Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio czytane

Strony:   1, 2, 3, ... 9, 10, 11  
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
W zasadzie skończę dopiero jak wsiądę do tramwaju by pojechać do pracy. Edgar Allan Poe - Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze. Założenie było żeby czytać co dzień jedno opowiadanie, i mniej więcej się z niego wywiązałem. A książka genialna.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Alison Goodman: "EON - Powrót Lustrzanego Smoka"

"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem.

Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii".

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko.

To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...


Wydawała się ciekawa, tym bardziej posiadała miano najlepszej powieści fantasy 2008... właśnie, wydawała się... i mianem najlepszej książki fantasy 2008 też bym ją nie określiła.

W ogóle nie ciągło mnie do niej, jak wzięłam do ręki i zaczęłam czytać to brnęłam dalej w opowieść ale jak odstawiłam ją to mogła leżeć nawet z miesiąc nie ruszona, tak byłą wciągająca i fascynująca -.- Osobiście nie wciągnęła mnie "od pierwszej strony". Kilka ciekawych akcji nie uratuje całej książki. Oczywiście nie jest zła ale po takich recenzjach spodziewałam się o niebo lepszej książki.

Jedyny plus to bohaterka, która była kaleką ale nawet to autorka postanowiła zmienić i wyleczyć ją za sprawą zjednoczenia z jej smokiem przez co książka jeszcze bardziej straciła swój urok.

Czytać można ale jakoś nie porywa.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Franqey napisał/a:
W zasadzie skończę dopiero jak wsiądę do tramwaju by pojechać do pracy. Edgar Allan Poe - Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze. Założenie było żeby czytać co dzień jedno opowiadanie, i mniej więcej się z niego wywiązałem. A książka genialna.
Ta książka jest stale gdzieś u mnie pod ręką i co jakiś czas wracam sobie do pewnych opowiadań. Jestem pod wielkim wrażeniem twórczości Edgara Allana Poe. Masz jakieś teksty, które szczególnie zapadły Ci w pamięć?

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Przeczytałem Limes Inferior Zajdla. Przerażający jest fakt, że powieść ukazująca najgorsze cechy komunizmu w Polsce, można odnieść do dzisiejszego świata.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Przeczytałem właśnie Rękopis znaleziony w smoczej jaskini Andrzeja Sapkowskiego. Jak wskazuje nam okładka, jest to "kompendium wiedzy o literaturze fantasy". Sapkowski w klasyczny dla siebie sposób (czytaj z wykorzystaniem drwiny i humoru) opisuje konflikt pomiędzy SF a fantasy; przedstawia stereotypy i konwencje; kładzie nacisk na klasykę (Tolkien, Howard) i sporządza niejedną listę obowiązkowych lektur, dzięki czemu odbiorca wie na co warto zwrócić uwagę. Po przeczytaniu Rękopisu... jestem niemal pewny, że ulubionymi pisarzami Sapkowskiego są Zelazny, Le Guin i Bradley. Tak, z tej książki przebija nutka subiektywizmu (nawet trochę więcej niż nutka), co nie przeszkadza w ukazaniu ogólnych prawideł tego co dobre, nagrodzone i uznane w środowisku. Polecam osobom, które z fantasy nic wspólnego nie mają, a chciałyby mieć tylko nie wiedzą od czego zacząć. A tym co znają co nieco, gwarantuję, że znajdą jakiś tytuł, którego wcześniej nie czytali.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Masz jakieś teksty, które szczególnie zapadły Ci w pamięć?
Nie mam książki pod ręką akurat, więc w razie pomyłek co do tytułów, możesz poprawić ale najbardziej podobały mi się:
- Berenice ( o ile to ta od zębów)
- Legija ( jakoś tak)
- Bies przewrotności ( nr. 1)
- Król Mór
- Żabi skoczek
- W bezdni Maestormu
- Niezwykła podróż niejakiego Hansa Pfala
- Czarny Kot
- Studnia i wachadło
- Przedwczesny pogrzeb
- Wiliam Wilson

Pewnie sporo ominąłem, ale nie mogę sobie przypomnieć, zwłaszcza z początkowych nowelek, a te akurat przychodzą mi do głowy jako wybijające się.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Ja szczególnie upodobałem sobie, wymienionego przez Ciebie, "Króla Moru". To opowiadanie powinno być omawiane w szkołach, jako genialny przykład groteski, zaraz po "Rozmowie mistrza Polikarpa ze Śmiercią". Bardzo lubię też "Beczkę Amontillado" jeden z niewielu tekstów, w którymś zabójstwo nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji. Myślę też że "Serce oskarżycielem" jest fenomenalne. A co do "Biesa przewrotności", to na laury zasługuje sama idea, "motyw nieumotywowany" jakim jest przewrotność. W tym wypadku fabuła schodzi na dalszy plan, co wcale nie jest złe. Niemniej ubolewam, że w szkole nikt o Poe nawet słówkiem nie wspomniał...

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ha, beczka Amontillado mi się nie podobała, bo mimowolnie podmieniłem tytuł na Skrzynka Jacka Dannielsa, i poczułem więź z obiektem tejże zbrodni.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Skończyłem Kroniki Marsjańskie Bradburego i gorąco polecam je wszystkim. Autor snuje wizję kolonizacji Marsa, prezentując tym samy głupotę, chciwość i brak profesjonalizmu jakie wykazuje człowiek. Czerwona planeta stopniowo ulega ludziom i wcale nie staje się Edenem dla uciśnionych (czarnych uciekających spod buta amerykanów) czy lepszym i czystszym światem. Jest to lekko apokaliptyczna wizja obnażająca chorobę społeczeństwa USA, ukazująca niemożność porozumienia się z inną cywilizacją i w pewnym sensie degradację człowieka. Bradbury powraca też do problemu poruszonego w 451 stopniach Fahrenheita, gdzie tradycje literackie prawie zanikły. Tutaj rozdział "Usher II" daje do zrozumienia, że brak znajomości Poego (jak i w ogóle klasyków literatury), może prowadzić do tragicznego końca.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Kilka dni temu w końcu łyknąłem "Szmirę" Bukowskiego. Dawno się tak nie śmiałem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Endzik napisał(a):
Przeczytałem Limes Inferior Zajdla. Przerażający jest fakt, że powieść ukazująca najgorsze cechy komunizmu w Polsce, można odnieść do dzisiejszego świata.
To znaczy czasów bierutowskich?
Szmirę pamiętam do dzisiaj, świetna pozycja.
Muszę w końcu łyknąć Cnotę egoizmu Ayn Rand, ale to chyba po egzaminach.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Raczej miałem na myśli cechy komunizmu objawiające się w zachowaniu ludzi.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Wczoraj skończyłem "Metro 2044". Powoli kończą mi się książki zaczęte. Zostało tylko "Faktotum" Bukowskiego które pewnie skończę dziś i "Absalomie, Absalomie" Faulknera, którego już trzeci rok nie mogę zmęczyć.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Przeczytałem Wybrańców bogów Ziemkiewicza. Dobrze się czytało, poza momentami, w których robił dramat. No i widać, że facet jest ostrym katolem.
Zychu89 Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Kutang ]
Zychu89
Wiek: 35
Dni na forum: 7.036
Posty: 118
Skąd: Kielce
Perfekcyjna Niedoskonałość naszego rodaka Dukaja. Polecam dla ludzi o abstrakcyjnym myśleniu.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Rozmowy z lekarzami, Jacek Żakowski, Warszawa 1987, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza.
Ciekawa książka w formie dialogu. J.Żakowski przeprowadził wywiad z 5 sławnymi polskimi lekarzami. Książka głównie o tematyce medycznej jak i autobiograficznej. A z tego powodu, że wszyscy z rozmówców żyli za czasów wojny (a niektórzy przeżyli nawet dwie) dowiadujemy się dużo na ten temat.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Franek, dokończyłeś już Faktotum?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Tak jak zapowiadałem następnego dnia. W międzyczasie wzięłem się za wiedźmina, z braku lepszych pozycji, i jestem w połowie 2 tomu opowiadań. W przeciwieństwie do faktotum jest słaby.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Paulo Coelho - "Piąta góra" traktująca o dziejach proroka Eliasza, gdy uciekł z Izraela przed prześladowaniami.

Polecam. Istny zbiór cytatów wartych zapamiętania i interesująca historia, którą warto przemyśleć.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jerzy Eisler Kolaboracja we Francji 1940-1944
Jerzy W. Borejsza Rzym, a wspólnota faszystowska
Piotr Łossowski Po tej i tamtej stronie Niemnca. Stosunki polsko-litewskie 1883-1939

Szczerze nie przepadam za XX wiekiem. A jeżeli chodzi o tej książki to oprócz paru ciekawostek w nich nie są jakieś poruszające, więc generalnie nie polecam żadnej osobie fascynującej się historią XX wieku.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, ... 9, 10, 11  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio czytane
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook