Forum Dragon Ball Nao

» Za co lubisz One Piece?

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Za co lubicie i co cenicie w One Piece, co Wam się w tej serii tak podoba, że mimo olbrzymiej ilości rozdziałów i odcinków, przeczytaliście/obejrzeliście całość i macie ochotę na więcej?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Przede wszystkim za historie. Autor ma niesamowite pomysły, w miarę toczenia się akcji coraz lepsze. Fabuła OP jest genialna! Mam wrażenie jakby zaplanował wszystko jeszcze przed stworzeniem pierwszego rozdziału. Obecnie jestem w trzysta-którymś. To głownie cenie w OP, czytam rozdział jest 1 godzina, jutro na 8. do szkoły, a ja dalej czytam następny i następny.... I to nie nudzi:)

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz. napisał(a):
Mam wrażenie jakby zaplanował wszystko jeszcze przed stworzeniem pierwszego rozdziału.
Wszystko to nie, ale główną linię fabularną pewnie ma w głowie, co widać choćby po ściganiu Czarnobrodego już we wczesnych odcinkach i paru innych takich krótkich początkowo niewiele znaczących scenach.

Poza samymi wydarzeniami dużą rolę odgrywa też humor, który jest absurdalny bardziej niż w DB, ale jest genialny. Czasem jest go aż za dużo, ale generalnie wychodzi na plus.

Z drugiej strony są też sceny mocno dramatyczne i mocno wzruszające, co tworzy całkiem zgrabny kontrast.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
bmwbmw2 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 4.741
Posty: 2
Skąd: Skawina/Małopolska
Piękna historia moim zdaniem przerosła już w water 7 władce pierścieni i gwiezdne wojny. Co do stylu rysowania bardzo łatwo się to czyta
ONE PIECE TO COŚ PIĘKNEGO.
Kyuubi Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.746
Posty: 3
Jak zaczęłam czytać One Piece to miałam podkrążone oczy i bóle w nadgarstku od przewijania myszką :p Tak mnie wciągnęło.
Oda jest geniuszem, że stworzył coś tak wspaniałego. Momenty śmieszne przeplatają się ze wzruszającymi i tymi wywołującymi napięcie. No i ta nieprzewidywalność. Masz wrażenie, że wszystko się może za chwilę zdarzyć. Tak jak u Hitchcocka: najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie. :p Od One Piece'a bije taka pozytywność, że jak człowiek ma doline to go zawsze na nogi postawi.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kyuubi napisał(a):
Od One Piece'a bije taka pozytywność, że jak człowiek ma doline to go zawsze na nogi postawi.
Dokładnie, ale to w dużej mierze chyba po prostu kwestia ogromnej ilości gagów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Mateusz napisał(a):
Fabuła OP jest genialna! Mam wrażenie jakby zaplanował wszystko jeszcze przed stworzeniem pierwszego rozdziału.
Tak! Fabula jest rewelacyjna - juz nawet nie dla samej tresci, ile dla jej zaplanowania i przedstawienia. Wszystko trzyma sie kupy, rozwija sie w ciekawy sposob, bez zbednego pospiechu. Podoba mi sie tez, ze autor po kilkuset rozdzialach potrafi wrocic do rzeczy czy postaci, ktore pojawily sie czy zostaly wspomniane gdzies na poczatku - budzi to we mnie wielki szacunek. Fabularnie uwielbiam historie w Arabascie, Water7/Enies Lobby tez jest swietne, podobnie jak Impel Down i Marienford - choc te dwa ostatnie bardziej ze wzgledu na poziom emocjonalny.

Lubie w One Piece dialogi, ktore zaliczam do jednych z najlepszych, z jakimi sie w m&a spotkalam. Postacie naprawde mowia madrze, w rozmowach nie brakuje glebi, nie ma rzucania pustych frazesow, z ktorych nic nie wynika. Postacie mowia rzeczy, ktore trzeba mowic, i potrafia prowadzic takze dluzsze rozmowy. Swietna robota seiyuu! Mayumi Tanaka jako Luffy jest niesamowita, bardzo tez podoba mi sie Kappei Yamaguchi jako Usopp, zachwyca zagranie Franky'ego oraz Brooka.

Bardzo dobrze zaplanowani i ciekawi bohaterowie. Antagonisci, ktorzy naprawde mysla! Fajny zabieg przedstawienia piratow (przestepcow) jako protagonistow i wojska jako antagonistow (poniekad) - ukazanie, ze piraci moga byc sprawiedliwi, a pilnujacy porzadku przeciwnie.

Niesamowicie pozytywna atmosfera, duzo humoru (poza pierwszymi odcinkami, gdzie glupawego humoru bylo za duzo, zas fabuly za malo - na szczescie szybko sie to poprawilo), szczesliwe zakonczenia, nikt nie ginie... az do Marienfordu, ktory zwala z nog emocjami i rozwiazaniami. (Bon-chan, Ace, Whitebeard). Po Marienfordzie ciezko mi bylo sie pozbierac, tak wielkie wrazenie - zwlaszcza w kontekscie wczesniejszej niemal sielanki i zabawy - zrobil na mnie ten arc.

Shounen napisał(a):
Kyuubi napisał(a):
Od One Piece'a bije taka pozytywność, że jak człowiek ma doline to go zawsze na nogi postawi.
Dokładnie, ale to w dużej mierze chyba po prostu kwestia ogromnej ilości gagów.
Osobiscie nie sadze, by chodzilo o gagi - raczej o podejscie autora i ogolny wydzwiek serii.

W okresie wrzesien-grudzien wraz z One Piece'em obejrzalam kilkanascie innych anime, ale - co znamienne - zadne z nich nie wytrzymalo porownania, a to o czyms swiadczy.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Za co lubisz One Piece?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook