Forum Dragon Ball Nao

» Odtwarzacze muzyczne

Jakiego odtwarzacza używasz?

Jakiego odtwarzacza używasz?
Windows Media Player 13,33% 2 13,33%
Winamp 33,33% 5 33,33%
foobar2000 33,33% 5 33,33%
iTunes 6,67% 1 6,67%
Inny 13,33% 2 13,33%
Wszystkich głosów: 15
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Chyba każdy wie, czego dotyczy temat. Jakich odtwarzaczy używacie i dlaczego?
Sam używałem WMP, Winampa, a w tej chwili foobara. Z WMP zrezygnowałem, bo nie odpowiadało mi zarządzanie piosenkami. Winamp był nawet w porządku, ale przy listach o wielkości 10k piosenek i większych potrafił zmulić kompa mocniej niż przeglądarka. Przerzuciłem się na foobara, dobre 2 lata temu, przez ten czas praktycznie nie zagłębiałem się w niego, po prostu słuchałem muzyki. Plusami na pewno są niska zasobożerność, a także lepsza jakość dźwięku niż w Winampie.
Ostatnimi czasy zacząłem się trochę bawić i odkryłem prawdziwą potęgę foo, której do tej pory nie byłem świadom. Po spędzeniu paru minut na grzebaniu w ustawieniach, można dostać prawdziwe centrum muzyczne, bez spowalniania komputera:
http://imgur.com/9qJ3Y.png
Chętnie poznam opinie, może jakieś wskazówki odnośnie odtwarzaczy, gdyż staram się wykrzesać jak najlepszą jakość dźwięku ze strony softowej, a może ktoś akurat wie coś, czego ja nie wiem.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Endzik: 19.12.2010, 23:14
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Używam iTunesa, bo mam iPoda, a bez tego nie dałoby się wrzucić muzyki. Sam w sobie jest dla mnie odpowiednim odtwarzaczem - wszystko posegregowane, oznaczone, na swoim miejscu - tak jak lubię.
Winampa nie lubię, bo jest zupełnym przeciwieństwem iTunesa. Z Foobara nigdy nie było mi dane korzystać. A z moimi średnimi głośnikami jakość dźwięku jest mi zupełnie obojętna, póki nic nie pierdzi. Brakuje mi tylko basu, ale to już kwestia właśnie głośniczków.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja używam foobara, bo najszybciej się włącza i nie zacina kiedy niechcący wrzucę zły format pliku w porównaniu do Winampa.

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Cracker Ass Fantastic napisał(a):
A z moimi średnimi głośnikami jakość dźwięku jest mi zupełnie obojętna, póki nic nie pierdzi.


A ja będę oryginalna. Używam Windows Media Playera Albo All-playera. Nie narzekam. I tak nie bawię się suwakami od ustawień. Pasuje mi tak, jak mam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nie ma co wydziwiać. Używam zwykłego Winampa. Jak dla mnie wystarczy.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Od zawsze Winampa używam. WMP pamiętam z czasów, gdy on się składał tylko z jednego okienka, jak MPC.

Nigdy z bibliotek nie korzystałem, jak chcę czegoś słuchać, to wrzucam na listę i tyle. Zasobożerny nie jest w ogóle, poza tym jednak zależy mi na wyglądzie i łatwej nawigacji myszką, a okna foobara chyba nie da się doprowadzić do postaci przypominającej starą skórkę Winampa. Poza tym często używam automatycznego tagowania, zwłaszcza do japońskich albumów, ale foobar pewnie też ma coś podobnego.

A jeśli chodzi o jakość dźwięku, to mam zintegrowaną kartę, kilka niewielkich głośników i najczęściej słucham mp3, więc nie sądzę, żeby mogła być ona lepsza, zwłaszcza że na pełnej głośności nie słucham, a zła nie jest.

Może ankietę dodaj.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ja nie wydziwiam i muzykę w formatach mp3 odtwarzam w Windows Media Player, dźwięk jest bardzo dobry nawet w moich głośnikach 5.1.

Jeżeli chodzi o plik .FLAC albo .wav (z dysku ma się rozumieć) to używam KMPlayera gdyż ma on mnogość możliwości w współpracy z różnymi kodekami i sterownikami i przy zastosowaniu ustawienia, jakie tam kiedyś przeprowadziłem słychać i da się odczuć tzw. "*walnięcie*"

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Na razie Winamp mi do szczęścia starcza. Nie zauważam różnych nieprzyjemnych zonków typu zamulenie jak u towarzystwa powyżej, głośniki mam świetne, jakość brzmienia ustawiam w karcie dźwiękowej, a segregacji na podstawie czegoś tam nie trawię, bo mnie *denerwuje*. Jedynie co to tagi ID3 dotyczące wykonawcy albumy i tytułu. Akurat na laście syfu mieć nie lubię...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
foobar2k od hm... 3lat. Proste.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
WMP. Mam za mało miejsca na dysku żeby cudować z czymś lepszym.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Z ciekawości aż sprawdziłem, bo ojciec używa Winampa i widzę, że zużycie pamięci jest na poziomie foo, co jest znaczącą poprawą, bo 2 lata temu ciągnął mi ponad 100 MB, co przy laptopie było mordercą kompa.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Używam ruskiego Aimpa 2. Okazał się dla mnie najwygodniejszy do radia internetowego, a poza tym zużywa bardzo mało pamięci. Dawniej stosowałem Winampa.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ja przeważnie używam Winampa. Głównie z przyzwyczajenia. Czasem słuchałam przez widows media player, ale na windows media player wolę raczej oglądać filmy. Footbara używałam kilka razy, ale jakoś za nim nie przepadam, szczerze powiedziawszy. Po prostu zawiodłam się na nim. Itunes nigdy nie użyłam.
Pozdrawiam.
Cracker Ass Fantastic napisał(a):
Foobara*. Czemu?
Sama nie pamiętam, zawsze były z nim jakieś problemy.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 22.12.2010, 15:59
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Footbara używałam kilka razy, ale jakoś za nim nie przepadam, szczerze powiedziawszy. Po prostu zawiodłam się na nim.
Foobara*. Czemu?

Obraz
PALATIAL REGALIA
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Używałem Winampa, foobara i teraz AIMP2. Muszę przyznać, że AIMP jest najlepszy. Wygląd Winampa, a pamięci zużywa chyba mniej od foobara. Polecam bardzo ten program.

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.155
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Zoom player jest dobry.. al ogólnie używam też GoomPlayer, bestPlayer, Kantars, KMPlayer..

Nie widze powodu by używac innych programów do odtwarzania filmów i muzyki
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Odtwarzacze muzyczne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook