Forum Dragon Ball Nao

» Felix Baumgartner

Strony: 1, 2  
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
43-letni Austriak skoczył dziś z wysokości 39 kilometrów, co jest nowym rekordem. Rekordu swobodnego opadania nie pobił, ale nieoficjalnie wiadomo, że pobił prędkość dźwięku. No generalnie z gościa jest mega kozak.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dobry skok. Nie sądziłem, że będzie tak balonem wzlatywał, myślałem, że balony wyszły już z użytku.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ma chłopak jaja. Jak wyszedł z kapsuły i była pokazana wysokość to myślałem, że zawrotu głowy dostanę. Nie mniej dla mnie większym bohaterem jest Joseph Kittinger, który wykonał skok blisko 50 lat temu - w okresie gdzie wyprawy w kosmos raczkowały, sprzęt był na tandetnym (w porównaniu do dziś) poziomie, a ryzyko znacznie większe. Plus on wzniósł się na wysokość 31 km bez specjalnej kapsuły, a jedynie w koszu balonu... Ten ma diamentowe cohones

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Popieram Focusa

Zresztą ten skok był troszkę wielkim marketingowym przedsięwzięciem Red Bulla, co widać było gołym okiem Nie mnie jednak, żeby zrobić coś takiego trzeba mieć jaja! Zdrowe serce i mocne zwieracze hehe!
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja się podejmę skoku z 42 kilometrów, zesram w locie i dostanę od tego jeszcze większego przyśpieszenia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak dla mnie ten skok był nudny, brakowało ujęć perspektywy spadającego, ale podobno mają być.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo to nie był film z efektami specjalnymi, tylko bicie rekordu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To nie był amerykański film, tylko życie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ten skok miał trzymać w napięciu. A nie trzymał. Oglądnij sobie skoki spadochronowe na YT, albo jakieś inne skoki, one trzymają w napięciu i ładnie wyglądają, a nam tutaj pokazali białą kulkę, która sobie spada.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak skoczek wyskakuje z samolotu, dajwuje z kolegami, robią gwiazdę i inne akrobacje to wszystko wygląda fajnie, bo za nimi jest też kamerzysta. A wyobrażasz sobie kamerzystę, który skacze z 39 kilometrów i do tego jeszcze operuje kamerą?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wyobrażam sobie kamerę zamontowaną na kasku, kamerę zamontowaną na tej satelicie, z której wyskakiwał. I jeszcze sto innych kamer umieszczonych obok tora lotu...

[ Dodano: 16.10.2012, 9:17 (po 2 minutach) ]
Toru spadania*

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No czaję z tą kamerą na kasku i z kamerą na kapsule. A na torze lotu jakbyś je poumieszczał?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Pojedyncze strumienie obrazu, otrzymywane z satelit?

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem leciał tak szybko, że nic by nie było widać na filmach z takich kamer, co najwyżej pojedyncze obrazki. Pytanie, czy jest w tym cokolwiek efektownego. On de facto nawet prawie nie sterował lotem, tylko spadał, osiągał prędkość dźwięku, a potem wolno opadał.

Łukasz napisał(a):
Zresztą ten skok był troszkę wielkim marketingowym przedsięwzięciem Red Bulla, co widać było gołym okiem
Zawsze ktoś kasę musi dać (a więc i czerpać), bez tego takich akcji by nie było.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mateusz napisał(a):
Ten skok miał trzymać w napięciu. A nie trzymał.
Powinien się zapalić w powietrzu, albo rozdupczyć gościu w drobny mak. Może jeszcze jakieś UFO po drodze, może strzelanina. A przed samym lądowaniem jakieś reklamy jeszcze też by nie zaszkodziły. Wtedy by w napięciu trzymał.

Dla mnie skok oprócz oczywistych celów jak bicie rekordów różnych i różnistych była to dosyć miła odskocznia od codzienności i oglądało się z przyjemnością. Co bardziej istotne od marketingowej otoczki, przedsięwzięcie to dostarczyło szereg najróżniejszych danych do badań. Kosmosu z pewnością na dzień dzisiejszy nie podbijemy, ale wiedzieć będziemy więcej. Sądzę, że wysuwającym się na pierwszym plan zagadnieniem będzie bezpośrednie przekroczenie bariery dźwięku.
Oprócz czysto naukowych doświadczeń można też wspomnieć coś o samym skoczku, który to z kolei dodał coś do dziedziny psychologii - łamanie barier psychicznych i nie chodzi mi tylko o klaustrofobię Baumgartnera. Słowem ten skok to coś, co dla całej ludzkości będzie bardzo przydatne.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Powinien się zapalić w powietrzu, albo rozdupczyć gościu w drobny mak. Może jeszcze jakieś UFO po drodze, może strzelanina. A przed samym lądowaniem jakieś reklamy jeszcze też by nie zaszkodziły. Wtedy by w napięciu trzymał.
Kasy na to wydali, że mogliby się postarać o jakieś efekty specjalne.

Al Ed Upek napisał(a):
No czaję z tą kamerą na kasku i z kamerą na kapsule. A na torze lotu jakbyś je poumieszczał?
Ta kamera na kasku, to właśnie to co dodał Endzik. Kamery na kapsule mogłyby nagrywać go spadającego od góry. Kamery w torze spadania mogłyby być umieszczone w powietrzu. O tak to się przedstawia w mojej wyobraźni:
Obraz
Niebieskie kwadraty to kamery. Byłyby one oczywiście wyposażone w jakiś sprzęt do namierzania nagrywanego celu.

[ Dodano: 16.10.2012, 19:15 (po 1 minucie) ]
Ja tam się nie znam na fizyce, dlatego spytam co za różnica czy ktoś przekroczy prędkość dźwięku?

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
W powietrzu to pełen surrealizm, bo nie wiadomo ile km i w jakim kierunku odleciałby w czasie wznoszenia się balonu. A kamera na kapsule była i pokazany był z niej początek skoku.

[ Dodano: 16.10.2012, 19:18 (po 1 minucie) ]
Chcieli sprawdzić, czy prędkość ponaddźwiękową spadającego człowieka da się odczytać także przez sejsmograf
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Facet leciał z wysoką prędkością, przekraczającą w pewnym momencie prędkość dźwięku, więc to co by zaobserwowały kamery wyglądałoby tak samo, jak to widziałeś w telewizji. Czyli dostałbyś z 20 kamer przelatującą przez ułamek sekundy kreskę.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Na początku nie spadał z prędkością dźwięku. Poz tym tych kamer mogłoby być więcej, no i by się automatycznie dostosowywały do zmieniającego położenie obiektu, myślę, że w tych czasach to noł problem.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Felix Baumgartner
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook