Forum Dragon Ball Nao

» Nowy layout: atarashii ~aoi~

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nowy styl forum jest dostępny. Kolorystyka niebieska, nazwa atarashii ~aoi~.

Generalnie rozszerza forum, a litery są nieco większe, usunąłem zbędne obrazki, w rezultacie jest bardziej przejrzysty i ładniejszy, powinien być przyjemniejszy w obyciu, kwestia przyzwyczajenia do paru zmian. Parę elementów z DB zostało zastąpionych innymi, jednak niektóre zostały.

Na siłę nie będę go wciskał, wybrać można go sobie w profilu. Naturalnie został ustawiony jako domyślny, czyli niezalogowani teraz taki widzą.

Jakieś zażalenia, propozycje albo coś źle działa (są w końcu różne przeglądarki i ciężko je ogarnąć), to proszę pisać ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Taka mała sugestia - nowe posty w nowym stylu są trochę mało widoczne. Różnica kolorów jest za mała. Proponowałbym to zmienić. Ogólnie nowy styl bardzo ładny, a stary już był nudny.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ty to robiłeś Got? Aż dziw, że dopuściłeś coś takiego do opinii publicznej.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
O *, to tak wyglądał internet w latach 40 ubiegłego wieku?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ten poprzedni default'owy siwy layot mi zdecydowanie bardziej odpowiada, nie za jasny, nie za ciemny a co najważniejszy kojarzący się właśnie z tym forum i tą społecznością. Ten nowy, ma tandetnie wyedytowany banner Shiha na którym, już na wstępie widać odcięcie od DB.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jeśli chodzi o layout
Szczerze mówiąc jest taki se. Jakoś źle się kojarzy, zbyt jaskrawy i wali po oczach i jeszcze mam wrażenie, że jest zrobiony na siłę.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Byczusia napisał(a):
zbyt jaskrawy i wali po oczach
Bardziej jaskrawy od białego? No chyba nie. Jeśli któryś tu "wali po oczach", to właśnie stary biały.

Katz napisał(a):
już na wstępie widać odcięcie od DB
Nowe logo jest niemal identyczne ze starym, więc też głupi argument. W tamtym tak samo nic z DB nie było, jedynie nazwa forum, która się na tę chwilę nie zmieniła.

Generalnie nowy styl jest bardzo podobny do poprzedniego, główne różnice to zmiana kolorów, powiększenie czcionki i rozmiaru tabeli, co wynika z tego, że już mało kto (niemal nikt) używa rozdzielczości 800x600, do której przystosowany był poprzedni. I to właśnie dlatego stary styl był jak z ubiegłego wieku, więc stwierdzenie franqa głupie.

Śmiem sądzić, że Wasz negatywny stosunek do niego wynika głównie z przyzwyczajenia i niechęci do zmian. Ustawcie go sobie na jakiś czas i zauważycie, że jest zwyczajnie lepszy i znacznie przyjemniejszy w obyciu. Aż przyjemniej się pisze, widzę po sobie ;o

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Shounen napisał(a):
Śmiem sądzić, że Wasz negatywny stosunek do niego wynika głównie z przyzwyczajenia i niechęci do zmian. Ustawcie go sobie na jakiś czas i zauważycie, że jest zwyczajnie lepszy i znacznie przyjemniejszy w obyciu. Aż przyjemniej się pisze, widzę po sobie ;o
Być może a nawet z pewnością kwestia przyzwyczajenia ma tu niebagatelne znaczenie, tym niemniej nowy layout jest bardziej typowy i generalnie na tle innych for niewiele się różni, że nie wspomnę o tym iż zatracił charakter i jest rozmyty. Oczywiście zgodzę się też z faktem, iż jest bardziej czytelny i przejrzysty, ale dobrze by było jakby jeszcze nie przypominał setek innych, co akurat w poprzednich layoutach udało się osiągnąć. Postawienie na japońszczyznę też jest dobrym posunięciem, bo jak każdy już zapewne zauważył tematyka forum oraz podczepione strony jasno takowy kierunek wytyczają, ale jednocześnie nie wierzę, że nie można tego dopracować. Jak na razie jest jakiś surowy, niewiele wyróżniający się szkielet.

A, no i wypadałoby samą stronę o DB przeprawić skoro już tak stylistycznie odbiega.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Właśnie Gociak. Stronę też przepraw, skoro tak się forum zmieniło to i na serwis informacyjny powinna przyjść kolej!

Pamiętam jak niedawno mówiłeś coś w tym stylu: 'Po co nowy layout? Ten jest dobry'. Więc co Cię tak naprawdę do zmian skłoniło?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wypowiedź Drakan doskonale odzwierciedla moje odczucia.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Stary oryginalny być może był, ale to dlatego, że obecnie nie robi się layoutów przystosowanych do rozdzielczości 800x600. Prawda jest taka, że on miał standardowy układ itd., a nowy powstał w wyniku przerobienia starego, więc naprawdę nie wiem, jak on może się nie różnić na tle innych for w stopniu większym niż poprzedni.

Jak ktoś woli mieć forum z mniejszą czcionką albo o szerokości 800px, to raczej nic mu nie poradzę, ale jeśli problem leży gdzie indziej, to po to jest ten temat.

Strona to jest odrębna kwestia i nie przypuszczam, bym w najbliższym czasie miał czas się nią zająć, bo wymaga bardziej dopracowania merytorycznego, nie graficznego, a to jest grubszy problem.

Pamiętam jak niedawno mówiłeś coś w tym stylu: 'Po co nowy layout? Ten jest dobry'.
To było z rok temu, widocznie zmieniłem zdanie.

Kathlar napisał(a):
Taka mała sugestia - nowe posty w nowym stylu są trochę mało widoczne. Różnica kolorów jest za mała.
To też myślę, że kwestia przyzwyczajenia, bo poprzednio nowe posty podświetlały się na żółto, ale jeśli po paru dniach nadal będziesz uważał, że lepiej zmienić, to napisz, bo ja już się przyzwyczaiłem

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Moja przygoda z Nao zaczęła się praktycznie od początku powstania forum, tak więc miałem przyjemność (bądź czasem nie) przejść przez wszystkie jego wcielenia. Od klasycznego zielonego po najnowsze. Przyzwyczaiłem się do poprzednich, to i przyzwyczaję się do tego. Miłą odmianą jest jego szerokość (po latach wytężania wzroku), kolorystyka też mi odpowiada, i zawsze to jakieś odświeżenie. Jeśli komuś nie pasuje, to wystarczy sobie zmienić na stary i po krzyku.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Mnie się podoba. Cholernie lubię niebieski kolor a litery są bardziej czytelne. Dwa dni na przyzwyczajenie się do zmian i będzie git.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Jeżeli o mnie chodzi to może być. Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego niebieski? Moim skromnym zdaniem powinieneś Adam postawić na biel.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Shiro napisał(a):
Moim skromnym zdaniem powinieneś Adam postawić na biel.
Generalnie biel daje po oczach, szary jest kiepski, a jasnoniebieski jest chyba najbardziej neutralnym kolorem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Może i masz rację. Nie zmienia to faktu, że miło z Twej strony, iż wpadłeś na taki pomysł.

Btw. Jeżeli chodzi o osoby niezalogowane, to który lay oni widzą? Czy ten nowy jest domyślnym lay'em for all i dopiero dokonać zmian można w swoim panelu?

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Niezalogowani i nowo zarejestrowani widzą nowy layout. Nie zakładam, żeby zmieniali na któryś z poprzednich, ale można w profilu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Mi się podoba Gotenks, gratuluję. Jadę na nim właśnie.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Ten nowy, ma tandetnie wyedytowany banner Shiha na którym, już na wstępie widać odcięcie od DB.
Dzięki, ale moja praca również wcale nie prezentuje jakiegoś poziomu, gdyby nie wskazówki (mnóstwo męczących wskazówek) Gotka pewnie nie wstawiłby żadnej mojej pracy

Kamzo!!! Ile ja już z Tobą nie gadałem. O ile jeszcze mnie pamiętasz.

Ja zostanę przy szarym, bo jestem sentymentalistą przy okazji lay ten przypomina mi kiedy ja tu byłem "aktywny".

Nowy wcale nie jest zły, ale zgadzam się z Drakanką jak inne.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Bardzo ładnie. Wzór japoński - śliczny. Tak uspokaja. Podobnie zresztą jak kolor - no ale tu nie ma o czym dyskutować, bo niebieski zawsze rulez. Tekst jest rzeczywiście bardziej czytelny. Jedyne, co mi się nie podoba, bo rozszerzenie. Monitory szerokoekranowe są wystarczającą mordęgą i generalnie preferuję, by tekst zajmował 50-75% szerokości.

Dla nowego layoutu jestem na tak. Wcześniej korzystałam z dwóch: jasnego z panią, ale tak dawał po oczach, że musiałam się przerzucić na szary, przy którym z kolei tekst było trudniej czytać, a obrazek u góry był paskudny (Buu? Gotenks? bleee).

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Nowy layout: atarashii ~aoi~
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook