Forum Dragon Ball Nao

» Bakuman

Strony:   1, 2
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Lol, nowy chapter zmiata. Bakuman chyba wchodzi w fazę Frezera, jeśli by go porównać do DB
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Za każdym razem, kiedy oglądam kolejny odcinek Bakumana, jestem pod ogromnym wrażeniem piosenki z OP. Iście genialna sprawa. Zazwyczaj przewijam OP, ale w Bakumanie byłoby to zbrodnią!

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Bardzo ładnie toczy się akcja, co prawda nie ma już tyle śmiesznych sytuacji co wcześniej, ale uśmiech nie znika rozdział ze śledzeniem Hatoriego przezabawny był. Obecnie jestem w 93, a teraz idę luluć.

[ Dodano: 29.01.2011, 14:33 (po 12 godzinach 46 minutach) ]
Czytam ten rozdział 97 i mnie nie przekonuje pomysł kolegi Saiko. Jest to bardo pogmatwane, nie daliby rady raczej zmieścić tego w jednym rozdziale. W szczególności, że ich fanami są dzieci 10letnie, więc trudno będzie im to pojąć. No ale to tylko manga.

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jestem świeżo po pierwszym epizodzie i muszę przyznać, że był świetny! Na końcu aż popłakałem się ze śmiechu, mam nadzieję, że poziom nie spadnie.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Doczytałem mangę do końca i powiem, że mogliby już to anime na podstawie ich mangi wydać. W ogóle tym im "konkurentom" jakoś łatwiej kariera idzie. Ale tak sobie myślę, czy to aby nie nastąpi dopiero w ostatnim tomie (czyli na zakończenie).

A anime udane, ma być 2 seria od października. Pierwsza ma się skończyć w marcu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
To to jest właśnie minus, za dużo młodych takich dobrych, dlatego główni bohaterowie tracą na oryginalności.

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ja stawiam, że nie będą mieli anime w ogóle.
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Sam pomysł bardzo ciekawy, ale nie wytrzymałem oglądać. Jak dla mnie jest zbyt nudno. Ciągła podnieta o to samo i po jakimś czasie zawiewa kaszanką. Sama animacje ujdzie, dźwięk jak dla mnie jest ok.

Cóż można obejrzeć, ale nie jest to coś co mógłbym oglądać wiecznie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Co do mangi to już mi się wątki mieszają. Druga seria anime będzie chyba bardziej dynamiczna i mniej naciągania.

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Co do Anime(mangi nie czytałam jak coś)
Nie jest najlepsze, ale złe nie jest. Muzyka dobra- opening i ending. Opening jest bardzo ładny. Co do Fabuły- beznadziejny wątek miłosny Azuki i Mashiro. Taki jakby tu powiedzieć wepchnięty na siłę Fabuła też trochę naciągana. No, ale za to oryginalna- fajnie, że powstało anime o tym, jak się tworzy mangę. I dzięki temu dowiedziałam się paru rzeczy. No i to, że parę razy w anime przewinęły się tytuły: Dragon Ball, Naruto, One Piece... Haunter x Haunter.
Postacie były spoko i nie miałam do nich zastrzeżeń. Jeszcze do wad dorzuciłabym kreskę, która mnie momentami odpychała. Ale w większości była spoko. Do bohaterów brak zastrzeżeń,z wyjątkiem tego z fioletowymi włosami. Były tam ciekawe chwile np. Mashiro chciał pisać sam w pewnym momencie mangę, bo Takagi nie dotrzymał terminu w narysowaniu imienia. A potem z powrotem do siebie wrócili, bo nie mogli pracować osobno.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Byczusia napisał(a):
No, ale za to oryginalna- fajnie, że powstało anime o tym, jak się tworzy mangę. I dzięki temu dowiedziałam się paru rzeczy. No i to, że parę razy w anime przewinęły się tytuły: Dragon Ball, Naruto, One Piece... Haunter x Haunter.
Poczytaj mangę to dowiesz się masę rzeczy więcej, w anime pominięto wiele spraw z tym związanych. Wymienianie tych tytułów to miły motyw, ale właściwie to on jest tylko po to, żebyś my zaczęli darzyć sentymentem Bakumana.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mateusz. napisał(a):
w anime pominięto wiele spraw z tym związanych
Co pominięto? To jest pierwsza seria i chyba dosyć wierna pierwszym rozdziałom mangi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Konkretów Ci nie podam, bo szczerze już nie pamiętam, ale naprawdę parę rzeczy pominięto ;p

Obraz
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Skończyłem niedawno drugą serię Bakumana i śmiem twierdzić, że jest to dobra kontynuacja. Zachowany został klimat, luźne ale konkretne podejście do tematu rysowania mangi, specyficzny wątek miłosny, motyw rywalizacji i spora dawka humoru. Całość w dobrych proporcjach daje nam solidne rozrywkowe anime o oryginalnym pomyśle.
Nie ukrywam jednak, że kilka minusów się znalazło (uwaga spoilery). Gdzieś w środku serii strasznie irytujący jest wątek tworzeniem komediowej mangi. Od razu człowiek wie, że to bohaterom nie pasuje, że się marnują czego potwierdzeniem jest zachowanie Nizumy.
Za mało podkreślone jest imo, że manga&anime mogą aspirować do miana sztuki wysokiej. Ten problem zarysowuje się dopiero przy spotkaniu Takagiego z Iwase oraz w rozmowie z nowym asystentem gdzieś pod koniec serii. Niemniej właśnie takiego rodzaju twórczości oczekiwałbym od Mashiro i Shujina.
Minus ostatni kieruję w stronę tłumaczy. Czemu nie ma polskich napisów dla kilku ostatnich epizodów?

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja drugiej jeszcze nie skończyłem, ale takie coś znalazłem na Facebooku:

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dziś skończyłam drugą serię. Niestety- nie powaliła mnie na kolana,raczej była słaba. Do 12 odcinka było całkiem ciekawie. Niestety
jak Kaya znajduje list na podłodze i kłóci się z Takagi jak i Miho ma pretensje do Mashiro,że nie mógł jej powiedzieć o tym co Takagi zrobił
Te 13-15 odcinki- zamiast mangi z romansem w tle zrobił się romans z mangą w tle. Potem na kilka odcinków zrobiło się nawet ciekawie. No ale... z chwilą kiedy
Mashiro z Takagim rzucili mangę i zaczęli tworzyć nową, rzekomo lepszą, by pokonać Nizume w rankingu... litości! Takiej głupoty to nie widziałam, to było jasne że im się nie powiedzie.I ten nieuczciwy chwyt:namówili szefa Jumpa by ten zagłosował za nimi na tak. To było takie na siłę!
Jak dowiedziałam się,że będą tworzyć 3 serię myślałam że padnę,ale się na nią to jasne ,że nie skuszę.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
No i manga się skończyła.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Skoro tak, to można ja teraz przetworzyc bez opamiętania:-D

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Przeglądając Wikipedię, natknąłem się na informację o japońskim filmie aktorskim na podstawie mangi z 2015 roku, o którego istnieniu nie miałem pojęcia. Mam wrażenie, że przeszedł u nas bez echa, więc informuję ewentualnych zainteresowanych, którzy również przegapili. Polskich napisów chyba się nie doczekał.

Plakat:
Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Bakuman
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook