Forum Dragon Ball Nao

» Najlepszy męski i żeński głos w historii muzyki

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mamy dział o muzyce, a nigdy nie rozpatrywaliśmy tego, kto naszym zdaniem miał największy talent wśród wokalistów i wokalistek. Prosiłbym o Wasze typy oraz krótkie uzasadnienie dlaczego tak, a nie inaczej.

Jeżeli o mnie chodzi to:

Mężczyzna - Freddie Mercury. Co tu dużo pisać. Freddie miał skalę głosu, którą dysponuje mała grupa śmiertelników. Śpiewał czysto, z dużą ekspresją, a w dodatku posiadał słuch idealny. Słucha mi się go zawsze świetnie i do dziś jestem pełen podziwu dla jego kunsztu.

Kobieta - Whitney Houston. Whitney miała również kapitalną skalę głosu i w dodatku potrafiła z nim robić co chciała. Ciepła barwa, czystość i dużo ozdobników. Po prostu głos idealny.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Może i idealny, mocny, potrafiła wyczyniać z nim cuda, ale brzmiał jak murzyński na kilometr.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hm, jeśli chodzi o męskie głosy, to ciężko mi wybrać tylko jeden. Postaram się więc ograniczyć do trzech, zupełnie różnych od siebie.

1. Klaus Meine - świetna barwa głosu, niesamowicie charakterystyczna. Kompozycje "The Scorpions" są dzięki niemu pełne magii i emocji. Brzmi po prostu genialnie. Kiedy go pierwszy raz zobaczyłam, nie mogłam uwierzyć, jak taki piękny głos może się wydobywać z tak brzydkiego człowieka ;p.

2. Gackt - genialny japoński wokalista, do tego bardzo zdolny kompozytor. Ma bardzo dużą skalę głosu, do tego ma genialne vibrato w głosie.

3. Daron Malakian - uwielbiam go słuchać i zawsze czuję wielki niedosyt, że Tankian przebił go swoją charyzmą w zespole, przyciągając więcej uwagi, ponieważ w moim odczuciu, wokalnie nie dorasta Daronowi nawet do małego palca u nogi. Daron nie ma typowego silnego głosu, jednak potrafi wyciągać niesamowite góry, żeby następnie się rozedrzeć i znowu wrócić do spokojnego, pełnego emocji fragmentu. Do tego uważam, że w jego barwie głosu jest coś niesamowicie plastycznego, pobudzającego wyobraźnię, dotykającego mnie do żywego.


Jeśli chodzi o głosy kobiece to mam dość spory problem, bo strasznie nie lubię słuchać kobiet, w moim odczuciu mają o wiele mniejsze możliwości wokalne niż mężczyźni a ich głosy są po prostu irytujące. Na chwilę obecną nikt nie przychodzi mi do głowy, może później na kogoś wpadnę.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Co do żeńskich
Megumi Hayashibara- moja ulubienica z całej j music . I jako Seyiu ma świetny głos- szczególnie uwielbiam ją jako Linę Inverse- mocny i taki zadziorny ma tu głosik. Śpiewa równie dobrze. Np. Get along -silny i zdecydowany głos, a w niektórych taki łagodny ma(podobnie i ja łatwo umiem swoim głosem kombinować)
Ewa Farna- mocny i silny głos i tyle w nim emocji
Christina Aquilera- lubię jak ona czasem tzw. ,,wrzeszczy" w swoich piosenkach no i ma ciekawą barwę głosu.
Męskich- stanowczo trudniej mi zdecydować. Nie ,nie twierdzę,że męskich nie lubię,ale mniej za nimi przepadam niż za kobiecymi. Ale dobra:
głos Juki uważam za niesamowity i innych z j music panów.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
O, wymyśliłam głos żeński. Vonda Shepard, ta co śpiewała piosenki w Ally McBeal. Bardzo ładny, delikatny, czysty głos.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie znam się. Z tych co lubię wydaje mi się że Honus Honus z Man Man i Mike Patton śpiewają najlepiej technicznie. Z lasek PJ. Harvey. Być może Violetta Villas, Alicja Węgorzewska i pedałek z "Muse" śpiewają lepiej, ale szczerze - mam to w dupie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
death_killer
Ziemianin
Ziemianin
death_killer
Dni na forum: 4.007
Posty: 10
Skąd: z nienacka
Z męskich też wydaje mi się że Mike Patton przoduje, Kristoffer Rygg też ma dobry głos na nagraniach studyjnych, na koncertach już gorzej. Jeżeli chodzi o żeńskie to ciężko mi zdecydować, pierwsza kobieta która mi przychodzi do głowy to Beth Gibbons, no i oczywiście Bjork.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Najbardziej męski to definitywnie Rysiek Peja. On reprezentuje biede.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
farou Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.950
Posty: 6
Z męskiego to Garou a żeńskiego Whithney Houston
Wołek Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Wołek
Wiek: 79
Dni na forum: 4.147
Ostrzeżenia: 3
Posty: 85
Skąd: Festung Leslau
Z męskich Freddie Mercury i Ronnie James Dio. Z żeńskich? Nie wiem, nie lubię zespołów z liderkami, współczesnych piosenkarek.

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/show ... /quiz.html
96 - Your score rates you as "high-grade homophobic."
"Dziewczyny przyjechały ze wsi. Wychowały się na rolniczym Południu, gdzie ich przodków używano w charakterze maszyn rolniczych. Teraz biali farmerzy na Południu nie używali już maszyn skonstruowanych z ciała, gdyż maszyny z metalu były tańsze, pewniejsze i wystarczały im prostsze domy." - Kurt Vonnegut
Raz gonili mnie Cyganie. Na szczęście wbiegłem do urzędu pracy i wtedy
odpuścili.
Merelka
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.770
Posty: 5
Jeśli mam pisać tylko o głosie, nie zważając na muzykę, to damski: Kryśka Akilera, a męski, cóż... tutaj będe subiektywna... Mike Shinoda. W sumie on więcej rapuje, wiem, ale jak już zaśpiewa...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Najlepszy męski i żeński głos w historii muzyki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook