Forum Dragon Ball Nao

» Ślub

Strony:   1, 2, 3
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.256
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Moj stary wziął wcześniej, lol.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.221
Posty: 633
Skąd: Kielce
ok, to teraz sobie wyobraźcie chmarę dzieci w wieku do 10 lat i mnie razem z nimi mówiącą:
"Gra-tu-la-cje"

Specjalnie dla Was
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.628
Plusy: 2
Posty: 1.408
Obiecałem dać znać, jak już będzie po...

Zatem, od tygodnia, tzn od 4 września, jestem żonaty.
I jest super.


pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.973
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Dai Kaiosama napisał(a):
I jest super.
Trochę tępo to zabrzmiało jak z emTV ale zrozumiałem przesłanie. Zgadzam sie z przedmówcą. Najwyższa Istota stwarzając męża i kobiete powołał ich w małżeństwie do działania. Wspólne życie i miłość w Bogu. "Już nie są dwoje a jedno ciało; bądźcie płodni i rozmnażajcie się". Pewnie dlatego właśnie płytcy określają to mianem super. Powierzchownie. Bawicie mnie.Bóg w swoim miłosierdziu nie odmawia wiecznej laski. Chrystus potwierdził te słowa przez 'mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował wielce kościół' dlatego bierzemy go w kościele a nie w piwnicy. Ale nie zapominajmy że małżeństwo nie jest obowiązkiem dla wszystkich. Niektórzy reygnują z wielkiego dobra i idą ku większemu. Ku Jezusowi Chrystusowi, wybierają cnotliwe życie w celibacie, troszczą się oPana i jemu sie podobają. Posłuszeństo i pokora, ale co o tym wiedzą przeciętne szarości tła społecznego, napalone i nie myślące trzeźwo.
LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.963
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
jak na mój gust to śluby kościelne bierze się, żeby ucieszyć rodziców i/lub schorowanych, starszych dziadków.

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.256
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem, czy Bogu szczególnie mocno zależy na bezżeństwie. W końcu Jezus ujrzał teściową Piotra i jego nie odrzucił. Wręcz przeciwnie, pozwolił mu być jednym z apostołów, którzy mieli iść w świat i nieść Ewangelię poganom, tak by każdy chciał żyć jak Jezus. A kogo miałby Jezus posłać w świat, jak nie ludzi, którzy sami przyjęli go za pana i zbawiciela? Bodajże Filip miał jeszcze córki, więc pewnie i żonę. A w 1 Koryntian Paweł apostoł, mówi że to jedynie zachęta, by powstrzymać się od małżeństwa, nie zaś obowiązek. (1 Kor 7, 35) Dodatkowo nie wspomina, by ten bezżenny miał być właśnie nauczycielem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.973
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Takie rozmowy do niczego nie prowadzą. Przecież Jezus miał 4 braci i dwie siostry co do których dzisiaj specjaliści się sprzeczają i prawdopodobnie były to pociechy Józefa z poprzedniego pożycia (byli obecni na weselu przy zmianie H2O w wino). Musisz nadrobić zaległości. Nie zapomnę również wspomnieć o ewangelii św. Marii, która ewidentnie wspomina że najbliższym uczniem, przy sercu była Maria Magdalena i mowa jest o pocałunku. Oczywiście jest jeszcze aposkrypt o Judaszu, ale nie o nim mowa. Chrystus sam mówił 'Mężowie miłujcie żony bo i Chrystus umiłował kościół'.
Ty po prostu [ ort! ] nie rozumujesz prosto, tylko komplikujesz. Pasterze wybierając życie w dziewictwie i celibacie troszczą się o sprawy Pana i dają znak absolutnego pierwszeństwa miłości Chrystusa oraz żarliwego oczekiwania jego przyącia.. Seksualne sprawunki są grzechem wg ST. Chrystus przecież jest ucieleśnieniem i podporą dla ST. Nie tylko odnawia ale i aktualizuje.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.256
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tutaj ty próbujesz komplikować.
1. W swoim wywodzie wykraczasz poza biblijny kanon.
2. Józef nigdy niczego nie ślubował. Nie był zobowiązany do żądnego bezżeństwa. Fakt posiadania przez Jezusa rodzeństwa, być może rodzonego, być może przyrodniego, nie odbiera mu jego doskonałości. Niby czemu miałby odbierać?
3. Jak Paweł apostoł napisał, to była sugestia/zalecenie. Kościół poszedł dalej i przekształcił to zalecenie w obowiązek konieczny do przyjęcia stanu duchownego. A nie zapominajmy, że duchowieństwo też zakładało rodziny do czasu celibatu.
4. Poza tym zachęcam do przeczytania tego fragmentu. 1 Tm 3, 2.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.973
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Al Ed Upek napisał(a):
1. W swoim wywodzie wykraczasz poza biblijny kanon.
Wykraczam ponieważ opisuję całość i nie wybieram fragmentów wyrywkowo bo wędruję w obecności Boga, słucham Go i jestem Mu posłuszny.
Al Ed Upek napisał(a):
nie odbiera mu jego doskonałości
Józef nie był doskonały dlatego zaszczytu posmakowała Maryja Dziewica nie Józef Prawiczek; Może był oznaczany świętym, objawiło mu się słowo Boże, ale nigdzie nie było powiedziane, że jest bez wad. Wg niektórych odłamów Maryja wniebo-wstąpiła, wniebowzięcie. Józef nie. Doskonały jest tylko Bóg. Józef nie 'dał swoje życie na okup za wielu" (Mt 20,28 ).
Al Ed Upek napisał(a):
Kościół poszedł dalej i przekształcił to zalecenie w obowiązek konieczny do przyjęcia stanu duchownego.
Kiedyś mi ksiądz opowiadał o specjalnych przypadkach w których żonaty po objawieniu, bądź olśnieniu oddaje się służbie panu I dostaje święcenia. Specjalne przypadki istnieją bo od tego są one, od tego one są.
Zresztą nie wiem o czym mówisz pzecież w prawosławiu NIE istnieje celibat księży najniższego szczebla! Jako że tutaj mówimy o ślubie niekoniecznie w aspekcie kościoła rzymskokatolickiego to sobie ŹLE dopowiedziałeś. Dopowiedziałeś sobie aspekt wyłącznie kościoła łacińskiego ze względu na twoje jednostronne samozapatrzenie, To że jeden odłam tak interpretuje nie oznacza, że całość trzeba wysłać na stos. Ale nie martw się błądzić to rzecz ludzka, ja wybaczam by być uczestnikiem boskiej natury (2P1,4).
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.256
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale ja od początku do końca mówię o jednym odłamie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.973
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Ale ja od początku do końca mówię o jednym odłamie.
I właśnie to wybaczyłem, trzeba było mówić;naprostować, że nie o ślubach a o ślubie w konkretnej formule. To tak jakby mówić w temacie o walce jedynie o K-1 i to w domyśle (nie jestem Duchem św. i nie wiem wszystkiego). A przecież istnieje MMA i szeroka gama innych. Pamietajmy, 'błogosławieni, którzy wprowadzają pokój' (Mt 5,9).
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Coz...z jednej strony jestem zwolennikiem scementowania wiezi z partnerka poprzez zalegalizowanie zwiazku w urzedzie stanu cywilnego, z drugiej strony jestem przeciwnikiem slubu koscielnego, ktory dla mnie, jako osoby niewiezacej, nie jest w zadnym stopniu wiazacy. Nie moge przeciez skladac przysiegi przed kims, w kogo istnienie nie wierze. Z mojego punktu widzenie jest raczej jedynie piekna oprawa, uzupelniajaca to, co zostalo juz wczesniej powiedziane i sparafowane przed urzednikiem panstwowym. Poza tym uwazam, ze trwalosc zwiazku determinuje wzajemne zaangazowanie obojga partnerow, a nie posrednictwo Boga. Takze dla mnie, sam slub to jedynie formalnosc potwierdzajaca t,o co wzajemnie z partnerka do siebie czujemy. Nie jest jednak niczym niezbednym w moim zyciu. Konkubinat tez przeszedl. Grunt by darzyc sie z partnerka wzajemnie szczerym uczuciem.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.256
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A kim jest dla Ciebie urzędnik państwowy, że przed nim porafiłyś się wywnętrzyć? Kim on jest, co uosabia swoją funkcją, że związek zawarty przed nim, i przez niego zatwierdzony, jest zalegalizowany. I po co legalizować związek, który cementuje się zaangażowaniem obojga partnerów a nie pośrednictwem Boga którego nie ma. Wystarczy Ci fakt, że urzędnik istnieje by uznać jego rolę za konieczną do tej legalizacji?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
A kim jest dla Ciebie urzędnik państwowy, że przed nim porafiłyś się wywnętrzyć? Kim on jest, co uosabia swoją funkcją, że związek zawarty przed nim, i przez niego zatwierdzony, jest zalegalizowany.
Reprezentuje Panstwo i jego prawo, pod ktore podlegam.

Al Ed Upek napisał(a):
I po co legalizować związek, który cementuje się zaangażowaniem obojga partnerów
Nie ma takiej koniecznosci, ale generalnie chodzi o poczucie bezpieczenstwa w zwiazku.


Al Ed Upek napisał(a):
a nie pośrednictwem Boga którego nie ma.
Bo on niczego istotnego do zwiazku nie wnosi. Uczucie pomiedzy partnerami nie wymaga jego posrednictwa.


Wystarczy Ci fakt, że urzędnik istnieje by uznać jego rolę za konieczną do tej legalizacji?
Wystarczy mi, ze reprezentuje prawo, pod ktore podlegam.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.256
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hayato napisał(a):
o on niczego istotnego do zwiazku nie wnosi. Uczucie pomiedzy partnerami nie wymaga jego posrednictwa.
Tak samo uczucie nie wymaga pośrednictwa urzędnika i prawa pod które podlegasz. Poza tym skąd myśl, że podlegasz po to prawo?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.828
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Szczęśliwie trzy lata po ślubie kościelnym. Jako dwójka katolików nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że tak to będzie wyglądać.

Byłem ostatnio świadkiem na ślubie cywilnym u wieloletniego kumpla. Niby ładna otoczka, ale jednak brakuje w tym pewnej uświęcającej celebry. Pana młodego prowadziłem w rytm muzyki z Avengersów, potem leciała między innymi muzyka z Piratów z Karaibów, Pocahontas, Zeldy... Niby fajnie, ale po dłuższym zastanowieniu odbierało to pewnej powagi. Dobra, grał to kwartet smyczkowy, ale wciąż.

Z formalnego punktu widzenia ślub kościelny jest też inny, bo oznacza przysięgę dwóch małżonków, gdzie my sami nawzajem udzielamy tego ślubu. Ksiądz jedynie prowadzi nas przez ten proces. W przeciwieństwie do ślubu cywilnego, gdzie ślubu udziela tak naprawdę urzędnik Stanu Cywilnego/burmistrz itp, bo to on musi potwierdzić prawnie jego zawarcie.

Oczywiście, prawny aspekt ślubu jest niezwykle istotny z życiowego punktu widzenia, więc nie może go brakować. Stąd ślub kościelny to tak naprawdę ślub konkordatowy.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Ślub
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook