Forum Dragon Ball Nao

» Bomba atomowa

Strony: 1, 2  
Mattiah Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Mattiah
Dni na forum: 6.811
Posty: 91
Skąd: Lublin
Mija 60 lat od zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. I rodzi się pytanie - czy broń atomowa jest potrzebna? Moim zdaniem powinno się jej używać do obrony przed ciałami niebieskimi takimi jak meteory, ale nie przeciw ludzkości. Czekam na wasze opinie.

Bomba di luce!!
Tenshinan
Ziemianin
Ziemianin
Tenshinan
Dni na forum: 6.809
Posty: 7
Bomby atomowe nie są złe same w sobie. Tak jak powiedział Mattiah:

powinno się jej używać do obrony
Jednak są ludzie, którzy mają inne, niecne cele. Produkowanie i posiadanie owych bomb wiąże się z wielkim ryzykiem. Nigdy nie wiadomo co ludziom strzeli do głowy.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
zabili tyle ludzi... niewinnych, aby sprawdzic sobie swoja bombke. szok
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Hiroszimę i Nagasaki
U.S.A zrzuciło bombe na Japonie, nie z tego powodu że chcieli wypróbować, ale z takiego powodu, że uważali Japonie za mocarny kraj, którego szturmowanie poniosłoby wiele strat i funduszy, dlatego wybrano szybszy, łatwiejszy i skuteczniejszy sposób...
Z tego powodu Japonia skapitulowała...

A czy używanie broni atomowej jest słuszne to ogólnie moim zdaniem czegoś takiego w ogóle [ ort! ] nie powinno być, lecz niestety ludzie idą z postępem i coraz to gorzesz rzeczy wymyślają.
Mattiah napisał(a):
Moim zdaniem powinno się jej używać do obrony
Tak łatwo powiedziane, myślisz że takie mocarstwa jak Rosja czy U.S.A pozbęda się tego? Nigdy...
To jest ich 'polisa', gdyby ktoś ich zaatakował to byłby ich odwet w postaci zrzutu bomby atomowej...

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
Japonczycy to to chorzy ludzie. To sa fanatycy, ktorzy walcza do konca, oni nie podawaja sie. W jakiejs sprawie lub dla kogos sklonni sa oddac zycie. USA chcac pozbawic ich nadzieji zrzucila bomby atomowe, zginelo 500 tys zoltkow i w ten sposob USA zmusilo skosnookich do poddania sie.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Majin_Vegeta Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Majin_Vegeta
Wiek: 67
Dni na forum: 7.040
Posty: 501
Eh.. wszyscy widza tylko ofiary. Nie mozna zapominać ze to Japonia rozpoczeła... wojne... nikt tym kurduplom sie nie kazal *** w nie swoje sprawy a pozniej niech cierpia.
Z tego powodu Japonia skapitulowała...

Twoja znajomosc Histori jest zaj***sta po prostu [ ort! ] jestes de best. Japonia skapitulowała bo po 1 bombie przyszedł Stalin ze swoja mocarna Rosja , bądz tez mozna po prostu [ ort! ] to nazwac Związkiem Socjalistycznych republik radzieckich i wypowiedzial wojne Japoni po czym USA zrzucilo jeszcze jedna bombe i wtedy Japonia skapitulowała. Pewnie byś teraz powiedzial ze własnie to chcialeś napisać, ale chciec a zrobic to różnica i to duza w tym wypadku.

END
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Majin_Vegeta napisał(a):
Pewnie byś teraz powiedzial ze własnie to chcialeś napisać, ale chciec a zrobic to różnica i to duza w tym wypadku.
Nie nie powiedzialbym bo po co. I dzięki za wyjaśnienie konkretów, bo o wypowiedzeniu wojny Japoni przez ZSRR to naprawde nie wiedziałem, potem jak mówiłeś zrzucili kolejną bombe na Nagasaki(bodajże) i po tym czynie Japonia zkapitulowała.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Mattiah Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Mattiah
Dni na forum: 6.811
Posty: 91
Skąd: Lublin
Japonczycy to to chorzy ludzie. To sa fanatycy, ktorzy walcza do konca, oni nie podawaja sie. W jakiejs sprawie lub dla kogos sklonni sa oddac zycie. USA chcac pozbawic ich nadzieji zrzucila bomby atomowe, zginelo 500 tys zoltkow i w ten sposob USA zmusilo skosnookich do poddania sie.
Wyczuwam tu delikatną nutkę rasizmu...

Eh.. wszyscy widza tylko ofiary. Nie mozna zapominać ze to Japonia rozpoczeła... wojne... nikt tym kurduplom sie nie kazal *** w nie swoje sprawy a pozniej niech cierpia.
O rany... Wszyscy Japończycy chcieli wojny? Od małego dziecka do starca każdy krzyczał "Śmierć Ameryce"! "Azja należy do Japonii" itd? Nie wydaje mi się. Za to wydaje mi się, że to ich Cesarz chciał wojny A że to była Monarchia Absolutna to Japończycy nie mieli nic do gadania.

Bomba di luce!!
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Niestety tak to sie dzieje, ze caly narod musi odpowiadac i ponosic konsekwencje, za jednego czlowieka. Tak samo jak Niemcy musieli odpowiadac za Hitlera, tak tez Japonczyzy za swojego cesarza... I nikt sie nie przejmowal ze byly jednostki przeciwne wojnie.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Eh niestety,ale nieustanna rywalizacja głów państw o poważanie,pierwszeństwo w oczach innych,doprowadza do takich właśnie sytuacji,to jest żenujące,że czlowiek któremu ludzie powierzają swoje życie,potrafi bez mrugniecia okiem pozbawic ich go ,smutne ale niestety prawdziwe,zawsze chec przywodctwa i czynienia z panstwa mocarstwa bedzie doprowadzac do rozowoju zbrojnictwa,a w ostatecznosci do uzycia go w celu wyeliminowania "zbednych ludzi",walczac za niby idee....Naprawde jest to straszne co sie dzieje w dzisiejszym swiecie,ludzie zamiast wspolpracowac ze soba,staraja sie nawzajem zniszczyc,a przeciez to ludzie dostali dar rozumu i pomyslunku,niestety w niektorych sytuacjach nawet zwierzeta(zeby nie bylo kocham zwierzeta ) wyprzedzaja nas o cale lata swietlne,bo one staraja sie dojsc do kompromisu,by uniknac nadmiernego rozlewu krwi,niestety czlowiek jest na za dumny ....

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Namezk_Warrior napisał(a):
zeby nie bylo kocham zwierzeta Smile
Dobrz, ze sa jeszcze tacy ludzie. Zwierzeta i niewinni ludzie przede wszystkim cierpia na wojnach. Gdyby bomba nuklearna wybuchla w rezerwacie przyrody, bylyby olbrzymie straty zwierzat, ktore co prawda nic nie zawinily...

Dodam jeszcze w malym offtapie, ze ludzie nie tylko wybijaja siebie nawzajem ale takze i niszcza wszystko co istnieje wokol nich. Jedynie martwa natura wyjdzie z tego calo. Czemu palic lasy? Czemu mordowac zwierzeta dla skor i futra? Dlaczego nie mozemy zyc z przyroda w zgodzie?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Z Waszego gadania tutaj wynika, ze zrzucanie bomb atomowych na cywilow jest normalne. Mowilibyscie tak samo, gdyby np. jutro na Warszawe spadla taka bombka, zrzucona przez Irakijczykow (ktorzy i tak jej nie posiadaja)?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Zwierzeta i niewinni ludzie przede wszystkim cierpia
Przeczytaj pozadnie zanim dasz osad. Czy ja napisalam ze cywile zasluzyli sobie na bombe? NIE. Jedynie napisalam ze to wszystko wina ludzkosci. Jednakze nie wolno ich unicestwic, bo nikt tu osodow robic prawa niema. Jedynie Bog.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Megane napisał(a):
Namezk_Warrior napisał(a):
zeby nie bylo kocham zwierzeta Smile
Dobrz, ze sa jeszcze tacy ludzie. Zwierzeta i niewinni ludzie przede wszystkim cierpia na wojnach. Gdyby bomba nuklearna wybuchla w rezerwacie przyrody, bylyby olbrzymie straty zwierzat, ktore co prawda nic nie zawinily...
Co prawda to prawda, fauna i flora najbardziej cierpi przez głupote ludzką i chęci dążenia do siły.

Mały offtop: też kocham zwierzęta, sam mam 2 kaukazy ^^

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
R4zeil mądzre napisał(a):
Co prawda to prawda, fauna i flora najbardziej cierpi przez głupote ludzką i chęci dążenia do siły.
I zgadzam się z tym. A słyszeliście o poligonach atomowych.Tam się dopiero niszczy atmosferę. Niektóre wyspy znikneły z map gdyż testowano bomby. Xan posiada zdięcia, na których widać jak powstaje dziura w atmosfeże. A o czernobyl to afera. A co myślicie o elektrowniach atomowych. Te bomby słuzące dobrze ludzkości według [ ort! ] mnie są słabo zabezpiczane{np. wyżej wymieniony Czernobyl}.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Bucyk ussj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Bucyk ussj2
Dni na forum: 6.672
Posty: 109
Ludzie juz tak mają w naturze, że jak w prechistorii człowiek żucił innego kamienim to ten mu oddał jakimś głazem Dzisiaj jest teraz tak że za byle coś mogą spóścic bombe na nasze miasto. A tak z nudów, no moze przesadziłem
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Co wy macie z tymi zwierzętami ? Zamiast zastanawiać się nad cierpieniami ludzi patrzycie na faune i flore. Czy kot się zastanawia czy zjeść mysz??
Nie powinno się gnębić zwierząt ( zabrzmiało to jak moralitet) ale zastanówcie się do giętkiej pały nad skalą problemu. Poza tym temat bomby atomowej jest dość głupi. Równie dobrze można by się zastanawiać nad złem stworzenia pierwszego miecza. Dla mnie oczywiste jest że ludzie zawsze ze sobą walczyli , bo to leży w ich naturze. To że technika się rozwija a wraz z nią możliwości masowej eksterminacji , i nic na to nie da się poradzić .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Broń atomowa to kolejna głupota człowieka jaka powstała przez jego tendencje i skłonności do samowyniszczania się (niby są teraz te wszystkie organizacje jakie dążą do zachowania pokoju na świecie itd., ale jak jest słyszym co dzień w TV, radiu lub czytamy w gazetach...). Odbiera życie więc jest złem samym w sobie. A tekst o zniszczeniu meteoru jaki może lecieć na spotkanie z Ziemą jest po prostu śmieszny. Po pierwsze, jeżeli będzie to DUŻY meteor to nie ma jeszcze takiej broni, która byłaby go w stanie zniszczyć (ewentualnie zmienić minimalnie trajektorie jego lotu co nic nie da...). Gdyby był mniejszy mógłby zamienić go w deszcz małych asteroid co i tak spowoduje zniszczenia. Jednak całe to dumanie jest na marne bo nie jesteśmy w stanie wykryć dość szybko wszystkich latających tam "skał", nie mówiąc o przygotowaniu broni itd.
Zresztą, jakiś czas temu naukowcy zauważyli nie tak dużą planetoide kiedy przelatywała między Ziemią, a księżycem...

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
Wykorzystanie energii jądrowej w bombach, rakietach i tych innych było, jak powiedziął Kamzo, głupotą, wielkim błędem. Myślę, że gdyby od razu używano tej energii do, nazwijmy to, czynienia dobra, w elektrowniach jądrowych, oszczędzono by wielu cierpień.

Zamiast zastanawiać się nad cierpieniami ludzi patrzycie na faune i flore.
O tym, że ludzie cierpią przez bomby jądrowe wie większość, jeśli nie wszyscy forumowicze. Nikt natomiast nie pamięta, że najwięcej promieniowania, z żywych organizmów, przyjmują na siebie rośliny. Dlatego patrzymy na faunę i florę.

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Bomba atomowa jest ukrytą wewnątrz stalowego kaptura śmiercią. Choc sama w sobie nie ma złych intencji, to jednak ludzie robią z niej "cichego zabójcę". Dlaczego cichego? Ponieważ tam gdzie wybuchnie, stanie sie cicho, wszyscy świadkowie będą już martwi. Moim zdaniem taka broń nie powinna nigdy powstać, a jednak.... i tu odniosę sie do cytatu z filmu "Cyborg" : "nie ja stworzyłem ten świat, ja tylko próbuje na nim przetrwać".

Dziękuję.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Bomba atomowa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook