Forum Dragon Ball Nao

» Studia

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
amidala napisał(a):
ale oczywiście jak skończe prawo ciężko było by prawo połączyć z jakimi kolwiek innym kierunkiem
Znajomy studiuje równocześnie prawo i filozofie . Tak więc połączyć się da , ale głównie dla przyjemności .

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Uniwersytet Szczeciński - Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania - Informatyka i ekonometria - Specjalizacja: Inżynieria internetu.

Jestem bajecznie szczęśliwy,gdyż oddam się temu co lubię, a jednocześnie wiem, że wyżyje z tej pracy. Powodzenia wszystkim studentom !

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
I rok Filozofii w Gdańsku ( w końcu się * udało)

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Gratuluje. Wiem jak bardzo Ci zależało na tym. Tylko nie spieprzmy tego.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie no sorry... ale co to za problem dostac sie na UG?

franqey napisał(a):
Tak więc połączyć się da , ale głównie dla przyjemności .
Albo po to, by byc bardziej wyksztalconym

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gotenkskun napisał(a):
Nie no sorry... ale co to za problem dostac sie na UG?
Z moją maturą- całkiem spory.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
No to i ja się pochwalę! Od wczoraj jestem przyjęty na Politechnikę Świętokrzyską na kierunek Elektrotechnika!!!
Zawsze chciałem być na polibudzie. Ponoć trzeba się uczyć... ach, te nowe doświadczenia...
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Studiuję, a kto twierdzi, że to łatwe, niech siedzi na swojej politologii i nie idzie na Polibudę w Krakowie.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Gdański Uniwersytet Medyczny, Kierunek lekarski. Bo ciekawe i dla kasy.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dan, trudno było się dostać, interesują mnie konkrety ;p

Obraz
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Ogólnie to za drugim naborem mi się udało, a miałem 174 pkt łącznie z chem i bio. Ostatecznie zeszło chyba do 169, najmniej bodajże starczyło do Katowic (Wydz Lekarski akurat w Zabrzu) 165 na dzienne. Tam, gdzie chcieli trzeci przedmiot (najczęściej fizykę, czyt. Wrocław, Szczecin) to specjalnie się nie orientuję, ale trudność w rekrutacji mniej więcej podobna.
Tak mniej więcej było rok temu, z tego co mi wiadomo w tym roku jest podobnie. I jeszcze jedno - wynik z matury w dużym odsetku przypadków nie przekłada się na postępy w trakcie studiów.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
W Szczecinie na lekarski było 212 (rozszerzona biologia, fizyka i chemia)
Tak niskiego progu dawno nie było. Mateusz, a z jakich przedmiotów chcesz zdawać maturę?
Danevert dla kasy? hahahahahaha......

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Danevert napisał(a):
Gdański Uniwersytet Medyczny, Kierunek lekarski. Bo ciekawe i dla kasy.
Ja już widzę w Tobie tę potrzebę misji, leczenia ludzi, udzielania pomocy, walki o każdą duszę...

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Dzięki Dan:)
Rozszerzona biologia i rozszerzona chemia. Fizyka nie wchodzi w grę, niestety. Teraz idę do drugiej liceum, tak że za dwa lata może jeszcze coś się zmieni na lepsze. Ale z tych dwóch przedmiotów staram się dawać z siebie dużo, także nie liczę na szczęście.

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 23.08.2011, 16:49
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Zacznijmy od tego, że zanim on się jakiejkolwiek kasy dorobi to minie spoooooooro czasu, orientujesz się Danevert ile zarabiają lekarze na stażu? Jeśli nie, to lepiej nie psuj sobie humoru i nie sprawdzaj...
Mateuszu, jeśli już zdecydowałeś się na zdawanie tych dwóch przedmiotów to ok, ale z własnego doświadczenia wiem, że łatwiej jest dostać się na uczelnię, gdzie wymagają wszystkich 3 rozszerzonych przedmiotów niż na tą z dwoma... Niby więcej materiału, ale progi nie są tak wysokie.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mamy naprawdę kiepską nauczycielkę z fizyki, w dodatku realizujemy materiał podstawowy. Gdyby uczył ktoś inny, może bym się zdecydował.

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Miałam ten sam problem. Babka z fizyki dyktowała nam same regułki, żadnych zadań
ale spokojnie da się ogarnąć fizykę w pojedynkę- bierzesz jakiś zbiór i trzaskasz zadania:)
Generalnie bardzo lubiłam fizykę, więc wydaje mi się że nie jest to zadanie nie do wykonania, ale jeśli faktycznie nie czujesz się na siłach ją zdawać, to chyba nie warto marnować czasu.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Hidden napisał(a):
Ja już widzę w Tobie tę potrzebę misji, leczenia ludzi, udzielania pomocy, walki o każdą duszę...
Zdecydowanie wyżej sobie cenię profesjonalizm nad empatię, gdyż z tego będę ewentualnie rozliczany. Zresztą nie jestem z tych ludzi, którzy nadają zawodowi jakiś ideałów czy wartości, ot fucha jak każda inna.
East_Kaioshin napisał(a):
Zacznijmy od tego, że zanim on się jakiejkolwiek kasy dorobi to minie spoooooooro czasu, orientujesz się Danevert ile zarabiają lekarze na stażu? Jeśli nie, to lepiej nie psuj sobie humoru i nie sprawdzaj...
Nie wydaje mi się, aby roczny staż był tutaj właściwym argumentem, to tylko krótki epizod, który otwiera wrota ku karierze, oczywiście po zdaniu LEPu.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Empatia powinna być dla lekarza priorytetem.
Choćbyś miał nie wiadomo jaką wiedzę i doświadczenie, to lekarzem będziesz g**nianym, jeśli tego nie pojmiesz, a o szacunku pacjentów będziesz mógł pomarzyć.
Sądzisz, że po stażu też zaczniesz zbijać kokosy? Być może, o ile co drugi dzień będziesz brał dyżur, za dnia szpital, po południu jeszcze ze dwie przychodnie.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
East_Kaioshin napisał(a):
Empatia powinna być dla lekarza priorytetem.
Choćbyś miał nie wiadomo jaką wiedzę i doświadczenie, to lekarzem będziesz g**nianym, jeśli tego nie pojmiesz, a o szacunku pacjentów będziesz mógł pomarzyć.
Gadka o empatii pewno zainteresuje Sąd Lekarski, przy zawieszaniu w prawach wykonywania zawodu za uchybienia spowodowane brakiem doświadczenia.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Studia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook