Forum Dragon Ball Nao

» Zwiększenie wagi Avatara

Czy chcesz zwiększenia maxymalnej wagi avatara w profilu z 40 kb na 60 kb ?

Czy chcesz zwiększenia maxymalnej wagi avatara w profilu z 40 kb na 60 kb ?
Tak 50,00% 5 50,00%
Nie 50,00% 5 50,00%
Wszystkich głosów: 10
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Witam, zastanawiałem się czy byłaby możliwość zmiany wagi dopuszczalnego avatara z obecnego stanu 40 kb na 60 kb. Avatar o rozmiarze 120x130 w średniej jakości waży przynajmniej 40 kb, a w dobrej z efektami ponad 50kb. Co uniemożliwia ustawienia go w profilu. Różnica 20 kb nie powinna zrobić wielkiej różnicy, a nam userom pomogłoby to w upiększeniu profilu o dobrej jakości avatary.


Przeprowadzę również ankietę mającą na celu sprawdzenia zdania wielu użytkowników forum w tej sprawię ^^ Mam nadzieję że mnie wesprzecie

Pozdrawiam NiusieK
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie, bo w przeszłości było to już wielokrotnie zwiększane na prośby użytkowników i obecna waga jest optymalna.

Wystarczy dowolny obrazek o takich wymiarach umiejętnie skompresować i będzie ładny nawet mając 10 KB. Oczywiście musi to być kompresja JPG.

Dla przykładu Twój avatar mający 10 KB:

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Dobrze może zbyt drastyczna waga, ale przynajmniej o 5-10 kb w przód ? A mowa jest tu o avatarach 120x130, a nie 110x130 ;p

Masz racje patrząc na mojego photoshopa to trochę kłamie w obliczeniach kompresji i avatar w dobrej jakości waży od 35/40 kb do 45/50 kb

Lub zdradź dobry sposób na kompresje, chyba że bawisz się w x programach.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zapisuj jako JPG z kompresją progresywną 95-100%. Tak powstał avatar, który dałem wcześniej. Nic tajemniczego. Jest on trochę inny od PNG (nieco mniej jaskrawy), ale jednak zamiast 35 KB ma 10 KB, czyli ponad 3-krotnie mniejszy rozmiar.

A jeśli chodzi o PNG, to tam jeszcze można wybrać filtr (np. automatyczny), który w przypadku tego avatara zmniejszy wagę o 5 KB w ogóle nie pogarszając jakości.

Generalnie 60 KB na tak mały obrazek to bardzo dużo. Logo na górze strony ma 50 KB, a chyba nie wywołuje u nikogo zgorszenia swoją jakością.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Zwiększenie wagi Avatara
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook