Forum Dragon Ball Nao

» Temat pomocy

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Temat poświęcony pytaniom dotyczących autorów, opinii i w ogóle wszystkiego, co przyjdzie na myśl, a może się przydać.
Tak więc, wychodzę z pierwszym pytaniem: co sądzicie o Dukaju, jak byście go uplasowali w stosunku do reszty polskich pisarzy? Bo chciałbym kupić kilka książek, w ciemno się boję, w bibliotece Dukaja brak, znajomi nie mają, a czytałem tylko jedno opowiadanie w Niech żyje Polska.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Dukaja warto kupować w ciemno. Króla Bólu nabyłem ostatnio, a w tej chwili czytam Extense. Radzę zacząć od W kraju niewiernych (zbiór opowiadań). Zorientujesz się na ile pasują Ci poruszane przez Dukaja tematy, przeczytasz osławioną Katedrę etc. Można oczywiście zaczynać od Lodu ale nie wiem czy to dobry pomysł. Lepiej jest się chyba wczuć w klimat i najpierw poznać Dukaja z innej perspektywy, a dopiero potem konsumować to co ponoć jest najlepsze. Co do Xavras Wyżryn, to jest to książeczka ze wczesnego okresu twórczości tego pana i może nie olśniewa, ale widać w niej już dobre pomysły.

Dukaj jest chyba jednym oryginalniejszych pisarzy dzisiaj. Mi odpowiada absolutnie, ponieważ porusza problematykę filozoficzną, egzystencjalną, posthumanistyczną, transhumanistyczną czy religijną. Przede wszystkim o Dukaju nie można powiedzieć, że jest płytki. Ambitne teksty to to co lubię. I powtarzam raz jeszcze, warto!
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Thorik, wiedziałem, że będziesz osobą, która odpowie na moje pytanie. Takiej odpowiedzi się spodziewałem, nie będę ukrywał. Dzięki za wskazanie punktu startowego.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Temat pomocy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook