Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione zespoły i ich piosenki

Strony:   1, 2, 3, 4
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Spx, myślę, że cię zapamiętam I wyobraź sobie, że wiem, że odpowiadam na ironię...

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Lol, w takim razie punkt dla Ciebie

Twoja Rybka

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
To może i ja przedstawię swoją krótką listę. Od ostatniego razu trochę się zmieniło

1. Rob Zombie - Dragula
2. Motörhead – The Game
3. Blind Guardian – To France
4. Drowning Pool – Rebel Yell (Billy Idol Cover)
5. Ozzy Osbourne – Let Me Hear You Scream
6. Whitesnake - All I Want All I Need
7. Arch Enemy - Enemy Within
8. Metallica - No Leaf Clover
9. Slipknot - Before I Forget
10. Nightwish - Bye Bye Beautiful

Jest to raptem niewielka część kawałków, które lubię. Wydaje mi się, że jest to moje TOP 10.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Tu chodzi raczej o swego rodzaju konsekwencję i umiejętność dostrzegania perełek wśród kupy chłamu.
A kto ci dał prawo do oceniania, co jest perełką a co chłamem?
Nie ma to jak kształtowanie poczucia swojej własnej wartości na podstawie gustu muzycznego. "Jestem niesamowicie wartościowym człowiekiem, bo słucham AC/DC". Gratuluję i współczuję niskiego poczucia własnej wartości, skoro muzyka jest kryterium do oceny, a nie faktyczny obraz człowieka.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mart napisał(a):
Gratuluję i współczuję niskiego poczucia własnej wartości, skoro muzyka jest kryterium do oceny, a nie faktyczny obraz człowieka.
Wytłumacz mi, bom ciemny, czym jest faktyczny obraz człowieka, i czemu gust muzyczny nie jest jego składową?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja to widzę jako jego zachowanie, charakter, osobowość i inne tego typu prawdziwe pierdoły. Muzyka jest tylko dodatkiem, który nie wpływa na to, jaki jest człowiek. Owszem, może ona w pewien sposób działać na proces kształtowania się człowieka, ale to jej ostateczne "dzieło" powinno podlegać ocenie, a nie sama muzyka, bo słuchanie danego gatunku muzycznego w żaden sposób nie czyni człowieka gorszym czy lepszym.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Słuchanie muzyki jest zachowaniem ksztautującym charakter, osobowość i inne tego typu pierdoły. Kryterium może być jedno, a może być ich wiele. W przypadku oceniania człowieka, zawsze jest to suma pewnych składowych, które również oceniamy, i których wypadkowa będzie naszą oceną człowieka. Prawo do oceniania poszczególnych cech masz takie samo jak do oceniania człowieka jako całości. To się tak nawiasem mówiąc nazywa myśleniem, a czy dał ja Bóg, ewolucja etc. jest wtórne w stosunku do tego że je mamy. A nasze wyobrażenie i tak nigdy nie będzie faktycznym obrazem człowieka.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Owszem, słuchanie muzyki jest zachowaniem kształtującym charakter, sama napisałam dokładnie to samo. I uważam, że powinno się oceniać charakter, a nie to, co go kształtowało. Wartościowy człowiek nie stanie się mniej wartościowy przez to, że kształtował go pop, a nie rock. Ocenianie człowieka na podstawie muzyki, której słucha uważam za objaw wyjątkowo niskiej samooceny. Coś na zasadzie "jedyne, czym mogę zaimponować, to tym, że słucham >>dobrej<< muzyki, więc na takiej podstawie będę oceniać innych". Jak na razie, tylko z takimi przypadkami się spotkałam. To jednak moje prywatne spostrzeżenie, a nie fakt.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Widzisz jakie to proste? Właśnie oceniłaś ludzi oceniających ludzi na podstawie muzyki, tylko przez pryzmat ich kryterium oceny, a nie poprzez charakter, zachowania, osobowość i pierdoły. Jestem z Ciebie dumny Martuś.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006
Ja natomiast mogę podać przykład z mojego życia:
mam kumpla, który słucha rapu w tym kibicowskie czy takich gości jak DonGóralesko, czyli kawałków, które omijam z daleka, a w szkole gościu jest moim najlepszym kolegą, dusza człowiek, koleżeński zawsze pomoże i jest z nim o czym pogadać, a że słucha czego słucha - jego sprawa.

Następnym przykładem może być moja najlepsza kumpela, w domu zaczytuje się w wampirzych romansidłach typu Twilight, a także w niemieckojęzycznych czasopismach opisujących niemieckie i światowe trendy. Te rzeczy, mimo iż są dla mnie niepojęte, nie zrażają mnie do niej, wręcz przeciwnie, razem z nią cieszę się, że ma tak szerokie zainteresowania... Plus, jest otwarta, towarzyska, lubię spędzać w jej towarzystwie czas i nigdy się nie nudzę.

Nie można oceniać człowieka na podstawie tak błahych rzeczy jak zainteresowania, oczywiście jeżeli ktoś interesuje się w wyciąganiu radiów z samochodów to to wiele o nim znaczy, ale muzyka, chłopie...

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A czy ocenianie ludzi nie jest pewnego rodzaju zachowaniem? Ja osobiście tak to widzę, dlatego oceniam ludzi na podstawie zachowania, co wymieniłam już na samym początku, jako godne kryterium do oceny.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jak już ustaliliśmy słuchanie muzyki też jest zachowaniem

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Może i masz racje, jednak mnie osobiście takie kryterium nie przekonuje.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Jak słucham muzyki, to zachowuję się tak samo jakbym jej nie słuchał. Fajnie, nie?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.712
Plusy: 4
Posty: 2.006

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
The GazettE - Cassis
System Of A Down - Dreaming
Serj Tankian - Sky is over
Matallica - Fade to black
Megadeth - Angry again
Turbo - Dorosłe dzieci
Dżem - Wokół sami lunatycy
X Japan - Forever love
Dir en Grey - Amber
D - Der König der Dunkelheit
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » » Ulubione zespoły i ich piosenki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook