tradycji, no, ale myślę, że mój żołądek wart jest takiego nadużycia.

Może kiedyś Was zaproszę

Drugą potrawą, jaką zawsze jem pałeczkami, jest kurczak z mieszanką warzywną, w której są także pędy bambusa i grzyby mun- wszystko to na ryżu. Może japońszczyzna to nie jest, ale za to bambus jest bardzo smaczny ;p

A ośmiornicy chętnie bym spróbowała.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
A ośmiornicy chętnie bym spróbowała.
Podobno smakuje jak rybne żelki.

Co do moich doświadczeń z kuchnią japońską mogę rzec, że są nikłe a wręcz żadne. No, może udało mi się kiedyś zobaczyć sushi z daleka i nie był to ekran telewizora czy komputera. Chęci spróbowania tegoż jak i innych dań też nie mam za wielkich. Powodem są poszczególne składowe za którymi nie przepadam, warzywa w szczególności. Chociaż cholera wie, cuda się zdarzają. Jedyne na co mam szczerą ochotę to ramen, makaron potrafi przyćmić mi wszystko : )

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Całkiem niedawno miałem okazję po raz pierwszy w życiu zakosztować sake,i przyznam,że bardzo przypadł mi do gustu ten trunek.W sumie,to nie wiem do czego można ją przyrównać,ale jej smak jak najbardziej mi odpowiada.Szczerze polecam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hayato ma kolejne kulinarne doświadczenie z Kraju Kwitnącej Wiśni a sobą.Tym razem miałem okazje spróbować japońskich ciasteczek o smaku owoców morza, i muszę przyznqać,że bardzo mi smakowały.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Szczerze mówiąc nigdy nie jadłem prawdziwego dania rodem z Japonii. Jedyną podobną rzeczą do tamtejszych potraw, która smakowałem to zupa z warzywami, które są tam uprawiane (nie znam ich nazw) z dodatkiem ostrych przypraw. Ahh ... Cudeńko ^^

Po za tym cenię ten kraj za herbatę. Uwielbiam ją pić wieczorami przed tv lub komputerem. Pamiętam kiedyś nawet dostałem pod choinkę paczkę takiej prawdziwej herbaty. Mmm ... Cudo
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.725
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Ja jadłam sushi i nie przypadło mi do gustu . A bardzo lubię Sajgonki gdyby ktoś chciał przygotować to podaje przepis .
SKŁADNIKI :
papier ryżowy 1 szt.
wołowiny 300 g
chińskich grzybów 5 szt.
pieczarek 5 szt.
makaronu 50 g
marchewka 1 szt.
cebula 1 szt.
kapusty pekińskiej 3 szt.
kiełków sojowych 1 szt.
sos sojowy 1 łyżka
sól 1 szczypta
pieprz 1 szczypta
papryka 1 szczypta
olej do smażenia 1 szklanka

Sposób przygotowania;
1.Zagotuj wodę, kiedy zacznie wrzeć wrzuć do niej grzyby chińskie. Gotuj przez 30 minut. Następnie odsącz, poodcinaj nóżki, a kapelusze pokrój w cienkie paseczki.
wołowinę podsmaż z solą i pieprzem.
cebulkę pokrój w kostkę i podsmaż na złoto.
pieczarki podduś na patelni (pamiętaj aby posolić), pokrój na drobną kostkę.
marchewkę pokroić w słupki, podduś.
liście kapusty pokrój w paski, lekko podsmaż.
makaron sojowy wrzuć do wrzątku i zostaw pod przykryciem na 3 minuty. Potem odcedź i pokrój na kilkucentymetrowe paski.
teraz wszystkie te składniki wymieszaj w dużej misce, dodaj 2 łyżki sosu sojowego, jajko, sól, pieprz i ostrą paprykę.
teraz przechodzimy do formowania sajgonek: weź płat papieru ryżowego i zanurz na moment w ciepłej wodzie, połóż na deskę aż zmięknie. Nałóż farsz i zwiń w niewielki rulonik. Jeśli podczas zwijania papier będzie się rwał, pękał ? możesz użyć 2 płatów papieru. Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości sajgonek które robisz.
tak przygotowane ruloniki pozostaw do wyschnięcia.
rozgrzej olej ? przygotowane wcześniej ruloniki smaż na głębokim oleju ? krótko.
można podawać ze słodko-pikantnym sosem chili ? dostaniesz taki w sklepie (np. Sos tao tao).
Warto spróbować naprawdę przepyszne
SMACZNEGO

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Sajgonki są Wietnamskim daniem. Żeby post nie był pusty, to ja miałem przyjemność skosztować makaron "Rāmen" i bardzo mi smakowało, sushi nie jadłem, gdyż za bardzo nie przepadam za rybami (dziwne co lubi Japonię, ale nie specjał, który jest podawany w większości potraw), lecz w przyszłości chciałbym spróbować. Piłem także sake oryginalne, i te własnej roboty

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Sake smakuje jak wódka?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz. napisał(a):
Sake smakuje jak wódka?
Sake to wino i tak też smakuje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Kuchnia japońska
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook