Forum Dragon Ball Nao

» bluzgi na forum

Strony: 1, 2, 3  

czy chchcialbys abyna forum mozna bylo bluzgac

czy chchcialbys abyna forum mozna bylo bluzgac
tak 28,57% 4 28,57%
nie 71,43% 10 71,43%
Wszystkich głosów: 14
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jaki sens jest w zakazie przeklinania na forum? Ludzie i tak to obchodza piszac na przyklad !? przez samo h albo qrfa. Zakaz ten jest bazsensowny i bezcelowy wg. mnie. Nie mam zamiaru nazucac komus swojego zdania , lecz jedynie je wypowiedziec , i prosic o wytlumaczenie , bo chyba za glupi na to jestem

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Skoro ci się coś nie podoba w Regulaminie nie musisz tutaj przebywać, nikt ci nie każe...

Co do samego bluzgania, to świadczy o osobie i wykształeceniu, oczywiście każdemu to się zdarza, bo czasami nie potrafimy po prostu [ ort! ] wytrzymać itp.

Wracając do tematu to, nie podoba mi się pomysł z wprowadzeniem możliwości bluzgania, bo to oszpeca forum i zniechęca innych do odwiedzania go. Przecież chcemy wszyscy by te forum było schludne, przejrzyste, a co przedewszystkim "pachniało" kulturą.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Fakt, popieram wyrafinowane zdanie Shiro, jestem z tobą Shiro.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie chodzi mi o sam zakaz bluzgania , gdyz go rozumiem .Na forum siedza 12o latki , lecz chodzilo mi o to jaki ma on sens skoro jest zakazem czysto fikcyjnym , poniewaz mozna go obejsc.

Jesli chodzi o moje wyksztalcenie to mam srednie i jestem na studjach , co oznacza ze wg. twojej logiki jestem bardziej kulturalny od ciebie Shiro.

A na forum jestem bo mi sie tu podoba , choc moglo by mi sie bardziej podobac

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
a mi to bez roznicy, czy sie klnie, czy nie... sam staram sie nie klnac, bo taki jest niby regulamin forum, zreszta nie lubie klnac na forach, lub publicznie, co innego gdy sie gada z ziomkami

ps. autor widocznie nie moze zyc bez klniecia, najlepiej napisz list do kaczynskiego, ze chcesz, aby mozna bylo publicznie bluzgac bez zadnych kar ejo
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
O poziomie kultury nie świadczy to, że się studiuje, ani gdzie się studiuje.

Co do tametu, to popieram Shiro. Taki jest regulamin. Czy w domu, podczas dyskusji z rodzicami też uzywasz bluzgów? W szkole, na uczeli też? Są słowa, których się publicznie nie uzywa. Jeszcze te słowa są postrzegane, jako niecenzuralne, więc tego trzymać się należy. Nie ma co tego zmieniać.

Poza tym, używanie ich w dyskusji na żywo często jest spowodowane emocjami itp. Pisząc na klawiaturze możesz się zastanowić czy warto ich uzywać.

Dla mnie bez sensu jest zmieniań ten zakaz. A co do obejść - o czym to świadczy? Bo chyba tylko o popisywaniu się. Można dyskutować uzywając słownictwa powszechnie uzywanego.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Po pierwsze wychowalem sie na filmach Tarantino i faktycznie nie moge zyc bez przeklinania. Wcale nie uwazam ze to swiatczy o poziomie kultury , gdyz jestem zwyklym chamem. Poszedlem tylko za logika rozmowcy.Regulaminu nie chce zmieniac , a prozbe o zytlumaczenie zasad , ktorych nie da sie wprowadzic w zycie moze chyba zglosic kazdy

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Mowimy bluzganiu NIE!!!!
sgadzam sie z Shiro jak najbardziej
forum ladniej wyglada bez takich tam
asurbanipal
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 43
Dni na forum: 6.677
Posty: 1
Przecież chcemy wszyscy by te forum było schludne, przejrzyste, a co przedewszystkim "pachniało" kulturą
Zjawisko, które możemy zauważyć w tym wątku a zwłaszcza w wypowiedzi kolegi zacytowanego powyżej, nazywa się w psychologii "przeniesieniem", zdaje się ale absolutnej pewności oczywiście mieć nie mogę że Szanowny Pan sam chciałby być schludny itd., a nie mogąc tego osiągnąc przenosi swoje pragnienia na przedmiot zewnetrzny, jest to o tyle ciekawe żę w zasadzie jest to rzecz wirtualne. pragnąlbym ponadto zauważyć, żę kultura bynajmniej nie polega na nieuzywaniu wulgarnego słownictwa, ale między innymi na użyciu bogatego słownictwa, a więc "*, *, *w dupę psie wytryski, ktorych stara straciła dziewictwo z przepychaczem do kibla, i przez to chciał ją tylko pijany ksiądz z parafii w Mozambiku". Czy pomimo rażącej wulgarności przytoczonego tekstu nie zawiera on w sobie pewien dozy wartościowej inwencji, jednym słowem pomysłowości, której tak trudno szukać w Waszych "ugrzecznionych, pustosłownych wypowiedziach.
Franqey! zdecydowanie popieram Twoją akcję!
A wracając do regulaminu, dla wszystkich legalistów i konformistów, przypominam pewną anegdotę: NA samym poczatku funkcjonowania obozu w Treblince pewien czlowiek zgłosił się do dowódcy straży, twierdząc że nie podobają mu się warunki, na co oficer odpowiedział że regulaminu nie można zmieniać, ale z łatwościa możę zmienić sytuacje zakłopotanego więźnia, dalszego ciągu historii nie muszę opowiadać chyba.
Niby forum i jego regulamin to temat błahy, ale wolność słow wszędzie ma znaczenia, gdy jej zabraknie powsają mniej lub bardziej śmierzne kółka !?, które wzajemnie sie adorują do czasu, aż beda mogly zrobic cos naprawde zlego. NIestety, Wam to nie grozi, może jedynie przez przypadek.
Salve regini!
el coyote Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.819
Posty: 73
kultura bynajmniej nie polega na nieuzywaniu wulgarnego słownictwa,
Nie do końca. Kultura wiąże się z normami moralnymi. A jak łatwo mozna wywnioskować - wulgarnego słownictwa można używać jedynie wtedy, gdy nie mamy zamiaru obrazić drugiej osoby.
ale między innymi na użyciu bogatego słownictwa
Ciekawe. Chciałbym zauważyć, że używanie wulgarnego słownictwa = słaby zasób słownictwa. Więc idąc Twoim tokiem myślenia:
Kultura = bogate słownictwo
Brak Kultury = słaby zasób słownictwa ( co jak wyżej powiedziałem, tyczy się używania wulgaryzmow ).

Co do reszty Twojej wypowiedzi - brak mi słów. Same bzdury.
ps. śmieszne piszemy przez sz. Tak na przyszłość .
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Dlaczego widząc temat i spostrzegając że ostatni post jest el coyote, wiedziałem że tu muis być ciekawie?

No cóż, mym skromnym zdaniem uzywanie wulgarnego słownictwa na forum jest trchę niedorzeczne. Jeżeli chcemy ich użyć w stosunku do jakiejś osoby np. ty ****" nie lepiej określić poziom intelektu, wychowania i bycia tej osoby w sposób spokojny i przejrzysty, niż wyrazac go w sposób powszechnie uważany za wulgarny i nieprzystojący człowiekowi na poziomie?

Jaki sens ma wyrażanie się wulgarnie na forum publicznym, jeżeli to tak naprawdę nie służy żadnym wyższym celom. Można zrozumieć to jeszcze w dialogach (np. w FF), lecz swoje emocje i rozważania moża wyrazić dużo schludniej.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
asurbanipal jak ty mądrze się wypowiadasz. Jakiś Ty oczytany... pozwól że coś przytoczę:

Franqi ma absolutną rację, owszem ludzi można oceniać nawet ich nie znając, wszyscy to palanty z niewielkimi wyjątkami, tak jak AIDS przeważnie jest śmiertelna. Przypuszczam, że na tym forum prócz mnie i PANA FRANQEYGO są same przypadki HIV< jesli kumacie o co chodzi odmóżdżona generacjo debilnych gier dla szympansów ( to wcale nie jest wrzuta Amerykanie testują szybkość reakcji graczy pod wpływem sygnałów audiowizualnych na małpach), dlaczego w POlsce nie ma wszystkich amerykanskich gie - bo kapucynki są od Was bystrzejsze. NA tym koniec, czekam na babana lub ananasa od moderatorki, może być mandarynka. Chyba że nie ma u Was moderatorek, z wielką ochota poznałbym babę tak brzydką że może komunikować się ze światek tylko za pomocą internetu i komputera. Oczywiście i tu zdarzają się wyjątki, jak ozdrowienia po cholerze, do do jasnej cholery!!
Jesteś bardzo dwlicową osobą... AMEN

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
lecz chodzilo mi o to jaki ma on sens skoro jest zakazem czysto fikcyjnym , poniewaz mozna go obejsc.
nie ma co, inteligentne

po co w takim razie zakazywac czlowiekowi zabijania innych ludzi, skoro i tak przeciez mozna go bez problemu obejsc i to zrobic?

przemysl to lepiej...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
Chyba coponiektórzy się trochę pogubili...
Nieważne.
Skoro zakaz jest taki łatwy do obejścia, to może lepiej go znieść. ALE - za dużo "ciężkiej artylerii" i won z forum!

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Powiedzcie mi jak mozna obejsc zakaz zabijania nie lamiacgo????


Ja piszac qrfa nie lamie zadnego zakazu

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Ale po co Ci te słowa? Czujesz się zaspokojony w jakiś sposób?

Znajomość takich słów ma świadczyć o bogactwie jezyka? Jak dla mnie to beznadziejne. Wychodząc z takiego założenia, na uczleni, by co podkreślić, wykładowca powinien rzucić takim mięsem. Może jest napiszesz, że świadczy to również o kwiecistwości jezyka...

Dla mnie, uzywanie takich słow na forum to przejaw czystepu szpanu. Rozumiem, w rozmowie na żywo, człowiek może mieć przyzwyczajenie, albo z emocji wypowiedzieć, Ale tutaj panuje się na tym, co się pisze, więc jest to zbyteczne.

Co do Twojego pytania. Może przykład będzie ciutke naciagany, ale mieści sie w definicji. Eutanazja w Polsce. Daj emerytowi 500 zł na miesiąc, gdy jest chory, musi opłacić rachunki. By przeżyć nie kupi leków, bo musi coś jeść. Prędzej czy później umrze, a państwo mu w tym "pomogło".
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jesli chodzi o moje wyksztalcenie to mam srednie i jestem na studjach , co oznacza ze wg. twojej logiki jestem bardziej kulturalny od ciebie Shiro.
Możliwe, ale pamiętaj, że nie zawsze wiek świadczy o wykształceniu i kulturze człowieka.

Wolność słowa? Owszem coś takiego w konstytucji istnieje, lecz jak można zauważyć, ta wolność słowa jest ograniczona.
Wulgaryzmy, może niektórym to się podoba, ale uwieżcie mi, że większość osób podejdzie do tego z niechęcią i będzie ich to bardzo boleć.

Forum zostało stworzone dla ludzi, by im służyło i w każdym problemie pomogło. Gdy nowa osoba rejestruje się i widzi jak tutaj sypią się nawzajem wulgaryzmami to myślicie jak zareaguje? Oczywiście negatywnie
Zastanówcie się jak to będzie świadczyć o nas samych, albo jak o serwisie DB Nao.
Skoro mamy zachować jakąś pozycje wśród serwisów Dragon Ball, zacznijmy myśleć racjonalnie i podchodzić do tego poważnie.

Dalej myśle, że zachowanie kultury słownej to będzie dla nas wielki + i postawi nas w innym świetle(tym lepszym i jaśniejszym). Skoro mamy konkurować z inymi serwisami, to starajmy się wychodzić na lepsze, a nie na gorsze.

Ludzie dbajmy o DB Nao

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
do guminatora
Zaspokojony bede dopiero gdy jakasblondyna zrobi mi druta.

Na uczelni sie cos takiego nie przyjelo , ale np. w utworach literackich , filmach czy sztukach teatralnych bluzgi funkcjonuja od dawna. Scenazysci i pisarze wystawiaja cos takiego juz od dawna na widok publiczny , i jakos to was nie bulwersuje.

dla mnie wyrazem czystego szpanu jest uzywanie zmiekczen i buziek .

Idac twoja logika matka zabija dziecko w momecie narodzin , gdyz to w konsekwencji doprowadzi do jego smierci. zgadzam sie- glupi przyklad

do shiro
Jesli o mnie chodzi to mimo wieku jestem chamem , a napisalem o wyksztalceniu ,bo Twój [ ort! ] argument byl po prostu glupi.
Co do samego bluzgania, towiadczy o osobie i wykszteceniu,


raczej nie obchodzi mnie czy kogos uraze



Forum zosto stworzone dla ludzi, by im o i w kdym problemie pomoo
mam problem z prostata .Powinienem isc na forum czy do lekarza? Fakt. bez bluzgowforum bedzie wyglondac czysto. Powiem nawet sterylnie.Ale wieszco? Jeszcze czysciej i sterylniej by wygladalo gdyby zabronic wyglaszanie na nim opini.Sterylne fakty, zero klutni, slowem zajebiscie. A jakie czyste by bylo gdyby zabronic sie na nim wypowiadac?

Na koniec cytat z Kazika - Konkurencja i ambicja powoduje,
zerzarlem swoje dzieci , i dobrze sie z tym czuje.

Amen

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Twój przykład z matką i dzieckiem jest chyba mocno nietrafiony. Szczerze się przyznam, że nawet nie rozumiem o co w nim chodzi...

O Twoich fantazjach erotycznych chyba nikt nie chce tu czytać, więc zachowaj je dla siebie. Podobnie jak problem z prostatą - proponuje lekarza, na forum nikt Ci nie doradzi. A co do lekarza, to waham się, jakiego specjaliste Ci polecić. Najlepszym będzie chyba psychiatra.

Czyli pisząc do kogoś zdrobniale, albo używajac emota szpanujemy? Z każdym dniem Twój światopogląd mnie coraz bardziej zaskakuje. Niestety - negatywnie.

Moim zdaniem, to sam się eliminujesz z forum. Napisałeś, że mało Cię interesuje, czy kogoś urazisz czy nie. Forum polega na tym, ze się drugą osobę szanuje, a Ty w tym zdaniu mówisz co innego. Pozostaje to w sprzeczności z zasadami forum.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Konsekwencja urodzin zawsze jest smierc , co nie oznacza ze matka jest morderca , tak jak panstwo nie morduje emerytow . Jest zasadnicza roznica miedzy brakiem pomocy a dobijaniem. Obie te postawy sa blendne , ale jedna troche gorsza prawda?


przyklad z prostata podalem dlatego ze koles mowil ze forum jest po to by pomudz w kazdym problemie , co jest bzdura.

klniecie jest szpanem w takim samym stopniu jak buzki.
Z kdym dniem Tjwiatopogd mnie coraz bardziej zaskakuje. Niestety - negatywnie.
dzieki. komplement zawsze w cenie

Moim zdaniem, to sam s eliminujesz z forum. Napise mo C interesuje, czy kog urazisz czy nie. Forum polega na tym, ze s dru oso szanuje, a Ty w tym zdaniu wisz co innego. Pozostaje to w sprzecznci z zasadami forum.
do tego sa kulka wzajemnej adoracji a nie forum. Nie mam zamiaru nikomu lizac dupy , tylko dlatego ze inaczej bym go urazil

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » bluzgi na forum
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook