Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Gantz

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Historia ludzi, którzy umarli, a chwilę później znaleźli się w pokoju, pośrodku którego leży wielka, czarna kula. Ich celem jest walka - z kosmitami. Otrzymują specjalną broń i stroje, mające pomóc im w przeżyciu owego starcia. Nie wiedząc niczego, odsłaniają kolejne części układanki, ale wszystkiego i tak nie pojmą. Widz też nie...
To taki ogólny zarys historii, gdyby kogoś interesowało, a nie chciał dowiedzieć się za dużo. Gantz to przede wszystkim manga, jednak bardziej znane i popularne jest anime. Prawdę powiedziawszy - anime mocno średnie. 26 odcinków, z czego 5 niezwiązanych z pierwowzorem. Wracając do sedna - jest to skrzyżowanie sci-fi z fantasy, bardzo udane. Niestety, widoczne dopiero w mandze. Ta wychodzi po dzień dzisiejszy, co 2 tygodnie kolejny chapter. Kreska stoi na bardzo wysokim poziomie. Fabuła jest bardzo skomplikowana, mroczna i tajemnicza. Zaskakująca - autor, Hiroya Oku, tworzy wątki tak zdumiewające, że wszelkie fanowskie próby odgadnięcia, co będzie dalej, prawie zawsze spełzają na niczym.
Naprawdę, warto obejrzeć anime, aby zrozumieć pewne mechanizmy, a następnie zacząć czytać mangę, aby zachwycić się doskonałą historią.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No dobra oceniając Gantz'a
Muzyka- początkowo nie znosiłam openingu, ale z czasem się do niego przekonałam. Muzyka ogólnie jest dobra
kreska- nie najgorsza, może być. Postacie są śliczne.
Walki- no cóż, krew się tu leje hektolitrami. Ale są świetne.
Postacie-
Kishimoto- początkowo polegała tylko i wyłącznie na Kato, ale potem się zmieniła. Bardzo ją lubiłam, smutno mi było jak ona zginęła. Zasłaniając Kato a kwas ,,pożarł” jej kręgosłup.
Kato- no może i trochę przesadzony. No cóż, nawet on nie strzelał , czy bał się użyć siły wobec kosmitów. No i przesadnie dobry: opiekuje się młodszym bratem i chroni go przed niesprawiedliwą ciotką: ta ciągle biła jego młodszego brata i nawet śniadania mu nie chciała dać. Chociaż pamiętam moment gdy w jego obronie popchnął ciotkę na szafę a ta kazała się im wynosić. Na szczęście miał zaoszczędzone pieniądze i kupił dom.
Nashi- krótko mówiąc psychopata, z chorym podejściem do życia. Nie znosiłam go.
Kurono- Niezły był z niego zboczeniec . Pamiętam pierwszy odcinek: jak on wyobrażał sobie, że wszystkie dziewczyny w jego klasie są nagie . A Kishimoto chciał namówić na seks.
Jeszcze fajna była ta z czarnymi włosami, z którą się kochał Kurono.
Inne postacie tak bardzo mi nie zapadły w pamięć. No może od tego w szarych włosach, który wraz ze swoim kolegą zabił bezdomnego. Też okropny gość. I też chciał się mścić bo miał nieszczęśliwe dzieciństwo. I przez niego część osób spotkanych w odcinkach końcowych zginęło, on między innymi zabił nauczycielkę Kurono. No i pamiętam jak zabił ze swoim koleżką jeszcze prostytutkę.
I tego motocyklisty. Pamiętam, zwolnili go z pracy, do gara nie było co włożyć, a wszystko przez Gantza. I ta jego śmierć, jak głowa mu wybuchła.
Zakończenie jedynie mi się nie podobało. Jakieś takie dziwne.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Manga fajna, ale chyba tylko tyle. Z początku miałem obawy, że bohaterowie ciągle będą gdzieś wysyłani do zabijania przeciwników, jak to w grach, ale potem na szczęście fabuła się rozwija w innym kierunku. Szczególnie w ostatnich rozdziałach jest dobrze, tj. akcja na terenie wroga i ratowanie Tae, z której swoją drogą ciekawa się postać zrobiła.

A największy minus jest taki, że autor kopiuje różne motywy z różnorakich filmów s-f, nie mówiąc już o wpleceniu w to wszystko jakichś wampirów, lol.

W mandze jest bardzo mało tekstu i szybko się czyta.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Właśnie skończyłem anime. Jego fillerowe zakończenie jest tandetne, niczego nie próbuje wyjaśniać i w ogóle kompletnie wypacza prawdziwą fabułę tej serii. Jedyny plus, że to coś nowego, czego się nie zna z mangi, ale i tak mogli sobie to darować.
A poza tym kiepska grafika. W mandze na początku też taka była, ale się z czasem poprawiła.

Przy okazji powiem, że walka z posągami w świątyni jest świetna, najbardziej mi to w pamięć zapadło po przeczytaniu mangi, i to tak autentycznie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
Jako że pan Hiroya Oku zadeklarował, że chce kończyć Gantza w tym roku, to z uwagi na to, że rozdziały nie wychodzą regularnie, do końca zostało już naprawdę bardzo niewiele. Zastanawiam się nad ewentualnym rozstrzygnięciem i szczerze mówiąc przy obecnym tempie fabuły, zakończenie wszystkich wątków i wyjaśnienie paru spraw będzie mocno naciągane, jeśli w ogóle.

Podsumowując to co o wiemy o Gantz teraz i zbierając fakty do kupy wychodzi na to, że:

- wszystkie misje Gantzerów miały na celu wybranie najlepiej przystosowanych jednostek i przygotowanie ich do "katastrofy"

- najprawdopodobniej w każdym kraju jest grupa/osoba odpowiedzialna za kontrolę graczy z danego państwa i rozsyłanie ich w wyznaczone strategicznie miejsca do walki z aktualnym (ostatecznym) wrogiem

- domniemanym celem owych grup jest osiągnięcie statusu "największej światowej potęgi" jako zwycięzcy w wojnie z obcymi

- team z USA (chyba) odkrył słaby punkt statku obcych, szykują odwet

Teraz to, co czeka na odpowiedź/rozwinięcie:

- Kurono (oryginalny) i inni został przeniesiony do jakiegoś mecha, ciekawe w jakim miejscu toczy się ta bitwa i jakie jest jej znaczenie, możliwe, że tam pojawi się lider, o którym mowa była już sporo wcześniej (Kurono jest jego głównym celem, jako zabójca jego brata). Ale dlaczego nie przeniesiono tam wszystkich gantzerów, brakło mechów czy może wzięto najlepszych z najlepszych, a może kilku losowych... Raczej dość szybko powinniśmy zobaczyć ciąg dalszy tego wątku.

- Nishi dostał jakieśinfo odnośnie słabego punktu statku, ciekawe czy zamierza wedrzeć się tam na własną rękę... Chociaż myślę, że dojdzie do ponownego połączenia z resztą drużyny, chociażby ze względu na Takeshiego, który wyczerpał limit stroju i pewnie prędzej czy później znów wpadnie w ramiona Muscle Ridaera;)

- Ciekawe jak autor rozsztrzygnie sprawę drugiego Kurono, raczej nie pozbędzie się jego i Reiki, ale patrząc na nieciekawą sytucję w jakiej się znaleźli, kto wie. Dla mnie mogli by polec, raczej nie ciekawią mnie kompleksy "fake" Keia i ślepe zafascynowanie nim Reiki. Wolę rozwinięcie relacji na linii Katou - Anzu i może może Kaze - McLane. Tae raczej przeżyje na pewno [ ort! ], już przeszła tyle, że nic jej teraz nie straszne.

- Wampiry.. Nie sądzę, żeby autor zapomniał o tej dwójce, ale jakoś nie widzę dla nich fabularnie miejsca. Raczej nie staną się sojusznikami gantzerów od tak, ale zagłada Ziemii też im chyba na rękę nie jest.. Pożyjemy, zobaczymy. Osobiście mam nadzieję, że się jeszcze pojawią, bo lubię Hosta, mimo, ze wampiry ogólnie jako takie mi kompletnie nie przypasowały, wzięły się tak trochę z dupy i nie rozumiem czemu są wrogami Gantza (to chyba w końcu ludzie, a nie obcy - przykład. Akira Kurono).

- Dziwną sprawą jest też dla mnie to, dlaczego wszyscy gracze, którzy przeżyli poprzednie misje, docierając do tej finalnej, nie dostali lepszej broni od tej, którą posiadali dotychczas. Nie mówię, zeby każdy latał w zbroi a'la Oka z misji w Osace, ale Z-Guna mógłby powinien chyba dostać każdy, jeśli mają mieć choćby cień szansy na zwycięstwo w tej ostatecznej misji. Chociaż nie jestem do końca pewien, czy nie mieli wyboru broni podczas zgromadzenia wszystkich graczy. Co nie zmienia jednak faktu, że spośród głównego teamu, Z-Guna posiada tylko fake Kei i Hyouma. Dobrze, że chociaż mieczyki ma każdy, imo najfajniesza broń.

- Nie jest też wyjaśnione, czemu Gantz stracił możliwość przywracania do życia osób zapisanych w jego pamięci, czy nawet obecnych gantezrów. Kto jest za to odpowiedzialny i dlaczego wyłączył tą opcję? Jaki ma to cel? Jeśli będą dalej masowo tracić graczy, i nie można ich przywracać, kto ma zostać i walczyć? Liczę na wyjaśnienie, ale coś czuję, że go nie otrzymam...

To wszystko co mi teraz przychodzi do głowy odnośnie ostatnich wydarzeń, jak dla mnie nie ma szans żeby (przy aktualnym tempie rozwoju wydarzeń) doprowadzić wszystko zgrabnie do końca. Będzie albo totalna rozpiździucha albo jakiś nieziemski plot... pozostaje wierzyć w autora;)

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To bardzo zła wiadomość, bo to bardzo fajna manga, którą można by czytać bez końca. A jakiś powód tego tak, co by nie było, rychłego zakończenia został podany? Autor Gantza, jeśli chodzi o zawartość tekstu w rozdziałach, wykazuje się niebywałym minimalizmem, więc te 20-40 rozdziałów, które zostały do końca, to tyle co nic. Ale być może ma już wszystko rozplanowane i tak sobie wyliczył.

Jeśli chodzi o klona Kurono, to moim zdaniem zwyczajnie może go szlag trafić, w końcu autorowi nieobce uśmiercanie bohaterów. W zasadzie to i całą tę wojnę i ludzkość mógłby szlag trafić, bo kto powiedział, że ma się skończyć szczęśliwie. Akurat do tej mangi by takie zakończenie pasowało

Wampiry? Z nimi to był krótki epizod, były i już ich nie ma. Nawet jeśli jeszcze się pojawią, to pewnie co najwyżej w czymś pomogą i skończy się ich przygoda, bo co innego oni mogą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Karanthir Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Karanthir
Wiek: 32
Dni na forum: 4.613
Posty: 79
Skąd: Beleriand
In the authors' notes section for next year's combined 6th/7th issue of Shueisha's Young Jump magazine, Hiroya Oku wrote that he wants to draw the ending for his Gantz manga in 2012. The magazine issue's official release date is January 4.

Nic więcej nie jest podane.. Może faktycznie ma już wszystko rozplanowane i skończy mangę ostateczną zagładą, było by nie najgorzej;)

"Farewell, O twice beloved! A Túrin Turambar turun ambartanen: master of doom by doom mastered! O happy to be dead!"

J.R.R. Tolkien -"Silmarillion"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Katastrofa charakteryzuje się brakiem tekstu i paskudną grafiką generowaną komputerowo. Może Oka został zmuszony do zakończenia serii przez kogoś z góry. To, co się teraz dzieje to tragedia w porównaniu do świetnej walki z tymi żywiołakowymi kolegami wampirów, gdzie Izumi i Kurono szaleli.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jeśli ktoś ma netflix, to Gantz:O jest do obejrzenia. Bardzo dobry.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem Gantz:O, fajny, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Nie ma to jak dużą część mangi upchnąć do krótkiego filmu. Oczywiście fabuła była inna, ale przebiegała podobnie. Powinni byli zrobić z tego serię, bo na kontynuację się nie zanosi, skoro tak bardzo pozmieniali wątki. W sumie jak się zastanowić, to fabuła chyba nie różni się jakoś specjalnie - dawno mangę czytałem

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Co to jest netflix?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Furrek
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 2.538
Posty: 164
Obejrzałem pierwszą i drugą serię anime, byłem bardzo zachwycony tym tytułem. Dużo ludzi marudziło na animację ale moim zdaniem jej unikatowość budowała niesamowity klimat. Na tyle mi się spodobało, że niedługo potem przeczytałem i mangę. Niektóre akcje, np.
masakrę w Shinjuku
to chyba do końca życia będę pamiętać. Nowe postacie, coraz to bardziej epickie misje i bossy do zabicia, manga też do pewnego momentu była genialna. Dwie rzeczy do których miałbym jakieś "ale", to
1. To, co zrobili z postacią Nishiego. Wiadomo prawie od samego początku, że koleś ma jakieś problemy, ale jego powrót do życia był jednym z fragmentów który bardzo mnie ucieszył. A po koniec zrobili z niego jakąś szmatę, nic więcej.
2. Zakończenie. Takiego anty-klimatycznego zakończenia to chyba nigdy żadna seria mi nie zaserwowała.
Miałem też przyjemność obejrzeć film kinowy, który niestety nawet w połowie nie oddał mocy tego wątku w mandze. Podczas seansu odniosłem wrażenie, że nikogo innego prócz Kato i tej irytującej laski to prawie nie pokazywali.

Jeszcze jest taki twór jak Gantz:G, ale to jest jakaś pomyłka. Odejmijcie przemoc, nagość, dobrą kreskę z Gantza, i zmieńcie głównego bohatera - zamiast Kurono Keia, była dziewczyna która się nazywała Kurona Kei Co prawda to tylko jakiś spin-off, ale to było cholernie nudne i nie wiem, czy komukolwiek potrzebne.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Sci-Fi] Gantz
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook