Forum Dragon Ball Nao

» Domowe biblioteczki

Strony: 1, 2  
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Właściwie można to podrzucić pod temat "Książki" albo coś w tym stylu. Jakby co, proszę o przesunięcie tematu

Temat tyczy się rzeczy, właściwie chyba nie za bardzo modnej w dzisiejszych czasach. Czy ktoś z Was posiada swoją osobistą biblioteczkę? I nie pytam tu o mangi, tylko o typowe książki

Ja, owszem, posiadam taką biblioteczkę. Kiedyś kiedyś postanowiłam, że jeśli zacznę w miarę regularnie zarabiać, zacznę zbierać książki. No i postanowienie to powoli spełniam. Książki nie są tanie, ale przynajmniej jedną w miesiącu muszę kupić.

W moich zbiorach przeważają książki japońskich autorów, ale nie zabraknie innych narodowości. Np. tuż obok Murakamiego, stoją dwie książki Wojciecha Cejrowskiego

Oto i moja kolekcja:

1. "Rzeczpospolita":
- "Cuda świata - Japonia"
- "Mitologie świata - Ludy starożytnej Japonii"
- "Podróże kulinarne - Kuchnia japońska"

2. Wojciech Cejrowski:
- "Gringo wśród dzikich plemion"
- "Rio Anaconda"

3. Haruki Murakami:
- "Kafka nad morzem"
- "Wszystkie boże dzieci tańczą"
- "Po Zmierzchu"
- "Koniec świata i Hard-boiled Wonderland"

4. Bolesław Prus:
- "Faraon" (piękne dwu-tomowe wydanie. Dostałam jako nagrodę na koniec szkoły).

5. Koji Suzuki:
- "Ring"

6. Adaś Mickiewicz:
- "Dziady" (jedyna jego książka, która do mnie przemawia)

7. Stanisław Wyspiański:
- "Wesele" (zakupiona kiedyś do szkoły)

8. Gail Tsukiyama:
- "Ulica Tysiąca Kwiatów"

9. Stefan Żeromski:
- "Ludzie Bezdomni" (moja ulubiona lektura)

10. Ryu Murakami:
- "Dzieci ze schowka"

11. Stanisław Mrożek:
- "Tango" (prezent od babci. Cudeńko)

12. Abe Kobo:
- "Kobieta z wydm"

13. Kawabata Yasunari:
- "Kraina śniegu"

14. Zofia Nałkowska:
- "Granica" (ponownie ceniona lektura)

15. James S. de Benneville:
- "Yotsuya Kaidan - Opowieść o duchu z Yotsui" (coś jak pierwowzór "Klątwy")

16. "Pismo Nowego Testamentu" ("Stary" mi niepotrzebny do szczęścia )


To nawet nie jest połowa tego, co chciałabym mieć Nawet specjalną półkę zakupiłam.

A jak jest u Was z kolekcjonowaniem książek?

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Ja posiadam w swojej kolekcji bardzo dużo książek, ciężko byłoby wszystkie wypisać
Pamięta, jak moi "inteligentni" kumple zastanawiali się, po co kupować książki...
No, ale takie czasy niestety...

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.944
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
*Harry Potter 1-7- J.K. Rowling <3
*Eragon, C. Paolini
*Najstarszy, C. Paolini
*Mistrz i Małgorzata, M. Bułhakow
*Mitologia Parandowskiego,
*Czas zabijania, J. Grisham
*Coś Cejrowskiego ( nie pamiętam dokładnie)
*Mroczna Wieża 1-6 , S. King
*Biblie też mam ; o
*Pamiętnik Księżniczki 6-8, M. Cabout
*Graham Masterton: <3
- Dziecko ciemności
- Strach ma wiele twarzy
- Zwierciadło piekieł
- Szary Diabeł
- Ciało i krew
* Dziady Mickiewicza <3
* Marzenia i Koszmary, S.King

I to tyle co pamiętam.

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A przez książki rozumiesz tylko literaturę jako taką, czy także literaturę naukową?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
W sumie naukowa też może być. Chyba, że masz na myśli podręczniki akademickie xD

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Te mam tylko 4.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Moja uboga kolekcja:

-Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy
-Kornel Makuszyński - Awantura o Basie
-Stephen King: Historia Lisey, Lśnienie, Miasteczko Salem, Zielona Mila
-Holy Black - Danina: Nowoczesna Baśń
-Jensen Liz - Dziewiąte życie Louisa Draksa
-Jacek Piekara - Alicja i Ciemny Las
-Ruy Murakami - Dzieci ze schowka
-Natsuo Kirino - Groteska
-Banana Yoshimoto - Tsugumi
-Alison Goodman - EON - Powrót Lustrzanego Smoka
-Bentley Little - Instynkt śmierci
-Śri Śrimad A.C. Bhaktinedanta Swami Prabhupada - W stronę samopoznania
-Arthur Golden - Wyznania Gejszy

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
a Ja też posiadam dość dużo książek min :

- skrzydlaty posłaniec
-ikony PRL
- życie PRL
- bestia
- Olwenik
-zielona mila
-moje dziecko idzie do szkoły
-edukacja seksualna
- uprowadzona
- Mantegna
-młodzi gniewni
- Rossetti
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ja mam kilkanaście półek i jeszcze połowę tego w Gdańsku (plus, rzecz jasna, medyczne, a tego też się uzbiera dość sporo). Naprawdę nie wydaje się Wam, że to trochę wstyd chwalić się książkami, jakie się ma? Nie żebym kogokolwiek zniechęcała, ale wypisać dziesięć... Noo, to trochę takie... tego. Biedne. Ale to tylko moje zdanie.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
clio napisał(a):
Naprawdę nie wydaje się Wam, że to trochę wstyd chwalić się książkami, jakie się ma?


gdyby było nam wstyd to byśmy nie dawali


ale dowaliłaś w sumie z tym wstydem
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Noo, to trochę takie... tego. Biedne.
Ano. Książki tanie nie są. Całe szczęście, że pozostają jeszcze e-booki i biblioteki.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
clio napisał(a):
Ja mam kilkanaście półek i jeszcze połowę tego w Gdańsku (plus, rzecz jasna, medyczne, a tego też się uzbiera dość sporo). Naprawdę nie wydaje się Wam, że to trochę wstyd chwalić się książkami, jakie się ma? Nie żebym kogokolwiek zniechęcała, ale wypisać dziesięć... Noo, to trochę takie... tego. Biedne. Ale to tylko moje zdanie.
Co jest biedne? Wypisywanie książek, czy ich mała ilość. One nie są tanie, bo w Polsce płaci się wysokie podatki, zarobki nie są tak wysokie jak w Finlandii, niektórzy też może mają bardziej pilne wydatki, takie jak np. buty i kurtka na coroczną zimę, kombinezon do pracy, może lekarstwa. Nie każdy jest też lekarzem, który dobrze zarabia. Niektórzy chodzą jeszcze do szkoły i dostają skromne, bo skromne kieszonkowe od rodziców. Niektórzy może studiują i muszą swoje pieniądze trzymać na wydatki typu podręcznik, kserówki, kary w bibliotece, utrzymanie. Niektórzy, jak ja, mają skromny dochód z tytułu wynajmu, którym muszą się dzielić z kimś, u kogo mieszkają, i też nie chcą wydawać wszystkiego na książki, bo planują jechać na jakieś wakacje lub ferie zimowe z rodzicami, którzy choć mieszkają poza krajem, to są robotnikami fizycznymi, a nie lekarzami, więc chccieliby oni sami sobie zasponsowrować taki wypad. Poza tym wielu myśli o prawie jazdy. Wracając do siebie, w mieszkaniu, które wynajmuję, być może będę musiał wymienić zawiasy w meblach, klamki, może zrobić odświeżające malowanie. Poza tym mieszkanie chcę wymienić na mieszkanie w bloku, a to wiąże się z przejęciem zadłużenia. Tak więc nie mam kasy na to, żeby kupować książkę za książką. Ostatnią kupiłem sobie w sierpniu i od tego czasu nie kupuję.

Napisałem to na wypadek, gdybyś gardziła biedniejszymi od ciebie. Na wypadek gdyby to nie podziałało teraz podejdę z drugiej, to znaczy "od dupy" strony. Może ty nie jesteś biedna, bo dużą ilość książek czyni cię mądrzejszą. Plebs typu dziewczyn powyżej ma mniej książek, ergo mniej przeczytał i jest zwyczajnie głupszy. Ty masz paręnaście półek, one z bólem zapełnią jedną. One wszystkie zmieszczą w kartonik, ty zaś swoich nie dałaś rady przetransportować do Finlandii. Może z takim balastem nawet pilot Wrona nie wylądowałby bezpiecznie? A może oceniasz powyższe posty na biedotę, bo zwyczajnie te książki uważasz za gnioty nadające się tylko co głupszym gimnazjalistom do czytania pod poduchę? Do tego jesteś wszakże zdolna, przypomnij sobie jak urządziłaś przykrą uwagę bystremu w zasadzie chłopakowi, jakim jest Mateusz, z powodu wyniku jego matury, próbnej matury czy testu gimnazjalnego, piejąc z niedowierzania nad tym, jak można tak słabo to napisać. Było to w SB jakieś półtora roku temu.
Mój przedstawia się tak:
polski podstawowy - 73%, ustny - 90% (chyba książek za mało mam i za mało czytałem, bo nie miałem 100%)
angielski rozszerzony - 56%, ustny - 35%
WOS roszerzony - 50%
historia rozszerzona - 82%

Piszę to, bo wynik Mateusza, z czegokolwiek on był, był w zasadzie bardzo podobny, więc ja też się pewnie zaliczam do tego intelektualnego plesbu, który jest zbyt biedny na to, by zakupić książkę i czyta je w internecie lub bibliotece. Bo prawdziwy człowiek na poziomie ma własną domową książnicę. Zrób tej swojej katalog, byś się nie pogubiła.

Bieda to pojęcie negatywne. Jako że zgadzasz się z linią programową wyborczej, gdzie ja stoję w opozycji, to też reprezentuję tę biedę, jako dobry/zły faszysta, patriota, a co za tym idzie rasista. Ja też zaprezentuję swoją biedę, tak jak dziewczyny powyżej. Aha, większość książek kupił tata zaraz po komunie, kiedy były tanie i starczyło jego robotniczej pensji. Widzisz więc, że można być niewykształconym, a książki posiadać i nawet je czytać. Choć oczywiście nie w liczbie kilkunastu półek w dwóch landach.


Naukowe:

Krasicki A., Dziennik z kampanii rosyjskiej 1914-1916
Kulesza J., Reduta PWPW
Satora K., Opowieści wrześniowych sztandarów
Aha, te książki akurat są o Polsce, a przypominam, że patrioci to rasiści i faszyści.
Stanko A., gdzie Karpat progi...
Łojek J, Agresja 17 września 1939
Kobylańska Z., Ze wspomnień sanitariuszki (to akurat wspomnienia pewnej patriotki, czyli rasistki, która ośmieliła się pomagać polskim żołnierzom walczącym z Niemcami)
Beevor A., Stalingrad
Jurga T., Obrona Polski 1939
Chlebowski C., Wachlarz (za nazwą zakamuflowany faszyzm)
Szarota T[red], Stefan Rowecki w relacjach
Krzyczkowski H., W cieniu Warszawy
Nowak-Dłużewski J., Stanisław Konarski
Kumorek M., Z kresów do peczorskich łagrów (wspomnienia patrioty-faszysty)
Bogucki A., Polskie nazwy rycerstwa w średniowieczu. Przyczynki do historii ustroju społecznego
Jędruszczak T., Nowak-Kiełbikowa M., Dokumenty z dziejów polskiej polityki zagranicznej 1918-1939 t.1
Świderski H., Okupacja i konsiracja w okręgu Grójec-"Głuszec"
Łopianowski N., Rozmowy z NKWD (kolejny rasista wspomina)
+ 4 podręczniki akademickie, kilka książek i masa (gdyby to przekształcić w pozycje drukowane to by ci twoje kilkanaście półek zesrało się na miętowo) źródeł historycznych ze wszystkich okresów

Naukowe po angielsku:
Holland T., Persian Fire
Halberstam D., The coldest winter
Ferris, I. M., Enemies of the Rome

Inne (w tym też lektury szkolne, które kupowałem po taniej cenie na kiermaszu dworcowym, strony nie posiadają złoconych brzegów):

Inne po angielsku:

Wybacz, ale listę dokończę jutro, bo już drugi raz mi się skasował tekst i mam już tego na dzisiaj dosć.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Jeśli chodzi o moją prywatną biblioteczkę, to również nie mam powalającego księgozbioru, gdyż najczęściej książki wypożyczam, bądź czytam ebooki.
I mimo, że nie jest ich tak dużo, to droga Clio nie wstydziłabym się o nich pisać, wręcz przeciwnie.
Jestem dumna z faktu, że pieniądze, które mogłabym wydać na przyziemne rzeczy jak kosmetyki czy ciuchy przeznaczam na literaturę.
Kiedy wreszcie się usamodzielnię i przestanę żyć na garnuszku rodziców, być może stać mnie będzie na posiadanie całych regałów wypełnionych książkami, niestety, teraz nie mogę sobie na to pozwolić. Więc cóż. Biednie.
Nie spodziewałam się po Tobie takiej arogancji.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja posiadam:

kupione za swoje:
-Podręczna encyklopedia zdrowia
-Chemia - szkolny przewodnik
-Jestem kotem, Natsume Sooseki
-Dziady (wygrałem, czyli za moje ;p)

nie za swoje:
-Siewca Wiatru
-Ziarno Niebios
-Panicz, Natsume Sooseki
-Ludy starożytnej Japonii, Rzeczpospolita
-Ignacy Krasicki - Bajki
-Z mądrości Talmudu

+szkolne.

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Joe, wykazałeś wrażliwość społeczną godną posła Grodzkiej.

A przyłączając się do linczu na biedną Clio - "Naruto" to nie książka.

Osobiście nie posiadam biblioteczki jako takiej, bo przy przeprowadzkach co pół roku nie zapanowałbym nad takową. Zamiast tego trzymam wiele książek u rodziców, część mam popożyczaną, część w formie eBooków na komputerze, a to co mam w najbliższym czasie do przeczytania u siebie. Poza tym każdy empik traktuję jak prywatną biblioteczkę, i czytam tam kolejne książki bez skrępowania.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
franqey napisał(a):
A przyłączając się do linczu na biedną Clio - "Naruto" to nie książka.
Mang mam dodatkowo kilka półek, ale nie wymieniałam, bo w temacie chodzi o książki. Chociaż kiedy tak patrzę na Twój tekst, to mam ochotę się kłócić, że manga to też książka. Wtedy wyjdzie tych półek ponad 20 - a licząc z tymi w Gdańsku, pewnie i 30...

Myślę, że macie rację, wskazując na moje zarobki w porównaniu z Waszymi (zarobkami i kieszonkowym). Ja rzeczywiście mogę sobie pozwolić na wydawanie pieniędzy. Wyjaśnię jednak, choć to może nie odpowiedni temat, że pochodzę z rodziny, w której poza mną było czworo dzieci. Ojciec stracił pracę, kiedy jego państwowy zakład został zamknięty, i przez wiele lat był praktycznie bezrobotny (czytaj: oficjalnych zarobków nie miał), a mama zajmowała się dziećmi w domu. W domu nie było pieniędzy na nic, poza niezbędnymi wydatkami na życie. O wyjeździe na wakacje czy fajnych ciuchach można było pomarzyć. Mimo to książki uważało się u nas za coś, co należy do życia: kupowało się i czytało. Dla mnie literatura była od dziecka najlepszym sposobem na wydawanie niewielkiego kieszonkowego, a także proszonym prezentem, jeśli ktoś chciał obdarować.

Myślę więc, że tu nie chodzi o kwestię zarobków, tylko o priorytety - nowy ciuch, kosmetyk, piwo czy książka? W dalszym ciągu uważam, że jeśli ktoś wymienia wszystkie kilka-naście tytułów książek, jakie ma, a z tego połowa to lektury szkolne, jest to czymś nieledwie żenującym i nie świadczy dobrze o jego erudycji - i nad tym nie ma co dyskutować.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Czyli generalnie miałem rację. Wieczorem dokończę moją listę literatury faszystowskiej.

Jeśli zaś chodzi o zagadnienie erudycja na książki na stanie:
Okazało się, że co niektórzy mają na stanie z bólem 10 książek, z czego połowa to lektury szkolne. Musisz zmierzyć się z faktem, że dziewczyny powyżej, nad którymi się zachwycałaś jakie to są sympatyczne, inteligentne, jakie to mają ciekawe zainteresowania okazały się żenującymi tłukami.
Ale to już tylko twój problem, żeby pokonać wstręt do nich przed kolejnym odezwaniem się.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
A kolekcja czarnych, winylowych płyt zamiast rozbudowanej biblioteki też świadczy o czymś żenującym? Kupowanie części elektronicznych, żeby hobbystycznie projektować cyfrowe układy też mówi o kimś mało rozgarniętym? Będę zdania, że różne są potrzeby i te ledwo wysupłane kieszonkowe można przepieprzyć, ale można też zainwestować w coś innego i wcale nie muszą to być książki, tym bardziej, że te przy odrobinie dobrej woli można mieć za darmo. *Kurde*, ja na samych telefonie mam tego ze 30 sztuk aktualnie...
A to dopiero wstyd jest oceniać po tym co mają na półce, nie zaś po tym co i ileprzeczytali...

Co do mojej biblioteki w najbliższym czasie wrzucę zdjęcia.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Mam w pizdu książek, a nie przeczytałem żadnej, wolę grać i tworzyć własne historie, niż czytać i podniecać się cudzymi. Każdy lubi co innego. Swoją kasę *wydaję* na zielsko i jakieś smakołyki, ależ ze mnie próżny? (tak, nie wiem jakiego słowa użyć, wszak jestem nieoczytany) Kutang.

Clio, ja nie dostawałem kieszonkowego.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
clio napisał(a):
Nie żebym kogokolwiek zniechęcała, ale wypisać dziesięć... Noo, to trochę takie... tego. Biedne. Ale to tylko moje zdanie.
clio napisał(a):
. Ojciec stracił pracę, kiedy jego państwowy zakład został zamknięty, i przez wiele lat był praktycznie bezrobotny (czytaj: oficjalnych zarobków nie miał)
Z tego można wywnioskować, że Clio wyszła z biedoty, dorobiła się czegoś, a teraz się śmieje z tych, którzy mają mniej od niej próbując w jakiś sposób to wytłumaczyć.

Jeśli o mnie chodzi to książek jak i większość z Was mam mało nie wiem, czy 10 się uzbiera, ale napiszę te, które akurat pamiętam:
- "Przedwiośnie"
- "Rzeka Tajemnic"- Polecam.
- "Harry Potter i Kamień Filozoficzny, oraz "Książę półkrwi" ( w przyszłości planuje uzupełnić brakujące tomy)
- " W pustyni i w puszczy"
- "Mały Książę"
Głównie są to lektury szkolne, które kiedyś się czytało, ale jakoś mi to nie przeszkadza i nie czuje się biedny, bo akurat kasę, którą posiadam wolę wydać na coś innego.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Domowe biblioteczki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook