Forum Dragon Ball Nao

» Death Note

Strony:   1, 2, 3, 4
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.840
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Death Note , anime obejrzane przeze mnie , bardzo przypadło mi do gustu . Nie ma tu walk na super moce , lecz na umysły i to jest w nim najlepsze .Stawia pytanie , czy człowiek który zabija przestępców którzy mają i tak karę śmierci , jest przestępcą ?Można , też tutaj dostrzec 2 osobowość Light'a pod wpływem władzy uważa się za Boga.Light który zabija wiele osób , sam boi się śmierci .

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Kami napisał(a):
Nie ma tu walk na super moce
Są, ale tylko Light z nich korzysta. Bo co on by zdziałał bez notesu? W jednej rozstrzygającej scenie nawet nie tyle notes, co shinigami mu pomogli, już nie mówiąc o tym, że Ryuk podpowiadał mu ciągle, co się dzieje wokół niego. Piszę to, bo moim zdaniem Light grał trochę nieuczciwie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Shounen napisał(a):
Piszę to, bo moim zdaniem Light grał trochę nieuczciwie.
HAHAHAHAHA!!!!!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Kami napisał(a):
Stawia pytanie , czy człowiek który zabija przestępców którzy mają i tak karę śmierci , jest przestępcą ?
Bardzo dyskusyjna teza, ponieważ Light nie zabijał przestępców w celach śmierci a ludzi o których dowiedział się, że coś zrobili...ale czy na pewno byli winni? Kiedy zaczął już masowo wpisywać nazwiska był niczym mordercza maszyna a nie ręka sprawiedliwość. Myślę, że zbyt prosto to widzisz.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Miyu typowa dla ciebie sugestia, ale pewnie z powodu edukacyjnych XD Light źle robił i sam o tym wiedział ale popadł w tzw. samozwańczy wymiar sprawiedliwości i tyle. Jeśli chodzi o to czy rzeczywiście ukarana osoba popełniła przestępstwo, tto z anime dowiadujemy się że zabijał (karał) tylko morderców i kryminalistów oraz te osoby co chciały go złapać i podważały jego samego. Zresztą taki wymiar sprawiedliwości jest jak prostytutka... stoi po stronie bogatych XD.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Gonardino napisał(a):
Miyu typowa dla ciebie sugestia, ale pewnie z powodu edukacyjnych XD
Moja edukacja nie ma nic do tego...po prostu nie podoba mi się tak prosto postawiona teza, a szczególnie sformułowanie:
Kami napisał(a):
człowiek który zabija przestępców którzy mają i tak karę śmierci
Wiele sytuacji w anime pokazuje, że Light nie mógł być pewny co do winy osób, które zabijał, np. sytuacja w domu, kiedy jadł chipsy i pisał nazwiska podawane w tv, przecież nie miał możliwości osądzenia czy dana osoba jest rzeczywiście kryminalistą, czy tylko podejrzewa się, że coś zrobiła, ponieważ taka wiadomość podały media. Co więcej nie znał drogi sądowej jaką przeszli osądzeni, czy udowodniono im winę, bo sami się przyznali czy skazano ich w procesie poszlakowym, znał końcową informacje i bawił się w Boga.
Dlatego uważam, że tak postawione pytanie prowadzi na manowce i upraszcza całą historię, a co gorsza stawia Lighta w trochę zbyt dobrym świetle.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Miyu napisał(a):
Kami napisał(a):
Stawia pytanie , czy człowiek który zabija przestępców którzy mają i tak karę śmierci , jest przestępcą ?
Bardzo dyskusyjna teza, ponieważ Light nie zabijał przestępców w celach śmierci a ludzi o których dowiedział się, że coś zrobili...ale czy na pewno byli winni? Kiedy zaczął już masowo wpisywać nazwiska był niczym mordercza maszyna a nie ręka sprawiedliwość. Myślę, że zbyt prosto to widzisz.
Mimo wszystko pytanie jest ciekawe i dotyczy początkowych działań Lighta, kiedy zabijał tylko tych najgorszych. Nie ma sensu natomiast zadawać sobie pytania, czy zabijanie wszystkich jak leci jest dobre, bo każdy logicznie myślący zna odpowiedź.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem ostatnio Death Note Rewrite (Relight). Składa się to z dwóch filmów streszczających fabułę "sprzed" i "po". Sceny przede wszystkim z odcinków serii TV, ale dodano też trochę nowych.

Tytuł pierwszego to Visions of a God i sytuacja ma się tak, że Ryuk opowiada innemu bogu o wydarzeniach, które miały miejsce na Ziemi po zrzuceniu notesu. Drugi to L's Successors, czyli akcja od pojawienia się Neara i Mello. Obie części są dość nieźle pocięte, ale szczególnie widać to w drugiej. Np. w pierwszej nie ma w ogóle Wedy i Aiber, czyli dwójki zatrudnionej przez L'a. W drugiej wycięty został cały wątek z Soichiro Yagamim, który w rezultacie ani razu się w niej nie pojawił. Kompletnie też wycięty został bóg śmierci Sidoh.

Ale to zrozumiałe, bo jakoś musieli zmieścić fabułę, a filmy trwają odpowiednio 130 i 95 minut. Niemniej produkcje dobre i jeśli ktoś chce sobie odświeżyć serię, to mogę polecić. Choć uważam, że drugiej części nie zaszkodziłaby godzina więcej, bo jakoś za szybko się wszystko toczy. I nie to, że wartka akcja, ale przeskoki od jednej do drugiej.

Dodano po 2 godzinach
Zapomniałem o obrazku, moim zdaniem najbardziej przekombinowany motyw:

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Właśnie sobie odświeżam serię i tak się zastanawiałem nad jedną kwestią. Jak myślicie, jaki był największy błąd Lighta? Moim zdaniem zabicie agentów FBI. Rozwinę wątek jak ktoś się wypowie.

Got, zgadzam się z Tobą odnośnie akcji z telewizorkiem ;p I do następnego posta - powstało coś z tych linków co wysyłałeś?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
W sumie nie wiem, ale z anime nic nowego nie powstało. Niedawno tylko zapowiedziano dramę

http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-04 ... ear/.87301

Marimo napisał(a):
Jak myślicie, jaki był największy błąd Lighta? Moim zdaniem zabicie agentów FBI.
Gdyby pozwolił im wszystkim działać, to by go chyba w końcu dorwali. Ale szczegółów to już nie pamiętam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Shounen napisał(a):
Marimo napisał(a):
Jak myślicie, jaki był największy błąd Lighta? Moim zdaniem zabicie agentów FBI.
Gdyby pozwolił im wszystkim działać, to by go chyba w końcu dorwali. Ale szczegółów to już nie pamiętam.
No właśnie nie. Pomijając to, że te FBI to tak samo skuteczne jak Japońska Policja... Penbar w ostatnim dniu śledzenia powiedział do siebie, że Raito jest czysty. Oczywiście Light tego nie wiedział przed akcją w autobusie. Wg mnie, gdyby dalej działał tak spokojnie i przemyślanie to nic by na niego nie mieli. Kto by go nie śledził. A zabijając ich wszystkich po kolei mocno wskazał na siebie. L to wykorzystał. Myślę, że to własnie stąd jego 'maksymalnie 7%' podejrzewanie Yagamiego miało oparcie. Na dodatek w ten sposób zmienił działanie. Zabił niewinnych ludzi. Powoli robił się z niego Killer, Prawdziwy Kira. W ogóle uważam, że Yagami Raito miał dwie osobowości. Lighta i Kiry. Jak to wspaniale ujęli w rysunkach. Sam wzrok wszystko wskazywał.

Poza tym Light zabił agentów, żeby narobić problemów dla L'a. I się trochę popisać.

Co ciekawe, paradoksalnie to Ryuuku, który miał mu nie pomagać, powiedział o tym, że jest śledzony oraz podał dokładny rozkład kamer i podsłuchów. Ale czy to była ostatecznie pomoc? ;p

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Największy błąd? Nic prostszego: to, że zaczął się bawić w boga.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Obejrzałem z nudów po raz drugi i tym razem bardziej podobało mi się po śmierci L.

Największym błędem Lighta było dążenie do konfrontacji z L, czyli de facto zabawa w boga.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To całkiem zrozumiałe. Im więcej się może, tym więcej się chce.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Knatte08 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 35
Dni na forum: 2.613
Ostrzeżenia: 1
Posty: 8
konto usunięte napisał(a):
Ja tylko ściągnęłam opening z neta, i musze powiedzieć, że jestem zachwycona!
Ja tak samo!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4

Forum DB Nao » » » Death Note
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook