Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [J-rock] Dir en Grey

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
majkel0101 napisał(a):
Tylko jak pokazuje im kapele inne niż te popularne w środowiskach gimnazjalnych
Czyli jakie? Wygląd muzyków też im pokazałeś? Wydaje mi się, że to głównie z powodu ich wyglądu (i jeszcze miękkiego wokalu) wielu uważa taką muzykę za "pedalską". I nie mówię tutaj o visual kei, tylko po prostu - w Japonii niemal wszyscy rockmeni (j-rockersi się ich chyba nazywa) dbają o swój wygląd, nawet ci tworzący muzykę niemającą nic wspólnego z typowym j-rockiem. Taka już tam mentalność, a jak ktoś ograniczony, to potem ma takie o nich opinie.
Wracając jeszcze do tego cytatu - "prawdziwy" j-rock to są właśnie te najpopularniejsze (w Japonii) zespoły (i nie mam tutaj na myśli Dir en grey).

Żeby przybliżyć temat - np. jaką opinię ma w Polsce muzyka metalowa? W różnych środowiskach nie najlepszą, ale kto nad tym ubolewa? To pytanie retoryczne i proszę tego wątku nie ciągnąć.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.522
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Wygląd? Wygląd to domena visual key, a jest OD GROMA zespołów, które do visual nie należą
Chłopaki ze Siam Shade, B'z, ekipa Zazen Boy, Number Girl, Jacks (jeden z pierwszych z ruchu rockowego Japonii, w sumie to nawet pionierzy rocka psychodelicznego).

Za pedalską tę muzykę uważają ludzie, którzy najczęściej nie słyszeli nawet jednej piosenki, ale widzą, że fani to w większości stadium gimnazjalne będące wybuchową wariacją na temat stylu emo Bo wystarczy posłuchać chociażby rewelacyjnie instrumentalnie i wokalnie Jacks. Ale do tego trzeba się zainteresować, a ciężko niestety naszemu społeczeństwu zainteresować się czymś, co "interesuje" (dwie kapele znam, dwie kapele!) tak awangardową młodzież.

"To pytanie retoryczne i proszę tego wątku nie ciągnąć." - mam wrażenie, że boisz się tego tematu. Bo "w różnych środowiskach", ale nie w niemal każdym poza swoim. A niestety - młodzi j-rockowcy są tłamszeni przez niemal KAŻDE środowisko. Poza tym metale też mają swój młodociany i nie mający bladego pojęcia czego słuchają odłam. Nawet go nazwano. Kinder-metal. I to nie jest pozytywne określenie.


Shounen napisał(a):
Wracając jeszcze do tego cytatu - "prawdziwy" j-rock to są właśnie te najpopularniejsze (w Japonii) zespoły (i nie mam tutaj na myśli Dir en grey).
Sugerujesz, że Dir En Grey jest popularne w Japonii? Otóż nie jest. Jest popularne w Europie, a ich standardy muzyczne już dawno przeszły na europejskie. W Japonii Diru są w najlepszym wypadku średniakami. W najlepszym.
I masz racje - najpopularniejsze w Japonii. Dir en Gray NIE JEST prawdziwym czystym j-rockiem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Co Ty nie powiesz. Pierwsze z brzegu:
-> http://img408.imageshack.us/img408/8553/siam20shade.jpg
(komentarz: gdyby w Polsce powstał zespół tak się prezentujący, to też nie miałby lekko)

Generalnie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, gdyż napisałem jasno "nie mówię tutaj o visual kei".

Bo wystarczy posłuchać chociażby rewelacyjnie instrumentalnie i wokalnie Jacks.
I to nazywasz typowym j-rockiem? Ja mam lepszy przykład - Mono - zespół post-rockowy. Tylko nie wiem, co takie przykłady mają wnosić do dyskusji o j-rocku. Można się zastanawiać nad definicją pojęcia "j-rock", ale dla mnie nie jest to równoznaczne w żadnym stopniu z samym "rock pochodzący z Japonii".

Sugerujesz, że Dir En Grey jest popularne w Japonii?
Tutaj niestety ponownie się kłania czytanie ze zrozumieniem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.522
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Shounen napisał(a):
Co Ty nie powiesz. Pierwsze z brzegu:
-> http://img408.imageshack.us/img408/8553/siam20shade.jpg
(komentarz: gdyby w Polsce powstał zespół tak się prezentujący, to też nie miałby lekko)
Koszule, jeden przepasany arafatką, jedna czerwona grzywka. Faktycznie, szokujący image, jak mogłem tego nie dostrzec. Poza tym - pierwsze z brzegu? Proponuje przejrzeć drugie, trzecie, no może do piątego "z brzegu". Ich wizerunek nie jest wcale ani kontrowersyjny, ani dziwaczny. Już strój koncertowy Grabaża albo ogólna prezencja chłopaków z Big Cyc jest bardziej niecodzienna. A co do tego, że tak prezentujący się zespół nie miałby w Polsce lekko. Cóż, Michał Szpak, który nomen omen nie wiadomo już na kogo pozuje, ale piosenka dopiero niemalże skrajnie rockowo jakoś ma lekko (co mnie bardzo boli, ale cóż).


Shounen napisał(a):
Generalnie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, gdyż napisałem jasno "nie mówię tutaj o visual kei".
Problemy z czytaniem masz niestety Ty. Nie napisałem, że piszesz o visual key, tylko, że nieco błędnie piszesz o kontrowersyjnym wyglądzie BO to domena visual key.

Dalej znów wytykasz mi problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Hm.

Shounen napisał(a):
Wracając jeszcze do tego cytatu - "prawdziwy" j-rock to są właśnie te najpopularniejsze (w Japonii) zespoły (i nie mam tutaj na myśli Dir en grey).
Najserdeczniej przepraszam, ale wg mnie (i nie tylko mnie) to zdanie może sugerować wszystko. Piszesz, że prawdziwym j-rockiem są najpopularniejsze kapele w Japonii, ale nie masz na myśli Dir En Grey. Nie masz na myśli bo? Możesz nie mieć na myśli, bo są popularni, ale nie są prawdziwym j-rockiem. Więc zanim zwrócisz komuś uwagę, że nie czyta ze zrozumieniem sprawdź, czy Twoje słowa nie mogą zostać dwojako odebrane.


Ah, jeszcze o tych Jacks i Twoich Mono. Ja użyłem Jacks, ponieważ (napisałem to, czytanie ze zrozumieniem?) byli jedną z pierwszych kapel rockowych w Japonii. Pierwszych. Lata 60-e. Pionierzy. Chyba więc bardziej zasługują na miano prawdziwego zespołu j-rockowego, niż Mono, zespół z samego końca lat 90-ych. Już wiesz skąd ten przykład?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
majkel0101 napisał(a):
Koszule, jeden przepasany arafatką, jedna czerwona grzywka. Faktycznie, szokujący image, jak mogłem tego nie dostrzec.
Zamiast gadać, pokaż ten obrazek losowym ludziom i spytaj, czy wg nich oni wyglądają na "normalnych rockowców".

majkel0101 napisał(a):
Nie napisałem, że piszesz o visual key, tylko, że nieco błędnie piszesz o kontrowersyjnym wyglądzie BO to domena visual key.
Napisałem jasno, że "kontrowersyjny" wygląd dotyczy ogółu japońskich zespołów i nie będę powtarzał, z czego to wynika. U jednych bardziej, innych mniej.

majkel0101 napisał(a):
Najserdeczniej przepraszam, ale wg mnie (i nie tylko mnie) to zdanie może sugerować wszystko. Piszesz, że prawdziwym j-rockiem są najpopularniejsze kapele w Japonii, ale nie masz na myśli Dir En Grey. Nie masz na myśli bo? Możesz nie mieć na myśli, bo są popularni, ale nie są prawdziwym j-rockiem.
Gdybym nie napisał, że "nie mam na myśli Dir en grey", to też byś mi zarzucił, że uważam ten zespół za popularny, dlatego zamierzałem go wyłączyć z dyskusji, która go nie dotyczy, ale zamiast to zrozumieć, wolałeś po raz wtóry pisać, jaki to Dir en grey jest zły i nie jest popularny.

majkel0101 napisał(a):
Chyba więc bardziej zasługują na miano prawdziwego zespołu j-rockowego, niż Mono, zespół z samego końca lat 90-ych.
Jeśli przyjąć, że j-rock to nie synonim do "japoński rock", to wg mnie ani jeden, ani drugi "nie zasługuje" (zabrzmiało to, jakby te zespoły były z tego powodu gorsze) na miano j-rocka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.522
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Shounen napisał(a):
Zamiast gadać, pokaż ten obrazek losowym ludziom i spytaj, czy wg nich oni wyglądają na "normalnych rockowców".
A pokazałem i owszem. Wygląd został uznany za przeciętny, młodzieżowy rockowy zespół, jednak nieporównywalnie "normalniejszy" od Tokio Hotel i innych obecnie dosyć popularnych młodych zespołów z CAŁEGO ŚWIATA.


Shounen napisał(a):
Napisałem jasno, że "kontrowersyjny" wygląd dotyczy ogółu japońskich zespołów i nie będę powtarzał, z czego to wynika. U jednych bardziej, innych mniej.
Otóż nie. "Pierwsze z brzegu" :
http://www.sweetslyrics.com/images/img_gal/887_b_z_9.jpg
http://c.wrzuta.pl/wi9156/b92e5550001f51ec4b ... neration_3
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/239791/Zazen+Boys.jpg
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/2016542/NUMBER+GIRL.jpg
http://jrock.narod.ru/gallery/siamshade/siamshade004.jpg (Siam Shade, "drugie z brzegu" ;])
http://niesa87himura.files.wordpress.com/201 ... ciel-3.jpg

I uwierz mi, mogę tak całą noc. HE HE HE. (Przepraszam)


Shounen napisał(a):
Gdybym nie napisał, że "nie mam na myśli Dir en grey", to też byś mi zarzucił, że uważam ten zespół za popularny, dlatego zamierzałem go wyłączyć z dyskusji, która go nie dotyczy, ale zamiast to zrozumieć, wolałeś po raz wtóry pisać, jaki to Dir en grey jest zły i nie jest popularny.
Szkoda, że napisałeś to w sposób niejednoznaczny, tak, że mogłem to zinterpretować na swój sposób i z tego przywileju skorzystałem. Ok, zrozumiałem, że to miałeś na myśli, bo to wytłumaczyłeś, w porządku.

I teraz coś bardzo ciekawego


Shounen napisał(a):
Jeśli przyjąć, że j-rock to nie synonim do "japoński rock", to wg mnie ani jeden, ani drugi "nie zasługuje" (zabrzmiało to, jakby te zespoły były z tego powodu gorsze) na miano j-rocka.
Jeśli przyjąć. Jeśli przyjąć, że "morze" to nie synonim wielkiego zbiornika wodnego to jadę nad morze czeskie. Jeśli przyjąć.
Poza tym masz rację, j-rock to nie synonim do "japoński rock". To uwaga <werble>

SKRÓT.

SKRÓT!

J-rock = japanese rock. Po polsku - japoński rock. Czym jest japoński rock? Nie wiem, mój ciasny i plebejski umysł rozumie to jako rock pochodzący z Japonii. Ale ja mogę się nie znać. Jestem tylko człowiekiem. Jeśli przyjąć (HE HE HE), że człowiek to wszechwiedząca i mistycznie potężna istota.
Dalej - obiektywnie patrząc Jacks BARDZIEJ zasługują na miano zespołu j-rockowego jako (czytanie ze zrozumieniem, ktoś mi zwracał na to uwagę, nie wiem kto, nie jestem pewny, nie pamietam. Chyba miał nick "hipokryta") JAKO PIONIERZY. Pionier to ktoś kto coś zaczyna. Oni byli początkiem ruchu japońskiego rocka. Początkiem czyli zaczęli. Zgadza się! WOW!

Jest mi też przykro i płaczę, że olałeś resztę moich argumentów i postanowiłeś przyczepić się tylko do tego, co albo nie doczytałeś, albo Ci nie pasuje bo "jeśli przyjąć". Więc jeśli przyjąć, że skończyłem, to dobranoc.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Co Wyscie narobili najlepszego?! To temat o Dir en Grey, a nie ogole j-rocka. Co kogo obchodzi popularnosc czy image innych zespolow w temacie poswieconym, konkretnej grupie - Dir en Grey? Nie offtopujcie Panowie i piszcie na temat.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
majkel0101 napisał(a):
I uwierz mi, mogę tak całą noc. HE HE HE. (Przepraszam)
I co te obrazki przedstawiają? Tylko potwierdzają, że jedni mają bardziej, a inni mniej kontrowersyjny image.

majkel0101 napisał(a):
olałeś resztę moich argumentów
Jeśli naprawę jakieś były, to widocznie uznałem za niewarte uwagi. Niestety mam wrażenie, że Twoim najważniejszym argumentem w tej dyskusji jest "Dir en grey nie jest popularny w Japonii i nie jest j-rockiem".

majkel0101 napisał(a):
J-rock = japanese rock.
Jeśli tak, to nie ma o czym gadać w tej sprawie. Ale w takiej sytuacji śmieszne jest pisanie z Twojej strony o "czystym j-rocku". Niby co to jest? Co to jest "czysty polski rock"? Lol, absurd. W rezultacie twierdzenie, że jeden japoński rockowy zespół jest bardziej j-rockowy od innego japońskiego rockowego zespołu jest po prostu śmieszne, a w zasadzie nawet błędne. Porównywać zespoły na podstawie zawartych w nich ilości rocka można i warto, ale nie j-rocka, skoro, jak się okazuje, jest to pojęcie abstrakcyjne i nie odnosi się bezpośrednio do muzyki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.522
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Zwrócę na coś uwagę.
Shounen napisał(a):
Napisałem jasno, że "kontrowersyjny" wygląd dotyczy ogółu japońskich zespołów i nie będę powtarzał, z czego to wynika. U jednych bardziej, innych mniej.
Shounen napisał(a):
I co te obrazki przedstawiają? Tylko potwierdzają, że jedni mają bardziej, a inni mniej kontrowersyjny image.
To jak to w końcu jest? Dotyczy ogółu czy nie? I dalej - bardziej i mniej kontrowersyjny. No kurcze, gdzie image B'z jest kontrowersyjny, z której strony?

Shounen napisał(a):
Niestety mam wrażenie, że Twoim najważniejszym argumentem w tej dyskusji jest "Dir en grey nie jest popularny w Japonii i nie jest j-rockiem".
Skoro nie widzisz innych to chyba nie ma sensu, żebym je powtarzał, trudno.

Shounen napisał(a):
W rezultacie twierdzenie, że jeden japoński rockowy zespół jest bardziej j-rockowy od innego japońskiego rockowego zespołu jest po prostu śmieszne, a w zasadzie nawet błędne.
Naprawdę nie rozumiesz meritum? Mi cały czas chodzi o to, że ubolewam nad tym, że dzieciarnia słuchające już skrajnie skrzywionego w stronę amerykańsko-europejskiego stylu grania nazywa się fanami j-rocka.

Shounen napisał(a):
Porównywać zespoły na podstawie zawartych w nich ilości rocka można i warto, ale nie j-rocka, skoro, jak się okazuje, jest to pojęcie abstrakcyjne i nie odnosi się bezpośrednio do muzyki.
Owszem, odnosi się BARDZO do muzyki, ze względu na wspomniany przeze mnie zupełny odchył ze względu na upodobania widowni europejskiej itp.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
majkel0101 napisał(a):
To jak to w końcu jest? Dotyczy ogółu czy nie? I dalej - bardziej i mniej kontrowersyjny. No kurcze, gdzie image B'z jest kontrowersyjny, z której strony?
Wiadomo, że nic nigdy nie dotyczy wszystkiego i to w równym stopniu. Generalnie da się zauważyć, że członkowie japońskich zespołów lubią się do zdjęć odpicowywać i w ogóle lubią te zdjęcia robić (pewnie dla fanek). Dołożyć do tego charakterystyczne azjatyckie chłopięce rysy twarzy i prezentują się "kontrowersyjnie" w oczach przeciętnego obywatela. Poza tym miękki wokal (rzadko spotykany w anglojęzycznych zespołach rockowych) też swoje robi.

majkel0101 napisał(a):
Naprawdę nie rozumiesz meritum? Mi cały czas chodzi o to, że ubolewam nad tym, że dzieciarnia słuchające już skrajnie skrzywionego w stronę amerykańsko-europejskiego stylu grania nazywa się fanami j-rocka.
Owszem, odnosi się BARDZO do muzyki, ze względu na wspomniany przeze mnie zupełny odchył ze względu na upodobania widowni europejskiej itp.
Ubolewanie potrafię zrozumieć, ale uzasadnienia nie. Czyli określenie j-rock nie odnosi się jednak do wszystkich japońskich zespołów grających rocka?
Jak zespół może mieć odchyły, skoro j-rock to uniwersalne określenie wynikające z pochodzenia, a nie konkretnych nurtów muzycznych. No bo albo jedno, albo drugie, a nie używać tego jak wygodnie.
A jeśli jednak j-rock ma określać jakikolwiek styl w muzyce, to nie można chyba pod niego podpiąć choćby wymienianych już tutaj Jacks i Mono, bo jakoś cech wspólnych (w muzyce) nie widzę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.522
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Shounen napisał(a):
Generalnie da się zauważyć, że członkowie japońskich zespołów lubią się do zdjęć odpicowywać i w ogóle lubią te zdjęcia robić (pewnie dla fanek). Dołożyć do tego charakterystyczne azjatyckie chłopięce rysy twarzy i prezentują się "kontrowersyjnie" w oczach przeciętnego obywatela.
W przeciwieństwie do zespołów z całego świata, które nie robią sobie odpicowanych fotek, w ogóle nie robią sobie fotek dla fanek. Zgodnie z Twoim rozumowaniem, wystarczy mieć azjatyckie rysy twarzy i robić sobie odpicowane zdjęcia, żeby być kontrowersyjnym. Błagam Cię, przyczepiłeś się tej kontrowersji, że to dotyczy wszystkich i lecisz w zaparte wymyślając coraz durniejsze argumenty. Ponownie częstuje JEDNYM zdjęciem:
http://c.wrzuta.pl/wi9156/b92e5550001f51ec4b ... neration_3

Co tu jest kurde kontrowersyjnego? Ubrani jak OGROMNA część nawet polskiego społeczeństwa młodzieżowego, bez wymyślnych fryzur, w normalnych pozach z gitarami. Czy naprawdę nie widzisz jak bardzo pierniczysz już?


Shounen napisał(a):
Czyli określenie j-rock nie odnosi się jednak do wszystkich japońskich zespołów grających rocka?
Jak zespół może mieć odchyły, skoro j-rock to uniwersalne określenie wynikające z pochodzenia, a nie konkretnych nurtów muzycznych. No bo albo jedno, albo drugie, a nie używać tego jak wygodnie.
A jeśli jednak j-rock ma określać jakikolwiek styl w muzyce, to nie można chyba pod niego podpiąć choćby wymienianych już tutaj Jacks i Mono, bo jakoś cech wspólnych (w muzyce) nie widzę.
Owszem, określa to styl muzyczny, ponieważ japoński rock brzmi jednak inaczej i nie chodzi mi tylko o te nieszczęsne "miękkie wysokie głosy" wokalistów, tylko o warstwę instrumentalną.
Poza tym - japoński rock. Przymiotnik. Nie "rock z Japonii". JAPOŃSKI. Nie kapela z Japonii grająca europejskiego rocka. JAKI, A NIE SKĄD.

I znowu wyjeżdżasz z Jacks i Mono. Czy Ty nie umiesz czytać? Masz problemy? To ja jeszcze raz Ci to wytłumaczę.
Jacks - lata 60-e, początki j-rocka
Mono - późne lata 90-e, j-rock trwa sobie w najlepsze od ok. 40 lat.

Jacks - ROZPOCZĘCIE stylu muzycznego
Mono - PRZEJĘCIE stylu muzycznego

Dostrzegasz już subtelną różnicę, czy mam to tłumaczyć następne 500 razy?
A wyprzedzając, zanim przyczepisz się, że Jacks to "kapela z Japonii grająca rocka psychodelicznego" ponownie przypominam - byli pionierami, zaczęli to, w japońskich warunkach, w japońskim klimacie, robiąc muzykę JAPOŃSKĄ. Nie z Japonii.


POZA TYM
Ani razu nie napisałem, że Dir En Grey nie jest zespołem j-rockowym. Pisałem, że już tak nie brzmią - ok, moje zdanie. Caly czas chodzi mi nie o to, że nie lubie jak fani TYLKO Dir En Grey nazywają sie fanami j-rocka dlatego, że Dir En Gray to nie j-rock, tylko dlatego, że Ci wielcy fani nie mają pojęcia, że istnieją inne zespoły.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
majkel0101 napisał(a):
Zgodnie z Twoim rozumowaniem, wystarczy mieć azjatyckie rysy twarzy i robić sobie odpicowane zdjęcia, żeby być kontrowersyjnym.
W pewnym sensie niestety tak to wygląda.

majkel0101 napisał(a):
Poza tym - japoński rock. Przymiotnik. Nie "rock z Japonii". JAPOŃSKI. Nie kapela z Japonii grająca europejskiego rocka. JAKI, A NIE SKĄD.
W tym momencie jesteś niepoważny. Masz tu swoją wypowiedź sprzed paru postów:
majkel0101 napisał(a):
Po polsku - japoński rock. Czym jest japoński rock? Nie wiem, mój ciasny i plebejski umysł rozumie to jako rock pochodzący z Japonii.
Widać szybko zmieniasz rozumowanie. Kończę tę dyskusję, bo już nie ma sensu. Wyrób sobie, proszę, konkretną opinię i wtedy kontynuuj.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.522
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Kolejny post z serii "przyczepię się jednego, a co mi wyjaśniono oleję, bo nie umiem odeprzeć. Może i dobrze, że kończysz tą dyskusje. ;]
I jeszcze kolejna lekcja czytania ze zrozumieniem, nie mogę się powstrzymać. Wkleiłeś dwa moje świetne fragmenty, z których nie potrafisz nic wyciągnąć. Pare postów temu faktycznie pisałem "rock pochodzący z Japonii". Tak. Ale europejsko-amerykański rock grany przez Japończyków EWIDENTNIE japońskiego pochodzenia nie ma, więc. Nawet nie wiem czemu ja Ci się tlumaczę, bo od meritum rozmowy uciekasz non stop łapiąc mnie tylko za słówka
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Najpierw Hizumi z Despow, potem Hayato z Duel Jewel, a teraz Kyo z Dir en Grey. To chyba jakas czarna seria u japonskich wokalistow. Jak wyczytalem dzis na JaME:

"Wokalista zespołu DIR EN GREY, Kyo, z powodu problemów zdrowotnych związanych z przeciążeniem strun głosowych zmuszony jest na najbliższe miesiące zaprzestać działalności koncertowej.

Na oficjalnej stronie zespołu zamieszczono oświadczenie o stanie zdrowia muzyka, a także poinformowano o odwołaniu udziału DIR EN GREYa w amerykańskiej trasie The STILL RECKLESS Tour oraz wszystkich koncertów, jakie miały się odbyć na przełomie marca i kwietnia 2012 roku.

Zespół przeprosił za niedogodności, prosząc o wyrozumiałość, gdyż była to dla niego ciężka decyzja. Poprosił również o dalsze wsparcie ze strony fanów dla członków zespołu.

Nie wiadomo, kiedy stan zdrowia pozwoli wokaliście ponownie śpiewać."

Zycze zarowno Kyo, jak i dwom pozostalym, wspomnianym przezemnie panom powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Po tajemniczym odliczaniu na stronie zespołu, DIR EN GREY ujawnił swoje plany wydawnicze i koncertowe.

Zespół zapowiedział na zimę tego roku wydanie nowego singla. Obecnie znany jest tylko jego tytuł, RINAKAKU, a szczegóły zostaną podane później. Zapowiedź tego singla ukazała się dokładnie rok po wydaniu ostatniego albumu grupy DUM SPIRO SPERO.

Ponadto zespół planuje zagrać trasę TOUR2012 IN SITU. Potwierdzony został jeden koncert, który odbędzie się 25 grudnia w Tokyo International Forum. Będzie to pierwszy występ zespołu od niemal roku.

Ostatni koncert grupy miał miejsce w lutym 2012 roku w Osaka-Jo Hall. Po nim zespół zmuszony był przerwać działalność ze względu na problemy zdrowotne Kyo. Na najnowszych zdjęciach promocyjnych grupy wokalista jest nieobecny, zamiast niego pojawia się monitor komputera.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.460
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Hayato napisał(a):
Ponadto zespół planuje zagrać trasę TOUR2012 IN SITU. Potwierdzony został jeden koncert, który odbędzie się 25 grudnia w Tokyo International Forum. Będzie to pierwszy występ zespołu od niemal roku.
Tym koncertem trasa ma się akurat zakończyć, a rozpocznie się już 10 października, z tego co widać na stronie zespołu, muzycy zaplanowali naprawdę sporo koncertów. Szkoda tylko, że singiel ukaże się dopiero po trasie koncertowej.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Nowe newsy z obozu Dir en Grey.Jak podaje JaME:

"DIR EN GREY, popularny zespół, który ostatnio zapowiedział swój powrót z nowym singlem, ma zamiar w październiku wydać książkę.

Będzie ona nosić tytuł MINERVA -RINKAKU-. Znajdzie się w niej obszerny wywiad z członkami zespołu, w którym opowiedzieli oni, co robili podczas przerwy, która rozpoczęła się w lutym z powodu problemów zdrowotnych wokalisty Kyo.

W książce znajdą się też informacje o tym, jak przebiegał proces tworzenia i nagrywania nowego singla zespołu, RINKAKU, który trafi do sprzedaży w grudniu, a także wywiad z producentem filmowym, Kondou Hiroyukim. Pracował on z DIR EN GREYem nad teledyskiem oraz sesjami zdjęciowymi do nadchodzącego wydawnictwa."

Po tej informacj wzmogla sie jedynie moja ciekawosc odnosnie wspomnianego singla.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
To chyba mój ulubiony zespół j-musicowy. Podoba mi się w nim mocne brzmienie i nie tylko. Początkowo, jak usłyszałam ich jakieś utwory to nie mogłam się do nich przekonać,ale z czasem ich najchętniej słuchałam, czuję,że mają w sobie to ,,coś".
Pozdrawiam

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.460
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Które utwory lubisz najbardziej? Podobają Ci się też ich teksty i teledyski? Zdradź coś więcej.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Teksty-mogę co najwyżej polegać na tłumaczeniach(japońskiego nie znam,poza paroma słówkami, a raczej nie miałabym cierpliwości do nauki tego języka- jak widzę inny alfabet niż podstawowe litery to nie daję rady) a na teksty na ogół mało zwracam uwagę. Utwory ulubione raczej ciężko mi by było wybrać, większość mi się bardzo podoba.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Dir en Grey
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook