Forum Dragon Ball Nao

» [Akcja] Niezniszczalni / The Expendables

19arthur26 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
19arthur26
Wiek: 31
Dni na forum: 5.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 89
Skąd: Łomża
"Niezniszczalni" świetny film, któy obejrzałem wczoraj, wg mnie najlepsza produkcja tego roku. Akcja opowiada o grupie najemników, których przywódcą jest Barney Ross(S. Stallone). Zostają oni wynajęci do obalenia despotycznego dyktatora. W tym właśnie celu wyruszają do Ameryki Południowej.
Szybka akcja, dużo krwi i przede wszystkim wspaniała obsada, bo grają tacy aktorzy jak: Sylvester Stallone, Jason Statham(ten z Crank i Tranporter;P) Jet Li, Dolph Lundgren, Bruce Willis, Arnold Schwarzeneger, Terry Crews(wszyscy nienawidzą Chrisa) Randy Couture(kiedys walczył w UFC) i wszyscy są po jednej stronie także ogólnie jest niezła sieka. POlecam każdemu, kto lubi kino akcji i klimaty lat '80.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


SPOILER!
Widziałem ten film. Nie był to najlepszy film tego roku, zdecydowanie lepsza była Incepcja. Podobało mi się oglądanie go, ale moja ocena nie będzie wysoka. Wiele scen akcji było ciekawych, ale strasznie naciąganych (sceny w których niszczą całą armię i takie tam). Ogólnie jeżeli ktoś ma ochotę na sieczkę pełną akcji, scen niszczenia przez jedną osobę nożem siedmiu innych i innych, podobnych scen to polecam.
19arthur26 napisał(a):
Bruce Willis, Arnold Schwarzeneger,
Grają tylko w jednej scenie i tylko gadają.
19arthur26 napisał(a):
wszyscy są po jednej stronie także ogólnie jest niezła sieka.
Willis ich wynajmuje, Arnold tylko myśli czy nie przyjąć u Willisa pracy, Dolph Lundgren ich zdradza (a na końcu jest scena że mu przebaczyli i z nimi popija... w ogóle liczyłem że statham tym nożem nie trafi w tarczę tylko właśnie w Dolpha) więc jacy wszyscy?
19arthur26 napisał(a):
POlecam każdemu, kto lubi kino akcji i klimaty lat '80.
To w latach 80 robili filmy, w których ktoś mówi STRZAŁ OSTRZEGAWCZY i rozpoławia wroga?

Ocena: 5/10
+Niezła obsada (zabrakło mi kilku osób, np. Pudziana i Roberta De Niro)
+Dużo krwi i akcji

-Za mało realistyczne
-Dosyć cienka fabuła - oklepany motyw

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 11.09.2010, 15:26
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Toś mie Kathlar *zdenerwował*. Po pierwsze spojlerujesz na potęgę, po drugie nie kumasz konwencji. Tek film to swego rodzaju hołd dla strzelanek z lat 80 ( tak, wtedy robili takie filmy. Każdy kto do dziś ma łezkę w oku jak pomyśli o "Komando", "Rambo", "Najemnicy" etc. poczuje się jak w domu. Wymaganie od takiego filmu żeby był realistyczny to jak powiedzenie do dziwki "Włóż w to trochę uczucia".

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
19arthur26 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
19arthur26
Wiek: 31
Dni na forum: 5.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 89
Skąd: Łomża
dokladnie franqey, niewazne ze Arni czy willis graja w jednej scenei.; GRAJĄ, to naprawde piekne, a w ogóle [ ort! ] momenty jak ci najemnicy rozwalają przeciwnikow to poezja. Podaj mi tytul filmu z taka obsada, nie ma raczej, noo chyba ze taki ktorym gwiazdy sa jeszcze malo znane w Hollywood, ale to tez wątpliwe, przystaje przy swoim ze to najlepszy film roku, a ogladalem te incepcje, Druzyne A, i inne scierwa ktore mialy byc hitami.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


19arthur26 napisał(a):
inne scierwa ktore mialy byc hitami.
Incepcja to zupełnie inny rodzaj filmu. Jeżeli lubisz sieczkę jak w Niezniszczalnych to mogło ci się nie spodobać, ale nie nazywaj tego ścierwem.
franqey napisał(a):
nie kumasz konwencji. Tek film to swego rodzaju hołd dla strzelanek z lat 80 ( tak, wtedy robili takie filmy. Każdy kto do dziś ma łezkę w oku jak pomyśli o "Komando", "Rambo", "Najemnicy" etc. poczuje się jak w domu.
Dobrze, może i tak jest, ale mi to nie przypadło do gustu, ja nie wychowałem się na strzelankach z lat 80. Dlatego moja ocena jest taka, a nie inna. Dlatego też napisałem
Kathlar napisał(a):
Ogólnie jeżeli ktoś ma ochotę na sieczkę pełną akcji, scen niszczenia przez jedną osobę nożem siedmiu innych i innych, podobnych scen to polecam.
Mnie takie sceny nie kręcą i zdecydowanie wolę inne filmy.
franqey napisał(a):
Po pierwsze spojlerujesz na potęgę
Poprawiłem to.
franqey napisał(a):
Wymaganie od takiego filmu żeby był realistyczny to jak powiedzenie do dziwki "Włóż w to trochę uczucia".
Nie powiedziałem że to źle, tylko że mi się to nie podoba. Dlatego dodałem to do swoich minusów. Tobie może przypadło do gustu to o czym pisałem (strzał ostrzegawczy), ale dla mnie jest to śmieszne.
19arthur26 napisał(a):
dokladnie franqey, niewazne ze Arni czy willis graja w jednej scenei.; GRAJĄ, to naprawde piekne
Według mnie jest wiele lepszych aktorów, ale obsada jest bardzo dobra. Problem w tym że dla mnie nie jest najważniejsza obsada, a jakość filmu. Ledger gdy grał w Batmanie nie był wielką gwiazdą, a obecnie jest uznawany za świetnego aktora.
19arthur26 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
19arthur26
Wiek: 31
Dni na forum: 5.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 89
Skąd: Łomża
W jego przypadku bez wątpienia pomogła mu śmierć, ale to już w ogóle z inny temat
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
19arthur26 napisał(a):
W jego przypadku bez wątpienia pomogła mu śmierć, ale to już w ogóle z inny temat
Nie bądź śmieszny... Śmierć co najwyżej mogła przyczynić się do jego większej sławy, ale nie odbierzesz mu przywileju bycia dobrym aktorem, bo to jak zagrał w Mrocznym Rycerzu ciężko jest opisać słowami.

Wracając do tematu. Filmu nie widziałem, ale na pewno zobaczę, choćby z samego szacunku do niektórych aktorów tam grających, którzy odwalili kawał dobrej roboty dla kina akcji.
Kathlar najwyraźniej nie rozumiesz przesłania tego filmu, wiele scen jest naciąganych, bo takie miały być. To nie jest film, który ma odzwierciedlać rzeczywistość.

Btw. 19arthur26, nazywanie ścierwem Incepcji jest nie na miejscu, ponieważ jest na świecie coś takiego jak "gusta filmowe". Dla jednej osoby ten film będzie kapitalny, a dla drugiej nie. Następnym razem uważniej dobieraj słowa.

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Shiro napisał(a):
Kathlar najwyraźniej nie rozumiesz przesłania tego filmu, wiele scen jest naciąganych, bo takie miały być. To nie jest film, który ma odzwierciedlać rzeczywistość.
Ale ja nie twierdzę, że tak nie miało być. Po prostu nie spodobało mi się to. Rozumiem, że dla niektórych jest to plus, ale dla mnie to wada tego filmu.
19arthur26 napisał(a):
W jego przypadku bez wątpienia pomogła mu śmierć, ale to już w ogóle z inny temat
W stu procentach zgadzam się z odpowiedzią Shiro na temat postu Artura.
Shiro napisał(a):
Btw. 19arthur26, nazywanie ścierwem Incepcji jest nie na miejscu, ponieważ jest na świecie coś takiego jak "gusta filmowe". Dla jednej osoby ten film będzie kapitalny, a dla drugiej nie.
Dokładnie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Druga część jest w kinach, to obejrzałem pierwszą, bo wcześniej nawet nie wiedziałem, że taki film powstał. W każdym razie w drugim większa obsada, bo ci sami plus choćby Chuck Norris i Van Damme.

Najlepszy motyw to chyba "chce zostać prezydentem" o Schwarzeneggerze. Dobry film, tylko mógłby być dłuższy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Byłem dzisiaj na premierze. Dwójka zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Doszedł Norris, Van Damme, a do tego poszerzono rolę Arniego i Willisa. Van Damme kapitalny jako czarny charakter. Fabuła dość stereotypowa, natomiast akcja wylewa się z ekranu. Są momenty dramatyczne, aspekty romantyczne i komediowe. Właśnie ten ostatni aspekt powala z nóg. Czuć autoironię gwiazd kina akcji, a sceny z Chuckiem Norrisem miażdżą po prostu. Warto iść, bo stare gwiazdy nadal trzymają fason. Polecam.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja sie boje isc, bo podobno jak Czak kopnie, to nawet w kinie mozna oberwac. Chcialem pojsc wczoraj, ale mnie z bratem nie wpuscili, bo nie ma 15 lat, lol.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Stallone spotyka Norrisa:
- Myślałem, że nie żyjesz
- Też tak słyszałem
- Podobno ukąsiła cię kobra królewska
- Faktycznie ukąsiła mnie kobra królewska. Po 5 dniach męczarni ... kobra umarła xD

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
The Expendables 2

Dobrze jest, tylko ostatecznie brakowało mi jeszcze Seagala. Dobrze, że Schwarzeneger i Chuck występowali w paru scenach, a nie że się pojawili i znikli, jak np. gubernator w pierwszej części, bo wtedy równie dobrze można w ogóle nie występować.

Chuck mega, największy jajcarz. Generalnie Chuck jest popularny z powodu tej fali żartów (drwin) sprzed paru lat, ale w Polsce raczej negatywnie, nie wiem jak za granicami, w każdym razie tutaj pokazał, że mu to nie robi. Najlepsza pierwsza scena, jak się z dupy pojawił i rozwalił "solo" cały oddział razem z czołgiem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mi najbardziej podobał się tekst o Rambo i "O, jeszcze jeden!" Oczywiście wejście Chucka i zdziwienie Sly'a przy okazji tegoż.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Byłem. Daje radę. Dolph Lundgren jest mistrzem świata.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wbrew różnym nieprzychylnym komentarzom trójka też całkiem udana.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Akcja] Niezniszczalni / The Expendables
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook