Forum Dragon Ball Nao

» Otyłość

Strony:   1, 2, 3  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Co masz?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Wiesz... jakby nie patrzeć Pudzianowskiemu też by wyszło że jest otyły

szczecin
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie przeginaj. Ulany jesteś, musisz przyznać.
Mój ojciec ma jakoś pod samą otyłością, ale on naprawdę nie ma na sobie ani grama tłuszczu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Spasiona kobyła, ot co 108 przy 187

Pasowałaby Ci waga hmm, no gdzieś tak w granicach koło max 90. Na pewno masz sporo tłuszczyka kujawskiego .
A wiecie ile mi tłuszczu wykryło, ja ksie wazylem i rpzy okazji moglem zlapac sie poreczy, ktora sprawdzala wskaźnik "roztłuszczenia" ? : ok. 30 % =="

Tak więc znaczyłoby to , że moje ciało ulane jest w 30 % czystym zakonserwowanym tłuszczem ._. " Te BMI i cala reszta podobnych temu, to pierdoły.

A Byczusia - taki wyczyn, przez 2 lata tyle schudnac xD Niesssamowite xD
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ishido napisał(a):
Pasowałaby Ci waga hmm, no gdzieś tak w granicach koło max 90.
A wiesz że wszyscy mi to mówią jak na mnie patrzą że 90/95.
Ja myślę że w moim przypadku jest to czysto sprawa sportowa. Z tłuszczyku który jeszcze na mnie jest jestem zadowolony bo coś musi być na trening. Wcześniej ktoś pisał że przyczyną otyłości jest bierny tryb życia - ja mogę się pochwalić że 3x w tygodniu chodzę na siłownię i raz na rugby. W liceum jeszcze w nożną grałem dobrze (nawet wzorowy mam z WF-u) a w kosza to się ośmielę napisać że najlepiej (skromny ). W liceum nogi rozwinąłem do tego stopnia że wezmę ćwierć tony na skośnej maszynie i tak myślę i patrzę ile te moje nogi ważą... sporo .
Ishido napisał(a):
108 przy 187
Się gra się ma ;]

szczecin
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.954
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Otyłość jest skutkiem grzeszenia, skutkiem łamania piątego przykazania, skutkiem drwienia z peccata capitalia podstawy podstaw. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu prowadzido poważnych komplikacji nie tylko fizycznych ale przede wszystkim duchowych. Niczym fragment hymnu do jutrzni:'Zanim przez ucznia był wydany wrogom, co śmierć Mu zadać mieli, Pan siebie jako pokarm życia dał Apostołom przy wieczerzy.' Kontemplacja i przyjmowanie Chrystusa do swojego serca powinno nas napędzać do działania a nie trudno przyswajalne tłuszcze czy kolorowe lepkie napoje. Unikajcie nadmiaru.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Każda otyłość jest skutkiem grzechu? Także ta spowodowana np. leczeniem hormonalnym?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Ja tak podejrzewam, że cała wypowiedź Bożydara ( z Częstochowy w dodatku) jest czystą prowokacją, coby ośmieszyć chrześcijan, bo nigdzie jak żyję nie spotkałam się z hasłem, że otyłość jest skutkiem grzechu ( sama jestem katoliczką), ale coby niedomówień nie było, zaraz to wytłumaczę. Owszem, jest taki grzech jak nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu ALE otyłość nie zawsze jest tego wynikiem. Jak już tu kolega wspomniał otyłość może być spowodowana leczeniem hormonalnym, lekami antydepresyjnymi, sterydami - ogólnie lekarstwami różnego rodzaju. Kolejną przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne - znam parę osób co już urodziło się dużymi, ich rodzice wyglądają na otyłych i choćby nie wiem jakimi dietami się katowali i tak nie przytyją. Zresztą nadmierne jedzenie bierze się też z różnych problemów np. emocjonalnych - jem bo mi smutno itp. Także hasło "jak jesteś otyły to zapewne w wyniku grzechu" jest co najmniej śmieszne. Owszem zgodzę się, należy unikać nadmiaru i dbać o swoje zdrowie. W przypadku otyłości spora odpowiedzialność leży tez na rodzicach, jak widzę 2-latka z paczką chipsów w łapie to mi się słabo robi
Ogólnie przykre jest to, że to co niezdrowe tak dobrze smakuje ( tona glutaminianu jakiegoś tam robi swoje). W Polsce otyłość jeszcze nie jest na takim poziomie jak na Zachodzie, ale powoli ich doganiamy niestety. Masa śmieciowego żarcia w sklepach robi swoje.
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.954
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Al Ed Upek napisał(a):
Każda otyłość jest skutkiem grzechu?
A czy każda miłość jest czysta? Miłość rodzicielska,, braterska,, do bliźniego swego czy miłość do serca Jezusowego jest czysta jednak miłość fizyczna jako perwersyjny seks jest grzechem. Nie rozmawiam o skrajnych przypadkach. Według Centers for Disease Control Ok. 32% populacji USA to osoby otyłe.Nadmiar spożywania przy złej diecie przy życiuw stresie przy żadnym ruchu. Gigantyczna większość z nich na to zapracowała, zbłądziła i grzeszyła. Niewielki odsetek można usprawiedliwiać. Przez wzgląd na ten odsetek zapominacie o większości i usprawiedliwiacie całą furę negatywnych czynów dokonywanych wolną ręką.Jeżeli chcesz usprawiedliwiać powszechny grzech prawie 32%towy leczeniem hormonami to musisz być politycznie poprawnym ignorantem.I wyprzedzę twoje pytanie a co z tymi co mają predyspozycje do bycia otyłym. Łatwiej jest im być otyłym niż innym. Odpowiadam: kleptoman też ma większe predyspozycje do zwędzenia rzeczy. Jednak kradzież jest i tak powszehnie potępiana.
meredith napisał(a):
bo nigdzie jak żyję nie spotkałam się z hasłem, że
Nigdzie jak żyję nie spotkałem sie z hasłem że murzuni są gorsi, a takie są. Jak żyję nikt mi nie mówił, że niemcy to naród panów i mają posiadać należną sobie przestrzeń życiową. A naonaziści są. Jak żyję nigdy nie spotkałem człowieka kota na ulicy, a jednak istnieje ( u Dżyzgi widziałem\*). Procesy sensoryczne a percepcja plus subiektywizm a nie obiektywizm doświadczanych przez nas przygód.Twoje doświadczenia to tylko twoje doświadczenia. nie idealny przepis na.... Tutaj proszę wpisać dowolną treść.
meredith napisał(a):
Owszem, jest taki grzech jak nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu ALE otyłość nie zawsze jest tego wynikiem. Jak już tu kolega wspomniał otyłość może być spowodowana leczeniem hormonalnym, lekami antydepresyjnymi, sterydami - ogólnie lekarstwami różnego rodzaju. Kolejną przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne - znam parę osób co już urodziło się dużymi, ich rodzice wyglądają na otyłych i choćby nie wiem jakimi dietami się katowali i tak nie przytyją. Zresztą nadmierne jedzenie bierze się też z różnych problemów np. emocjonalnych - jem bo mi smutno itp. Także hasło "jak jesteś otyły to zapewne w wyniku grzechu" jest co najmniej śmieszne.
No i teraz zabrzmiało to politycznie poprawnie. I powiedziałbym, że większość z tego 32%-towegostada obżartego społeczeństwa NIE jest winna sobie. To czysty przypadek, statystyka, choroba, genetyka i nie mają na to wpływu.
meredith napisał(a):
Owszem zgodzę się, należy unikać nadmiaru i dbać o swoje zdrowie. W przypadku otyłości spora odpowiedzialność leży tez na rodzicach, jak widzę 2-latka z paczką chipsów w łapie to mi się słabo robi
Ogólnie przykre jest to, że to co niezdrowe tak dobrze smakuje ( tona glutaminianu jakiegoś tam robi swoje). W Polsce otyłość jeszcze nie jest na takim poziomie jak na Zachodzie, ale powoli ich doganiamy niestety. Masa śmieciowego żarcia w sklepach robi swoje.
Poprzednim cytatem zaskarbiłaś sobie względy U politycznie poprawnych. Tym cytatem walczysz o dobro świata i o głęboką moralność zrozumienia. Ani krok na przód ani w tył. Taki zastuj mentalny. Ani czynić ani nie czynić.
meredith napisał(a):
W Polsce otyłość jeszcze nie jest na takim poziomie jak na Zachodzie, ale powoli ich doganiamy niestety.
To pewnie przez wasze leczenie hormonalne.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Bożydar napisał(a):
A czy każda miłość jest czysta? Miłość rodzicielska,, braterska,, do bliźniego swego czy miłość do serca Jezusowego jest czysta jednak miłość fizyczna jako perwersyjny seks jest grzechem. Nie rozmawiam o skrajnych przypadkach. Według Centers for Disease Control Ok. 32% populacji USA to osoby otyłe.Nadmiar spożywania przy złej diecie przy życiuw stresie przy żadnym ruchu. Gigantyczna większość z nich na to zapracowała, zbłądziła i grzeszyła. Niewielki odsetek można usprawiedliwiać. Przez wzgląd na ten odsetek zapominacie o większości i usprawiedliwiacie całą furę negatywnych czynów dokonywanych wolną ręką.Jeżeli chcesz usprawiedliwiać powszechny grzech prawie 32%towy leczeniem hormonami to musisz być politycznie poprawnym ignorantem.I wyprzedzę twoje pytanie a co z tymi co mają predyspozycje do bycia otyłym. Łatwiej jest im być otyłym niż innym. Odpowiadam: kleptoman też ma większe predyspozycje do zwędzenia rzeczy. Jednak kradzież jest i tak powszehnie potępiana.
Zanim zaczniesz mi zarzucać polityczną poprawność, zastanów się, czy aby na pewno powiedziałem, że każda otyłość jest skutkiem zażywania lekarstw.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Czy ja mówię, że nie ma ludzi co zapracowali sobie na otyłość? Nie. Mówię tylko, że nie każdy chce być otyły i nie każdy ma na to wpływ - jest masa ludzi, którzy tacy są nie z własnej winy ( a przynajmniej nie dążyli do tego świadomie). Nie wolno uogólniać.

Jeśli chodzi o tych, co sobie na otyłość "zapracowali" - ach, więc Ty jesteś całkiem bez grzechu, że tak surowo ich osądzasz? Rozuuuumiem. Takim ludziom nie ma po co pomagać - należy ich całkiem zbesztać i stwierdzić, że są źli, tak? A nawet jeżeli są, to chyba nie ludziom osądzać ich czyny. Każdy niech pilnuje swojego sumienia. Napomnieć trzeba, ale przeprowadzanie krucjaty przeciwko" otyłym na własne życzenie" zamiast organizacji pomocy i usuwania przyczyny problemu ( akcje reklamujące zdrową żywność itd.), wkładanie wszystkich do szufladki grzeszników jest chyba niezbyt sprawiedliwe, nie sądzisz?
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć. Pomijając przypadki chorób, leczenia hormonalnego czy innych tego przypadków, to wina samego człowieka. Nawet jeśli chodzi o genetykę.
Otyli ludzie decydując się na dziecko, wypisują na nie wyrok kalectwa. Czy uważam, że otyli nie powinni mieć dzieci? Nie, oczywiście, że mogą. Tylko niech doprowadzą się do porządku i nie podejmują za swoje dzieci takich decyzji.

Przykład: Moja mama ma znajomą. Znajoma ma córkę, która urodziła dziecko. Na chwilę obecną to maleństwo ma 2 latka. No i słuchajcie. Dziecko na skutek "troskliwości" rodziców i babci, nie je NIC poza ciepłymi lodami (wafel z jakimś gównianym kremem i polany czekoladą). W tym wieku dziecko już porządnie ząbkuje. Owemu dziecku rosną od razu zepsute zęby. Poza tym, rodzice i babcia niezwykle się rozczulają, jak zadowolony brzdąc pochłania 30 lodów DZIENNIE!!

Rodzicom, którzy przekarmiają swoje dzieci, powinno się odbierać prawa rodzicielskie. Otyłość nabyta w dzieciństwie, w większości przypadków jest nie do pozbycia się. A zakres krzywd jest szeroki: problemy ze stawami, wątrobą, nadciśnienie, cukrzyca, reumatyzm, problemy psychiczne, w końcu często depresja i niska samoocena. Jednak wielu ludzi nie zważa na to i z uśmiechem wysyła dzieciaka do McDonalda, kupuje po wielkiej paczce chipsów na dzień, nie reaguje, gdy dzieciak całymi dniami siedzi przed telewizorem i prawie się nie rusza.
Do tej pory panuje mit, że pulchny niemowlak jest oznaką zdrowia.

Reasumując, nie jestem może super zgrabna, ale też nie obżeram się jak świnia i nie daję dopuścić do tego, żeby ważyć jak niektóre koleżanki po 100kg. Szkoda mi dzieci, których rodzice rozpieszczają słodyczami i tonami cukru i soli. Jednak na siano w głowach, nic nie poradzimy. Możemy jedynie dawać przykład samemu rozsądnie żywić dzieci i siebie.

Pamiętam trafny demotywator: "Skoro w sklepie nie sprzedaje się alkoholu pijanym, to czemu sprzedaje się jedzenie w McDonaldzie ludziom otyłym?"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Joe,co Twój post ma wspólnego z tematem,tj.otyłością? Zamiast niepotrzebnie spamować wypowiedziałbyś się jakoś sensownie w temacie,gdyż twój post niczego do niego nie wnosi...

Jeżeli idzie o mnie,to nigdy problem z otyłością mnie nie dotyczył,więc za bardzo nie mam doświadczeń w tym temacie.Ja raczej odwrotnie,zawsze zmagałem się z problemem niedowagi,i od paru lat bezskutecznie staram się przybrać na wadze.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Spełnię twą prośbę, a nawet wyjaśnię ten spam. Rzeka tematu utworzyła deltę, a jedną z odnóg jest chrześcijaństwo, więc wpłynąłem delikatnie, ale pewne osoby sprawiły, że nurt stał się szybszy, więc się już wydostać nie potrafiłem.

Jeden pisowiec na subkoncie chyba nadal przeżywa wyborczą porażkę swego wyimaginowanego Chrystusa pobożnych socjalistów i morfował w jego charyzmatycznego proroka. Chyba pomaga mu to w rozładowaniu złości i pomszczeniu pamięci zdradzieckiego i nieudolnego prezydenciny, który poległ* pod Smoleńskiem. Na razie zmierza do tego, by i jemu zostało zabrane co ma. (Mt. 25, 14-30.) Bo jakoś nie wierzę, by tu chciał komuś zwiastować Ewangelię. Łatwo zobaczyć, kiedy kryptopoganin okazuje komuś pogardę.

Z drugiej strony jakaś kobieta, lansująca się swoim konserwatywnym podejściem do życia, umiłowaniem Chrystusa, wbija mu pod żebro drugie ostrze, prezentując tu wszystkim, zupełnie bez żenady, nauki dot. skutecznego rozbijania resztek europejskiego chrześcijaństwa. Zacierajcie rączki, bo nieźle wam idzie. Jak dalej będziecie mnie tak *denerwować*, to naprawdę dojdę do wniosku, że wasze umysły zaciemnił Szatan i się ochrzczę. No bo tyle złych rzeczy nie może być dziełem przypadku. Wasz świętojebliwy duecik jest bardziej bezbożny od trio Endzik-Q-Szarak.

Co do otyłości, mam w rodzinie młodszego kuzyna (11 lat chyba), którego mama rozpasła właśnie podsuwając mu żarcie. Jako że ja jestem jednak z natury przyzwoitym człowiekiem, nie zabrałbym go stamtąd, bo chyba nikt nie zaprzeczy, że zabierając dziecku rodziców i
Młodszego brata zabiera mu się szczęście i godność. A podobno dzieci, dla ich dobra, chcą zabierać humaniści. Nie ujmuję w cudzysłów, bo humanizm z natury jest złem.
BTW, moja mama schudła parę kilo. Chyba apele MiStrza odniosły skutek i spędza więcej czasu na gorliwej modlitwie.
___
*Tako rzecze Bożydar. Prawdą jest, że chyba poległo chrześcijaństwo, z waszą głupotą.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.954
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Al Ed Upek napisał(a):
Zanim zaczniesz mi zarzucać polityczną poprawność, zastanów się, czy aby na pewno powiedziałem, że każda otyłość jest skutkiem zażywania lekarstw.
No bo piszesz strasznie miałko. Pachnie mi tu korzeniami lewicowo-liberalnymi. Zreszta napisałeś uwaga cytuję: <<Każda otyłość jest skutkiem grzechu?<<' Myślałem, że to pytanie retoryczne z twojej strony.
Te karabiny i ogień na dodatek. Na następny raz ukonkretniaj. Wybaczam ci bracie.
meredith napisał(a):
i stwierdzić, że są źli, tak? A nawet jeżeli są, to chyba nie ludziom osądzać ich czyny. Każdy niech pilnuje swojego sumienia.
Brzmi jak uniwersalne stwierdzenie.A wszelakie postaci z pokazu osobowości przestępczych? Gwałcicieli? Osobowości psychopatyczne,sadyści,uzależnienia crystal meth, pedofile, zoofile (i odłamy kynofilie itepe). Ich też nie oceniać.
Złodzieji też [ ort! ], łajdaków, zdrajców, zaniedbanych śmierdzących lunatyków od tabsów. Każdy może oceniać. Przecież tak jest zbudowany świat.
meredith napisał(a):
ale przeprowadzanie krucjaty przeciwko" otyłym na własne życzenie"
Zmyślasz. Przecież ja ich nie ganiam z pochodnią czy rewolwerem czy transparentem pokroju "Krzyż zabudować mochery ukrzyżować" ja nikogo nie nakłaniam do fizycznej napaści, ani nikogo jednostkowo nie prześladuję.
poza tym [ ort! ] nie czytasz dokładnie:
JA (PostWczoraj, 13:06) Niewielki odsetek można usprawiedliwiać.
TY (Nowy postDzisiaj, 15:26) wkładanie wszystkich do szufladki grzeszników jest chyba niezbyt sprawiedliwe, nie sądzisz?
Ale tobie również wybaczam, przeciez miarą człowieka jest dobre serduszko.

Al Ed Upek napisał(a):
Jeden pisowiec na subkoncie chyba nadal przeżywa wyborczą porażkę swego wyimaginowanego Chrystusa pobożnych socjalistów i morfował w jego charyzmatycznego proroka. Chyba pomaga mu to w rozładowaniu złości i pomszczeniu pamięci zdradzieckiego i nieudolnego prezydenciny, który poległ* pod Smoleńskiem. Na razie zmierza do tego, by i jemu zostało zabrane co ma. (Mt. 25, 14-30.) Bo jakoś nie wierzę, by tu chciał komuś zwiastować Ewangelię. Łatwo zobaczyć, kiedy kryptopoganin okazuje komuś pogardę.
Widzę szerokie zainteresowania w kręgach lewicowych, Polecam wienc <Struktury teorii psychologicznych< E. Paszkiewicz po krótce o behawioryzmie, psychoanalizie i psychologii humanistycznej do której startujemy. PS: a skąd wiesz ze nie jestem religijnym ateistom?
Trzeba szanować otyłych jak bliźnich, ale zaniedbując swój organizm dajemy zły przykład. 5 g. główny.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Al Ed Upek napisał(a):
Prawdą jest, że chyba poległo chrześcijaństwo, z waszą głupotą.
Rozpasanie dzieci to rodzaj okaleczania i ewidentne robienie krzywdy dziecku. Znam przypadek, że chłopak miał już dość trybu życia swojej rodziny. Matka z ojcem spasieni jak świnie. Ciągle jakieś tłuste żarcie. Upaśli i jego. Chciał schudnąć i poczuć się lepiej. Oni go wyśmiali i powiedzieli, że jest nienormalny. To jest głupota mój drogi.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zgadzam się z opinią poprzedników, którzy twierdzą, że otyłość jest chorobą którą powinniśmy jakoś przewalczyć, ale nie zgodzę się z opinią Bożydara, który twierdzi, że otyłość bierze się tylko i wyłącznie z braku umiarkowania w jedzeniu i piciu, a co z takimi osobami, które mają mało ruchu codziennie, jedzą "normalnie" a jednak tyją? Czy one też popełniają owy grzech? Chodzi mi przede wszystkim o osoby starsze, lub ludzi pracujących wiele godzin za biurkiem.
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.954
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
Dark
Kolejny przypadek osobnika młodzieży nie potrafiącej czytać ze zrozumieniem. A potem się dziwią,że z matury sie miało 50%. Powtarzam po raz trzeci. Dla tych nieuważnych dzieci.
Post27.09.2010, 13:06 JA: Niewielki odsetek można usprawiedliwiać.
PostDzisiaj, 0:22 Ja ponownie: Niewielki odsetek można usprawiedliwiać.
Ty Nowy postDzisiaj, 19:02 'nie zgodzę się z opinią Bożydara, który twierdzi, że otyłość bierze się tylko i wyłącznie z braku umiarkowania w jedzeniu i piciu'.
Chyba ten nadmiar źle przyswajanych tłuszczy i niedobrych węglowdanów w słodkich napojach przeszkadza w logicznym myśleniu.
Ale wybaczam Bracie, każdy może się pomylić. Ty w szczególności bo młodszy jestes.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Od kilku lat stale wisi nade mną widmo otyłości, ze względu na ogromną niewydolność tarczycy. Choroba ta prowadzi do kolosalnych problemów z metabolizmem, teoretycznie każdy z niewydolnością tarczycy jest gruby. Teoretycznie. Byłam lekko przybita jak usłyszałam jaką mam chorobę i do czego to prowadzi. Wtedy brat powiedział mi piękne, mądre słowa - "Jestem pewien, że w Auschwitz było kilku Żydów z niewydolnością tarczycy, a jakoś nikt nie był otyły".
I taka jest prawda.
Jako osoba z wielkimi problemami hormonalnymi mogę poświadczyć, że nie ma otyłości, przed którą nie można by było uciec. Proste zalecenia - mniej jedz, więcej się ruszaj. I nikt mi nie wmówi, że to nie działa.
Co prawda to prawda, cały czas towarzyszy mi uczucie głodu, bo muszę jeść mikroskopijne porcje posiłków, ale coś za coś. Albo się najem, albo będę szczupła. Ze względu na swoją dietę jestem pod stałą opieką lekarza, który czuwa nad moim poziomem minerałów w organizmie, żebym nie zrobiła sobie krzywdy.
Chcieć to móc, ot co.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ludzie chyba rzeczywiście za dużo jedzą w stosunku do zapotrzebowania na energię. Poza tym do jedzenia przywiązuje się zbyt dużą wagę jako do czynnika zależnego od psychiki - i odwrotnie. Większości ludzi brakuje silnej woli, by jeść mniej, zmienić nawyki żywieniowe bądź jeść rygorystycznie, np. ograniczyć słodycze czy nie podjadać między posiłkami, położyć nacisk na spożywanie większych posiłków w pierwszej, a lżejszych w drugiej połowie dnia itp. Wydaje się, że ludzie pozwalają, by żołądek nimi rządził, a nie na odwrót - choć tak naprawdę wszystko jest w głowie.

Na wiosnę ubiegłego roku zauważyłam, że zaczynam przybierać na wadze, więc wprowadziłam sobie dietę. Do tej pory się jej trzymam, przyzwyczaiłam się do mniejszej ilości jedzenia i wcale nie odczuwam tego jako jakieś wyrzekanie się jedzenia. Czuję się dobrze, a waga spadła od maja o około pięć kilo. Życzę więc wytrwałości wszystkim, którzy pragną zrzucić kilogramy - bo to jest możliwe. Trzeba tylko sobie postanowić i trzymać się postanowienia.

Otyłość jest strasznym problemem i ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia człowieka, zwiększając wielokrotnie ryzyko zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia i inne poważne schorzenia. Każda, nawet minimalna utrata wagi (2-3 kilo) w osób z nadwagą bądź otyłością, wiąże się z lepszym rokowaniem. Własne zdrowie jest w rękach danego człowieka i nikt za niego nie może na nie wpłynąć.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Otyłość
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook