Forum Dragon Ball Nao

» Dziwny przypadek Andrew Vandala

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ciekawostka ze strefy zjawisk niewyjaśnionych. Andrew Vandal w wyniku licznych komplikacji podczas trwania ciąży, urodził się bez mózgu. Lekarze dawali mu maksymalnie pół roku życia, tymczasem on rozwinął się prawie normalnie i żyje do dzisiejszego dnia. Andrew jest niewidomy z powodu braku części mózgu odpowiedzialnej za wzrok, nie potrafi również rozmawiać i utrzymywać równowagi. Jednak co jest najciekawsze, potrafi on odczuwać emocje, uśmiechać się, wykonywać proste czynności i reagować na zmianę nastrojów.

Pytanie zatem dość proste: Dlaczego człowiek ten zdolny jest odczuwać emocje, jeżeli odpowiada za nie z naukowego punktu widzenia nasz mózg? On posiada jedynie płyn mózgowy, więc siłą rzeczy nie byłby w stanie tego zrobić. Czy zatem zdolność świadomości i odczuwania emocji może pochodzić z innego źródła? Być może jest to dowód na istnienie duszy. Czekam na wypowiedzi kogoś kto interesuje się medycyną oraz oczywiście na przemyślenia wszystkich zainteresowanych.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pierwsze słyszę o tym przypadku. Jak to bez mózgu? Może z nie w pełni ukształtowanym albo coś? Może płyn mózgowy też ma jakieś zdolności wywierania wpływu na ciało, reagowania na bodźce itd.? Zawiera śladowe ilości komórek, które mogą wysyłać sygnały poprzez płyn do reszty ciała czy jakoś tak - nie jestem lekarzem to nie wiem. A jakie wykonuje proste czynności? Np. może poruszać ręką i podnieść jakiś przedmiot?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Z tego co czytałem na pewnej zagranicznej stronie, jest on w stanie utrzymać długopis w ręce. W Focusie z kolei czytałem, że posiada również umiejętność stawiania delikatnych kroków. Facet nie posiada mózgu w ogóle. Nie jest to przypadek utraty kawałka mózgu czy też nieuformowania się jakieś części. On ma jedynie płyn mózgowy. Dlatego tak mnie to ciekawi.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Nie znalazłam żadnego rzetelnego źródła poświęconego temu przypadkowi w internecie, bazować więc mogę jedynie na tych pseudonaukowych, które twierdzą, że po pierwsze chłopiec jest całkowicie sparaliżowany, a po drugie nie występuje u niego bezmózgowie, a poważny niedorozwój mózgu.
Na zdjęciach rentgenowskich widać, ze ma zachowany rdzeń przedłużony, zatem zachowane są podstawowe funkcje życiowe jak oddychanie, połykanie.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że odczuwa emocje? Bo się uśmiecha? W reakcji na co? Jest przecież niewidomy, niesłyszący, ośrodek mowy nie wykształcił się. Noworodki też się uśmiechają, a raczej nie ma co mówić u nich o rozwiniętych cechach emocjonalno-poznawczych.
Nie mieszałabym w to religii i sprawy duchowości. Ot chłopiec miał tyle szczęścia w nieszczęściu, że mózg rozwinięty jest na tyle, że może sobie wegetować przez lata, a nie zmarł parę godzin po urodzeniu.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja nie twierdzę, jedynie pytam. Liczyłem na Twoją opinie w tej sprawie i wiem już teraz dlaczego jest tak, a nie inaczej.

Oczywiście, jak wspomniałaś jest on niewidomy, niesłyszący. Nie mniej ponoć odczuwa dotyk, co także może wpływać w jakiś sposób na odczuwanie emocji.

Miło, że ktoś z wiedzą medyczną się wypowiedział i rozwiał moje wątpliwości. Dziękuję.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Cieszę się, że mogłam pomóc, chociaż to wszystko są dywagacje i pisanie palcem po wodzie, gdy nie ma się konkretnego źródła. Niemniej temat jest interesujący, na następnych zajęciach z pediatrii popytam asystentów albo profesorkę, może ktoś coś o tym przypadku słyszał.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Jeśli ma jakąś tam część mózgu, to skąd gadka, że nie ma mózgu w ogóle (bo głównie o ten drobny fakt się rozchodzi)? Chyba że błędna informacja i nakręcanie ściemy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
W takim razie mam jeszcze pytanie inne. Czy uśmiech (niestały) jest wskaźnikiem tego, że dziecko jest w pewien sposób porażone. On uśmiecha się cyklicznie, podczas dotyku (wywiad z profesorem jednej z uczelni amerykańskich). O czym to świadczy? Czy to jest po prostu ot taka reakcja organizmu, czy jednak zachowanie na bodziec/bliskość?

Czytałem również, że wykonuję drobne ruchy, ale ponoć istnieją takie w które nie trzeba angażować mózg. Ale wracając do odczytu bodźców - śmieję się podczas dotyku. Jakim cudem może to robić? Jakim cudem może odczytywać te bodźce i reagować na nie? Czy działa to podobnie jak algorytm? Dotyk - uśmiech? Jeżeli by miał odruch paraliżu i uśmiechu ot tak, to by nie zareagował za każdym razem. Proszę o wyjaśnienie, próbę wyjaśnienia.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.666
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Jak dla mnie to klasyczny odruch warunkowy, jest to reakcja nabyta, wyuczona, bezwarunkowa (przykładem jest śliniący się na widok jedzenia pies Pawłowa). Angażuje pień mózgu, czyli tą strukturę, która jest sprawna w przypadku tego chłopca.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.837
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
No teraz już chyba wszystko jasne. Dzięki Medicu xD

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Dziwny przypadek Andrew Vandala
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook