Forum Dragon Ball Nao

» Nowości wydawnicze

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Po Deadman Wonderland spodziewałem się czegoś lepszego, a to jakiś przeciętniak.

Sket Dance bekowa komedia, tylko dość prosta.

A Steins;Gate ciekawa, oryginalna pozycja o podróżach w czasie, IBM, CERN, Zderzaczu Hadronów, całkiem z głową zrobiona.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
W Steins;Gate jest też wiele elementów zabawnych, można się nieźle pośmiać.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Zacząłem Mawaru Penguindrum. Na razie wyszło 11 odcinków (na 24). Seria dziwna, w pierwszym odcinku umiera siostra dwóch chłopców, ale zostaje przywrócona do życia przez pingwinią czapkę będącą nie wiadomo czym. Anime chyba głównie dla miłośników pingwinów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
Już 1 października rusza druga seria Bakumana

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Jest coś ciekawego w Summer 2011 oprócz Dantaliana, 2 serii Nurarihyona i Usagi Drop?

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Blood-C ewentualnie, ale tam jest taka cenzura, że nie polecam

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Bieżący sezon (Fall 2011) zapowiada się naprawdę nieźle. Takiego bogactwo nie było od czasu Summer 2010 czyli kilka sezonów temu.

Hunter x Hunter - remake starego, dobrego huntera. Lekki postęp graficzny i muzyczny, super ending. Jedyne co można zarzucić że dzieje się zbyt szybko, ale to dla niektórych może być i plus.

Persona 4 - pamiętam że leży gdzieś u mnie płytka tą grą na PS2, jakoś nigdy nie miałem ochoty głębiej się z nią zapoznać niż 5 min ale po tym co zobaczyłem w anime chyba wrócę do tego tytułu. Ciekawi bohaterowie i przyjemność oglądania.

Guilty Crown - seria mechopodobna z dziewczyną do ratowania i main hero któremu ciężko się wysłowić. Nie wróże tej serii sukcesu, ale oglądnąć można.

Chihayafuru - w sumie dość ciekawe, zastrzeżenia mam do grafiki, muzyka przeciętna, motywem przewodnim jest gra którą mało kto zna a jej zasady nie należą do skomplikowanych. Tutaj trzeba liczyć na postacie, które nie miażdżą ale pozostawiają jakieś nadzieje.

Za Bakumana 2 i Fate Zero wezmę się za jakiś czas. Pierwsza seria Bakumana nie była jakaś rewelacyjna i gdzieś w połowie zaczęła nabierać powtarzalności. Co do Fate to nie za bardzo lubię prequele ale zobaczymy jak to zrobią. W obwodzie pozostaje Phi Brain i C3 ale nie jestem jakimś entuzjastą tych tytułów.

Podsumowując dużo dobrego w tym sezonie.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja sobie zaszalałem i 7 (8) nowych serii napocząłem, co mi się nigdy nie zdarzyło.
  • Guilty Crown - seria porównywana do Code Geass, ale to jest gniot, a do tego nawet badziewna muzyka.
  • Un-Go - o detektywie i zagadkach. Pierwszy odcinek nie jakiś wymyślny, ale może być.
  • Ben-To - o studentach walczących o śniadanie z przeceny xD Dobra komedia.
  • Chihayafuru - o grze, jak już wspomniane. I w sumie to jest czynnik najbardziej ją wyróżniający. Kreska ładna, typowa dla josei.
  • Hunter x Hunter (2011) - bardzo dobrze się prezentuje. Pierwszej serii nie widziałem, więc nie mam jak porównać, ale skoro tworzą nową, to pewnie coś jest na rzeczy.
  • Persona 4 - nie podobają mi się projekty postaci walczących, ale jeśli to z gry, to co mogli poradzić.
  • Mirai Nikki - wybrani ludzie dostają od boga zapisaną przyszłość w swoich telefonach, a za zadanie mają walczyć przeciwko sobie. Główny bohater do kitu, ale idzie zdzierżyć.
  • Bakuman 2 - czekam na jakieś napisy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jeśli chodzi o moje podsumowanie 2011:
  1. Bakuman - co tu dużo mówić, słuszna adaptacja mangi o tworzeniu mangi
  2. Steins;Gate - tu też co dużo mówić, podróże w czasie i problemy z tym związane w dobrym wydaniu
  3. Black Lagoon: Roberta's Blood Trail - jak stare dobre Black Lagoon
  4. Usagi Drop - o 30-latku wychowującym 6-latnią nieślubną córkę zmarłego ojca, przyjemne okruchy życia
  5. Maho Shojo Madoka Magica - ciekawy pomysł i konkretne zakończenie
  6. Fractale - jak kiedyś pisałem, ciut "SF dla dzieci"
  7. Mawaru Penguindrum - na początku komedia o pingwinach, potem robi się psychologicznie i poważnie, nie lubię takich zawirowań, jakby autor sam właściwie nie wiedział, czego chce
  8. Dantalian no Shoka - o książkach i magii, całkiem przyjemna
  9. Un-Go - o detektywie i zagadkach, początkowo kiepsko, potem troszku lepiej
  10. Ben-To - dobra komedyjka o studentach walczących o przecenione bento
  11. Deadman Wonderland - wierzę, że manga bardziej rozgarnięta
  12. X-Men - w miarę
  13. Blade - dobrze szło, ale tandetne zakończenie
  14. Wolverine - najgorsza z tych trzech serii, a Wolverine ciota
  15. Blood-C - niewypał + megacenzura w wersji TV
  16. Infinite Stratos - mechy OK, ale fanserwis i haremowatość be

Poza tym bardzo dobre filmy Karigurashi no Arrietty (Miyazaki) i Redline.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Podsumowanie Winter 2012

1. Area no kishi - jedno z kilku rozczarowań tego sezonu. Anime, w przeciwieństwie do mangi brakuje błysku, fabuła staje się strasznie chaotyczna, niektóre zachowania bohaterów idiotyczne, polecam jedynie fanom sportowych anime.

2. Brave 10 - kolejne rozczarowanie. Fabuła tutaj praktycznie nie istnieje. Bohaterowie nie powalają, jest kilka wyjątków (Saizou, Ana). Walki trzymają dość przyzwoity poziom. Mam wrażenie że gdyby podeszło się do tego z większym entuzjazmem można by zrobić dobre anime. Manga była dużo lepsza.

3. High School DxD - nic specjalnego, kolejna szkolna komedia, których było już n+1, nie wyróżnia się praktycznie niczym. Wiele schematów, 2-3 bohaterów którzy są czymś więcej niż tłem. Ogólnie raczej słabo, choć poleciłbym fanom gatunku.

4. Nisemonogatari - jedyna pociecha w tym sezonie, choć doskwiera brak Oshino. Za to otrzymujemy godne zastępstwo w jego miejsce. Siostry mnie strasznie wkurzały, a jak na złość zbyt mało Senjogahary. Jednak Araragi swoimi komentarzami podtrzymuje poziom. Nie wywołuje takich emocji jak pierwsza część ale zaliczyłbym do plusów tego sezonu.

Patrząc na powyższy komentarz mogę powiedzieć że ten sezon to porażka. Choć w sumie niewiele widziałem. Może zmienię zdanie gdy nadrobię zaległości.

Zapowiedź Spring 2012

1. Fate Zero 2 - po znakomitym pierwszym sezonie, nie ma możliwości bym przegapił kolejny. Z tego co wiem ten będzie kilka razy lepszy od poprzednika. Pozycja obowiązkowa.

2. Kuroko no basket - manga jest jedną z najlepiej sprzedających się w Japonii, swoją drogą to dość ciekawa manga, ciężko powiedzieć jak zrobią anime, lecz niestety po tym sezonie nie jestem optymistą.

3. Yondemasuyo, Azazel San OVA - z pewnością będzie dużo śmiechu. Liczę że podtrzyma poziom serii TV.

4. High Score - dość przyjemne krótkie anime, pierwszy sezon był na dobrym poziomie jak na ten gatunek, liczę też na drugi.

Szczerze to niewiele więcej znam z nadchodzącego sezonu. Medaka box będzie raczej rozczarowaniem , jest też wiele kontynuacji wydanych już anime. Będzie trzeba widocznie usiąść nad starszymi tytułami bo nie ma w czym przebierać.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.709
Plusy: 1
Posty: 538
W tym sezonie nastawiam się na 6 produkcji:

1. Kuroko no Basuke - czyli coś o koszykówce. Czasem dobra seria sportowa nie jest zła.
2. Dusk maiden of Amnesia - dramat, duchy, te sprawy.
3. Jormungand - Trochę akcji nigdy nie zaszkodzi.
4. Shining Hearts -Shiawase no Pan- fantasy ponoć.
5. Tsuritama - w tym i kolejnym tytule pokładam największe nadzieje. Sam lubię łowić, więc seria powinna przypaść mi do gustu.
6. Kids on the Slope - muzyczne klimaty.

W tym sezonie stawiam na różnorodność ale znając życie dokończenie chociaż 1-2 serii będzie sukcesem. Z reszty pewnie odpadnę po kilku epkach.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja tam zawsze kończę, jak już decyduję się zacząć.
Poniżej moje top z 2012. Pierwsze dwa to zdecydowane faworyty.

  1. Shinsekai yori
  2. Psycho-Pass

  3. Sakamichi no Apollon
  4. JoJo's Bizarre Adventure
  5. Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna
  6. Another
  7. Accel World
  8. Tasogare Otome x Amnesia
  9. Tonari no Kaibutsu-kun
  10. Jinrui wa Suitai Shimashita

  11. Btooom!
  12. Sankarea
  13. Mirai Nikki
  14. Sword Art Online
  15. Jormungand
  16. Guilty Crown

A z obecnych zacząłem tylko Shingeki no Kyojin, Aku no Hana i Devil Survivor 2 The Animation.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Nowości wydawnicze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook