Forum Dragon Ball Nao

» Legendarne treningi

Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Znacie może jakieś legendarne terningi? Np. treningi przedstawiane w legendach kultury dalekiego Wschodu (zarcia napiszę przykład) - lub treningi znanych/sławnych sportowców? Np. bokserów itp.

Moje przykłady:

1. Kung fu żelaznego przedramienia
Zgodnie z tym co podają instruktorzy tego systemu jest on bardzo łatwy do nauczenia. Wystarczy znaleźć słup lub kolumnę i zacząć lekko weń uderzać przedramieniem. Należy czynić tak codziennie uderzając wszystkimi jego częściami - górną, dolną i bokami. Stopniowo należy zwiększać siłę uderzeń.W końcu uczeń stylu udaje się do lasu aby znaleść drzewo z pniem pokrytym korą w znacznym stopniu pobrużdżoną. Następny rok ćwiczeń poświęca się właśnie na uderzanie w to drzewo. Po roku należy przejść do uderzania w miarę gładkie skały, trenując do momentu kiedy będzie się w stanie je rozbić. Kiedy się będzie w stanie tego dokonać, będzie się miało przedramię twarde jak żelazo.

2. Tening Mike'a Tyson'a
W swoim czasie Tyson robił 2500 brzuszków dziennie (codziennie) by utrzymywać kondycję. Twardziel.

3. Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme ćwiczy codziennie od 3 do 4 godzin. Biega rankiem 20 km, pływa, podnosi ciężary. No i przedewszystkim walczy (Karate).


Jeżeli znacie treningi znanych sportowców itp napiszcie cosik od siebie.
PoZdRaWiAm

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
trzeba trzymac jakies ciezkie rzeczy w obydwu rekach miejac je wyprostowane prostopadle do ciala. wiecie chyba o co mi chodzi?
albo nosilo sie wiadra wody przez iles tam km, np. sam pudzianowski kiedys rabal drzewa i to bylo jego treningiem przez jakis czas
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
3. Jean-Claude Van Damme
Jean-Claude Van Damme ćwiczy codziennie od 3 do 4 godzin. Biega rankiem 20 km, pływa, podnosi ciężary. No i przedewszystkim walczy (Karate).
Bajki to pisać on umie... Dziwne, czemu mimo, że tyle ćwiczy dostał po kubku od jakiegoś żula w barze, za to, że mu piwo rozlał..
Van dam czy jak t osiępisze, jest dla mnie najgorszym aktorem całego hollywood, który myśli ze jak umie zrobić szpagat to jest gość..taki mały offtop

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Bajki to pisać on umie...
Bajkami się nie interesuję, ale będę dla ciebie tolerancyjny i zostawię to bez komentarza.
Dziwne, czemu mimo, że tyle ćwiczy dostał po kubku od jakiegoś żula w barze, za to, że mu piwo rozlał..
Van dam czy jak t osiępisze, jest dla mnie najgorszym aktorem całego hollywood, który myśli ze jak umie zrobić szpagat to jest gość..taki mały offtop
Tera moja wypowiedź - ja piszę tylko oficjalne informacje, nie znam osobiście van damka. Nie sprawdzałem naocznie, czy wykonuje te ćwiczenia codziennie.

Dla mnie też nie jest człowiekiem wybitnym. Osobiście traktuję go bardziej jako aktora niż "MiSzCzA SzTuK WaLkI" (takim dla mnie na pewno nie jest).
Sam nawet przyznał że trenuje/ćwiczy pod względem wizualnym (czasem przy lustrze ). Dla mnie aktor i to jeden z sławniejszych, ale nie najlepszych.

A to że koleś ćwiczy dużo, nie oznacza że jest skuteczny w realnej walce - typowy aktor.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dziwne, czemu mimo, że tyle ćwiczy dostał po kubku od jakiegoś żula w barze, za to, że mu piwo rozlał.. - juz predzej to jest bajka ziom normalna plotka puszczona przez paparazzi...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nawet jeżeli nie ćwiczy (ale w/g mnie na pewno trochę jednak tak) to sporo ćwiczył w przeszłości (ma jednak tzw. "muskuły"; podobno sporo brał na ławeczce kiedyś). Siłę na pewno ma. To tylko dowód na to że "silny" nie zawsze oznacza dobry w bójce...
Ale macie racje, na pewno te informacje są trochę przesadzone. Ale myślę że od ćwiczeń na siłce i treningów karate nie odszedł totalnie. Przyznaję rację- trochę te info wygląda podejżanie...

Ciekawe jaki żul go pobił...? Ale siara dla Van Damme'a

PoZdRaWiAm

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
To jest prawdziwe, gdyż widziałem zdjęcia z tej bójki.
Inne osiągnięcia tego wybitnego aktora:
-bicie żony
-* od osobistego ochroniarza


żyć nie umierać

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Widzicie, Variu wrócił i od razu jest weselej... spierdół od osobistego ochroniaża, łał. Męska siła.

Legendarny trening? Ja znam jeden legendarny, mojego kumpla. Postanowił że będzie przez 4 godziny wisał na drabince, trzymając się nogami. Wisiał, wisiał, wisiał, pyła 3 h, zeżygał się na ziemie, zasłabł i runął na podłoge. Na tym skończyły się jego treningi.

Inny legendarny trening. Inny kumpel, zapalony piłkarz. Marzy mu się gra w repezentacji małopolski do lat 16...hehe, dobre sobie. Tak czy inaczej, treningi te są legendarne z powodu w jaki się kończą. Wymienie kilka: Złamanie reki, skecenie kosti u nogi, złamanie otwarte nogi, zbicie kości ogonowej, nadwyręzenie barków, złamanie obu rąk na raz. Teraz oczekujemy skręcenia karku

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Legendarny trening? Ja znam jeden legendarny, mojego kumpla. Postanowił że będzie przez 4 godziny wisał na drabince, trzymając się nogami. Wisiał, wisiał, wisiał, pyła 3 h, zeżygał się na ziemie, zasłabł i runął na podłoge. Na tym skończyły się jego treningi. - walek jakich malo, srednio po 15 min. krew sie nalewa do mozgu i od razu out
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
walek jakich malo, srednio po 15 min. krew sie nalewa do mozgu i od razu out

eMate, on nam powiedział że wisiał 3 godziny, przecież [ ort! ] przy nim nie siedzieliśmy . Przyszliśmy do niego z kumplem jak leżał zielony na łóżku a na parkiecie była lekka zółtawa plama. Ile wisiał naprawde nie wiemy, ale był w takim stanie że nie dociekaliśmy.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Widać że się zrozumieliśmy...
Same "legendarne treningi" . Szczególnie to wiszenie na drabince przez 4h...
Niezły agent... To sobie wymyślił ćwiczenie...

KOLEJNA PORCJA "LEGENDARNYCH TRENINGÓW" :

4. Chojun Miyagi (mistrz karate)
Trening Miyagiego wyglądał mniej więcej tak: pobudka o 5 rano; godzina na ćwiczenie kata; 10-ciokilometrowy bieg w terenie; znów kata, ale dynamiczniej. Uzupełnieniem było huśtanie wielkiego młota , dźwiganie ciężarów i uderzenia w makiwarę.

5. Gichin Funakoshi (1868-1957)
Mistrz okinawskiego karate, ojciec współczesnego karate

Przykładał olbrzymią wagę do wzmocnienia swojego ciała. Potrafił np. setki razy uderzać w makiwarę ćwicząc siłę uderzeń... Ciekawostką są ćwiczenia stosowane przez mistrza dla wzmocnienia nóg. W tym celu nosił on specjalne, odlane z żelaza, wysokie sandały, a za jedno z bardziej przydatnych dla poprawy siły, krążenia i kondycji ćwiczeń uważał... wchodzenie po schodach.

6.Morihei Ueshiba -tworca aikido (1883-1969)
Wyjezdzal regularnie samotnie w gory na kilka miesiecy, prowadzac skrajnie ascetyczny trening misogi(m.inn. stojac pod kilkunasto metrowym wodospadem), cwiczac bokenem przez wiele godzin bez przerwy, rowniez po nocach na skraju przepasci zeby cwiczyc czucie. Ponoc kombinacja tych dwoch rodzajow treningu pozwolila mu na to ze Kami(japonscy bogowie) natchneli go do rozwiniecia aikido... Godzinami niestrudzenie ćwiczył wymachując mieczem.

7.Hirozaku Kobayashi (1929-1998)
Mistrz aikido, asystent samego M. Ueshiby - twórcy aikido

W swoim treningu również zwracał uwagę na siłę nóg. Zapytany kiedyś, co zrobić, aby ją zwiększyć, odpowiedział krótko, że wystarczy jeździć na rowerze. Proste. Warto jednak wiedzieć, że Kobayashi niemal zawsze i wszędzie poruszał się na rowerze. Pokonywał nawet dystanse 1000 kilometrów, jeżdżąc na staże aikido!

Znacie jakieś treningi sportowców? Np. dystanse pływane codziennie przez pływaków zawodowych? itp?

PoZdRaWiAm

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
korzeniowski biegal 60 km do sklepu do pobliskiego miasta, bo w jego wsi zadnego nie bylo
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Nie chciałbym mieszkać tam gdzie On...
Ale zadupie (za przeproszeniem)...


8. Mas Oyama - Wielki Mistrz Karate
O swoim pobycie w górach:
"Mój dzień zaczynał się o czwartej rano. Gdy tylko się obudziłem, biegałem do najbliższego potoku, by się umyć w zimnej wodzie. Po śniadaniu, które składało się z porcji ryżu i ziarenek grochu, czytałem aż do południa. Trening rozpoczynałem po południu. Uderzałem w drzewa oplecione w winorośla technikami ręcznymi seiken, nukite, shuto oraz nożnymi. Przez cały ten osiemnastomiesięczny okres nie było dnia bym odpoczywał. Wieczorami siadałem przed ścianą mojego szałasu, na której narysowany był okrąg i wpatrywałem się w niego. To było moje ćwiczenie koncentracji i uwalnianie rozumu od myśli oraz z niczym nie związanych pomysłów. Z czasem zmieniłem jednak metodę ćwiczenia umysłu. Moim wyzwaniem stała się skała. Pozbierałem kamienie, które odpowiadały mi kształtem i wielkością. Następnie usiłowałem je przełamać na pół techniką shuto. Niestety, moje próby były bezskuteczne. Jednak nie poddawałem się. Przez kolejne dni nadal starałem się osiągnąć zamierzony cel. Nocami przesiadywałem w swoim szałasie ze wzrokiem utkwionym w kamień, który leżał przede mną. To była moja nowa metoda ćwiczenia koncentracji. Pewnego razu, gdy była pełnia księżyca, coś się we mnie poruszyło. Oto poczułem w sobie moc, która dała mi wiarę w rozbicie leżącego tuż obok głazu. Uklęknąłem i zastosowałem technikę shuto. Kamień rozpadł się na dwie równe części. Zrobiłem to! Od tamtej pory codziennie rozbijałem dłonią wiele kamieni. Gdy opuszczałem leśną pustelnię, wkoło szałasu było pełno porozbijanych głazów."

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
9. Mariusz Pudzianowski
Zalicza się on do grona tych zawodników, którzy przez swój upór i determinację w dążeniu do celu stanowią wzór dla innych ludzi i to nie tylko w sporcie ale również w życiu. To co ludzie chyba najbardziej cenią u każdego sportowca to przede wszystkim skromność mimo osiąganych sukcesów, popularności czy pieniędzy. Mariusz Pudzianowski takim sportowcem bez wątpienia jest.
Swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczął w 1990 roku. W wieku szesnastu lat brał już udział w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc (podnosząc aż 160kg). Już dwa lata później podniósł poprzeczkę wyciskając 205kg.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Toż to zdecydowanie trening pod ludzi na sosie
Zresztą widziałem już kilka różnych treningów Arnolda, ten najmniej solidny, bo pewnie skopiowany skądś przez jakiegoś polaczka.

[ Dodano: 17.10.2012, 13:39 (po 1 minucie) ]
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php ... 251&page=1 o tu na przykład
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Legendarne treningi
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook