Forum Dragon Ball Nao

» Na czym polega kult Che Guevary?

Strony: 1, 2  
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pytam, bo google nie potrafiły mi odpowiedzieć na to pytanie, a podobno istnieje coś takiego. Nie potrafię jednak zrozumieć, co takiego mógł zrobić komunista i ludobójca, że stało się to przyczyną kultu, który (podobno) otacza jego osobę. Może niech wyznawcy mi odpowiedzą, bo podobno są tu tacy.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kult_Che

Endzik napisał(a):
Nie potrafię jednak zrozumieć, co takiego mógł zrobić komunista i ludobójca, że stało się to przyczyną kultu, który (podobno) otacza jego osobę.
Może chodzi o to, że był przystojny. A ludzie lubią ładne rzeczy i wolą się nie zgłębiać w szczegóły.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Uważają go za wzorowego rewolucjonistę. Ale to nie rozwiązuje naszej zagadki, no bo co takiego oferuje rewolucja, by się człowiek do niej przekonał? Głupota głupotą, młodzieńczy bunt młodzieńczym buntem, ale co wywracanie prawa, nie tylko tego ustanowionego przez ludzi, ale i tego naturalnego przez urodzenie w sobie ma? I jak można wykazać się taką perfidią by swoją ofertę nazwać wolnością, równością, braterstwem czy tam ochroną jakichś wymyślonych przez faszystów praw człowieka? Na to nie potrafię odpowiedzieć. Powstał w macierzy, skąd się rozniósł po świecie. Zaczęły lewaki, a skończyło się na ogóle, który teraz w tych koszulkach głosuje na PiS, SLD i inne platformy. Pewnie mało kto wie czym się wsławił Che, a jeśli już wiedzą mogą się pochwalić to trzeba wrócić do początkowych pytań. Mnie * fakt, że heil uważa się za potworne zło, a koszulki z Che są powszechnie przyjęte za normę. Tak wygląda równość w rozumieniu rewolucji?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Newfolder Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Newfolder
Wiek: 35
Dni na forum: 5.456
Posty: 32
Skąd: Tychy
Nie wiedziałem, ze poza koszulkami z nadrukiem Che Guevary istnieje jakiś kult?!
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mart napisał(a):
Może chodzi o to, że był przystojny. A ludzie lubią ładne rzeczy i wolą się nie zgłębiać w szczegóły.
Poza tym dobrze się prezentuje na czerwonym tle. Serio, jak mało kto xD

Czemu ludzie go tak wielbią? Może to ten kult romantycznego bojownika o wolność i przeciw uciemiężeniu przez bogatszych? Bo tak też się słyszy.

Mi to Che właściwie wisi. Nużą mnie za to dziewczęta, które mają koszulki, przypinki i naszywki z jego wizerunkiem, a nawet nie wiedzą, kto to

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wszedłem przed chwilą na jakąś stronę z glanami, plecakami, flekami, spodniami, chustami no i naszywkami. Che nie zabrakło.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No, znalazłam chwile wolnego czasu, na sformułowanie dłuższej wypowiedzi, niż tylko zwrócenie uwagi na aparycję Guevary.

1,5 miesiąca temu moi rodzice wrócili z niezapomnianego urlopu na Kubie, przywożąc ze sobą wiele pamiątek. Zostałam więc posiadaczką dwóch koszulek, breloczka do kluczy, zapalniczki, plakatu oraz czapki z wizerunkiem Che. Nie miałam zamiaru używać żadnej z tych rzeczy, aczkolwiek postanowiłam sobie poczytać trochę na temat życia pana Ernesto. Przez moje ręce przetoczyło się więc całkiem sporo na jego temat, włącznie z książką "Moja rewolucja" jego autorstwa, którą każdemu polecam. Książka strasznie lewacka, ale warta przeczytania. Bardzo ułatwia zrozumienie kultu Che, kiedy chce się doszukać w tym czegoś głębszego, niż tego, że chodzi o jego przystojny pysk.

Joe spytał, co takiego oferuje rewolucja. Oferuje nadzieję, że będzie lepiej. Cóż, na Kubie nie żyło się najlepiej podczas rządów Batisty, więc ludzie byli zachwyceni, że znalazł się ktoś, kto zamiast gadać, zabrał się do roboty. To, że żyje im się nadal kiepsko, to druga sprawa.
Che był postacią na tyle wyjątkową, że był wojownikiem, a nie politykiem. Dlatego ludzie przymykają oko na to, że był komunistą. Zamiast zaszyć się na Kubie i cieszyć z ciepłej posadki u boku Fidela, popruł walczyć dalej. Do tego zginął za swoje, według niego, szlachetne poglądy. Ciekawe jest to, że on chyba naprawdę wierzył w to, że ludziom będzie żyło się lepiej. Zapomniał tylko, że piekło jest dobrymi chęciami wybrukowane, ale to za te chęci właśnie go tak wielbią.

Laru napisał(a):
Może to ten kult romantycznego bojownika o wolność i przeciw uciemiężeniu przez bogatszych? Bo tak też się słyszy.
Biorąc pod uwagę, że pochodził z bardzo bogatej rodziny, to tym bardziej działa na ludzkie uczucia. Synek bogatych rodziców, widząc ludzką biedę poświęcił dobrze ulokowaną przyszłość lekarza, dla walki o równość, wolność i braterstwa. No cóż.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No ja wiem, że dla wielu ludzi to jakaś tam nadzieja, ale nie potrafię zrozumieć, jak w takiej ofercie można coś dla siebie znaleźć i to dzisiaj, kiedy już znamy dzieci owej rewolucji: III Rzesza, Związek Radziecki, Donald Tusk, Lech Kaczyński, Die Linke, Antifa bla bla bla. To mnie mocno dziwi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Opium dla mas, mój drogi...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale żeby walić w ciało takie gówno?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ernesto Guevara.
hmm Zrobili Kult z Tego dziwne bo było wielu takich jak on.
Lecz Chciał naprawdę dobrze dla ludzi.
"Walczył" z Fidelem o to żeby ludzie na Kubie mogli zacząć normalne życie mimo iż sam był z Bogatej rodziny myślał o innych. Chciał rozwiązać konflikt na Kubie bezkompromisowo lecz z Osobą taką jak Fidel, na Kubie Ernesto jest uważany jako bohater narodowy za swoje poświęcenie dla Kuby. Jednak nie patyczkował się z przeciwnikami i wysyłał ich do obozów pracy itp , ( nie uważam tego jako najlepszą metodę pozbycia się rywala ) niestety sam podobnie zginął w Boliwi zastrzelony w niewoli .

Co do jego wizerunku - " Sam Alberto Korda powiedział, że nie ma nic przeciwko wykorzystywaniu jego zdjęcia do celów promujących ideały, o które Che Guevara walczył"
pozdrawiam.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No dobrze, znamy jego historię życia i walki, zupełnie jak Bolesława Wałęsy. Podobno naprawdę chciał dobrze, co czyni go naprawdę głupim, bo co innego gdyby był zimnym der Horensohnem, ale ok. Tylko pytanie, czy jego oferta naprawdę do ciebie przemawia, czy jesteś zimnym der Horensohnem?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Kurde no niby naprawdę stał się legendą i jakimś symbolem .
Lecz trochę może i przesadzają z porównywaniem go do niektórych postaw innych postaci , lecz kult Che RLzz koniec Kropka.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale to znaczy, że ty też jesteś komunistą i uważasz, że można zabijać ile wlezie dla ustanowienia czegoś takiego? Czy tylko ci się koszulki jednak podobają, bo je masy noszą?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Zwróć na to też uwagę że on zabijał dla szczytnych celów...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Len: 28.12.2010, 22:24
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091


[ Dodano: 28.12.2010, 22:21 (po 16 sekundach) ]
Popłakałem się ze śmiechu.

[ Dodano: 28.12.2010, 22:21 (po 37 sekundach) ]
Najlepsze są te wielokropki na końcu.

[ Dodano: 28.12.2010, 22:21 (po 47 sekundach) ]
Po spacji
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Hitler też zabijał dla szczytnych celów, chciał budować Wielkie Niemcy. Koleś, jesteś lepszy niż mefedron. Co to za szczytne cele przyświecały Guevarze?

Obraz


[ Dodano: 28.12.2010, 22:25 (po 1 minucie) ]
Wielokropki zmiatają. Czuć, że będzie sequel tego cudownego serialu.
No ...

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Nie przesadzajmy Takie koszulki i te inne duperelki tez mnie rozśmieszają ^^
Sam prędzej napisałem że przesadzili z Tym kultem. a mały awek to nic takiego.
Było wiele takich jak on i polegli no ale z niego musieli zrobić bohatera Kuby xD
Osobiście Wole Boba no ale... zabijał jak każdy komunista i na pewno nie w takiej ilości jak Hitler czy Stalin więc co to za porównania z kosmosu. I on jest uważany według zdecydowanej większości Kubańczyków za bohatera Kuby , a ciekawe czy jest tak Niemczech czy we Włoszech

a z Tymi kropkami to zwała. Zaczynam Świecić Wazonizmem (Czego nie chcę). pozdro Wazon jak jest na 4um jeszcze.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie z takiego kosmosu. Cała trójka preferuje zniżenie człowieka do poziomu posłusznego gówna, więc uważam, że jest całkiem na miejscu. To że jest uważany za bohatera od razu go niego nie czyni. W Szwecji uczyniono bohaterem Pallme, a czy jest to sprawdź. W Niemczech zdecydowanie Hitler był, bo w końcu wygrał wybory, a teraz będzie się do tego poziomu zbliżał. Czy to znaczy, że społeczeństwo przejrzało i zaczęło go uważać za bohatera jakim jest? No bez jaj.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Na czym polega kult Che Guevary?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook