Forum Dragon Ball Nao

» Nowości wydawnicze

Strony: 1, 2  
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Co kilka miesięcy, kiedy jeden sezon anime się kończy, zaczyna się następny. Takich cykli w roku jest 3 lub 4. Nie sposób połapać się w tych wszystkich tytułach (dla przykładu w tym miesiącu wychodzi 16 nowych serii + dwie w zapasie), a nie opłaca się po obejrzanym jednym odcinku zakładać oddzielnego wątku. Ten temat miałby posłużyć do zweryfikowania tego co w danym czasie oglądamy, czy dana seria ma potencjał czy też jest gniotem. Mówię tu oczywiście o krótkich komentarzach, dosłownie kilku zdaniowych, bo trudno wymagać rozeznania w czymś czego widzieliśmy jeden bądź dwa odcinki. Dzięki temu Ci którzy śledzą nowości wydawnicze będą mieli ułatwione zadanie w szukaniu dobrych produkcji.

Wszystko co dotyczy planów wydawniczych możemy znaleźć na Anime Calendar.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Co do Fall 2010 cudów nie było. Oglądnąłem Bakumana, Shinrei Tantei Yakumo i Togainu no Chi. W Yakumo były ciekawe postacie ale niestety fabuła nie rzucała na kolana. Bakuman na początku prezentował się świetnie ale ostatnio nie jest już tak dobrze. Togainu mimo ciekawego początku pogubiło gdzieś swojego ducha i wyszło kompletnie bezpłciowo.
Winter 2011 zapowiada niespecjalnie , jedynym sukcesem powinien być Beelzebub. Myślę, że rzucę okiem jeszcze na Freezing i IS:Infinite Stratos. OAV Black Lagoon też raczej nie zawiedzie.

PS. Co to jest OAD?

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Moja subiektywna ocena tytułów z roku 2010 wygląda tak (miejsca od najlepszego do najgorszego):

1. Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, najlepsza seria tego roku! Świetna opowieść o marzeniach i przyjaźni, z dobrą grafiką i oprawą muzyczną, nie mówiąc już o samej fabule.

2. Saraiya Goyou zajmuje miejsce drugie, za niepowtarzalny klimat i eksperymentalną grafikę. (Na tym miejscu ex aequo mógłby stanąć Bakuman, ale że nie jest to jeszcze seria skończona, musi poczekać)

3. Miejsce trzecie należy do nie całkiem udanego, ale wciąż klimatycznego i pełnego humoru serialu jakim jest Sengoku Basara Ni. (Tu też moglibyśmy mieć dwóch zwycięzców, bo jeszcze Dragon Ball Kai powinien w to wejść, ale z przyczyn tych samych co Bakuman, zaznaczam potencjał, nie przyznając miejsca)

Potem niestety jest długo, długo nic (jakościowo ofc), aż stykamy się z produkcjami takimi jak (znów kolejność od najlepszego do najgorszego):

-Highschool of the Dead
-Senkou no Night Raid
-Shiki
-Shinrei Tantei Yakumo
-Iron Man

Ale to podaje raczej hobbystycznie, bo 80% tych anime nie dokończyłem ze względu na powtarzalną fabułę (Senkou to kopia Darker than Black i Witch Hunter Robin), kiepski pomysł (Iron Man) czy dennych bohaterów (Shiki, Shinrei)

Edit: Zapomniałem jeszcze o Hakuoki i jej drugiej części. Myślę, że uplasuje się gdzieś obok Highschool.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Po pierwszym odcinku IS jestem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się kiepskiego bohatera, a jest całkiem niezły. Pierwszy ep zrobił na mnie pozytywne wrażenie, polecam i mam nadzieję, że poziom będzie podtrzymany.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie wiem czy to wszystkie, które oglądałem, ale taką kolejność u mnie mają:
  1. Sarai-ya Goyou - świetny klimat i prowadzenie akcji.
  2. Rainbow - klimat, oryginalna fabuła, jednak szkoda głównego bohatera.
  3. Arakawa Under the Bridge - genialna komedia, humor 10/10.
  4. Angel Beats! - oryginalna fabuła, humor.
  5. Sengoku Basara Ni - dobra kontynuacja, nie da się nudzić.
  6. High School of the Dead - horror, za cycki plus.
  7. K-ON!! - dobra kontynuacja, tylko o 12 odcinków za długa.
  8. Shiki - horror z wioską, pierwsze odcinki zbyt powtarzalne.
  9. Senkō no Night Raid - dwaj główni bohaterowie mi zupełne nie przypadli, akcja OK.
  10. Hakuōki - zdecydowanie za dużo bishonenów i zasadniczo fabuła taka se.
Poza tym mam ochotę na Kuragehime, które zdążyło się już skończyć

W zasadzie na podsumowania roku można by dać osobny temat, ale i ten można podciągnąć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Jak dla mnie Beelzebub to rewelacja. Anime mimo wszystko słabsze od mangi ale poziom i tak deklasuje resztę tegorocznego sezonu. Zabiło mnie zdanie: "Mieszkasz z nią? Z tą cycatą gothic lolitką?" Szkoda, że ma być tylko 12 ep, mam nadzieję, że będzie kontynuacja.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Beelzebub fajne, oryginalne, ale ostatecznie to tylko komedia, i trochę za głośna przez tego dzieciaka, pytanie jak się rozwinie i czy w ogóle, ale pewnie ciągle będzie podobnie.

A co do Wolverine, to jeszcze wstrzymam się z oceną.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Gdyby nie ten dzieciak z Beelzebuba, to bym nie oglądał. Rzeczywiście trzeba poczekać, aż się rozwinie.

Wolverin, co by o nim nie mówić, jest strawniejszy niż Iron Man (tylko sam bohater wydaje się zbyt szczupły jak na Logana). Ale progres jakiś jest.

Infinite Stratos zapowiada się całkiem fajnie, rozrywkowo, ale bez większych oklasków. Zobaczyć nie zaszkodzi.

Odrzuciłem Level E. Nie ma klimatu, za to jest pospolitość i średnio satysfakcjonująca mnie kreska.

Podobnie jest z Rio: Rainbow Gate. Niby komedia, a nie śmieszna.

Zrezygnowałem również z Gosick. Mimo, że kreska jest fajna, to fabuła wydaje się być nudnawa i prosta. Nie mam czasu na średnie produkcje.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Fractale nie oglądałeś? Wczoraj machnąłem 3 odcinki. Trąci jakimś takim "s-f dla dzieci", ale sam pomysł na fabułę fajny i świeży.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem 4 odcinki IS. Mogłaby to być dobra seria s-f, ale to jest jakaś haremówka, lol, w zasadzie pierwszy raz coś takiego oglądam. A motyw z mechami bardzo jak w NGE. W każdym razie takie sobie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Fractale jakoś nie przypadł mi do gustu po pierwszym odc.

Natomiast rzadko widuję coś w stylu IS więc sobie z przyjemnością oglądam. Poza tym dawno nie widziałem walk na dobrym poziomie, a tu jest szansa, że takowe się pojawią.

Beelzebub nie jest wybitny, ale ten dzieciak robi swoje. Genialna postać ;p

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Daaaaabu!
Beelzebub mnie zmiótł, widzę w nim najlepsze motywy z GTO, FMA, Bleacha i Gintamy. Choć tak naprawdę, to 1. odcinek najlepszy, reszta jak na razie wtórna.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Ej no, nie do końca wtórna. Rozmowa rodzicielska o tym, że facet nie może ciągle płakać, w bodaj 3 epku, niszczy wszystko. xD

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Racja, ale ogólny schemat odcinka wygląda tak: szukanie złego człowieka, w międzyczasie kilka burz, [element innowacyjny], konkluzja, że jednak wybrany człowiek nie był zły. No ale jest zabawne i to jest najważniejsze
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Sezon jesienno-zimowy dobiegł końca, więc może jakoś go podsumujemy?
W moim odczuci nic nowego i ciekawego ostatnio (końcówka 2010 roku) się nie pojawiło. Wolverine pomimo tego, że lepszy od Iron Mana, specjalnie nie zachęcił. Aczkolwiek anime z tej serii muszą się chyba dobrze sprzedawać i docierać do masowych odbiorców bo widzę, że już ruszyli X-meni z tego samego studia. Przyznam to mnie trochę dziwi. Ile można bazować na samej kultowości bohaterów?

Do Beelzebuba podszedłem z optymizmem i sympatią ale po bodaj 5 epkach wymiękłem. Tak jak mówił Endzik, ten tytuł robił się wtórny, a przez to nudnawy. Stwierdziłem, że stratą czasu będzie oglądać coś co w żaden sposób nie posuwa się do przodu.

Infinite Stratos też zapowiadało się fajnie i jak wspomniałem wcześniej czekałem na dobre walki. Do 7 odcinka takowych się nie doczekałem, więc zrezygnowałem.

Jedynie dwie produkcje trzymały mnie jakoś przy życiu: Bakuman i DB Kai. Tu akcja nie zwalniała i cały czas coś się działo (choć walki w DB zrobiłbym jednak dłuższe). Bakuman prezentował świetny poziom i oglądało się go z wielkim zainteresowaniem. Prozaiczna historia, a mimo to mocno wciąga.

PS. Rozpoczyna się nowy sezon, pytanie jest więc takie. Oczekujecie na coś konkretnego? Pokładacie w czymś swoje nadzieje? Coś was szczególnie zainteresowało?
Osobiście liczę na to, że wiosna będzie lepsza od zimy.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mogli by stworzyć jakieś krótkie anime z dobrymi walkami. Brakuje mi klimatu Bleacha. Znane są jakieś zapowiedzi? Ja się nie orientuje w tych nowościach.

Z tego co wymieniłeś to tylko DB Kaia oglądam i Bakumana. I muszę powiedzieć, że serie nawet dobre, choć Bakuman furory nie robi.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz. napisał(a):
Znane są jakieś zapowiedzi? Ja się nie orientuje w tych nowościach.
Thorik miał dodać do pierwszego postu, ale w końcu tego nie zrobił.

Tutaj taka bardzo fajna strona:
-> http://chartfag.wordpress.com/

Obraz

Jakoś sporo tych tytułów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Shounen napisał/a:
Thorik miał dodać do pierwszego postu, ale w końcu tego nie zrobił.
Nie mogłem otworzyć obrazka. Nie wczytywał mi się.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Jestem pewien że z tych najświeższych anime obejrzę Toriko, bo pomysł z kucharzeniem i łowcami składników jest jak najbardziej genialny. Po za tym nie obejdzie się bez Gintamy ^^ A co do reszty to takie obojętne tytuły i na pewno sprawdzę parę odcinków, ale raczej sobie mechy odpuszczę, bo ich nie cierpię.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gdzie mogę znaleźć napisy do pierwszego odcinka Toriko?

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Nowości wydawnicze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook