Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Steins;Gate ocena: 9,50 (głosy: 2)110

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Seria z tego roku, niedawno się skończyła. 24 odcinki. Opowiada o podróżach w czasie i problemach, jakie to rodzi. A zaczyna się od tego, jak "szalony naukowiec" Rintaro Okabe za pomocą mikrofalówki wysyła w przeszłość SMS-a do samego siebie. Seria bardzo dobra, świetnie postacie i wciągająca fabuła (szczególnie jakoś w środku), polecam.

Opening
-> http://www.youtube.com/watch?v=DT4T8vw2Vic

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nie widziałam, ale nasłuchałam się już zachwytów od kolegi, który jest moim etatowym rekomendowaczem anime (chociaż przeważnie poleca mi tytuły z dużą ilością dziewczyn na metr kwadratowy, a to podoba mi się wybiórczo) - więc, znając życie, pewnie prędzej czy później obejrzę xD

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Saczers Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.868
Posty: 19
Moja osoba może gorąco polecić. Epickie anime.
Nominacja do najlepszego anime 2011r.
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Cudów nie było, po świetnym początku poziom systematycznie spadał w dół choć końcówka mimo że przewidywalna była ciekawa. Seria jako następca Chaos head wywiązał się znakomicie i położył pierwowzór na obie łopatki. Dobra wiadomość dla fanów, w niedalekiej przyszłości film kinowy Steins Gate.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Fajne, ciekawe i wciągające anime. Lubię klimaty sci-fi, także obejrzałem z zainteresowaniem. Początkowo można pogubić się w nim i mieć wrażenie typu 'ale o co chodzi'. Później jest lepiej

Główny bohater może wydać się irytujący zwłaszcza w pierwszych odcinkach, z czasem na szczęście ulega przemianie. Dopiero po obejrzeniu całości sprawdziłem, że jego seiyuu podkładał także głos Raito w Death Note. Jest jeszcze parę rzeczy do których mógłbym się przyczepić, ale nie chce mi się wymieniać Również polecam to anime, wywołało we mnie wiele różnych emocji. Pod koniec nawet nie przewijałem openingu, bo tak mi się spodobał Teraz pozostaje mi czekać na kinówkę i film.

Jeśli ktoś nie wie gdzie obejrzeć lub pobrać, to na pw mogę podesłać info.

Grupa Mirai
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zajebista kreskówka, jestem przy końcówce, jestem strasznie ciekawy jak się zakończy, mam nadzieję, że koniec będzie nieprzewidywalny!
Bardzo, bardzo mi się podoba, świetna grafika i dużo humoru.

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 08.10.2011, 14:34
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
O jednak napisałem tego posta powyżej xd, myślałem, że mi się śniło.

Jestem już po całej serii. Końcówka nie zawodzi. Zdecydowanie polecam.

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Zupełnie zapomniałam, że deklarowałam się już tutaj do obejrzenia Steins;Gate Obejrzałam w końcu - i szalenie mi się podobało. To jest chyba jedno z tych anime, które jakiś czas od obejrzenia zaczyna się podobać jeszcze bardziej niż w trakcie i bezpośrednio po. Pozostało mi po nim wrażenie takiego ciepła i niezwykłej sympatyczności, a to jest zawsze dobra rekomendacja, by kiedyś - w kolejnym maratonie powtórek albo mimo to - zobaczyć sobie ponownie

Zacznę może od minusów, a właściwie tylko jednego: zbyt dużej liczby bohaterek płci odmiennej przypadającej na ilość mężczyzn Na szczęście bardzo szybko okazało się, że nie mamy tutaj żadnego haremu, a "postacie kobiecie po pierwsze miały charakter, po drugie umiały działać i nie służyły do wzdychania do głównego bohatera ani wiszenia na nim" (cytat z koleżanki Stokrot). Kiedy więc człowiek przyzwyczaił się, że większość bohaterów to babki, wszystko było już OK, bo każda miała swoją ważną rolę.

A i tak największą sympatią obdarzyłam głównego bohatera xD "Szalony naukowiec Hououin Kyouma" jest po prostu bezbłędny. To pierwsza rola Mamoru Miyano, w której nie tylko sprawia się on bez zarzutu (i świetnie!), ale i podoba mi się bez zastrzeżeń. Człowiek, który najpierw wydaje się kimś na miarę Agenta Muldera. Który później okazuje się prezentować szeroko rozwiniętą paranoję. Który później daje się lepiej poznać i paranoja zmienia się po prostu w świat marzeń. I który na końcu okazuje się wciąż jeszcze nie dorosłym mężczyzną, właściwie wręcz chłopcem, który dopiero dojrzewa. Jest niesamowity.

W Steins;Gate podoba mi się stopniowa zmiana klimatu. Najpierw mamy niemal absurdalną historię o wehikule czasu skonstruowanym w kuchence mikrofalowej (te banany!) okraszoną fachowym naukowym językiem na wysokim poziomie... a później robi się nam niezwykle emocjonująca i emocjonalna opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu. I wyścig z czasem - w nieco innym znaczeniu niż zazwyczaj.

Z bohaterek najbardziej lubiłam Mayushi. Ogromną sympatią darzę też Rukako (bądźmy litościwi i traktujmy go jak dziewczynę). Christiina jest świetna, choć nie mogłam się oprzeć skojarzeniom z Erzą Scarlett. Jej pojedynki słowne z Okarinem są bezbłędne. Suzuha była odrobinę zbyt dziwna jak na mój gust - do jej bojowego charakteru jakoś nie przystawał wizerunek słodkiej dziewczynki, jaki prezentowała - zaś Moeka była dziwna bynajmniej nie odrobinę. Jak jednak napisałam, każda z dziewczyn miała swoją rolę i nie były na siłę denerwujące. I Daru też lubię (nie mogę o nim przecież nie wspomnieć xD) - świetna rola Tomokazu Sekiego!

Bezpośrednio po obejrzeniu miałam może taki trochę żal do autorów za pairing Okarin/Kurisu, bo jakoś cały czas emocjonalnie nastawiałam się na parę Okarin-Mayushi. Bardziej odpowiadałoby mi, gdyby między Okarinem a Kurisu była po prostu przyjaźń, taka kumplowska, bo jako obiekt uczuć romantycznych chłopaka widziałam właśnie Mayushi - byłam więc cokolwiek zaskoczona. Potem jednak jakoś uznałam taką wersję - bo też jest dobra ^^

Nie będę pisać o animacji, muzyce itp - koń, jaki jest, każdy widzi: wszystko świetne. Fabuła super. Wciągające. Ciekawe. Zakręcone i zrozumiałe. Emocjonujące. Naprawdę wyszła twórcom ta bajka. Ciekawa jestem filmu - z pewnością obejrzę Polecam Steins;Gate wszystkim, którym nie przeszkadza, że przy anime muszą pomyśleć ^^

Pożegnam się w klimacie: El. Psy. Congroo. / Tutturu~ !
xD

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W zeszłym roku miał premierę film Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu. Niestety mnie zawiódł, po tak ciekawej serii spodziewałem się lepszej fabuły. Zrobiony za bardzo na siłę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
A mi się bardzo podobał, zakończył wątek miłosny, po którym pozostała nutka niedosytu, do tego świetna muzyka.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
E nie, fajny jest film. Uważam, że trzyma klimat serii - a jednocześnie bardzo mi się podobało przedstawienie fabuły z punktu widzenia i z naciskiem na Kristiinę ^^

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
12 kwietnia rusza Steins;Gate 0, 23-odcinkowa kontynuacja


Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bili Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Bili
Dni na forum: 4.417
Posty: 77
Jest też wersja z piosenką
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
No niezłe. Własnie zacząłem odświeżać sobie to anime i jestem na 13 odcinku. Nigdy bym nie pomyślał, że będzie kontynuacja po takim czasie. Fajnie, że się akurat wpasowałem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Sci-Fi] Steins;Gate
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook