Forum Dragon Ball Nao

» [Postać] Goku czy Vegeta? ocena: 9,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Son Goku czy Vegeta?

Son Goku czy Vegeta?
Son Goku 57,66% 79 57,66%
Vegeta 42,34% 58 42,34%
Wszystkich głosów: 137
konto usunięte
Nail
Nail


No cóż. Jestem kolejnym, który się nie zdecyduje do końca. Właściwie to trudno jest dla mnie wybrac, bo oni nawzajem się uzupełniają. I właśnie dlatego stawiam ich na równi z sobą.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Vegeta - jedna z najlepszych postaci w mandze i anime. Klasyczny adwersarz, później niechętny sprzymierzeniec. Dumny niczym samuraj (ostatnio mi wpadło do głowy), inteligentny i potężny. Książę w każdym calu. Zawsze niezachwianie wierzący w siebie. Doskonale niedoskonała kreacja bohatera.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.944
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
clio napisał(a):
Vegeta - jedna z najlepszych postaci w mandze i anime. Klasyczny adwersarz, później niechętny sprzymierzeniec. Dumny niczym samuraj (ostatnio mi wpadło do głowy), inteligentny i potężny. Książę w każdym calu. Zawsze niezachwianie wierzący w siebie. Doskonale niedoskonała kreacja bohatera.
Nie wiem czy sama lepiej bym to ujęła

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Wiadomo, że Vegeta. Jak dla mnie najciekawsza postać serii, genialnie pokazana jego metamorfoza. Z zimnego, morderczego księcia stał się w gruncie rzeczy porządnym gościem, moja ulubiona postać z serii.

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
cherry_blossom
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.538
Posty: 4
Oczywiście VEGETA!
Jak dla mnie zdecydowanie bardziej męski niż Goku, który często bywał "kabareciarzem". Vegeta zawsze opanowany dumny. Właśnie ta jego "niedostępność" najbardziej mnie intryguje. Przyznam, że na początku ta postać nie bardzo przypadła mi do gustu, ale po pewnym czasie, a dokładnie gdy V. przybył na Ziemie 2 raz, jego postać nabrała charakteru. Byłam bardzo zaskoczona jak okazało się, że Vegeta i Bulma będą mili dziecko, a potem gdy był już Trunk's ztaziłam się do V.ponieważ traktował Bulme bardzo zimno, a na syna nie zwracał uwagi. Ale z czasem zrozumiałam, że duma sayana nie pozwala mu na okazywanie uczuć. Mimo tego był wspaniałym ojcem dla Trunksa i Bre (dla niej w szczególności). Było to widać w wielu momentach.

VEGETA NUMBER ONE!!!
Szymon-kun Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Szymon-kun
Wiek: 27
Dni na forum: 4.520
Plusy: 1
Posty: 22
Skąd: Kotlin/Jarocin
Ja osobiście i tak jestem z Goku i na niego oddałem głos

Polubiłem Vegetę gdy zaczęły się objawiać w nim znaki przemiany, jednak jego duma strasznie mnie wnerwiała, nie czuł respektu do przeciwnika i w ten oto sposób otrzymaliśmy Perfekcyjnego Komórczaka... tylko dzięki jego dumie. Duży minus dla niego również za walkę z Brollym, którego się po prostu bał, był gotów się praktycznie poddać, za to Goku... walczył... Zawsze walczył do końca, podobał mi się dialog( jeśli można to tak nazwać) między nim a Brollym w trakcie walki:
- Nigdy się nie poddajesz ? - Brolly
- Nikt mnie tego nie nauczył - Goku
Szanował każdego przeciwnika, był ogólnie sympatyczny i zabawny, wiecznie głodny Jego zapał do walki i treningu był godny podziwu i na pewno nie można mu odmówić miłości do rodziny, mimo, że często ją opuszczał bardzo ją kochał.
Koko Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Koko
Wiek: 30
Dni na forum: 4.582
Posty: 12
Skąd: B-B
Ja też chyba stawiam na Goku, chociaż naprawdę ciężko wybrać. Vegeta miał ciężki charakter, a Goku był przynajmniej zabawny. Lubiłam zarówno jednego, jak i drugiego, ale z Goku jesteśmy jednak od początku. W Dragon Ballu fajne było to, że Goku wszystkich pokonał - od Pilafa, po Armię, kończąc na Piccolo. W Z wciąż ktoś musiał pomagać - zarówno w pokonaniu Vegety, jak i reszty. Ja wiem, że poziom przeciwników był naprawdę ogromny, ale fajne jednak w 1 części było to, że Goku był tym najsilniejszym, który potrafił sobie ze wszystkimi dać radę i w końcu wygrać.
Pomimo przemian Vegety - tego, że z bezwzględnego chama, staje się spoko facetem, Goku jest chyba dla mnie ciekawszą postacią. Od początku do końca w ogóle się nie zmienił, a wciąż był tak samo interesujący. Nie zaszły w nim żadne przemiany wewnętrzne, a wciąż potrafił zaskoczyć.
florion2
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 4.994
Ostrzeżenia: 3
Posty: 140
LoveKiller napisał(a):
Vegeta <3 Moim kobiecym okiem, to po prostu facet jak się patrzy. A Goku, to tylko miś przyjaciel. I wgl. to on jakiś głupi jest ; p
Sama jesteś głupia. Vegeta to burak i ponurak. Taka czarna owca najchetniej siedzial by w domu jak stary dziad. Do tego wiecznie obrażony na cały świat. Wszyscy źli, tylko on dobry, i nikt go nie rozumie. Taki zbuntowany bachor 15letni. Z kompleksami. A songo? No cóż Ideał człowieka moim zdaniem! Kochający życie, cieszący sie każdym dniem i sekundą Bierze to co ma i cieszy sie z tego, nie pragnie więcej, nie ma w nim zazdrości, nienawiści, żadnych złych cech, nikt przez niego nie płakał nigdy, nie jest egoistą, materialistą. Cudowna osoba i takich ludzi to tylko ze świecą szukać.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Old Shatterhand napisał(a):
Ania napisał(a):
Pisząc o największych mistrzów wszechświata nie miałam na myśli Karina czy Kame-sennina, chodziło mi o mistrzów typu Kaito z technikami typu kaioken i gengi dama.
Sądziłem jednak, że masz na myśli okres dzieciństwa Goku, bo okresu późniejszego w żadnym wypadku nazwać nie dało się fartem, co dowodziła choć droga węża, którą przebył Goku. To było jednak czymś i przy zwykłym farcie nie dałoby się tego osiągnąć. To samo tyczy się treningu o Kaio, który dużo wymagał od swych uczniów. Wspomnieć trzeba również, że Goku mimo mniejszej siły miał o wiele większą wytrzymałość i wolę walki, co właśnie wysuwa go (u mnie) na prowadzenie w tym wyścigu .
Tylko ta droga węża nie była by żadnym wyzwaniem dla Vegety już w wieku pięciu lat.
Po za tym nie zgadzam się, że Kakarotto miał większą wytrzymałaś i wole walki niż Vegeta.
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.358
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Lubiłam zawsze Goku, rozbrajała mnie jego niewiedza na różne tematy, np jak w którymś odcinku DB przebierał się na środku miasteczka i drapał po kroczu jako dorosły też niespecjalnie krępował się paradować nago wśród ludzi. Był wiecznym dzieciakiem, taki beztroski i niewinny uważam jednak, że za bardzo myślał o sobie, zwłaszcza po walkach z Cellem, a opuszczenie rodziny i przyjaciół w celu trenowania Uuba to szczyt wszystkiego poza tym denerwująca była ta jego naiwność kiedy darował życia wrogom kiedy tylko go o to poprosili.
Vegeta ma również wiele zalet i pewnie w realnym świecie bardziej dogadałabym się z kimś takim jak on bo też jestem dumna aż do przesady, ale więcej uroku do mangi i anime wprowadza Gokuś.
mylewy15 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
mylewy15
Wiek: 28
Dni na forum: 4.084
Posty: 47
Obaj są moimi ulubionymi bohaterami, ale jednak trochę wolę Goku.
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.053
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Hmm... Szczerze mówiąc to trudno mi się zdecydować do końca, tak jak ktoś wcześniej pisał, oboje się uzupełniają i oboje coś w sobie mają. Jednakowoż głos oddaję na Goku, jakoś bardziej do niego jestem przywiązany, w końcu 3 serie spędzone z nim Poza tym Goku do wszystkiego doszedł drogą ciężkiej pracy, wyrzeczeń, ale zapracował na to wszystko sam, miał talent po prostu. Vegeta pozostawał w jego cieniu i mimo ogromnych zapędów nie był w stanie mu dorównać, niby osiągnął ten poziom SSJ4, ale sposób jak dla mnie nie był godny Trochę żal mi w sumie nie oddać głosu na Vegetę, bo mimo wszystko postacią samą w sobie był dobrą, nie mam tu na myśli siły i umiejętności tylko, ale także jego charakterek, jednak nie wybaczyłbym sobie, gdybym nie oddał głosu na mojego faworyta- Goku.

Pozdrawiam, Zaworek-San
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Zaworek-San napisał(a):
oboje się uzupełniają
Nie oboje, tylko obaj - zaden z nich raczej nie byl kobieta

Post, mimo prostej tresci, bardzo skomplikowany w formie Nie zrazaj sie tym jednak, tylko pisz wiecej!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Squann Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Squann
Wiek: 31
Dni na forum: 4.051
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Trudny wybór. Jednak chyba wybieram Vegete - ma w sobie to coś uwielbiam go za ten jego charakter - zazdrosny lecz dumny, pełen honoru, zawsze dążył do celu.
Ale Goku też darzę wielką sympatią, przede wszystkim za jego poczucie humoru no i w końcu bez niego cały Dragon Ball nie miałby sensu
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Mi się wydaje, że porównywać Goku do Vegety to jak porównywać Małysza do Ahonena...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ale z tym porównaniem masz na myśli narodowość skoczka czy osiągnięcia? Bo w końcu nie wiem, który jest Małyszem, a który Ahonenem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.053
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Sądzę, że Clio miała tu na myśli, że porównanie to jest niezbyt trafne, chyba, że źle to rozczytałem
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ahonen jako skoczek miał osobowość styl i klasę, a Małysz potrafił tylko skakać. Vegeta jest ciekawą postacią i trzyma poziom, a Goku po prostu zawsze chce się bić i nie nadaje się do niczego innego.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jeśli uważasz, że Goku nie miał swojego stylu to chyba kpisz z jego fanów. Niezwykła wola walki, chęć niesienia pomocy, niezwykle wesoły, pozytywnie nastawiony do życia, zdeterminowany, w trudnych sytuacjach potrafiący wykazać się inteligencją, przezabawny, nie chwalący się jaki to on nie jest zajebisty, niezwykle utalentowany.


Trudny wybór. Jednak chyba wybieram Vegete - ma w sobie to coś uwielbiam go za ten jego charakter - zazdrosny lecz dumny, pełen honoru, zawsze dążył do celu.
Honoru? Jaki on honor posiadał? Co prawda w dalszej części DB już lepiej się prezentował, ale: zabicie swojego podwładnego (Nappa), różne chytre zagrywki, służenie Freezerowi, nieumiejętność przyznania się do błędu, nieumiejętność pogodzenie się z tym, że Goku go uratował, znęcanie się nad słabszymi, nieumiejętność docenienia pomocy przyjaciół. To ma być honorowa postać?

Idąc dalej, czym jest duma bez honoru? Z czego on jest dumny? Czy ma jakieś podstawy do dumy, prócz tej, że jest drugim najsilniejszym wojownikiem na Ziemi?

Honorowy to był główny bohater: Son Goku.


Edit:
Gociak, nie cenzuruj moich wypowiedzi.

Obraz
ktoś121212
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 26
Dni na forum: 3.150
Posty: 5
Goku Vegeta kojarzy mi się z tą przyprawą xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » [Postać] Goku czy Vegeta?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook