Forum Dragon Ball Nao

» Matematyka ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Matematyka może być tylko wtedy kiedy robie cos co umiem i dobry wychodzi wynik
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 34
Dni na forum: 6.661
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
OoOOooOOoOO Matme mam we krwi chociaz śpie na lekcjach to i tak to jaze bo na semestr w 1 klasie LO mniałem 4
atomek1 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 6.644
Posty: 19
Skąd: podlasie grajewo
ja tam matme lubie ale dzielenia nie a reszta może być

Czemu nie istnieje naprawde dragon ball???
(\_/)
(O.o)
(> <) <------ To jest kroliczek...wklej go do swojej sygnaturki aby pomoc mu zapanowac nad swiatem!!!!
Delta
Ziemianin
Ziemianin
Delta
Dni na forum: 6.619
Posty: 7
Ja Lubie mate na 50% Najgorsze sa Procenty A najlepsze ulamki
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Delta napisał(a):
Ja Lubie mate na 50% Najgorsze sa Procenty A najlepsze ulamki
Widać, że jesteś młodym użytkownikiem skoro tak twierdzisz.
Definitywnie najgorszym tematem z matmy są Funkcje

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
matematyka.... Afuu.... niecierpie, nienawidze,nieznosze.... zabić tego co ją stworzył...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.651
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Shiro napisał(a):
Delta napisał(a):
Ja Lubie mate na 50% Najgorsze sa Procenty A najlepsze ulamki
Widać, że jesteś młodym użytkownikiem skoro tak twierdzisz.
Definitywnie najgorszym tematem z matmy są Funkcje
Shiro racja jedyny sprawdzian z 3. Procentu są cudowne ułamki też. Proste jak budowa cepa. Twierdzenie Talesa nawet niezle.

Pozdro
Amidamaru Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Amidamaru
Dni na forum: 6.619
Posty: 22
Skąd: Okolice Kielc
Matematyka nie jest wcale taka zła ale jak sei umie to łatwo można obliczać .Matematyka nie dla mnie bardziej wolę ortografje

Obraz

www.amidamarudb.mojeforum.pl Zapraszam
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Shiro napisał(a):
Delta napisał(a):
Ja Lubie mate na 50% Najgorsze sa Procenty A najlepsze ulamki
Widać, że jesteś młodym użytkownikiem skoro tak twierdzisz.
Definitywnie najgorszym tematem z matmy są Funkcje
Widać, że jesteś młodym użytkownikiem skoro tak twierdzisz.

Gdy uczyłem się funkcji, nadzwyczaj mi się podobały W sumie wciąż je bardzo lubię, podobnie jak trygonometrię. Jednak moją prawdziwą miłością jest teoria liczb - cudo!! Nie mogę się również doczekać liczb zespolonych oraz rachunku różniczkowego i całkowego, bo się przydadzą w mojej ulubionej fizyce.

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
o rany to jest ktoś kto lubi trygonometrię??? co do funkcji to sie zgadzam - nie były najgorsze.
ale po to poszłam na historię, aby nigdy więcej matmy na oczy nie oglądać!!!! choć szanuje i podziwiam wszystkie umysły ścisłe...

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
niecierpie tego przedmiotu ;/;/ mam 2 z niej nic nierozumiem kiedys kulem i tak nie umialem ;/;/

pulkarecordzz.phorum.pl
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
ja za matematyką nigdy nie przepadałem
Chyba nawet jej nie lubiłem
Ale bardzo wysoko cenię sobie tę dziedzinę nauki(choć do dziś nie jest pewne, czy matematyka jest oddzielną dziedziną) i z wielkim respektem odnoszę się do ludzi, dla których matematyka stanowi ważną część życia.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
NIENAWIDZE matematyki Evil or Very Mad !!! To najgorszy przedmiot świata!! Jak będziesz w trzeciej LO to wtedy zobaczysz!!! Shocked
Kamazo masz racje , ja jeszcze chodze na mat/inf ale nie zdaje matmy(bo nie cierpie matmy) to mam luz ale kumple z klasy mają przerąbane(ci którzy zdają matme)

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kamazo masz racje , ja jeszcze chodze na mat/inf ale nie zdaje matmy(bo nie cierpie matmy) to mam luz ale kumple z klasy mają przerąbane(ci którzy zdają matme)
Hmm. To po kiego chodzisz do klasy o takim profilu, skoro matmy nie lubisz i nawet nie bedziesz z niej matury pisal?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Chciałem jeszcze tylko jedno skrobnąć. Czytając wasze wypowiedzi na temat matematyki zauważyłem ,że dla niektórych jest to przedmiot trudny, niezrozumiały. Nie chciałbym dobijać tych ludzi ale... Z malymi wyjątkami, matematyka nauczana w szkołach (całe LO itp.) jest w najlepszym razie matematyką SIEDEMNASTOWIECZNĄ! Tak! Dobrze czytacie! Nawet dla studentów dostępne są tylko wybrane działy matematyki współczesnej. Cały czas (pomimo pozorów) następuje kumulacja wiedzy na temat matematyki.

Obecnie w liczeniu (itp.) wyręcza nas komputer. Powoli komputery pozbawiają nas przywileju tworzenia "matematyki". Ale jak zachęcić do przedmiotu jakim jest matematyka? W średniowieczu i odrodzeniu urządzano specjalne turnieje matematyczne! Ich popularność i sława była porównywalna ze współczesnymi koncertami gwiazd, czy meczami piłkarskimi itp.

Tak na koniec:
"Świat jest zapisany w języku matematyki" ---> Galileusz
"Matematyka to brama i klucz do nauki" ---> Roger Bacon (filozof z XIII wieku)

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
e tam. po co te wszystkie obliczenia? nie kazdy chce byc naukowcem... po co te procenty, po co pierwastki, po co to wszystko.. pojdziesz do sklepu i przy obliczaniu ile wydasz hajsu, bawisz sie w takie !?? nigdy tego nie zrozumie... w ogole to nie przydatne w zyciu...
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
eli napisała... znaczy napisał(a):
o rany to jest ktoś kto lubi trygonometrię???
Kłębuszek napisał(a):
Trygonometria to chyba jeden z nielicznych kawałków maty, który się czasem jeszcze przydaje XD
Polecam przeczytać cały temat przed wypowiedzeniem się w nim

w ogóle [ ort! ] zauważyłem, że dość sporo osób podchodzi do matmy w sposób... hmm... nieodpowiedni. I skrajnie subiektywny. Ich rozumowanie wygląda mniej więcej tak:

jestem słaby z matmy nie lubię jej matma jest do kitu

Można tę naukę lubić, można nie, w to nie wnikam. Co do jej zastosowania, to:

eMate napisał(a):
e tam. po co te wszystkie obliczenia? nie kazdy chce byc naukowcem... po co te procenty, po co pierwastki, po co to wszystko.. pojdziesz do sklepu i przy obliczaniu ile wydasz hajsu, bawisz sie w takie !?? nigdy tego nie zrozumie... w ogole to nie przydatne w zyciu...
A czy w życiu przydatna jest fizyka jądrowa?... Znajomość budowy tkanek i komórek?... Umiejętność pisania łańcuchów w chemii organicznej?... Na co dzień ich zastosowanie jest bardzo małe, wręcz znikome. Ale jeśli ktoś chce być naukowcem, to okażą się dla niego wręcz niezbędne. A w tym wieku jeszcze nie wiadomo na 100%, kto kim będzie, choć można to w przybliżeniu określić (do tego powinien być IMHO dostosowany tok nauczania). A nuż za dwa lata stwierdzisz jednak, że chcesz resztę życia spędzić w kitlu w laboratorium ?

To, czego się teraz uczymy, w przyszłości będzie dla nas w 90% zbyteczne. Na cholerę gościowi, który idzie do zawodówki, znajomość dat z historii Polski i świata?... Ale podchodząc z drugiej strony, niektórym do niczego się w przyszłości nie przyda wf, a jego zniesienia raczej byś nie chciał Co prawda są działy matematyki, które w ogóle [ ort! ] lub prawie w ogóle [ ort! ] się nie przydają (przynajmniej obecnie), np. geometria nieeuklidesowa czy metoda baniek mydlanych, ale nie można odmówić im racji bytu - podobnie jak np. filozofii, która ma baaardzo duże zastosowanie praktyczne... Zresztą, bez takiej trygonometrii, liczb zespolonych czy rachunku różniczkowego i całkowego w fizyce ani rusz

Pozdrawiam
A.

PS Przepraszam za chaotyczność mojej wypowiedzi, ale chyba da się ją przeczytać...

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Ja tam lubie matme. Nie dlatego, że jestem świetna w tej dziedzinie. Jeden dział mi podpasuje i jest cacy z innym jest nieco gorzej i taka przeplatanka. Ale pomimo tej mordowni na liczbach to i tak ją lubie [dopóki rzecz jasna nie pójdę do tablicy... bo jak ja coś nieraz wymyśle (czyli tak zwana improwizacja)]

Co do zastosowania matematyki to bywa z nią różnie, ale mimo to jest przydatna ponieważ (mówie to na podstawie programu w tv, który kiedyś oglądałam) matma, te wszystkie skomplikowane działania itp. "szkoli" nasz mózg. Gdyby przez wszyskie lata uczyć się działania 2+2 (co wiadomo że równa się 5 ) to nasza główka miałaby mały zastój. W ten sposób sprawiamy, że nasz mózg jakby to powiedzieć... staje się bardziej elastyczny.Oczywiście nie chodzi mi tu tylko o matme, ale szereg innych równie 'nie przydatnych' rzeczy.

Mimo, że zawsze narzekam na te głupoty których musze się po nocach uczyć... to jednak sprawiam, że moja głowa czasem się bardziej "ruszy" ( a myślenie w moim przypadku to święto - zresztą to chyba widać )
Heh... nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam to uczucie irytacji jak nie chce mi wyjść jakieś działanie, wiedząc, że jak ktoś to rozwiązał, to musi być proste . Mogę sie wtedy pośmiać troche sama z siebie Więc 'mordownie' zamieniam w rozrywke --> Denerwowanie się nic nie da więc po co to robić?

Wiele razy doprowadzałam do 'niemocy' nauczycieli, pytaniami "a po co? skoro można 'tak', bedzie szybciej, łatwiej i przyjemniej" & "Po co tego się uczyć skoro już się tego nie wykorzystuje, więc na co nam się to przyda, nie lepiej uczyć się czegoś na 'czasie'?"

Jednak po tym programie, zmieniłam nastawienie. Ten argument przypadł mi do gustu i sądze, że jest dobrym wytłumaczeniem Tak czy inaczej nadal uwielbiam irytować nauczycili - ja mam rozrywke, klasam też, a i nauczyciel w końcu zaczyna się z tego śmiać jak brakuje mu odpowiedzi . Wesoła i przyjemna atmosfera sprzyja pracy


Pozdrawiam Serdeczniusieńko

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez edhel: 03.08.2006, 9:51
LolnY Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
LolnY
Wiek: 30
Dni na forum: 6.594
Posty: 31
Skąd: Przemyśl
Matma nie jest taka zła. Jedyny przedmiot z którego miałem 6 na półrocze i jedyny z którego mam szanse zdobyć 6 na koniec roku. Zresztą j.polski jest gorszy.

http://i12.tinypic.com/2edml5c.jpg
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
ja w przeciwienstwie do Chaoza nie jestem zły z matmy chociaz za bardzo to jej nie lubie
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Forum DB Nao » » » » Matematyka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook