Forum Dragon Ball Nao

» Karate

Strony:   1, 2
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
A co do wyboru stylu (miękkiego i twardego)- myślę że obydwa są równie ważne- raczej dopełniają się zamiast rywalizować.
Hehehe masz racje kolo.
więc też dodam opinie do kolekcji mianowicie jeżeli ktoś trenuje twardy styl to nie ma sensu do tego trenować miekkiego bo to jest zupełnie inny rodzaj walki(oczywiście jak dla mnie) a skoncentrować sie na stylu twardym który sie trenuje nie osobiście wole twardy styl dlatego obstaje przy nim

Siła z wami

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
mianowicie jeżeli ktoś trenuje twardy styl to nie ma sensu do tego trenować miekkiego bo to jest zupełnie inny rodzaj walki(oczywiście jak dla mnie) a skoncentrować sie na stylu twardym który sie trenuje nie Question

Według mnie jednak - warto ćwiczyć (przestudiować, zapoznać) styl miękki i styl twardy. Powinniśmy potrafić wykorzystywać te dwia dopełniające się style - by stać się przeciwnikiem bliższym ideałowi. Ćwicząc obydwa z nich - nie zamykamy sobie barrier, na skupieniu się na "tym jednym".

Style ograniczają nas do "określonego sposobu" przez co ograniczamy swoje możliwości.

Niech moc Was prowadzi


PoZdRo

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Chciałbym jeszcze dodać że jednym z najbardziej cenionych przezemnie KARATEKÓW jest SZWAJCAR ---> ANDY HUG - stylu kyokushin. Był również zawodnikiem K-1.
Człowiek legenda.

Kogo jeszcze z KARATEKÓW cenicie szczególnie?

PoZdRo

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
son-goku<>vegeta Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
son-goku<>vegeta
Dni na forum: 6.690
Posty: 12
Skąd: Śląsk
Ja to karateków zbyt nie ceniam ponieważ wole inne sztuki walki takie jak Kung-Fu
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
zacząl byś doceniać jeżeli byś sie kiedyś z którymś zmierzył

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
maja Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
maja
Wiek: 35
Dni na forum: 6.769
Posty: 69
Skąd: Kraków
uprawialam karate 2 lata temu to jest swietna sztuka walki podobaja mi sie wniej rozwinieta technika szybkosc zadawanych ciosow jedna z najbardziej zajefajnych zeczy to to ze nie uczy cie tam tylko zadawania ciosow i treningu na sile i rozwijanie miesni (mam na mysli pompki itp) ale tez salt i itd

nie zwracac uwagi na moje bledy w pisowni jestem DYSLEKTYKIEM
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Kogo jeszcze z KARATEKÓW cenicie szczególnie?

Francisco Filho and Andy Hug

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
pudzian trenowal kilka lat karate kyokushin i byc moze na przyszlosc bedzie startowal w K1, to bedzie niezle...
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.798
Posty: 109
Skąd: Tychy
Ja trenuje boks ale uważam że karate jest dużo lepsze w boksie ćwiczysz jedynie siłę w rękach aby nimi uderzać ale jednak musisz sprawnie poruszać się po ringu żeby uniknąć ciosów przeciwnika. Karate używasz rąk i nóg, jest więcej zawodów w których możesz się pokazać a tak poza tym to myślę że osoba trenująca karate pokonała by boksera ale walka nie była by dla żadnego z nich łatwa.

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
sweety15 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
sweety15
Wiek: 32
Dni na forum: 6.544
Posty: 16
Hej ja trenuje od 1.5 roku karate. Tylko, ze moje treningi sa bardziej pod kątem zawodów, a nie samoobrony. Z resztą różne kluby różnie trenują. Ja niedawno trenowałam w 2 klubach i sama sie przekonałam, ze to zalezy od senseia. Np. niektórzy stawiają też na pokazy.

Ile trzeba przejść, aby zrozumieć miłość...
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Z chęcią cwiczył bym boran, ale w Polsce tylko jedna osoba udziela podobno tych lekcji, i na dodatek dla mnie na drugim końcu polski
Kto i gdzie? zainteresowałeś mnie .

pewnie sie wkurzasz, ze to TY nie lamiesz glowa ceglowek, hehe ;] bo sam sie przyznam, ze umiec takie rzeczy to rzecz mistrzowska...
Ty sie powinieneś wkurzać jakiś naiwny.

pudzian trenowal kilka lat karate kyokushin i byc moze na przyszlosc bedzie startowal w K1, to bedzie niezle...
pfff...

myślę że osoba trenująca karate pokonała by boksera ale walka nie była by dla żadnego z nich łatwa.
To źle myślisz.

Variu podaj mi tą osobe co trenuje boran w polsce i gdzie to jest? oka? dzięki z góry

Edit:
Już nie trzeba wiem o kogo chodzi .
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.614
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
a ja bardzo lubie karate i nawet ćwicze chce być taki silny jak chuk norris dobra wiem że to niemożliwe
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
drake napisał(a):
a ja bardzo lubie karate i nawet ćwicze chce być taki silny jak chuk norris dobra wiem że to niemożliwe

Chuck Norris jest silny,rozciągnięty itp itd ... jednakże on zaczął trening dopiero w wieku 20 - paru lat (chyba 26).Myśle,że ćwicząc karate,plus doskonaląc swoje cialo na siłowni możesz być nie tylko tak silny jak on,ale i silniejszy.A tak poza wszystkim sławny C.Norris ma rekord w wyciskaniu na ławce 140 kg,co w porównaniu do innych znanych,nie jest aż tak wielkim wynikiem ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
A tak poza wszystkim sławny C.Norris ma rekord w wyciskaniu na ławce 140 kg,co w porównaniu do innych znanych,nie jest aż tak wielkim wynikiem ...
Zależy jaką posiada wage, a inni.
Głupie 5kg to już jakaś różnica siły.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Cyceron napisał(a):
A tak poza wszystkim sławny C.Norris ma rekord w wyciskaniu na ławce 140 kg,co w porównaniu do innych znanych,nie jest aż tak wielkim wynikiem ...
Zależy jaką posiada wage, a inni.
Głupie 5kg to już jakaś różnica siły.
Wedle oficjalnej strony jego waga oscyluje w 80 kg,czyli jeśli wierzyć prawdzie jest równa wadze Van Damme'a.Oczywiscie można powiedzieć,że ten drugi jest młodszy i dlatego podnosi więcej .

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Karate.........
Dość długo ćwiczyłem (4 lata) miałem żółty pas (chyba drugi stopień) niestety mojemu nauczycielowi się zmarło, a jak przyszedł kolejny to nie było to samo.......
Fenix Fable Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Fenix Fable
Dni na forum: 6.471
Posty: 189
Nie ćwiczyłem, ale dałem nie jednemu karatece po mordzie. Jak byłem mały, pod wpływem głupich filmów akcji nawet chciałem spróbować, ale jak się zapisałem i zobaczyłem co oni tam na treningach robią, szybko mi się odechciało. Od razu mówię że nie żałuję.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
I dobrze Fenix...
Co prawda Karate dla maluchów to świetna sprawa, jako ogólno-rozwojówka.
Ale sam styl... Na zawodach walczy się tylko na 1 uderzenie i rozdzielenie. Liczy się szybkość, a nie skuteczność. No cóż w końcu Japończycy stworzyli Kickboxing (który sie zmieniał i istnieje pod taką postacią jaka jest) na wzór thai'a żeby mieć szane.
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
Cyceron napisał(a):
Na zawodach walczy się tylko na 1 uderzenie i rozdzielenie.
no tu się z tobą nie zgodzę. proponuję ci obejrzeć w necie trochę walk z zawodów kyokushin. tam sędziowie nikogo nie rozdzielają po 1 uderzeniu, a senseiowie na treningach uczą właśnie przyjmowania ciosów, skutecznej kontry, i stosowania całych kombinacji uderzeń i kopnięć.

poza tym zgadzam sie że dla dzieci karate to ogólnorozwojówka ale też i nauka zasad karate nie tylko jako walki ale jako stylu życia. w starszych grupach dopiero zaczyna sie prawdziwa "zabawa" z karate.

co to pytania o szczególnie cenionych karateków to zdecydowanie Masutatsu Oyama

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Karate
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook