Forum Dragon Ball Nao

» Megaupload zamknięty, ACTA, PIPA, SOPA

Strony:   1, 2, 3
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.382
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Szanowny Panie

W sprawie ACTA dostaję tysiące maili. Niestety nie na każdy jestem w stanie odpisać. To fizycznie niemożliwe. Zapewniam jednak, że każda opinia jest dla mnie ważna i żadnego z maili ani ja, ani moi współpracownicy nie ignorujemy.

Aby nikt z Państwa nie został bez odpowiedzi na pytanie, jakie jest w tej sprawie moje zdanie, 22 stycznia 2012, opublikowałem na swoim profilu na Facebooku moje stanowisko.

Rozumiem wzburzenie internautów spowodowane poczuciem zagrożenia wolności. Jest ono obywatelskim prawem. Moim zaś obowiązkiem jest podejście do sprawy ACTA krytycznie, tak aby na spokojnie i racjonalnie móc zanalizować całość tej złożonej materii.

Na pytanie, stawiane przez niektórych z Państwa, dlaczego w listopadzie 2010 roku głosowałem przeciw rezolucji Parlamentu Europejskiego, a więc za dalszym procedowaniem ws. ACTA w proponowanym kształcie odpowiadam:

1) ACTA w połowie dotyczy ochrony znaków towarowych i produktów, a ja jestem za rozszerzeniem międzynarodowej walki z artykułami podrabianymi. Ta część umowy była głównym przedmiotem analiz i dyskusji w komisji handlu międzynarodowego, której jestem wiceprzewodniczącym. Zachęcam do zapoznania się również z tą częścią umowy.
2) Jestem za ochroną własności intelektualnej
3) Zastrzeżenia, o których mi donoszono, pochodziły głównie od podmiotów, które zajmują się handlem towarami, a nie od osób i instytucji monitorujących sytuację w Internecie.
4) Celem politycznym uchwały PE było zakwestionowanie dotychczasowych negocjacji, które wówczas uważałem, że powinny być kontynuowane, przy uwzględnieniu wyrażanych wątpliwości. Europejska Partia Ludowa, której jestem członkiem, interweniowała w sprawie dostępu do informacji na temat ACTA w 2010, ale przed rezolucją z 24.11.2010. Wynikiem tych uprzednich interwencji była inna rezolucja - z 10 marca 2010, którą poparł prawie cały Parlament Europejski.

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.d ... V0%2F%2FPL


Pod koniec ubiegłego roku skontaktowało się ze mną kilka organizacji, zajmujących się bezpieczeństwem w sieci. Otrzymałem wówczas kilka opinii prawnych, które pogłębiły moje wątpliwości. Jak już wspominałem w swoim oświadczeniu na Facebooku, obecnie konsultuję się ze specjalistami zajmującymi się wolnością w cyberprzestrzeni i prawnikami, aby mieć pełny pogląd na tę niezwykle skomplikowaną - z punktu widzenia prawnego - i niezwykle ważną – z punktu widzenia wolności obywatelskich – sprawę. Będę Państwa na bieżąco informował o moich wnioskach.

Aby uspokoić trochę atmosferę dodam, że zanim dojdzie do przyjęcia ACTA i wdrożenia jej przepisów w życie, musi ona przejść jeszcze skomplikowany proces legislacyjny, w tym głosowanie w Parlamencie Europejskim, który wyrazi lub nie wyrazi zgodę na przystąpienie do niej Unii Europejskiej. Podczas tego procesu, PE będzie mógł też wystąpić z wnioskiem o odesłanie jej do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, w celu zasięgnięcia opinii. Zatem ACTA jeszcze powróci do Strasburga. Nic nie zostało jeszcze przesądzone, a czas na konsultacje i rozmowy jeszcze jest.

Na koniec, cieszy mnie że Gazeta Wyborcza, po interwencji internautów, zajęła się sprawą bardziej dogłębnie… Jednak i ona zrobiła to dopiero teraz, nie informując opinii publicznej o tym kto i jak głosował w Parlamencie Europejskim, zaraz po głosowaniach. No cóż… Lepiej późno niż wcale…

Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam,

Paweł Zalewski

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Nie wiem, jak inne, ale Fileserve działa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
To teraz słupek poparcia w górę?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie no ekstra, wolność zajebista. Jeszcze tylko niech nałożą akcyzę na cukier dla naszego zdrowia...

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tusk odwiesi ratyfikację ACTA kiedy wybuchnie kolejny skandal, który zajmie całą Polskę. Np. ktoś postawi kolejny krzyż, coś się stanie z kolejami, albo jakaś megakorupcja w sanepidzie. Wtedy po cichu, bez nadmiernego rozgłaszania przejdzie ACTA z poprawką, która będzie wyglądała tak, że po 1 zdaniu z obecnej zastąpi się 8 zdaniami wersji ulepszonej, która "zapewni" swobody obywatelskie w internecie, które będzie można zinterpretować tak, jak wersję podstawową. Kto mi nie wierzy - ten *ćwok*.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.862
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Jak nie jedno, to drugie

Co z tego, że ludziom się nie podoba - i tak jakoś te przepisy wprowadzą. Typowe dla UE.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » Megaupload zamknięty, ACTA, PIPA, SOPA
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook