Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione cytaty

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Shounen napisał(a):
JAKTO napisał(a):
J: Jupi ! Będę mógł poprosić o to żebym nie bał się szamponu!
Jeśli nie wiesz, to tutaj to jest wynik francuskiej cenzury. W oryginale jest, że Yamcha chciał nie bać się dziewczyn (w sensie nie być nieśmiałym). Ale najwyraźniej to zbyt seksistowskie i musiało zostać zmienione na szampon.
Sorry, nie dopisałam tego dialogu do końca i wyszło no to, że myślę, że Jamsza boi się szamponu ; D
Oczywiście, Jamszy chodzi o to, że wstydzi się dziewczyn i przy nich traci swoją moc więc chciałby pozbyć się tej przypadłości.
Tu chodzi o żart sytuacyjny, Jamsza widzi kąpiącą Bulmę (w szamponie) co wywołało typową dla niego reakcję szokową ; D. A, że nie chce Krzykaczowi do końca ujawniać swojej 'słabości' więc mówi to co mówi, wywołuje to niemałe zaskoczenie jego kompana.
Rozśmieszyło mnie to, że mógł wpaść na pomysł żeby coś takiego powiedzieć ; D

Ta sytuacja wyrwana jest trochę wyrwana z kontekstu przez co traci sens wynikający z fabuły.
Dlatego próbowałam zrobić tą dopiske w nawiasie ale najwyraźniej mi nie wyszło. Mam nadzieje, że się już trochę wyjaśniło : ))))

Taa znane mi są pomysły niektórych na cenzurę w anime. Szczególnie w momentach w których jest zupełnie nie potrzebne ;x

左様なら
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ale to nadal jest kwestia cenzury. W polskim anime Yamcha zawsze boi się szamponu, zamiast dziewczyn, a nie tylko gdy widzi Bulmę myjącą głowę. W oryginale o szamponie nic nigdy nie mówi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.526
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Shounen napisał(a):
Ale to nadal jest kwestia cenzury. W polskim anime Yamcha zawsze boi się szamponu, zamiast dziewczyn, a nie tylko gdy widzi Bulmę myjącą głowę. W oryginale o szamponie nic nigdy nie mówi.
Ale ja nie mówię, że nie : )) Rozumiem, tylko chciałam dopisać bo tak tamto napisałam jakbym myślała, że boi się szamponu ; D

左様なら
Koko Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Koko
Wiek: 30
Dni na forum: 4.582
Posty: 12
Skąd: B-B
A ja pamiętam taki cytat z początku, kiedy Goku i Kurririn zaczęli ćwiczyć u Genialnego Żółwia:

Genialny Żółw: Przynieś mi piwo, synu.
Goku: A co to jest piwo?
Genialny Żółt: Musisz się jeszcze wiele nauczyć, jeśli chcesz zostać mistrzem sztuk walki.
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Heh, mi wpadła w pamięć sytuacja (RTL7), gdy Majin Boo po bodajże zniszczeniu Ziemi pojawia się w zaświatach i wśród obecnych przy jego pojawieniu się jest Olibu, który wypowiada słowa:
"Kim jest ten Olibius?" Naprawdę nie wiem czy tłumacz czasem nie zrobił tego specjalnie na złość Olibu:P

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Turpat Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Turpat
Dni na forum: 4.490
Posty: 6
Mam parę:
"Tak jak tego ziemianina? Ten ziemianin miał na imię Kuririn!!" - Goku podczas walki z Friezą
"Ooo, cóż to? Krew? A może olej?" - Vegeta podczas walki z androidami
"Jesteśmy Sajianinami, potrzebujesz czegoś więcej niż liczb aby zrozumieć naszą moc" - Vegeta do Gero
"Możesz rozwalić całą planetę, ale nie potrafisz zabić jednego mężczyzny?" - Goku do Friezy
"Teraz to już wszędzie biegają Super Sajianie..." - Vegeta do małego Trunksa
florion2
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 4.994
Ostrzeżenia: 3
Posty: 140
"Songo potrafi się bić, nie to co ten miernota Vegeta." - Święte słowa panie komurczak święte!!!
Gokules Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.472
Posty: 4
Skąd: Sokółka
Film kinowy "Odrodzenie fuzji" :
"Możesz być z siebie dumny, tylko Majin Buu doprowadził mnie do takiego stanu. To koniec Janemba."
Goku po transformacji w SSJ 3 w walce z Janembą. :D
balkin
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.401
Posty: 2
Skąd: Podkarpacie
Dziś oglądając DB Z usłyszałem całkiem fajny cytat.
Więc tak: cała ekipa wraz z future Trunksem czekają aż z komosu wróci nasz Goku. Ląduje swoim statku, robiąc gigantyczny krater. Rozwija się taka wymiana zdań:
- Wow, mam nadzieję że w tym statku były poduszki powietrzne.
- Po co? Żeby chronić statek przed głową Goku?

Padłem
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Coś czuję, że tłumacza poniosła inwencja

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mumin96 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Mumin96
Dni na forum: 4.641
Posty: 2
Skąd: Vegeta
Mi podobał się tekst Goku z DB GT z 34 odc. gdy był Golden Oozaru i wspominał jak był na plaży z rodziną.
Goku -No i co coś nie tak? Boisz się fal?
Mała Pan -Woda jest słona, szczypią mnie oczy.
Goku -Aniołku, ocean jest zawsze słony a wiesz dlaczego? Ryby siusiają do wody..
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Mi się chciało śmiać jak w prawie każdym filmie pełnometrażowym Vegeta niespodziewanie się pojawiał w najbardziej krytycznym momencie. Goku był wtedy o krok od śmierci i tamten go ratował ale nie chcąc się przyznać mówił:
-Nie myśl Kakarotto, że przybyłem cię ratować!- i do przeciwnika: -Kakarotto zostanie pokonany przeze mnie!
jakoś tak
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Vegeta do Trunksa Żyjcie, gdy kazał uciekać rodzinie z Ziemi przed Li Shenlongiem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Będzie po angielsku, Żółwi Pustelnik po usłyszeniu imienia Chichi:

She's not a father, but still called "Chichi"... (chichi = father)
I see. And her breasts could be called "Chichi's chichis"... (chichi = breasts)
Chichi's "chichi" is the Gyumao, and her "chichis" are her breasts...
So then Chichi's chichi's chichis...
...are the Gyumao's.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
szarlej_3 Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
szarlej_3
Wiek: 31
Dni na forum: 2.325
Posty: 232
Skąd: Szczecin
Trochę dłuższy cytat, ale ładnie ukazuje kwintesencję DB, teksty z mangi.

Przemowa Kuririna na słowa Bulmy, żeby zabić dr Gero zanim stworzy cyborgi:
– Posłuchaj, Bulma… Tak sobie myślę, że my wszyscy tutaj byliśmy kiedyś wrogami, wiesz, nawet ja nie lubiłem kiedyś Goku… Ale gdy pojawiał się jeszcze potężniejszy przeciwnik, nie pozostawało nam nic innego, jak łączyć siły… Nawet nie wiedząc kiedy stawaliśmy się przyjaciółmi… Nie uważasz, że to niezwykłe? Większości z nas trzeba się było bać, a teraz…
– Może by tak kawę na ławę? – pyta niezadowolona Bulma.
– Gdybyśmy nie mieli wspólnych wrogów – mówi do ucha Bulmy Kuririn – to czy możesz ręczyć za Piccolo, czy nawet jeśli jego okiełznać, to czy możesz być pewna, co robiłby teraz Vegeta…? To dopiero mogłoby być piekło…
– Panie Kuririnie, myślałem, że chodzi o coś bardziej wzniosłego – odzywa się Gohan.
– Ty siedź cicho! I w ogóle uważaj na słowa! Racja po mojej stronie i kropka!

Klątwa - Dragon Ball
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.359
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
"Pośpieszmy się! Powstrzymajmy go zanim skończy się transformować!"- cytat, którego nie powiedział nikt nigdy w uniwersum DB.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum DB Nao » » » Ulubione cytaty
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook