Forum Dragon Ball Nao

» Błędy w Dragon Ball GT ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony: 1, 2  
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.720
Posty: 46
mnie zaintrygował jeden błąd (właściwie to nie jeden, ale reszty nie pamiętam), mianowicie w pierwszym odcinku DB GT Pilaf odnajduje smocze kule z czarnymi gwiazdkami, które były potężniejsze od zwykłych smoczych kul. Dlaczego nigdy wcześniej radar nie wskazywał położenia tych kul? Nie sądzę, żeby oddziaływały one jakąś "inaczej" albo coś, bo przecież później szukali tych kul takim samym (przynajmniej z wyglądu) radarem
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie wydaje mi się, żeby tamten prosty pierwszy radar miał tak wielki zasięg, żeby być w stanie je wykryć (one nie były na Ziemi).

Poza tym jednak różniły się one pod wieloma względami od zwykłych Smoczych Kul, więc też raczej wydzielały inne fale.

Z drugiej strony, z tego co pamiętam, nameczańskie kule wykrywano tym samym radarem, więc można założyć, że wszystkie wysyłają identyczny sygnał. Pozostaje opcja pierwsza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Skoro wszystkie kule emitują podobny sygnał, to smoczy radar powinien wykrywać je wszystkie, jeśli tylko są w zasięgu. Według mnie pałac zagłuszał sygnał kul, tak jak robiło to pudełko Pilafa w serii "classic", albo żywe organizmy (przez połknięcie).

Gdyby kule emitowały inny rodzaj sygnału, Bulma nie byłaby w stanie wyłuskać go wśród szumu kosmicznego. Radar w GT zyskał na czułości, żeby móc szukać kul po całym kosmosie.

Inna sprawa, to to, że teoretycznie kule mają moc równą swojemu stwórcy. Standardowe smocze kule nie mają nieograniczonej możliwości spełniania życzeń. Czarne są znacznie, znacznie potężniejsze. Dziwne prawda? To by oznaczało, że powstały w czasie, kiedy Wszechmogący i Picollo byli jedną osobą. Ale. Wtedy na pewno nie byli aż TAK silni. Tak jak Goku w wieku 12 lat nie miał w sobie tyle siły, co Goku pod koniec DBZ. Więc skąd wzięła się tak potężna moc czarnych smoczych kul?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
paint napisał(a):
Więc skąd wzięła się tak potężna moc czarnych smoczych kul?
Czemu "tak potężna"?
Było chyba powiedziane, że Smok mógł np. kogoś zabić i to był główny wyróżnik, ale nie pamiętam kontekstu.
Wg mnie jednak może mieć to też źródło nie tyle w mocy ich stwórcy, co po prostu w tym, że miał on w sobie zło (z którego zrodził się Szatan).

Inna sprawa, to to, że teoretycznie kule mają moc równą swojemu stwórcy.
To to akurat rzeczywiście tylko teoretycznie

Kami+Piccolo > Kami, a więc kule pierwszego mają większą moc. A o ile, to już mniej ważne, z takiego założenia pewnie wyszli autorzy scenariusza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.725
Posty: 95
Skąd: Warszawa
A ja uważam że to chodziło raczej o życzenia które spełniały .Bo było że dendi stworzył kule które mogły wskrzeszać więcej niż raz tak jak nameczańskie . Ale to tylko moje zdanie . No i też o życzenia bo nie wiem czy dobrze pamiętam ale kule które stworzył kami spełniały tylko 1 życzenie a te dendiego 2 . A te nameczańskie 3 więc morze to miało jakiś związek .
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Jakiś "pałer" musiały jednak mieć, skoro można było za ich pomocą od zera stworzyć całą planetę.

W dodatku zrobić cokolwiek Son Goku, który- było nie było- jest jedną z najsilniejszych istot we wszechświecie.

W mandze możemy przeczytać, że smocze kule mogą spełnić takie życzenie, które nie przekracza mocy ich stwórcy. A skoro "zwykły" smok nie potrafił unicestwić Sayian Vegety i Nappy, bo byli silniejsi od Kamiego, to jasno widać o jaką "moc" chodzi. A przecież Picollo + Kami =/= Son Goku SSJ4, prawda?

Co do ilości życzeń, Dende wyraźnie mówił, że chodzi o odpowiednią kalibrację. Wyobraźcie sobie dostrojenie smoczych kul, jako ustawianie mieszanki paliwa przy tuningu auta w NFS: Underground 2 Jeśli dasz złe proporcje między 1 a 2 biegiem, samochód będzie miał słabe zebranie, ale większą prędkość maksymalną. Coś za coś. Ale. Jeśli umiejętnie balansujesz mieszanką na wszystkich 6 biegach, uzyskasz świetne przyspieszenie i wysoką prędkość maksymalną. Ale do tego potrzeba czasu na próby i błędy. Czego Dendiemu zabrakło przed Cell Game. Dlatego nie udało się wskrzeszać dowolną ilość razy ORAZ mieć do dyspozycji 2, czy 3 życzeń.

edit

Zapomniałbym puenty.
Moje rozważania mają na celu tylko i wyłącznie wykazanie, jak nieprzygotowane do pracy nad scenariuszem były osoby odpowiedzialne za fabułę w DBGT
sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.311
Posty: 60
Skąd: z Konina
SonGoten123 napisał(a):
... dendi STWORZYŁ kule ...
Jeśli chodzi o ten moment w sadze Cella to Dendi je tylko naprawił, przynajmniej tak było w anime, więc Smok nie mógł wskrzesić drugi raz tej samej osoby.
Co do radaru. Jeśli możliwe jest, że właściwości kul zależały od ich twórcy to mogły się od siebie różnić (w tym oczywiście wysyłanymi falami i ilością życzeń) tak samo jak różni byli twórcy, a radar szukałby tylko jednych kul jednocześnie. Nie wiadomo też czy radar nie wykrywał ich wszystkich i można było sobie wybierać, których fal chce się szukać. Tylko, że Bulma nie wiedziała też o istnieniu innych kul, chyba że potem to naprawiła.
(Edit: Pisałam posta gdy paint napisał już swojego, czego nie zauważyłam.)

Obraz Obraz
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.725
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Ale sylwioszek przecież dendi mówił że postara się zrobić żeby kule wskrzeszały więcej niż raz tak jak nameczańskie . I może się mu to udało .

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.311
Posty: 60
Skąd: z Konina
SonGoten123
On powiedział, że może kule naprawić (co oczywiście nie przeszkadza w ich ulepszaniu, skoro mógł w nich majstrować i sprawić, że będą spełniać życzenia). A mi chodziło o to, że je naprawił a nie stworzył. Sam powiedział, że w ciągu 100 czy iluś dni stworzy jedną może dwie, a że Team Z nie miał tyle czasu to naprawił stare. Smok jednak nie mógł wskrzesić Goku.

Obraz Obraz
SonGoten123 Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
SonGoten123
Wiek: 26
Dni na forum: 4.725
Posty: 95
Skąd: Warszawa
Wiem bo Goku dużo razy zginą .Ale za to wskrzesili inne osoby . Na pewno miały większą moc .

http://www.youtube.com/watch?v=FukllHZqQn8
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.720
Posty: 46
paint napisał(a):
Inna sprawa, to to, że teoretycznie kule mają moc równą swojemu stwórcy. Standardowe smocze kule nie mają nieograniczonej możliwości spełniania życzeń. Czarne są znacznie, znacznie potężniejsze. Dziwne prawda? To by oznaczało, że powstały w czasie, kiedy Wszechmogący i Picollo byli jedną osobą. Ale. Wtedy na pewno nie byli aż TAK silni. Tak jak Goku w wieku 12 lat nie miał w sobie tyle siły, co Goku pod koniec DBZ. Więc skąd wzięła się tak potężna moc czarnych smoczych kul?
Ale nie zapominaj, że do stworzenia kul potrzebna jest moc "umysłowa" a nie fizyczna. Nameczanie dzielą się na wojowników i magików. Zwykły wojownik nie był by w stanie stworzyć kul, tak samo, jak nie zrobił by tego Goku mimo swojej potężnej siły.
Być może kiedy Piccolo z Wszechmogącym byli jedną osobą, to mieli większą moc magiczną i dlatego tamte kule były potężniejsze, nie wiadomo, czy po rozdzieleniu ich umiejętności spadły, czy pozostały na takim samym poziomie. Jeżeli spadły, to miałoby to jakiś sens, chyba że Wszechmogący ćwiczył gdzieś tam potajemnie swoją magię i stał się potężniejszy, ale to tylko rozważania...
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.720
Posty: 46
Inny błąd:
Goku, Trunk i Pan polecieli szukać kryształowych kul. Wylądowali na planecie kupców, gdzie ukradli im statek kosmiczny. Goku chce się teleportować, ale mu się nie udaje.
Bohaterowie doszli do wniosku, że to przez to, że Goku stał się mały i nie jest już w stanie się teleportować.

I tu pojawia się pytanie. Przecież Goku nadal był wystarczająco silny(o ile w ogóle osłabł), aby się teleportować.
Dowód?
Kiedy Goku nauczył się tej techniki, był w stanie osiągnąć SSJ1, natomiast w DBGT wchodził na wyższy poziom będąc dzieckiem, więc musiał być silniejszy
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Akurat teleportacja z siłą ma niewiele wspólnego, więc takie porównywanie niczego nie dowodzi.

Trzeba po prostu przyjąć, że zmniejszenie Goku do rozmiarów dziecka miało różnorakie skutki

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.720
Posty: 46
techniki chyba nie zapomniał, z resztą teleportował się, ale tylko pare metrów w górę więc jaki mógłby być inny powód, jak brak siły?

rozumiem, że zmniejszenie Goku miało różne skutki, ale pozostałe techniki nadal mu wychodziły, więc dlaczego inaczej miało być z teleportacją?
xxKassi92xx Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
xxKassi92xx
Wiek: 31
Dni na forum: 4.706
Posty: 52
Skąd: Poznań
Ogólnie nie przepadam za serią GT
No więc jak dla mnie błędem są wąsy Vegety.
Sam mówił że Saiyanom nie rosną włosy(w odcinku Cell Sagi kiedy z Trunksem wychodzą z sali treningowej),a nagle mu wąsy wyrastają...
Z drugiej strony jeśli Saiyanom nie rosną włosy, to niby skąd je mają na głowie? a może rosną do pewnego momentu w życiu? ..
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


I wszystkie błędy to wina tłumaczenia, nie fabuły.

Post przeniesiony w odpowiedni temat.
Shounen
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Citrel napisał(a):
I wszystkie błędy to wina tłumaczenia, nie fabuły.
Hmm, nope.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Więc Bardock był genialnym naukowcem, Buu odwiedza ziemską kuchnię która mu dobrze smakuję, Vegeta był tym co zabił pana Gohana i zniszczył TB, Goku jest "dziadkiem" roku, Pan wraca sie do swojego dziadka per Son-Goku (Nie dziadek Goku), SSJ to transformacja Kaio itp.

Nie no serio?
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Bartek

Chodzilo mi o to, że błedy nie wynikają tylko z złego tłumaczenia lektora.
Całe GT jest nie logiczne, nawet gdy oglądasz oryginalna wersje z napisami.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Błędy w Dragon Ball GT
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook