Forum Dragon Ball Nao

» Mass Effect - kolejne dziecko bioware

mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Pierwsze pytanie: czy ktoś grał? ;p

Mass Effect - fabularna gra akcji stworzona przez BioWare na konsolę Xbox 360 i platformę PC, która jest pierwszą częścią planowanej trylogii. Premiera nastąpiła 23 listopada 2007. Akcja gry dzieje się w 2183 roku, a gracz przybiera rolę elitarnego ludzkiego żołnierza komandora porucznika Sheparda i zwiedza rozległą galaktykę na pokładzie swojego statku SSV Normandia. Gra jest połączeniem gatunku RPG i taktycznego FPSa.

Osobiście, gra bardzo przypadła mi do gustu, między innymi z powodu tego, że jestem fanem RPGów osadzonych w realiach kosmicznego SF. Grałem w wersję PC, gdyż nie posiadam konosli Xbox. Grafika - fotorealistyczna, twórcy wykorzystali w pełni możliwości jakie dała im grafika komputerowa. Fabuła sztampowa, ale bardzo ciekawa, w oczy kłuja trochę misje poboczne, które są powtórzeniem kilku schematów lokalizacyjnych i trochę innymi elementami fabularnymi.

Planowana jest trylogia, mam nadzieję, że kolejne części będą coraz lepsze.

Jak ją oceniacie?
Naimad Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Naimad
Wiek: 30
Dni na forum: 5.501
Posty: 4
Jak dla mnie gra przereeklamowana ... Niby spory swiat ale nic w tym swiecie nie mozna ciekawego robic . Fajna grafika ale porownac ja do tytulow np lost planet ... Scenariusz niby ciekawy ale czegos mu brakuje. Podobala mi sie ilosc i roznorodnosc postacia ale niestety jedynie do... Mnie osobiscie gra nie zachwycila jakies 7/10
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.511
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Według mnie jest fajna , Duży świat,dobry klimat , ciekawe misję główne i fabuła, wspaniała grafika , jeszcze jedną rzeczą jest to że uwielbiam rpg ( gothic, TES itp ) i bardzo spodobał mi się ich pomysł zrobienia RPG w klimacie SF . jednak każda gra ma wady i tu takową wadą są właśnie misje poboczne
Grę oceniam 8/10

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Chciałbym tylko wspomnieć, że powstaje kontynuacja Mass Effect - czyli ME 2. Premiera jest przewidziana na rok 2010. Tak jak w poprzedniej czeęści bezie ona wydana na PC-ty i XBoX 360.

Informacje na temat gry znajdziecie tutaj:
http://gamecorner.pl/gamecorner/0,86579.html ... effect%202

Polecam.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Przeszedłem, ściągam 2. Gra dostałaby ode mnie 9/10, gdyby nie *walnięte* misje w mako. Cała reszta - rpg jak się patrzy, a tu takie zręcznościowe gówno, że srać się zachciewa, bo jelita na widok kupy reagują podobnie jak język na widok jedzenia. Ostatnią misję tym szmelcem wykonywałem z 50 razy, i *członek* człowieka strzela ( fakt że po zmniejszeniu ustawień graficznych przeszedłem za pierwszym nic nie zmienia - rpg ma rpg pozostać). Poza tym klasyka biowere - jednej z niewielu firm, która zatrudnia dobrych scenarzystów, potrafiących się wysłowić ( polecam Gothica dla porównania), dobra fabuła, świat nie sprawiający wrażenia że kończy się tylko na tym co se twórcy ubzdurali. Niestety, przez to *durne* mako ma tylko 7/10.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ok. Przeszedłem już wszystkie 3 części tą samą postacią, i mogę szczerze polecić. Grając na innym komputrze, nie miałem żadnych problemów z misjami mako w 1 części, więc jest ok. Ogólnie cały wszechświat jest na prawdę bardzo dobrze wykreowany. Śmiem twierdzić że znacznie ciekawiej niż w Gwiezdnych wojnach. Co prawda im późniejsza gra, seria zmierzała coraz bardziej w stronę strzelanki z elementami rpg,, jednak tylko jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki. Sam rdzeń, którym jak dla mnie zawsze jest dobrze napisana fabuła i możliwość decydowania o losach swojej postaci/świata pozostaje tu rpg jak się patrzy. Widać że Bioware jest jedną z niewielu firm, które jeszcze potrafi stworzyć ciekawy świat i umiejscowić w nim świetną fabułę. Nie muszą podawać wszystkiego przez tępego narratora-maga, który czyta głosem patetycznego impotenta podstawowych założeń świata, bo potrafią pisać dialogi, z których wynikają one w sposób naturalny. Można oczywiście skarżyć się na liniowość, jednak jak dla mnie nie da się pogodzić dobrego pisania z nieliniowością, i ja wybieram ciekawą fabułkę. Cała seria dla mnie - 9/10

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Nigdy nie byłem fanem serii. Raziła mnie właśnie jej liniowość i to, że bardziej przypominało mi to shootera aniżeli RPG'a. Raz odpaliłem ME3, ale stwierdziłem, że nie ogarniam świata, skoro nie grałem w poprzednie części i odpaliłem 1, ale wtedy miałem problemy na kompie i szlag całą grę trafił.

Postanowiłem jednak zagrać w najnowsza odsłonę ME:Andromeda, ponieważ mimo iż jest to pełnoprawny sequel trylogii, to są nowi bohaterowie i nowy wątek fabularny. Po sprzecznych opiniach (wysokich ocenach mediów, a niskich graczy) stwierdzam, że gra jest spoko, nawet bardzo, fakt postacie są nieco słabsze, zwłąszcza główny bohater jest mało charyzmatyczny, ale wraz z fabułą wiadomo dlaczego taki jest. Ogólnie fabuła wydaje się lżejsza od konfliktu ze żniwiarzami z trylogii, ale mi to na razie nie przeszkadza. Jest więcej eksploracji i fajnie, że dostęp do niektórych lokacji na planetach zdobywamy z czasem, a nie za pierwszym razem. Twórcy chwalili się, że wzorowali się trochę na W3 i jeśli chodzi o misje poboczne, to można się z tym zgodzić, które zaczynają się w jednym miejscu a kończą innym. Oczywiście to są moje wstępne uwagi, bo gry jeszcze nie przeszedłem, mam gdzieś około 8-10h. Grałem też trochę w DA:I i faktycznie konstrukcja świata, trochę ją przypomina, ale to kwestia tego, że wszystkie gry EA są robione na tym samym silniku, np. w animacji Rydera dostrzegłem także FIFĘ .

Myslałem też, że pełno murzynów, których zawiera gra to efekt typowej poprawności, ale okazało się, że niektóre postacie tworzył koleś, który nienawidził białych:
www.oneangrygamer.net/2017/03/mass-effect-an ... are/26431/

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Mass Effect - kolejne dziecko bioware
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook