Forum Dragon Ball Nao

» lub czasopisma

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Vens Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Vens
Wiek: 28
Dni na forum: 4.395
Posty: 2
Skąd: Biała Podlaska
Focus napisał(a):
Dziwi mnie jedynie, że takie osoby jak np. szanowany przeze mnie Janusz Rolicki piszą do takiego chłamu.
Pieniądze robią swoje. Po za tym nie widzę sensu tej sprzeczki. Osoba, która czyta dana gazetę i tak nie przestanie tego robić, bo ktoś mu powiedział, że to chłam. Trzeba uszanować własne zdania i tyle.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja nie twierdzę, że on jest zły bo czyta Fakt. Ja chcę poznać opinię osoby zapatrzonej w tej gazecie, by móc stwierdzić co tak naprawdę ludzi do niej przyciąga.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Niekoniecznie, jak ktoś mi udowadnia, że czytam czy zajmuje się chłamem, to się nawracam

Obraz
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Moja wiedza jest wystarczająca na temat gazet jakich czytam to raz, a dwa jest dziennikiem wydawanym co tydzień gdyż potrzebują tygodnia by znaleźć coś co by zainteresowało czytelnika i to jest na minus.
Nie, dziennik wychodzi codziennie, tygodnik co tydzień, miesięcznik co miesiąc, kwartalnik co cztery miesiące itd. Wiem, że nie pojmujesz tak skomplikowanych rzeczy. Poczytaj trochę, serio.
Są dzienniki informacyjne, które nie potrzebują zapychania stron sensacjami wyssanymi z palca. Trochę zabawne, że uważasz, że na zbieranie informacji potrzeba tygodnia i dlatego że wydawane są co tydzień są "gorsze" XD

Gonar chyba nie wiesz ile spraw o zniesławienie i podawanie fałszywych doniesień miał Fakt. Weźmy na przykład "list samobójczy" sióstr Betanek, który powinien zakończyć się końcem pana redaktora naczelnego, to że został na swoim stanowisku jest tylko potwierdzeniem tego, w którą stronę ta gazeta od dawna zmierza.

Do Faktu zatrudniani są ludzie, którzy nie ukończyli podstawówki, którzy mają analizować teksty pod kątem tego "czego nie rozumieją", przed wydaniem te "trudne słowa" są zastępowane takimi, które trafią do każdego głąba w naszym kraju. To nieco świadczy o tym do kogo jest kierowana gazeta.

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Jonga napisał(a):
Do Faktu zatrudniani są ludzie, którzy nie ukończyli podstawówki, którzy mają analizować teksty pod kątem tego "czego nie rozumieją", przed wydaniem te "trudne słowa" są zastępowane takimi, które trafią do każdego głąba w naszym kraju. To nieco świadczy o tym do kogo jest kierowana gazeta.
Zgodzę się w połowie. Są również ludzie jak wspomniany Rolicki, który ma naprawdę niezłe osiągnięcia w dziennikarstwie, a zeszmacił się przez kasę.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Ale ja mówię o prawdziwej sytuacji, mieliśmy niedawno spotkanie z panem redaktorem, który aktualnie wykłada na UJ, wcześniej pisał dla Faktu i słyszał o tym. Ludzie z ulicy zabierani tylko, żeby przeanalizować tekst pod kątem jego zrozumiałości dla kogoś, kto nie rozumie, dajmy na to, słowa "ignorant", "spekulacja" etc.

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
między społecznościowe
Co to są relacje między społecznościowe?
Czytaj dalej Fakt, to wciąż będziesz zaskakiwać jakością swoich wypowiedzi. Tak, jak produkty Biedronki.

Co do Faktu, to podobały mi się w nim dwie rzeczy.
Pierwsza to ta, że o śmierci Rysia z Klanu pisali na pierwszej stronie już na blisko 2 miesiące przed premierą tego najważniejszego w historii polskiej telewizji odcinka.

Druga, tym razem absolutnie serio, to udział gazety w bardzo fajnej świątecznej akcji pomocy dzieciom.

Nie czytam ani Faktu, ani SE.
Ten poziom prasy jest dla mnie nieodpowiedni. Dla niekumatych, którzy nie czytają między wierszami, zbyt niski.

Jeśli już kupuje gazetę, to jest to najczęściej Wyborcza.
Z czasopism? Czasem Newswek, choć ostatnio coraz rzadziej.
No i wciąż CKM, Playboy, MH i czasem Logo.

pozdrawiam

---
edit
---

kochany zarządzie, z Adasiem na czele
nie cenzurujcie proszę ocenzurowanej wypowiedzi, bo to śmieszne

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 16.03.2012, 22:08
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
O co ci chodzi, napisałem co to są relację między społecznościowe. Nie wiesz, że polski naród jest podzielony na kilka grup społecznościowych ?!?
Mało tego niech poświęcą artykuły o Łibo itp.
Jakość produktów Biedronki nie odbiega tak bardzo od oryginałów gdyż Biedronka zamawia tego dużo więcej a wiadomo, że marka produktu jest najważniejsza.
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
Godan napisał(a):
Jakość produktów Biedronki nie odbiega tak bardzo od oryginałów gdyż Biedronka zamawia tego dużo więcej a wiadomo, że marka produktu jest najważniejsza.
A ta oto mądrość to w związku z czym?

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
O co ci chodzi, napisałem co to są relację między społecznościowe. Nie wiesz, że polski naród jest podzielony na kilka grup społecznościowych ?!?
A możesz wymienić choć trzy grupy społecznościowe obecne w polskim narodzie?
Bo chyba jetem bardzo nie na czasie...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 16.03.2012, 22:51
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No wiem, że to spam ale bronię Biedronkę i tyle. Jakość Biedronki jest dobra w stosunku do oryginałów.

[ Dodano: 16.03.2012, 22:08 (po 2 minutach) ]
Dai Kaiosama napisał(a):
A możesz wymienić choć trzy grupy społecznościowe obecny w polskim narodzie?
Bo chyba jetem bardzo nie na na czasie...
Proszę bardzo.
Zamożni, średnio zamożni i biedni a jeśli nie pasuje to Katolicy,politycy,robotnicy
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
To chyba trzeba napisać łopatologicznie.
Bo nie rozpoznałbyś ironii, nawet gdybyś całą noc macał jej cycki.

Uwaga, skup się!
Już?

Nie społecznościowe, a społeczne. Społeczne.
W żenujący sposób mylisz pojęcia...


pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No sorki za błąd Społecznościowe to mogą być portale...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Co to była za akcja?

CKM, Playboyów, Logo i takich nie czytam, bo mi się wydaje, że są za drogie dla mnie. Choć nie znam ich cen. Motoryzacja mnie nie interesuje, dziewczynki topless oglądam sobie w internecie. Komórki w ogóle mnie nie bawią, filmów oglądam mało, ze sportów walki interesuje mnie średnio MMA, które mu wystarczy od czasu do czasu obejrzeć w TV albo YT, a o starych dobrych zapasach pewnie tam nic nie piszą. Militaria też mnie jakoś szczególnie mocno nie kręcą. A z modą mam tyle wspólnego, że chodzę do lumpeksu jak mi się robią dziury w nogawkach. Więc to chyba pisma nie dla mnie.

Czytuję różne dzienniki, żeby zobaczyć, co jaki dziennikarz ma do powiedzenia. Wyborczej z reguły nie kupuję, ale kupiłem raz numer, w którym Michnik zachwyca się faktem, że Bartoszewski pozostał członkiem Kościoła. Warto było zapłacić za ten panegiryk.
Prócz tego czytam Najwyższy Czas, Opcję na prawo, Szczerbiec, URze. Czytam też np. Wprost, Newsweek, Politykę, nawet Krytykę, ale tych nigdy nie kupuję.
O, w bibliotece czytam też Slavic Review.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Jonga napisał(a):
kwartalnik co cztery miesiące
Co trzy.

Czytuję URze, Angorę, Wprost.
Pamiętam, jak kiedyś w domu kupowano tygodnik Tylko Polska. Do dziś nie mogę wyjść z szoku.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie czytam już żadnych czasopism, gazet(chyba, że poszukiwanie pracy na wakacje), gdyż uważam to za stratę czasu. Wolę książkę.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.412
Posty: 251
East_Kaioshin napisał(a):
Co trzy.
No tak, sorry za pomyłkę.

Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Dai Kaiosama napisał(a):
Tak, jak produkty Biedronki.
Akurat Biedronka stanowi mą podstawę żywieniową i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jakość jest taka sama jak droższych odpowiedników. Po co więc przepłacać?

Nawracający do tematu było mi dane kiedyś przeglądać artykuł dowodzący iż w Fakcie podawane są informacje całkowicie zmyślone. Jak odszukam link wstawię go tutaj.

Co do moich gazet trochę się pozmieniało mam teraz praktycznie nieograniczony dostęp, ale nie do wszystkiego niestety. Tak czy siak zwracam uwagę na muzyczne(wszelakie Teraz Rocki, Hardrockery, Gitarzysta etc.), komputerowe (graficzne, o grach, software'owe), jak się trafi to jakieś fantasy, psychologia czy coś w okolicach filozofii i zmuszających do myślenia.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Trochę przyspamuję... trudno

Drakan, nie cytuj wypowiedzi wyrwanej z kontekstu, bo traci ona swój sens.

Czytaj dalej Fakt, to wciąż będziesz zaskakiwać jakością swoich wypowiedzi. Tak, jak produkty Biedronki.
Nie spodziewałem się, że trzeba to będzie komukolwiek wytłumaczyć...
Ale trudno.


Dlaczego jakością swoich wypowiedzi zaskakuje Godan?
Bo ma 26 lat,(przynajmniej teoretycznie) a zatem powinien mieć już jako tako poukładane pod sufitem i wiedzieć, co i jak.
Tymczasem reprezentuje żenująco niski poziom wypowiedzi, naród dzieli na grupy społecznościowe( to nie była pomyłka; ty po prostu nie wiedziałeś, czym są grupy społeczne i nie ma co się tłumaczyć) i zachwyca się relacjami między nimi, o których piszą w Fakcie.
Jak dla mnie zaskoczenie, bo od osób w wieku zbliżającym się do 30, można i trzeba wymagać znacznie więcej.

Co zaś się tyczy Biedronki, to wbrew obiegowym opiniom o jakości produktów sprzedawanych w dyskontach, Biedronka naprawdę może zaskoczyć. Bo o ile artykuły przemysłowe to często(ale nie zawsze) tandeta przez wielkie T, to produkty spożywcze są naprawdę bardzo dobre. I zgodnie z hasłem kampanii reklamowej sieci JMD, jakość produktów naprawdę zaskakuje. I to pozytywnie.

Podsumowując to wyjaśnienie. Gdyby wypowiedzi Godana reprezentowały poziom produktów Biedronki, zaskoczenia by nie było.
Jednak zaskoczenie jest i stąd moje porównanie.
A że złośliwie oparłem je na ukrytej sprzeczności? Cóż... uczmy się czytać także między wierszami, to nie zagrozi nam wtórny analfabetyzm.

spieprzać dziady


pozdrawiam

---
edit
---

Aby nie było totalnego offa.

"Nasza Biedronka", dwumiesięcznik wydawany dla pracowników Biedronki.
Kilka egzemplarzy wpadło w moje ręce(moja ciotka jest KR w JMD).
Całkiem fajne pisemko, choć o ilość obecnej w niej, i nawet nie kamuflowanej autopromocji, można rozbić Monster Trucka.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Drakan, nie cytuj wypowiedzi wyrwanej z kontekstu, bo traci ona swój sens.
Cóż, o to mi właśnie chodziło - porównanie niskiej jakości Gonara z dobrą Biedronki bez dodawania do tego zaszyfrowanych treści.

A że złośliwie oparłem je na ukrytej sprzeczności?
Prędzej mi wygląda na jawną sprzeczność, a ukrytą spójność. Tudzież ironię.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » lub czasopisma
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook