Forum Dragon Ball Nao

» Stan uzębienia

Strony:   1, 2, 3  
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Uważajmy panowie i nie wdawajmy się w bezsensowne bójki abyśmy nie stracili któregoś zęba z przodu bo stracimy w oczach Laru ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Laur to dobrze. Ale nie ma co liczyć na cuda raczej.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Mam 2 sztuczne z przodu z powodu bójki.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Brak jednego z tyłu. Pękł do korzenia w wyniku bójki. Poza tym kły lekko nadkruszone od otwierania piwa. *Bardzo dużo* plomb.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
franqey napisał(a):
Poza tym kły lekko nadkruszone od otwierania piwa.

bardziej powinny się wygladzic, niz wykruszyc, wykruszyc to pozniej, po notorycznym otwieraniu zebami. Chyba, ze masz zajebiscie slabe zeby. Na poczatky je wygladzasz otwieraniem, rownoczesnie oslabiajac otwieraniem, potem pekaja, jak u mnie z wolna. Chociaz kazdy inny, wiec nie wiem. Moze cos z Godzilli masz.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jak można otwierać piwo zębami ? Przecież kapsel mocno trzyma, poza tym czy warto myć zęby, ponoć osłabia ich strukturę ?!?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Tak jak otwierzaczem, tylko zębami. Dolnymi podtrzymuje kapsel od dołu, górnym kłeb wbija od góry. Wtedy zaczynają działać dwie siły o przeciwnych kierunkach, która powodują zerwanie się zawkleczki.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
Tak jak otwierzaczem, tylko zębami. Dolnymi podtrzymuje kapsel od dołu, górnym kłeb wbija od góry. Wtedy zaczynają działać dwie siły o przeciwnych kierunkach, która powodują zerwanie się zawkleczki.
Ale ja pisałem o kapslu, wiesz w butelkach
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Bylem jakis czas temu na przegladzie i dentystka mnie pochwalila. Powiedziala, ze niewiele jest do zrobienia od poprzedniego razu. Bede przy kasie, to sie do niej wybiore zalatwic sprawe.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Trochę mi się skruszył jeden z moich sztucznych zębów. Pisałem już o tym w SB, ale piszę też tu, jakby ktoś chciał kiedyś zapytać mnie o zdrowie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
U mnie był i aparat przez lata (ruchomy) i leczenie kanałowe. Mam dość słabe zęby, a przez stres i manierę zaciskania szczęki są trochę jakby porysowane. Pomimo hektolitrów wypitej kawy i fajek kolor mojego uzębienia nie uległ zmianie, jak były leciutko żółtawe tak są. Mam też od dawna dwie ósemki, mądrości mi nie dodały, a cholerstwo trudno czyścić.
Na dzień dzisiejszy czeka mnie czystka portfela, bo wypadły mi aż dwie plomby zakładane w podobnym momencie. Ogólnie jednak wyglądają ok, bo bardzo o nie dbam, bez obaw mogę się uśmiechać.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Pare dni temu zakonczylem leczenie, wiec moge sie pochwalic, ze na dzien dzisiejszy mam wszystkie zeby wyleczone. Przeglad mam za pol roku.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
U mnie wszystkie zdrowe, żadnych ubytków i plomb a teraz to badam się co roku do morskiego świadectwa zdrowia. Moim zębom można zarzucić kolor od herbaty i papierosów które właśnie rzucam i jestem ok 20 dni bez fajki.

szczecin
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja mam jednego zęba, który mi rośnie poza koroną i jakby tak zachorował albo zachorował któryś obok to byłby problem. Z usunięciem też problem, bo nie wiadomo jak idzie jego korzeń i żaden dentysta nie chce się tego podjąć. Poszedłbym do chirurga, ale z kolei musiałbym język wetknąć sobie głęboko do gardła, jak trzymam go tam z 10 sekund to już mi się zachciewa rzygać.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nigdy nie leczyłem żadnych zębów, raz do roku jak jestem w Polsce to idę na przegląd prywatnie dla pewności i zawsze jest ok.

Za to ciekawa historyjka z Anglii, która wpisuje się w moją teorię, że Hindusi nienawidzą białych ludzi. Cztery lata temu zajrzałem w lustro żeby zobaczyć, jak te zęby wyglądają i zauważyłem czarną kropkę na poziomej części czwórki. Myślałem że to dziura, ale dla pewności umyłem zęby, żeby się nie okazało że to żarcie. Po myciu dalej była, to myślę że nie ma co lekceważyć i poszedłem prywatnie do dentysty w Anglii jak najszybciej, a tam młody Hindus się za mnie wziął i wystawił mi diagnozę, że czwórka do plombowania, dla pewności roentgen, a może nawet dwa, nie pamiętam, przednie zęby do piaskowania i ogólnie do czyszczenia. Najlepiej to żebym to zrobił jeszcze tego samego dnia, bo nie ma co czekać. Zapytałem go ile to wszystko, a on że 300 funtów. Myślę sobie, o ty frajerze, ni !?. Zapłaciłem tylko za sprawdzenie i x-ray (85 funtów, lol). Tydzień później patrzę w zęby, kropki nie ma. Znajomy student medycyny powiedział mi, że może się czarne ukruszyło i żeby dla pewności sprawdzić u innego dentysty. No to sprawdziłem w Polsce i wszystko cacy. Co się okazało, to czarna kropa to było ziarnko maku, które mocno zakleszczyło się w powierzchni zęba. Jak powiedziałem dentyście w Polsce o propozycji ciapatego, to powiedział, że załatwiłby mnie na resztę życia tą kuracją.

A teraz główny powód dla którego piszę tego posta. Ktoś z was używa nici dentystycznej? Strasznie tutaj !? o tym, ale w Polsce żaden dentysta mi nie polecał, ani nie widziałem potrzeby. Zęby mam tak ściśle ułożone, dziąsła 'wysoko', żadne żarcie mi tam nie wchodzi i się zastanawiam, czy używanie nici nie zepsuje tej harmonii? Czy lepsze nie okaże się wrogiem dobrego?

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Jak byłem na pierwszym roku studiów, to ukłułem się czymś w dziąsło między dwójką a trójką na dole, po prawej stronie. Pobolało chwilę i olałem, bo nic specjalnego, ale po kilku dniach zajrzałem, a tam dziąsło mi wyrosło na 3/4 wysokości tych dwóch zębów. Taka dziąsłowa narośl. Nie bolało ani nic, ale mogłem normalnie złapać i odgiąć, żeby zajrzeć aż do miejscu, gdzie normalnie powinno być. Dentysta powiedział, żeby nie ruszać i po dwóch miesiącach wróciło do normy, ale przez chwilę miałem stracha, że zęby mi wypadną
kinki Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 28
Dni na forum: 2.854
Posty: 1
Leczone kanałowo i będzie aparat ortodontyczny
mytyr
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.792
Posty: 2
Ja się dopiero dowiedziałem, że każdemu przysługuje raz w roku możliwość usunięcia kamienia na koszt NFZ
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
ja mnam szparkę między zebami ... psuja mi się co sc często w porównaniu do enda myje żeby ... lecze se raczej prywatnie ale ostatnio tez byłam na państwówce w końcu odkładam składki ...

Dodano po 2 minutach
a i zapomniałam dodać chyba bee miała swoja pierwszą koronke!! ...
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Złotą?

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.680
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
nie, porcelanowa o tok bielsza od moich naturalnych zębów
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Stan uzębienia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook