Forum Dragon Ball Nao

» Emigracja do USA

Strony: 1, 2  
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tak jak w temacie Cz zdecydowalibyście się emigrować do Stanów Zjednoczonych Ameryki, niż do Anglii ? Przykładowo: Macie dość życia w Polsce, nie widzicie dla siebie miejsc, brak perspektyw no czujecie, że wegetacja w Polsce będzie wamtowarzyszyć do końca. I w końcu: Mając kasę na bilet i jakąś tam ilość waluty, zdecydowalibyście się na emigrację ? Zaznaczam bez możliwości powrotu na najbliższy rok. Decyzja być albo nie być ?!
Ps. Proszę (jeśli ktoś chce) podać docelowe miejsce na emigracje w Stanach zjednoczonych Ameryki (podać Stan) ja osobiście bym wybrał stan na zachodnim wybreżu.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A rok temu pisałeś, że tylko zdrajcy wyjeżdżają i prawdziwy Polak powinien zostać w krau i bidować z resztą.
Stany Zjednoczone to z roku na rok coraz większa kicha, zwłaszcza wschodnie wybrzeże. Nie mam zamiaru jechać, ale jeśli już to bym osiadł sobie gdzieś na południu. Co prawda denerwowaliby mnie wszechobecni Latynosi, ale lepsi oni niż komuniści z jakiegoś Bostonu albo znajdujące się na krawędzi cywilizacji Nowy Jork i Waszyngton.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Prawda jest taka, że jeżeli miałbym się wynieść z kraju to wybrał bym właśnie USA, bo tam jest raz lepiej raz gorzej, ale kraj pewien statut utrzymuje, a Europa to już jedna wielka padlina, zjadana przez darmozjadów i cyganów, których odchowała.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
Europa to już jedna wielka padlina, zjadana przez darmozjadów i cyganów, których odchowała.
Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, ze w Stanach takowych nie ma...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nie ma na taką skalę, w Stanach jest prosta zasada, nie pracujesz, nie mieszkasz w ogóle albo w przyczepie na obrzeżach. Natomiast w europie, a szczególnie w Polsce ludzie którzy nie pracują czasem lepiej żyją od pracujących.

Nie wiem jak tam z Cyganami, ale wiem, że gdzie żydy tam nie ma cyganów, bo już nic nie da się "ugrać" a tam żydów jest sporo

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Przecież można zmienić zdanie Al. Może i bym został i biedował, ale ta polska polityka motywóje mnie do takich kroków plus rodzice (W Anglii byłem i pracowałem, więc tam już nie chcę, a do Niemiec raczej nie i pozostaje USA). Co więcej już wypisałem wniosek na stronie zielona-karta.net tyle, że by wziąć [ ort! ] udział w losowaniu jednej z 55.000 kart zielonych trzeba mieć 180 $ na nieograniczoną ilość losowań, na 3 95 $ a na 2 75 $ rok 45 $ jest jeszcze 5 lat 145 $ ale chyba nie warto. Plus w tym, że dla posiadacza zielonej karty, daja na pół roku z opłatami. Brzmi dość atrakcyjnie, myślę, że warto spróbować XD

[ Dodano: 31.05.2012, 16:25 (po 7 minutach) ]
Al Ed Upek napisał(a):
Nie mam zamiaru jechać, ale jeśli już to bym osiadł sobie gdzieś na południu
Południowe ?! To chodzi ci o stany o przeszłości konfederacyjnej ?
Przy okazji zapiszesz się do jakiejś grupy neo nazistowskiej XD
Wschodnie Wybrzeże Kalifornia LA XD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.892
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Godan napisał(a):
Przy okazji zapiszesz się do jakiejś grupy neo nazistowskiej XD
Co Ty znowu *pleciesz*...

Do Kanady jedź, tam Ci się spodoba, mega ciągną na socjal, a poziom usług tak niski, że człowiek woli wysmarkać nos w obsrane gacie, niż udać się do państwowego szpitala. Jeszcze fajniej niż u nas, na co czekasz? *Szybko*!

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
W życiu bym nie chciała tam mieszkać na dłużej, ponieważ nie uważam USA z kraj stanowiący super odskocznie od polskiej rzeczywistości, prędzej wybrałabym już np. Singapur. Owszem może i można znaleźć tam niezłą pracę, ale taki miks różnorodnego społeczeństwa i brak jednolitej kultury mi się osobiście nie podoba. To zależy od człowieka, jeżeli komuś nie przeszkadzają aspekty nie związane z pracą to zawsze warto się sprawdzić.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No Singapur to krótka piłka: nie pracujesz - nie jesz. W Stanach, jak się człowiek osiedli legalnie, dostanie obywatelstwo to też ma prawo do socjalu, w niektorych Stanach nie byle jakiego. Stany też mocno skręciły w lewo.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Al Ed Upek napisał(a):
jak się człowiek osiedli legalnie, dostanie obywatelstwo to też ma prawo do socjalu, w niektorych Stanach nie byle jakiego.
Możliwe aż tak to się nie znam, no ale musi się osiedlić i pracować za darmo nic nie dają. Obywatelstwo wcale też nie jest łatwo dostać.

Miyu napisał(a):
wszem może i można znaleźć tam niezłą pracę, ale taki miks różnorodnego społeczeństwa i brak jednolitej kultury mi się osobiście nie podoba.
No i to jest właśnie dobre moim zdaniem, bo pojedziesz do Anglii czy jak napisałaś Singapuru, to zawsze będziesz śmieciowym imigrantem na usługach, obojętnie czy za 10 czy za 30 lat, a w USA jak się nauczysz języka to później już tak za bardzo nikt nie będzie przywiązywał wagi czy się tam urodziłaś czy przyjechałaś.

Ogólnie to jest jedna prosta zasada, jeżeli w Polsce nic nie pokazałeś i nie osiągnąłeś to tym bardziej w innym kraju Ci się to nie uda.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
No Singapur to krótka piłka: nie pracujesz - nie jesz. W Stanach, jak się człowiek osiedli legalnie, dostanie obywatelstwo to też ma prawo do socjalu, w niektorych Stanach nie byle jakiego. Stany też mocno skręciły w lewo.
Al al al jesteś żałosny z tym twoim "nie pracujesz- nie jesz". Żałosne gadanie. Proszę cię bardzo leć do takich krajów, gdzie najpierw będziesz musiał znaleźć pracę (fakt) dostaniesz super, a jak stracisz ? co więcej jej nie dostaniesz. W Singapurze tak czy owak też jest wyrażny poziom bezrobocia. Wracając do stanów to zanim dostanę obywatelstwo ich, to muszę tam przebywać 5 lat co najmniej 180 dni w roku, mieć pracę fakt XD no i zdać egzamin obywatelski. Nie pisz tak bzdurnie jak Katz, że nie pracujesz to nie jesz nie mieszkasz, bo nawe jeśli ją JUŻ będziesz miał to czy będziesz mógł za nią mieszkać, wyżywić mieć na transport ?
AL jedź do tych kraów i się sam przekonaj jak jest, bo niestety z Polski Singapuru nie da się zrobić.
Ps. By tam pracować (Singapur) musisz mieć wize pracowniczą, więc już w Polsce (chyba) musisz zacząć pracę. USA wbrew pozorom nie są tak kapitalistyczne jak się myśli. Socjalizm wiecznie żywy póki demokracja jest.

[ Dodano: 01.06.2012, 17:01 (po 6 minutach) ]
Katz jestem ciekaw co byś zrobił, będąc w USA nie znajdując pracy lub znajdując taką z którą ledwo wiązałbyś koniec z końcem. Wasze gadanie nie pracujesz, nie jesz, nie mieszkasz jest głupie. Widzieliście film o bezdomnych w Japonii ile tam ludzi wykształconych i wogólle, a nie ma dla nich pracy. Katz Al i wam podobni, zastanówcie się bo pojedziecie i obudzicie się z ręką w nocniku, a tego nikomu nie rzyczę. Wiadomo czeba pracować, ale nie można siebie skazywać (o ile przewidujecie, że będzie po waszej myśli to nie ale tak to lipa).
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Godan napisał(a):
Ps. By tam pracować (Singapur) musisz mieć wize pracowniczą, więc już w Polsce (chyba) musisz zacząć pracę. USA wbrew pozorom nie są tak kapitalistyczne jak się myśli. Socjalizm wiecznie żywy póki demokracja jest.
Tak, by pracować w Singapurze musisz mieć pozwolenie, a krótko mówić firma musi wystąpić do władz, że chce takiego Polaka, bo w Singapurze nie mają takich specjalistów i trzeba go z daleka ściągnąć. Nikt nie mówi, że musisz szukać z Polski, zawsze można pojechać na wizie turystycznej, znaleźć pracę, poczekać aż oni załatwią pozwolenie i zacząć pracować. Osobiście uważam to za dobre rozwiązanie, bo wie się choć, że jest się tam potrzebnym, a jechać w ciemno to raczej niebezpieczne. Ale jak już stracisz pracę to przecież nie deportują nikogo tak od ręki, ma się trochę czasu, można coś znaleźć. Swoją drogą w Singapurze nie mają czego szukać ludzie bez studiów lub bez specjalistycznej wiedzy. Tam taż można zdobyć obywatelstwo, tylko jest trudniej niż w USA.
Czytając Wasze posty nasuwa mi się pytanie, myślicie o zmianie obywatelstwa? Bo dla mnie łatwiejszy dostęp do zmiany przynależności państwowej nie jest wyznacznikiem atrakcyjności kraju.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Ludziom podoba się to co Korwin Mikke mowi, że jesteśmy okradani fakt, ale jak ktoś się znajdzie w takiej sytułacji o których wspominam mówiąc o wadach systemu kapitalistycznego, dzieje się krzywda i wyciąga dłoń o pomoc. Jednak część ludzi jest zaślepiona możliwościami jakie daje Kapitalizm i to co obiecuje Korwinn. Nie twierdzę, że to nie jest dobre. Jest dobre, ale co będzie gdy coś się stanie ? Tym bardziej, że żyjemy w czasach demokracji, widmo socjalizmu zawsze będzie widoczne. Dziś próbóje się zaniechać tego socjalizmu w jakieś coś takiego niezrozumiałego, że nie wiadomo co to. Autostrady budowane z przetargu, dziś nie ma kto zapłacić podwykonawcą za pracę wykonaną. Za komuny pewnie tak by nie było, a komuna to nie socjalizm realny (utopijny). Mało tego większość firm boryka się z podobnymi problemami finansowymi co przeżuca się na zwykłych pracownikow i ta prywatyzacja niby dobra a też powoduje bezrobocie.
Ps. To jesk komentarz pza tematem "Emigracja do USA"

[ Dodano: 01.06.2012, 22:03 (po 6 minutach) ]
Miyu napisał(a):
Ale jak już stracisz pracę to przecież nie deportują nikogo tak od ręki, ma się trochę czasu, można coś znaleźć. Swoją drogą w Singapurze nie mają czego szukać ludzie bez studiów lub bez specjalistycznej wiedzy.
Deportują jak cię znajdą i stwierdzą, żeś bez środków to wyślą cię na twój koszt, a dokładniej koszt Polski, który w kraju będziesz musieć uregulować XD
To czemu ludzie z wykształceniem nie mają pracy, uważasz, że posiadając wykształcenie i wiedzę specjalistyczną to należy ci się praca. Spoko zgadzam się należy, bo w końcu [ ort! ] się ta osoba uczyła na koszt państwa. Mało tego ilu w tym kraju ludzi z wiedzą specjalistyczną wyuczoną na koszt pańswa wyjechało z kraju i złożeczą na socjalizm tf, a będąc w świecie Korwina to co ? jak by było. Sam Korwin za Komuny państwo dało mu edukację za darmo.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja to jestem ciekaw, w jakiej "sytułacji" jest twój mózg.
Wystarczy zacytować to:
Za komuny pewnie tak by nie było, a komuna to nie socjalizm realny (utopijny)
. Socjalizm utopijny to określenie na bajdurzenie zachodnioeuropejskich (przeważnie) cwaniaczków, który sami będąc beztalenciami, ulungami i ćwokami, postanowili zaprojektować świat idealny, w którym się nie narobią i będą mieć, oraz usprawiedliwią swoją zazdrość i w końcu pozbędą się szlachty i klechów, którzy mają dóbr do obesrania i ośmielili się nie dać tego innym, bo niby się "należy". A socjalizm realny to pojęcie odnoszące się do systemów na wschód od Żelaznej Kurtyny, a więc coś innego. Ty zaś użyłeś sobie tych dwóch pojęć jakby były synonimami.
Ja rozumiem, że można pieprzyć głupoty, ale ty nie dość, że je wygłaszasz bez najmniejszego zastanowienia, to jeszcze zupełnie nad nimi nie panujesz i nie próbujesz chociażby odrobinę ich sprawdzić. I potem piszesz coś, o czym sam nie masz pojęcia. Przeczytałeś jakieś śmieszne artykuliki, obejrzałeś parę filmików, poznałeś kilka różnych pojęć, a czarę goryczy przelało wyrzucenie cię z Philipsa, bo prowadziłeś tam swoją socjalistyczną i newworldorderowską agitkę.
Narzekasz, że żyjesz jak nędzarz, że nie ma dla ciebie pracy, ale kiedy już ją znajdziesz to obrabiasz dupę własnemu szefowi, że wyzyskiwacz że cię nie szanuje, że bogaty gnój, który miał na to stanowisko z 4 innych kandydatów. I pewnie każdy bardziej ogarniał schemat niż ty. A ty gościa nawet nie starasz się szanować, bo bogol. Wziąłeś to wszystko za dobrą monetę i ci nie wyszło, bo każdy ma cię tu za głupka. Podejrzewam, że nawet Wazon (ten prawdziwy) by ci mógł pojechać. I ty mnie jeszcze uczysz, że jestem żenujący czy coś takiego. Nie chłopie, to ty jesteś żenujący. Codziennie masz inne poglądy, innych idoli, czasem jesteś pobożny i wzywasz to nawrócenia, potem nazywasz religię szatanem, do tego Korwin jest raz zły, raz dobry, byłeś fanem Palikota, potem wziąłeś go za koleżkę Tuska. Chłopie, jesteś zmienny jak chorągiewka, swoich poglądów nie masz absolutnie żadnych. No bo niby jak miałbyś je sobie wyrobić, jak sam nie panujesz nad znaczeniem słów, których używasz. Każdy ma ciebie tutaj za leszcza i kabana, ale ty w swej niezłomności brniesz dalej w te gówna warte wywody, o tym jak to ci źle, jak to innym źle, jak to socjalizm utopijny aka realny jest zajebisty. Na co liczysz, że usiądziemy w kółku i będziemy płakać nad tobą i twoją pożal się Boże bidą? Ja też kurde jestem biedny. Chciałbym mieć więcej pieniędzy, ale nie mam. Chciałbym być pewny tego, że na pewno jutro znajdę sobie stałą pracę, ale nie jestem. Różnica polega na tym, że ja sam zdaję sobie sprawę z tego, że warunki są takie a nie inne. I nie obwiniam innych ludzi o to, że sami też chcą mieć dobrze i sami troszczą się o siebie. I nie wymagam od nich, by łożyli mi na socjal. Nie jesteś jakimś pieprzonym Dalajlamą, nad którym trzeba skakać, tańczyć i śpiewać, żeby mu było dobrze.
A teraz idź do biblioteki, wypożycz sobie Dzieci z Bullerbyn.
A tak na marginesie ci dodam, że Karl Marx miał pokojówkę (nie tylko kapitalistyczne świnie sobie na to pozwalają), której płacił jakieś grosze (często z opóźnieniem) a na koniec zrobił jej dzieciaka i zdaje się, że ją odprawił ją z kwitkiem. Taka to socjalistyczna dobroć i relatywizm moralny.
Bym napisał coś jeszcze, ale już mi się nie chce. Ale znając życie to podejmiesz się wyzwania i spróbujesz napisać jeszcze głupszego posta niż poprzednio. Jak dotąd zawsze ci się udaje.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wyrzucili mnie z Philipsa, bo nie byłem dobry dla niektórych osób. Tam ciężko pracowałem i wykonywałem nadgodziny, nie uprawiałem żadnej polityki i nikogo nie agitowałem. Ja widżę u cievbie jakieś kompleksy AL sam nie pracujesz, a ponoć od ojca dostjesz kasę ja np. nie dostaję muszę sobie zrobić.
Może i masz rację (pewnie) ale tu no nie wiem czy tak może być by było sprawiedliwie. Nie uważam, że na życie nie trzeba zarobić, trzeba zarabiać by dziś i tego jestem dziś pewny, ale wiem, źe wszystkiego nigdy nie można być pewien dlatego istnieje coś takiego jak socjal. Jest to ratunek dla części i zgroza dla innej części ludzi. Proste AL ? proste. Jeśli się zgadzasz ze mną to daj ludziom wszystkim pracę, by mogli zarobić na swoje życie i będzie gites A teraz to trzeba się dzielić stanowiskami pracy (w dzisiejszych czasach praca stanowi przywilej) i mówie o pracy "za pieniądze" ! A tak nie ma i nie jest, a jest smutne, bo tak jest jak jest np. w Sinngapurze 3 z czymś % bezrobocia. Czemu ? tam nie powinno być tego, ale nie o to tu chodzi. Co do tych pojęć socjalistycznych to się zgadzam z tobą we wszystkim, że to nie realne na dzisiejsze czasy i wymyślone pewnie przez bande leni oraz Cwaniaczków. Jeżeli Karol Marx miał i traktował tak pokojówkę, to cóż, który by tak nie czynił z pominięciem, że zrobił jej dziecko XD Widocznie ludzie umią tylko mówić a nie wprowadzać w czyn.
Ps. Idź do pracy, zobacz trochę rzeczywistości AL i co najważniejsze jeśli już jesteś przeciwny słowu "należy się" to czemu sam korzystasz ? np. z tego co ci da Tata. Ja chcę tylko i tylko móc zarabiać, mieć płacone na czas i wogółe płacone, a nie tak jak po przetargach, dwóch spisuje umowy z których jeden nie może się wywiązać i ogłasza upadłość. Tak. Tak jest w rzeczywistości polskiej też AL, problem widocznie nie tkwi w kapitalizmie i socjalizmie ale w ludziach a dokładniej w chciwości, konkurencyjności, kłamstwie i oszustwie ludzi. Poza tym gdyby znieść płace minimalną (poza tym o czym pisałem) to większość i tak by wykorzystywała, w końcu [ ort! ] pracowałbyś za miskę ryżu. Koszty pracy też powodują bezrobocie, a myślisz, że bez nich było by inaczej ? Możliwe miałbyś pracę... za miskę ryżu.
Ps. Nie obrarzaj Dalejlamy itp. osób bo sam wszystkich rozumów nie pozjadałeś i gówno wiesz o życiu (chyba że z książki). Nasłuchałeś się Korwinizmów i uważasz, że tak powinno być. Skora tak powinno to czemu nie jest ? Powiesz, że to i tamto. A ja ci powiem dopóki jest demokracja widmo socjalizmu zawsze będzie towarzyszyć.
Płatna edukacja XD wg. Korwina, a sam jak i większość stódentów to płaci za studia XD chyba i tylko wyłącznie za akademik i książki.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Po dwoch pobytach w Stanach Zjednoczonych moge stwierdzic, ze USA wyprzedza caly swiat (nie tylko Polske) o jakies 100 lat. Mam na mysli infrastrukture i mentalnosc ludzi. Zyje sie przyjemniej, latwiej i co najwazniejsze przy stalej pracy stac Cie praktycznie na wszsystko. I to bez koniecznosci brania kredytow na kazda nowa rzecz. Jezeli w dodatku lubisz spedzac aktywnie czas, to kraj ten jest pelen sportowej pasji, wiec kazdy fan sportu znajdzie cos dla siebie. Kto nigdy nie byl, a zna USA tylko z filmow ten nie zrozumie co mam na mysli, a jakiekolwiek moje proby wytlumaczenia i tak spelzna na niczym. To trzeba po prostu samemu przezyc, zobaczyc, zreflektowac. Moja opinia bazuje glownie na stanie New Jersey, gdzie de facto zyje sie najciezej, jako, ze jest to obok Californii i Connecticut najbogatszy stan, a co za tym idzie = ogromne podatki nakladane na mieszkancow. Oprocz NJ, bylem rowniez w 9 innych stanach: New York, Pennsylvania, Massachusetts, Connecticut, Maryland, Delaware, Virginia, South and North Carolina.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
I właśnie dlatego mój plan długoterminowy zakłada nazbieranie funciszy, zdobycie obywatelstwa brytyjskiego i jak najszybszą emigrację do Stanów, ewentualnie Australii.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja tam razej bede bidowal w Polsce, bo jakos nie chce mi sie wracac do pomyslu z emigracja. Bylem w UK niecaly rok i sie tylko umeczylem, schudlem 13kg a ze zgryzoty zaczely mi sie ruszac zeby.
Nie mam szczegolnie dobrego zdania o USA (w odroznieniu od samej idei powstania USA), i nie bede polemizowal z twoja wersja, bo sam w USA nie bylem. @ wjkow mieszka tam od dawna i chyba im sie podoba w sumie, choc watpie, by czuli sie tam jakby dotkneli stopy Boga. Z kolei inny moj kolega tez sporo czasu spedzil w Stanach i mowi mi, ze mentalnie to juz nie jest Europa. Pewien jestem natomiast tego, ze mimo wszystko, nawet mimo rzadow szajki z Federal Reserve, Wall Street i roznych takich Rockefeller Foundation ludziom jest tam dobrze, ceny sa niskie i przystepne itd. Jednak sam fakt, ze jakies czarnuchy z getta dostaja zasilek tylko z tego powodu, ze sa czarnuchami z getta swiadczy o tym, ze Stany Zjednoczone nie sa tym, czym w zalozeniu mialy byc. Bo przeciez nie powstaly po to, zeby tam robic czarny rap, pornusy ze sztucznymi cyckami i grac w koszykowke.
A jezeli tak dobrze jest w takim Massechusets czy New Jersey, to jak fajnie juz musi byc w Lujzjanie, Teksasie, czy juz nawet Kaliforni.
A ja po 23 latach spedzonych w Europie (przewaznie we Wloclawku), moge stwierdzic, ze USA nie sa 100 lat do przodu, bo jakis Obama to, Clinton to, czy tamto, tylko dlatego ze dawno w temu w Ameryce wpadli na taki pomysl, ktory w Europie przyjal sie dopiero jakies 50 lat pozniej, po czym zostal przerwany przez I wojne swiatowa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Co to za pomysł, który został przerwany ?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No raczej ze kapitalizm.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Emigracja do USA
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook