Forum Dragon Ball Nao

» Łowca dusz / Senkaiden Hoshin Engi

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Oglądaliście może? Mnie nigdy nie przekonało to anime, ale wsrod starych RTL'owskich dzieł ujdzie w tłoku

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez eMate: 06.04.2007, 21:07
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Taaak, seria dla (według mnie) bardziej zaawansowanych wyjadaczy M&A. Naprawde ją polubiłem. Niestety anime jest dość krótkie (w mandze mamy więcej wątków i nowych wydarzeń), ale mimo to i tak wypada świetnie. Miła dla oka kreska i porządna animacja (seria została puszczona podzczas gdy na RTL 7 leciały takie starocie jak Saint Seiya czy Dr Slump więc nie ma się co dziwić, że wypadła pod tym względem lepiej). Mamy tu całą game różnorakich i interesujących postaci (oł Yes!! Uwielbiam anime i mangi gdzie autor/autorka nie idzie na łatwizne i zamiast schematycznych bohaterów mamy takich z prawdziwego zdarzenia ). Ulubiony bohater ?? No któż by inny jak nie Nataku (choć i Taikobo zaraz za nim )

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mi sie to anime nawet spodobalo. Zresztą wszystkie anime, ktore lecialy na RTL7 dla mnie byly spoko. Nie bylo w nim przynajmniej zadnego dubbingu... jak w przypadku innych...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Ha anime takie, że łapki lizać Naładowane humorem, akcja szybka i ciekawa, postacie różnorodne (dla każdego coś innego ) krecha cudo szczególnie że leciało w czasach gdy byłam głodna czegoś pożadnego
ulubiona postać to Taikobo (Taikun) i Fun-tempa. No i oczywiście kochany Spu-shan. Niesamowicie mnie zadziwil swoją przemianą gdzies tam przy końcu serii.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Łowcy dusz są nawet fajni. Humor i kreska mi sie bardzo podobały(Łasiczka- wiesz co dobre ) Nie pamiętam imion bohaterów, ale najbardziej przypadł mi do gustu taki brodaty ziomuś, chyba ochronarz jakiegoś księcia (ojjj, dawno sie nie oglądało..)
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Bardzo lubiłem to Anime, umiejscowione w realiach starożytnych Chin. Jak każde anime miało i te miało swój wątek, najpierw próba uratowania Dynastia, a potem walka z przedstawicielami z góry Kun Lun.
Zawsze podobał mi się bohater Nataku, jak niektórzy pewnie pamiętają był reinkarnacją Kwiatu Lotosu(już nie pamiętam jak zginął), nieodłączny towarzysz głównego bohatera Taikoubou.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Oglądałam to anime te 10 lat temu - i teraz postanowiłam sobie przypomnieć. Już przy pierwszych odcinkach zrozumiałam, dlaczego Taikoubou został już wtedy moim ulubieńcem, choć do tego typu bohaterów na stałe przekonałam się dopiero ostatnio, a wówczas byłam mocno zdziwiona...

Muszę przyznać, że seria podobała mi się teraz chyba nawet bardziej niż wówczas. Dziesięć lat temu zwracałam uwagę na trochę inne rzeczy - a pewnie byłam też na tyle zakochana w Sailor Moon i CLAMPie, że ciężko mi było się przekonać do innych tytułów. Soul Hunter był dla mnie wtedy dość... dziwny, wydawał się przerysowany i jakoś nie potrafiłam się za bardzo wczuć w bohaterów. Pamiętam jednak, że robił wrażenie z powodu pewnego tragizmu, który zawiera - ostatecznie w tej serii ginie przynajmniej połowa bohaterów drugoplanowych i to takich naprawdę fajnych!

Kiedy teraz oglądałam ten serial po raz drugi, przypadła mi do gustu zarówno fabuła, jak i sposób jej prowadzenia. Podoba mi się, że akcja rozwija się powoli, a nie leci na łeb na szyję. Człowiek ma czas zastanowić się nad różnymi rzeczami. Podoba mi się również sposób odkrywania fabuły kawałek po kawałku - czyli to, że nagle po 20 odcinkach dowiadujemy się, że to wcale nie było tak... a za sceną był w gruncie rzeczy ktoś inny. Podoba mi się ewolucja bohaterów, którą na pierwszy rzut oka najlepiej widać może po Taikoubou, ale tak naprawdę w jego przypadku mamy do czynienia co najwyżej z odkrywaniem i poznawaniem tej postaci, nie z przemianą sensu stricto. O tym możemy mówić przy Nataku - i uważam, że autorzy z tą postacią odnieśli wielki sukces.

Skoro mowa o bohaterach, których nie brakuje - każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Z głównych chyba najmniej pociągał mnie Youzen (ten na piesku ), ale i na niego patrzyłam z przymrużeniem oka z uwagi na lubianego seiyuu. Nataku i Raishinshin mogli denerwować, ale tworzyli świetny duet i ich relacja, rozwijająca się z odcinka na odcinek, również robiła wrażenie. Tenka miał miecz świetlny i to jedno wystarczy, żeby go lubić Natomiast Taikoubou był moim ulubieńcem - za to, że za fasadą klauna ukrywał się inteligentny, błyskotliwy i wrażliwy człowiek, co przebijało się w miarę rozwoju akcji. Lubię takie postacie i lubię samego Taikoubou.

Kreska bardzo ładna, muzyka pasująca do klimatu, długość w sam raz. Historia ciekawa i opowiedziana w odpowiedni sposób. Anime nieco przygnębiające, z uwagi na wyżej wymieniony dramatyzm i pogrom bohaterów, przy którym człowiek w którymś momencie dochodzi do wniosku, że to przesada, że tak nie może być... Jednak zakończenie napełnia jakimś optymizmem. Ach, i muszę wspomnieć o wszystkich wspominkach, reminiscencjach i retrospekcjach bohaterów, które często pojawiały się znienacka, a jednak w niesamowity sposób podkreślały klimat i rzucały dodatkowe światło na postacie, jakimi ich poznaliśmy teraz...

Mogę to anime polecić ze stwierdzeniem, że na pewno nie obraża inteligencji widza i można przy nim spędzić fajnie czas.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Powiem szczerze: nigdy to anime mi się zbytnio nie podobało. Jakoś tak, fabuła, mnie ani nie przyciągnęła ani nie wydawała się przez moment chociażby fajna. Bohaterowie też- żaden jakoś mi się nie wrył w pamięć. Oglądałam 23 odcinki- potem już nie miałam ochoty. Nie powiem, że anime w historycznym stylu byłoby nie dla mnie, wręcz przeciwnie, ale to nijak przypadło mi do gustu. Nie powiem, że miałam kłopoty ze zrozumieniem treści, bo nie miałam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Łowca dusz / Senkaiden Hoshin Engi
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook