Forum Dragon Ball Nao

» Poezja

Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Jako takiego tematu konkretnie o poezji nie widziałem, ergo go zakładam. Jakich autorów lubicie, jakie są wasze ulubione liryki?

Z autorów zagranicznych to pewnie będzie Tolkien, ze względu na światy, w jakich dzieją się wydarzenia z pieśni, wierszy. Bardzo lubię "Przygody Toma Bombadila" i rymowaną wersję ballady o Berenie i Lúthien.

Z polskich autorów zdecydowanie wygrywa u mnie Herbert z Panem Cogito i ulubionym wierszem: "Potwór Pana Cogito".

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kocham poezje, nie wyobrażam sobie życia bez liryki. Mam na półkach dziesiątki tomików poezji i codziennie rano czytam jeden utwór na dobry początek dnia.
Uwielbiam poezję współczesną i wiersze białe
Do moich ulubionych polskich poetów należy Baczyński i Różewicz.
Jeśli zaś chodzi o mojego guru to jest nim Jim Morrison. Ja widzę w niego poetę a nie wokalistę, a on sam też często własnie tak się określał.

Bardzo lubię poezję śpiewaną

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Liczy się poezja śpiewana?
Jeśli tak to wymienię tylko Cavea , Waitsa , Kaczmarskiego , Świetlickiego , Norwida ,i Herberta. Jeśli nie to musiałbym się skupić , a mi się nie chce.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Jest tylko paru poetów, których lubię, bo poezji zazwyczaj nie tykam, cenię Baczyńskiego, Norwida, Słowackiego i Mickiewicza sięgam też czasem po Miłosza czy Osiecką. Nie lubię za to Szymborskiej i Kochanowskiego.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.644
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Poezja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook