Forum Dragon Ball Nao

» Historia

Strony:   1, 2, 3  
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.770
Posty: 514
Skąd: Pluton
Historia mmm... robi się ciekawe . Historyczka w naszej szkole to postrach wszystkich klas, po mimo tego jest to najbardziej lubiana nauczycielka (nie ma to jak sprzeczności). Mój stosunek do historii.... hmm... Lubie słuchac co się zdarzyło te "pare" lat temu. Gorzej jeżeli chodzi o to aby się nauczyć tych wszystkich dat... Mnie raczej bardziej obchodzi historia na "własną rękę". Bo uczyć się o tych wszystkich krajach i rewolucjach to nauka z serii "ZZZ" (zakuć, zdać, zapomnieć). Lubie sobie nieraz poszukać coś w necie, nie znaczy to że od razu [ ort! ] to wstukuje do głowy Są to raczej poszukiwania typu: zbroja rycerzy, miecze itp. lubie sobie o tym poczytać, pooglądać, posprawdzać jakieś szczegóły, nie znaczy to, że jestem w stanie walnąć z własnej wiedzy referat na temat mieczy w średniowieczu (bo z tym to by było krucho ). W końcu ewkipunek też był częścią historii. Ale ogólnie przedmiot jest fajny... szkoda tylko, że sprawdzian jest jeszcze przede mną ....

p.o.z.d.r.o

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
dobrze, postanawiam się poprawić i spróbuje wyklepać coś konstruktywnego
po co uczyć się o czymś, co było i nie wróci? po co wkuwać cała mase dat? po to aby nie zapomnieć o poświęceniu przodków. albo żeby móc opowiedzieć cos ciekawego dzieciom?
cóż, mozna i tak. ale ja się uczę z jednego prostego powodu, chciałabym wiedzieć więcej. bo chyba na tym polega cała idea zdobywania wiedzy. nie uczysz sie dla nauczyciela, rodziców czy kogos tam, uczysz sie po to, aby nie być głupim.
a historia, jak już doszliśmy, jest nauczycielką życia. można uczyć się na błedach, które kiedyś, dawno, zostały już popełnione. szkoda tylko, że nadal często się je powtarza
mam nadzieje, że odpowiednio konstruktywne

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
oj eli, pojechałas po całości
No dobra, może i ja napisze cos bardziej konstruktywnego:)
Historia to niesamowita dziedzina nauki. NIe, to coś więcej. Historia to nauka o życiu. Nie tylko o życiu tych, którzy już odeszli ale także o życiu nas samych, życiu naszych rodziców.
To nauka o niedającej się zmierzyć spuściźnie setek pokoloeń.
Historia to także prawda o nas samych, prawda o tym kim jesteśmy i skąd pochodzimy.
Bez historii nie zrozumiesz teraźniejszości. Bez historii nie wejdziesz w przyszłość.
I na serio nie warto uczyc się dla ocen(choc one sa ważne).
Uczmy się dla samych siebie:)
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Historia to jeden z moich ulubionych przedmiotów. Byłem nawet na olimpiadzie historycznej w tym roku, czego żałuje. Straciłem tylko czas, ponieważ okres, z którego był konkurs (Polska podczas zaborów) w ogóle mnie nie interesował. Niemniej dość chętnie ucze się na ten przedmiot. Moja historyczka lubuje się w opisach przedmiotów, więc na sprawdzianie nie zobaczysz; "opisz przyczyny i skutki wojny" lecz np zdjęcie przedmiotu lub jego nazwę i trzeba go opisać. Bardzo często są to przedmioty o których się na lekcji nie mówi a w książce są małym druczkiem... heh, ale od czego się robi ściągi ^_^ (no bo jakim cudem mam to 5? )

A swoją drogą...trzeba się uczyć na jutro...AAAAA....

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Co do próby łaciny- oczywiście formy gramatyczne sa niepoprawne
Sorry
Dzieki za zwrócenie uwagi
Powinno być w Nominativie, więc już poprawiam
Historia vita mea est- historia jest moim życiem.
Z tym, że nie dosłownie. Raczej w tym ujeciu, o którym pisałem w poprzednim poście.
pozdrawiam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mimo iz wole przedmioty scisle (nie wszystkie!), to historie lubie (j. polski zreszta tez).

Na koniec liceum mialem cala czworke, nie byla ona raczej naciagana, a sprawdziany, ktore pisalem, do prostych nienalezaly (obiektywnie oceniajac).
Zdecydowanie bardziej wolalem sie uczyc historii, niz takiej fizyki (blee) ;p


Na studiach nie musimy czytac książek od deski do deski.
Jak nie jak tak ;p
Zreszta to zalezy od wykladowcy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
Jo Historie lubię nawet bardzo. Chyba że jest Nie ten nauczyciel to w tedy w ogóle. Takie jest moje zdanie.
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Historia jest (tuż po j.polskim) moim ulubionym przedmiotem. Aż dziwne, bo polubiłam ją dopiero w III kl. gimnazjum. Dlaczego? Bo mój nauczyciel był tak.. "fanatycznie" nastawiony do swojego przedmiotu, że uczynił historię częścią naszego życia. Większość osób w mojej klasie podciągnęło sobie średnią właśnie oceną z historii.
(ale to już offtop)

Co do samej historii, ma w sobie coś, co mnie do niej przyciąga: zwroty akcji, jak w powieści, różne (czasem idiotyczne) ciekawostki, których nie dowiemy się na normalnej lekcji (bo czy widzieliście kroniki PRL-u?).

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo lubię historię. Szczególnie, że szybko zapamiętuję informacje i prawie wcale się nie uczę. (ale w liceum to się zmieni )
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
jest to jeden z najfajniejszych przedmiotów poza tym musze lubic historie bo na prawie jest bardzo potrzebna

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Większośc mojej klasy twierdzi "Po co nam Historia, przecież jesteśmy klasą biologiczną." Ze mną sprawa ma się inaczej. W podstawówce za sprawą kiepskich nauczycieli (co roku był ktoś inny, i do tego zawsze kiepski) historia nie należała do moich ulubionych przedmiotów. W gimnazjum zaś mój stosunek zmienił się diametralnie. Powód - wspaniała nauczycielka. Jej lekcje nie były zwyklym klepaniem z podręcznika, babka potrafiła interesująco opowiadać, nierzadko urozmaicając opowieść faktami nieznanymi i ciekawymi. Często też pozwalała uczniom przynosić własne źródła i wyciągać z nich wnioski. Na pracach klasowych zawsze dużo wymagała i za to ją cenię, gdyż dzięki temu mam wiedzę z historii taką, ktorej nie muszę się wstydzić. Dzieki temu w liceum jestem jednym z lepszych uczniów jezeli chodzi o historię, a uczenie się na prace klasowe zajmuje mi niewiele czasu ( w przeciwieństwie do geografi). I mimo iż nie posiadam jakiejś tam nadprogramowej wiedzy (wyjąwszy Egipt starozytny i niektóre fakty z II wojny światowej), potrafię sobie poradzić. Ulubionymi okresami są starozytnośc, w szczególności wyżej wymieniony Egipt, średniowiecze z klimat oraz II wojna. Od tradycyjnej histori cenię sobie bardziej historię sztuki i kultury, którą często muszę pogłębiać własnoręcznie, w szkole jest ona traktowana nazbyt lekko.
I jeszcze jedno madre zdanko, które przytoczył poprzednik:
Bez historii nie zrozumiesz teraźniejszości. Bez historii nie wejdziesz w przyszłość.
Dokladnie. Nie będziesz wiedział tego czym jesteś, kim jesteś jeżeli wpierw nie zrozumiesz innych. Oto klucz do poznania świata.

Jak widać po powyższym przykładzie i biolog o matematycznym umyśle może historię lubieć .

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja muszę stwierdzić, że dla mnie historia nie jest najlepszym przedmiotem. Powiem tak, działami, które mi się posobały i miałem z nich dobre oceny , były: Starożytność i Nowożytność, reszta , jak średniowiecze i epoczki pomiędzy średniowieczem występujące były dla mnie czarną magią, ze względu na różne zawiłości i wiele , wiele dat.
Daty są dla mnie najcięższe. Może dlatego, że daty zapisywałem na ściągach , udawało mi się jako tako przebrnąć przez kolejne to klasówki. Ogólnie z tegóż przedmiotu jestem bardzo ale to bardzo przeciętny. Oceną moją byłą przeważnie marna trójeczka, chociaż w podstawówce często zdawały się czwórki na koniec.
Ogólnie może nie lubię historii, gdyż co już było to minęło i mam to gdzieś głęboko. Nie weźcie sobie tego do serca, tylko tak myślę...
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Eeee...Historia od tak se,w zależności co przerabiam,ostatnio jakoś nie zabardzo mi wchodziła,moja nauczycielka strasznie przynudza
Ale nie narzekam,czasem nawet podobają mi się tematy (choć wole w wykonaniu innych nauczycieli)
Ogólnie nie jest źle
SSJ-ddkiller Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SSJ-ddkiller
Wiek: 29
Dni na forum: 6.133
Posty: 222
Skąd: Leszno
Hisoria jest fajna
(jak a przedmoit szkolny xD )
ale te wszystkie daty sa dobijające niegdy nie moge ich zapamiętać
ale ogolnie na lekcjach jest fanie

walcz by zyskać Honor.
walcz by Awansować.
walcz by zostać wodziem.

@@@@@@@@@@
Dragon Ball
@@@@@@@@@@
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Dla wszystkich, którzy twierdzą, że historia nie ma jajec:

Link

Tylko "!? dziwka" i "smród" zostały dodane przez jakiś frajerów. Zobaczcie też na angielską stronę.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Tylko "* [ nie przeklinaj! ] dziwka" i "smród" zostały dodane przez jakiś frajerów. Zobaczcie też na angielską stronę.
Naprawiłem już to

Tylko dziwne, że nikt tego nie poprawił wcześniej... zwykle szybko poprawiają. To może i więcej takich przypadków tam jest.
Ale "Oferta Mehameda IV" i tak fajniejsza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
villarica
Muri
Muri
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Plusy: 10
Posty: 149
Ja do historii nic nie mam, choć równie dobrze mogło by jej nie być w moim trzyletnim systemie szkolnictwa. Nie jest ona przedmiotem wiodącym i nie zamierzam go zdawać na maturze <choć przez bardzo krótki okres czasu nawet coś takiego przyszło mi do głowy>.
Got Naoista napisał(a):
Zdecydowanie bardziej wolalem sie uczyc historii, niz takiej fizyki (blee) ;p
A ja wręcz przeciwnie - wolę się uczyć fizyki niż historii, która jest jak dla mnie pamięciową nauką <trzeba to po prostu wkuć> w przeciwieństwie do fizyki, którą wystarczy tylko zrozumieć, a dalej jakoś pójdzie xD
W mojej klasie historia jest traktowana bardzo lekceważąco <przez większość>, a wiele osób ją sobie całkiem olewa...
Nauczyciel od tegoż przedmiotu jest świetny <w przeciwieństwie do nauczycielki, którą miałam w gimnazjum> - stąd chyba mój całkiem pozytywny stosunek do tegoż przedmiotu - rozumie on nasze nastawienie i chyba ze względu na profil klasy daje nam teraz nieco fory, choć w zeszłym roku byliśmy tak samo traktowani jak klasa z profilem w którym historia jest rozszerzona.

[img234.imageshack.us/img234/7742/villaud9.png]
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
villarica napisał(a):
wolę się uczyć fizyki niż historii, która jest jak dla mnie pamięciową nauką <trzeba to po prostu wkuć> w przeciwieństwie do fizyki, którą wystarczy tylko zrozumieć, a dalej jakoś pójdzie xD
Łatwiej mi się uczyć na pamięć historii, niż na pamięć fizyki (jakieś głupoty z teorii, zawsze i wszędzie), co trzeba było jednak robić (nadal muszę...) o_O
I mimo wszystko historia jest dla mnie dużo przyjemniejsza od "pustych" wzorów i definicji fizycznych, czy nawet matematycznych, ale z matmy na szczęście teorii nie wymagano na 99% sprawdzianów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.741
Posty: 68
Taak. Jako że wybieram się na prawo, historię ( tak jak i wos) w małym palcu trzeba mieć. A żeby ją mieć, to trzeba ją lubić Osobiście ani Rzym ani Grecja (tak jak i wojny światowe) nigdy mnie nie pociągały, ale za to ludy prekolumbijskie, historia Anglii ( te wszystkie Heńki ), Japonii, Chin, Egiptu, no miodzio po prostu [ ort! ]. Dość wredną babkę mamy od historii ( na fakultecie też nas uczy), ale nie zniechęcam się
Najprościej mi jest nauczyć się historii - nie musze tego "rozumieć" w takim sensie jak matmę albo chemię, po prostu [ ort! ] to tak jakbym przeczytała jakieś opowiadanie parę razy + parę dat i później opowiadała naszej historycy. Fakt, że kucie na pamięć jest, ale prościej mi to najdłużej zapamiętać niż kucie z biologii
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Mam mieszane uczucia co do tego przedmiotu. Czasami jest bardzo ciekawy, czasami nudnawy. Historia, którą uczymy się w szkole jest w porządku, nie narzekam. Są ukazane najważniejsze wydarzenia, kształtujące poszczególne kontynenty, wojny, przemiany polityczne itd. Można wynieść z tego pozytywne wnioski, bo sam często też na własną rękę szukam czegoś, co mnie po prostu interesuje w kwestiach historycznych, np. były tematy związane z Krucjatami, oczywiście przedstawiające chrześcijan jako tych złych, brutalnych itd. Ok, zgadzam się z tą opinią, jednak nigdzie już w książkach nie jest napisane, że było to poprzedzone licznymi podbojami Islamistów na tereny katolików... W każdym bądź razie, zastanawiam się, jak będą się uczyć historii ludzie za milion lat... Dużo będą musieli kuć .
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Zawsze lubiłam historię, od dziecka. Nauka tego przedmiotu problemu mi nie sprawia, gdyż pamięć mam dobrą.
Niektóre tematy mnie fascynują, przy innych zasypiam, no ale to chyba normalne, gdyż nie można lubić wszystkiego. Bardzo lubię historię Stanów Zjednoczonych, a w szczególności w latach panowania Lincolna tj. wojna secesyjna itd.
Swojego czasu bylam z historii naprawde niezla, potem przez nieudany udzial w eliminacjach do olimpiady bardzo sie zniechecilam i teraz w tym temacie jestem co najwyzej jako tako zorientowana. No, moze wylaczajac historie Stanow.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » Historia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook